[ 01011011 @ 06.06.2003. 08:37 ] @
Mislim da su se malko popravili na kakav su put krenuli mada tu nema snage kao sto je nekad bila u njima..
[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2003. 10:55 ] @
Pesma nije losa, ali kao sto si rekao, nije to to.. I malko su promenili fazon..
Ali videcu kad budem cuo druge pesme.
[ postmortem @ 06.06.2003. 22:52 ] @
ja nisam cuo i ne zelim

pre 2 nedelje otprilike bio ortak na njihovom koncertu. svirali su sve osim load&reload, sto znaci da pokusavaju da se vrate na 'fazon' kao sto su bili.
njihova greska je u tome sto pravi metalci ne idu iz 'fazona' u 'fazon' tako da ko je pravi metalac, razumece zasto mi se metalika ne slusa.

ma koliko da bude 'dobar' taj novi album, oni su prodane dushe. koji imaju menadzere, sponzore, sminkere.. i koji se (licno sam video) reklamiraju na punoj stranici u Bravo magazinu!! na sledecoj stranici je inace intervju sa nekom plavusom zasto je jadna ona raskinula sa njenim deckom.. pa tamo cmizdri..
jednostavno, momcima treba para. ono sto su imali, potrosili su, i sada je nekom njihovom savetniku palo na pamet da dodju do jos koje kinte.

kao, sad smo opet oni stari.

komedija.

ne vredi raspravljati o ovome.

[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2003. 23:06 ] @
Slazem se sa tobom, ali tako je vreme doslo, moraju da se reklamiraju da bi opstali..
Jeste glupo, ali...
[ MAD-MAX @ 07.06.2003. 00:21 ] @
Ne ponosim se tim ali ja sam prvi put cuo za taj album bas u Bravo-u kod moje sestre (ne kupujem ja to :)) ali nisam shvatio to kao reklamu ali ok i to, nema veze jer tamo ima dosta i o Eminemu, Linkin Park, Limp, Menson ... tako da .....

A to sto imaju sminkere pa ***i ga omatorili ljudi :)

Ajd sad cu da pokusam da nadjem neke pesme da skinem pa da vidim u kom su fazonu! :)
[ manca @ 07.06.2003. 00:50 ] @
Ja mislim da bi trebao da bude dosta dobar/....pogotovo ovaj novi basista, ja sam ga cuo od pre dok je jos svirao u bendu Ozija Ozburna...dosta je dobar...
Mislim da bi trebao album da bude sasvim OK!!!!
[ postmortem @ 07.06.2003. 01:50 ] @
album, produkcija, tekstovi, zvuk, bas ili rifovi, reklama, antireklama.. sta god. SVE moze da bude i veoma dobro i bolje i najbolje, i kako god bilo, to NIJE sustina.

i ovi reperi pevaju o tome, 'ko ce to da plati' i 'socijala brate..' bla bla.. a promovisu marihuanu, lagodan zivot bez rada, nekulturu, i uopste, eto, tekstovi su im 'buntovnicki' a oni nesto sasvim drugo.

sustina je u tome da je metalika nesto sto je postojalo do otprilike 92. god, jer su ljudi verovali da ono sto cuju i jeste u mislima onih koji to sviraju.

kad se jednom razocaras, i kad te jednom iznevere, kako posle da predjes preko svega i kazes, e sad, sad su okej, do malopre su bili jedno a sada su opet ono sto sam verovao da su bili.

blago svim nu-"metalcima" i reperima, imace cemu da se raduju. bar dok ne prodje pubertet.



[ 01011011 @ 07.06.2003. 09:40 ] @
Meni se inace llicno ne svidja jer se gitare bukvalno jedva cuje a glas i bubnjevi su preglasni ne znam jesu li tako namjerno htjeli da urade ili sta, ali onako, nije nista narocito...

Mada mislio sam da ih idem gledati sad u Chicagu, ali kad sam cuo da linkin park i limp bitzkit otvaraju za njih odustao sam, bruka..
[ B o j a n @ 07.06.2003. 11:05 ] @
ma daa ... mi smo brzi i sjebali smo napster ... zar nismo kul ? paaaaaali bre !
[ postmortem @ 08.06.2003. 04:04 ] @
evo cuo sam i ja tu pesmu stanger.

sramota da veca ne moze biti. u stvari, i NIJE sramota. toliko su bedni da samo bedu mozes da ocekujes. ono je klasican NUmetal.

NUmetal

a pazi, bila emisija o njima na mtv!! i grle se i pozdravljaju ni sam kim drugim nego sa onim limp bizkitima !!

NUmetal (za mene ova rec mnogo pogrdno zvuci)
[ 01011011 @ 08.06.2003. 04:19 ] @
Pa i muzika im se moze porediti sa ovom iz limp bitzkita, a vise malko sa ovima iz linkin park... Jadno stvarno sam imao previse ocekvanja od ovoga albuma...NIsta uzalud je sve...

