[ mkvb @ 16.01.2007. 12:17 ] @
Jel moze neko da mi objansni na koji se nacin steluje Bosch pumpa? Interesuje me procedura, kako, sta, kada... Znam da se koristi i komparater, kako se steluje paljenje, ranije, kasnije...

Naravno ne pada mi na pamet sam da cackam nego samo da prosirim malo znanje... Hvala


[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.01.2007. u 13:33 GMT+1]
[ mkvb @ 17.01.2007. 07:53 ] @
Nema niko? A kako se odrazava na motor ranije a kako kasnije paljenje?
[ gorcilo @ 17.01.2007. 15:52 ] @
Bos pumpa se steluje na taj nacin sto das malo ranije paljenje u odnosu na GMT.To znaci da pumpa kroz brizgaljke pocne malo ranije da baca prah pre nego sto klip koji je na paljenju dodje u krajnji gornji polozaj.Koliko je pretpaljenje zavisi od svakog motora ponaosob a obicno se izrazava u stepenima.Ovo je nesto ukratko ako te interesuje jos nesto slobodno pitaj
pozdrav.
[ palomas @ 17.01.2007. 16:01 ] @
Sve ovisi o konstrukciji i karakteristikama motora, ali osnovno je da s povečanjem broja okretaja raste kut pretpaljenja, dakle ranije treba doći do paljenja smjese.. Ustvari, to vrijedi za benzince, a za dizelaše ne znam! Moguće je da kod njih dolazi do ubrizgavanja nafte u momentu kad je klip u GMT, pa shodno tome treba podesiti i trenutak ubrizgavanja..

Kod jednostavnih bosh-pumpi to se podešava zakretanjem prirubnice Bosh-pumpe u odnosu na prirubnicu pogonske osovine, ali nemoj me baš držati za riječ :)

Vidim da si na krivome tragu, baviš se pumpom a ne znaš u kakvom su ti stanju dizne!
[ mkvb @ 17.01.2007. 18:41 ] @
Sledece nedelje sam na odmoru pa cu proveravati dizne, vec sam se dogovorio sa majstorom a za pumpu me onako interesuje, da znam nesto vise... I majstor mi je danas rekao da su najverovatnije dizne u pitanju. Hvala pozdrav
[ feridd @ 10.01.2010. 19:17 ] @
Kako se obogacuje smjesa na bos pumpi?
[ glackop @ 11.01.2010. 01:07 ] @
Na gornjem poklopcu sa zadnje strane/na slici/ ima sraf koji se okrece srafcigerom ali pre toga olabaviti maticu koja ga osigurava,okretanjem u levo smesa se osiromasuje u desno obogacuje,prepoznatljiv je i po tome sto je osiguran tj blombiran zutom bojom a fabricki i olovnom blombom.
[ LazarM @ 21.05.2010. 21:39 ] @
Da`l neko zan gde kupiti komparater za Ve korak M8 x 1
[ milovanovicuros01 @ 04.04.2017. 21:23 ] @
Dali neko zna koje uloske dizni koristi ovaj Bos sto marke Odolini.

[Ovu poruku je menjao milovanovicuros01 dana 04.04.2017. u 22:42 GMT+1]