U americi je cudno da novi albumi su skoro svi oko 17.99 ili 21.99

Njihov novi album se trenutno prodava za 9.99 i to sa diskom dobijes i dzabe DVD sa snimanjem njihovog albuma i spotovima, jadno....
[ Miroslav Strugarevic @ 08.06.2003. 14:55 ] @
JOJ, :-))))
[ manca @ 09.06.2003. 22:34 ] @
Ima li neko neku pesmu vec sa novog albuma, ako ima neka proturi na mail manca na email.co.yu.
Hvala
[ leka @ 11.07.2003. 14:23 ] @
Zadnji album Metalike je dno dna. Cak mogu smelo da izjavim da su prethodna dva albuma (iako se tesko moze reci za to da je metal) kvalitativno BOLJA od ovog poslednjeg.
St. Anger je mesavina Merilin MenSOMa (spasi me Boze istog), i armije slicnih "mainstream" imbecila koje MTV "gura" u svet, a koji bez podrske slicnih (takodje imbecilnih) medija ne bi mogli opstati na trzistu.

Ljudi uvek kada ovako nesto izjavim pocnu da se ljute, psuju, kritikuju - razmislite o jednom - kada na TV-u i radiju cujete jednu stvar 100 puta za nedelju dana, onda vam se ista uvuce pod kozu... to je tipicno pranje mozga.

Na isti nacin i Ceca Raznjatovic dole okuplja 100000 seljacina na koncertima...
[ BeastMaster @ 11.07.2003. 14:32 ] @
Ja sam ipak mišljenja da sve što je izašlo posle crnog albuma `91 ne vredi skoro uopšte. Ipak je Metalicca ono što je bilo do tada, a ne ovo što je sada ko razume shvati će
[ Miroslav Strugarevic @ 11.07.2003. 14:52 ] @
Ma ja sam se razočarao skroz...
Ne valja im ovo ništa..

Pa propali su skroz.. James je bio na lečenju od droge u Sibiru.. ako se na varam..

http://www.mtv.com/news/articles/1445910/08012001/metallica.jhtml

Pa nisu znali šta će... I kad se vratio nešto su sklepali..
Eto to je moje mišljenje...
[ MMX @ 11.07.2003. 19:37 ] @
Ja sam ih ranije slusao intenzivno, ali sam se razocarao od SIM-a, tako da ne ocekujem nista bolje od ovog novog albuma :(
[ postmortem @ 11.07.2003. 23:25 ] @
Citat:
BeastMaster:
ko razume shvati će



:)

ma nista, samo mi privukle paznju ove zadnje 'dve' reci :))))
[ BeastMaster @ 12.07.2003. 01:14 ] @
Šta da ti kažem, Kruševljanin sam
[ TiXo @ 12.07.2003. 01:55 ] @
Citat:
BeastMaster:
Ja sam ipak mišljenja da sve što je izašlo posle crnog albuma `91 ne vredi skoro uopšte. Ipak je Metalicca ono što je bilo do tada, a ne ovo što je sada :) ko razume shvati će :)



mogu samo da izrazim potpuno slaganje sa ovom konstatacijom...
[ grunger_ @ 16.07.2003. 02:06 ] @
Pesma je ako mene pitate ok, i nije u fazonu nu metala, ali nije ni u fazonu stare metallice, to je chinjenica!
[ @ 18.07.2003. 12:38 ] @
kao veliki ljubitelj i postovalac ovog benda,mogu da kazem da je album OK,drugaciji,malo agresivniji nego sto sam ocekivao,ali u svakom slucaju je dobar! Od Metallice sam u svakom slucaju navikao da sa svakim novim albumom donesu nesto novo,i to mi se dopada(ne ponavljaju se kao odredjene grupe...). JEdina zamerka je sto je Kirk definitivno odlucio da odmori sa svojim solazama(sada necu imati sta da skidam),ali SO FUCKING WHAT!!!!
[ BeastMaster @ 18.07.2003. 13:33 ] @
Ja sam se definitivno razočarao u Metallica-u
[ @ 25.08.2003. 10:50 ] @
Ma koji St.Anger?Prva 4 od metallice i gotovo,ovo novo je smece!Metallica i Iron maiden vladaju svijetom!!!!!!
[ Voodoo @ 25.08.2003. 21:46 ] @
Ja imam st.anger i dobro je što sam ga kupio kod pirata za 150 kinti, jer da sam dao 1200 za original (ko što sam hteo), sad bih se obesio...

Da ne dužim, opširna diskusija na tridesetak web strana ima na yumetal forumu (www.yumetal.net) pa koga interesuje, nek čita...

Ukratko: koliko god Load i Reload ne ličili na staru metaliku, bolje da su ovaj zadnji uradili i u tom stilu nego što su izgubili mnogo vernih fanova sa ovom sramotom (ali navukli hiljade osnovnoškolaca redovnih gledalaca vive i mtv-ja...)

Metallica (pre-Black) i Iron Maiden su keve.

P.S.
Posetite Iron Maiden Srbija forum (www.ironmaiden.co.sr)
[ BeastMaster @ 25.08.2003. 21:58 ] @
Stvarno je loše, ne da sam se razočarao nego nemam reči :(. Zadnji dobar album od metalike po meni je bio baš black.

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 26.08.2003. u 00:10 GMT]
[ Voodoo @ 25.08.2003. 22:02 ] @
I još nešto: basove na st.angeru NIJE svirao ovaj novi basista. On im se priključio posle snimanja, a basove je radio njihov voljeni producent koji ih je kvalitativno upropastio ali doneo milione, Bob Rock.

A konstatacija da nema veze što je Kirk batalio solaže nema veze sa mozgom, uz svo poštovanje čoveku koji je to napisao. Ja sam bre slušao određene pesme po ceo dan samo zbog solaža, a sada ništa... samo Džejms kako se dernja i Lars kako lupa u plehanu tepsiju, uz tiho turpijanje nekakve ritam gitare i basa koji se uopšte ne čuje.

Album je mnogo težak za slušanje. Treba biti veliki fan i imati konjske živce pa izdržati slušanje svih sat i četrnaest minuta, dok neko ko ih do sada nije slušao može imati samo još gore mišljenje.

Još nešto: kakve su to izjave "album je agresivniji"? Pa mogu ja da izađem pred zgradu i da se dernjam kao magarac i onda sam i ja agresivniji... to ništa ne znači - te pesme moraju da imaju kakvu takvu umetničku vrednost... ipak je to muzika a ne poziv na bitku...

Nadam se samo da me Maideni neće razočarati novim Dance of Deathom... ako se i oni prodaju, e onda do *****, prelazim na izvorne narodnjake :)))))

Pozdrav svim metalcima.
[ BeastMaster @ 25.08.2003. 22:12 ] @
Citat:
Voodoo:

Nadam se samo da me Maideni neće razočarati novim Dance of Deathom... ako se i oni prodaju, e onda do *****, prelazim na izvorne narodnjake ))))

Pozdrav svim metalcima.

Takođe se iskreno nadam da će Maideni ostati u svom dosadašnjem fazomu. A zar se to ne vidi i iz moje signature The Number Of The Beast
[ Miroslav Strugarevic @ 25.08.2003. 22:23 ] @
Nisam baš u toku zbivanja, ali jel to neki novi album mejdena.. ili šta..?
[ manca @ 26.08.2003. 00:43 ] @
Citat:
BeastMaster:
Stvarno je loše, ne da sam se razočarao nego nemam reči :(. Zadnji dobar album od metalike po meni je bio baš black.

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 26.08.2003. u 00:10 GMT]



meni se dopada......bar pesma St. Anger....

p.s
jedino nju sam i cuo :)))
[ Miroslav Strugarevic @ 26.08.2003. 01:06 ] @
Frantic nije losa.
[ Voodoo @ 26.08.2003. 09:49 ] @
u što volim kada svi govore da je album dobar a čuli jednu do dve pesme...

inače ostale su bože sakloni...
[ Miroslav Strugarevic @ 26.08.2003. 13:56 ] @
Pa kao prvo, nisam čuo 1~2, već ceo jebani album.. I žešće je s*****.. Ali postoje ST.ANGER i FRANTIC koje nisu loše kao i ostale..


[Ovu poruku je menjao [rammstein] dana 26.08.2003. u 16:31 GMT]
[ Voodoo @ 26.08.2003. 14:23 ] @
dobro izvini...
[ manca @ 26.08.2003. 22:27 ] @
Citat:
[rammstein]:
Pa kao prvo, nisam čuo 1~2, već ceo jebani album.. I žešće je s*****.. Ali postoje ST.ANGER i FRANTIC koje nisu loše kao i ostale..


[Ovu poruku je menjao [rammstein] dana 26.08.2003. u 16:31 GMT]


ma te dve pesme su zakom.,.....ja sa m samo njih cuo



p.s
ramm....imas li album mozda na dis,u???
[ Miroslav Strugarevic @ 27.08.2003. 00:34 ] @
Imam.. Ali .. OVo je neko bugarsko s*****.. Pirat..

I na njemu nema ST. ANGER. ..
[ Voodoo @ 27.08.2003. 09:05 ] @
hahaha... i ti si se zajebao pa si kupio onu faličnu seriju...

to zamalo i meni da se desi... odem da kupim pirata kod nekog lika u kraju, a on mi kaže "na disku nema naslovne pesme, greška u celoj seriji"... ja reko "pa ajde, šta da se radi"... odnesem kući, vidim tu su sve pesme... pustim, a ono neki gothic prvi put čujem za njega... i vratim disk liku, a on naravno nema pojma šta je na njemu, nego zna ono što mu je rekao gazda...

i posle kupim ispravnu verziju pred SKC-om...
[ Miroslav Strugarevic @ 27.08.2003. 13:18 ] @
Ma nisam trebao ni da ga kupujem.