[ Horvat I @ 07.02.2007. 22:22 ] @
Na potpuno ispravnoj kadi vešmašine mi se otvorila rupa oko 4mm.Nalazi se na dnu gde obruč za držanje prednjeg dela kade.Nastala je zbog neočišćene rđe pre kalajisanja.Znam da mesingom nemogu variti jer puca kalaj./probano mnogo prije/ Dali probati srebrom.Pucal kalaj na toj temperaturi.
Dvokomponentki lepak-moželi izdržati izkuvavanje.Tečni metal-moželi izdržati izkuvavanje i agresivnost deterdženta
i
[ bakara @ 08.02.2007. 00:02 ] @
Eto zasto su dobri plasticni kazani...

[ Goran Mijailovic @ 08.02.2007. 00:17 ] @
Ima u prodaji neko sredstvo za krpljenje obicnih kada, raspitaj se malo u prodavnicama ne znam kako se zove ali znam da su neki moji poznanici krpili rupu velicine preko 6-7 centimetara i da drzi "k'o ludo". Nisam ti bas mnogo pomogao ali da znas i da takvo sto ima i kosta oko 300din.
[ JOJO847 @ 08.02.2007. 07:50 ] @
Jedino pravo rješenje je promjena kade, sve ostalo je prva pomoć. Imaj na umu da sa curenjem iz kade riskiraš stradavanje motora.
[ mali genije @ 08.02.2007. 08:29 ] @
galenikin dvokomponentni epoksid trpi temp. do 150 stepeni i lepi skoro sve
provereno u praksi ali ne na ves masini
pozzzz
[ Java Beograd @ 08.02.2007. 08:50 ] @
Dvokomponentni epoksi. Ima da se kupi malo pakovanje (ja kupio, brend "Bison"). Košta relativno malo (valjda negde oko 200 - 300) Ne možeš se zajebati, i ako ne uspe za veš mašinu naći će primenu za mnogo drugih stvari u domaćinstvu. Prodaje se u obliku dva spojena šprica, svaki sa posebnom komponenetom.
Trpi sigurno 100 C ali, na kraju krajeva - možeš i da proveriš. Zalepi nešto - pa onda na kuvanjeu šerpu.
Epoksi - konza.
[ Lesli Eldridz @ 09.02.2007. 23:13 ] @
Da, epoksid, ja sam time lepio ves masinu pre 10 godina, i jos drzi.
Citat:
bakara: Eto zasto su dobri plasticni kazani...

... a prohromski su jos bolji ;) Ej, izgleda da sam uhvatio zadnji voz. I u Gorenju se izbezobrazili pa poceli da ugradjuju plasticne kazane.
[ Goran Mijailovic @ 09.02.2007. 23:30 ] @
E nek si mu rek'o
[ bakara @ 09.02.2007. 23:58 ] @
@Goran Mijailovic

A sta mislisite da li bi u opste bilo rupe da je plasticni kazan u pitanju, o lakoci krpljenja necemo ni da pricamo...

Zasto je bolji prohromski kazan, ja ne vidim ni najmanju prednost?
[ Goran Mijailovic @ 10.02.2007. 00:09 ] @

Hm, salio sam se malo, na mojoj legendarnoj Gorenjetm masini kada je emajlirana a onaj deo sto se okrece tj. bybanj je od nerdjajuceg celika.

Znaci ni kod mene nije od prohroma kada :)

[ Lesli Eldridz @ 10.02.2007. 17:10 ] @
Citat:
bakara: @Goran Mijailovic

A sta mislisite da li bi u opste bilo rupe da je plasticni kazan u pitanju, o lakoci krpljenja necemo ni da pricamo...

Zasto je bolji prohromski kazan, ja ne vidim ni najmanju prednost?

Pa zato sto nikad nece da se izbusi. Doduse, tacno je da ce plasticni lakse da se zakrpi nego emajlirani, ali pancer je pancer, sto rece neko. Na plasticnom ako odu lageri, mrka kapa da ces da ih promenis, ako remenica ne moze da se skine radapcigerom nego mora da se udara, a da se plastika bas ni malo ne osteti, a na prohromskom mozes sto puta da ih menjas, ako treba. Zasto onda ne prave unutrasnjost masina za pranje posudja od plastike, ako je tako dobra, nego od prohroma? A ja sam stvarno emajlirani kazan na staroj masini zalepio epoksidom pre 10 godina, i jos drzi. Novu masinu, tu poslednju Gorenje seriju sa prohrom kazanom, smo kupili zato sto je na staroj otisao programator kad je pala na njega pri prenosenju.
[ bakara @ 10.02.2007. 18:17 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Pa zato sto nikad nece da se izbusi.


Pa iskreno, tek plasticni nece da se probusi nikad...

A sto se tice samih popravki, opet mislim da je to lakse na plasticnom, skidanje lezaja ide isto, a ako se i osteti popravke su lake.
Citat:
Zasto onda ne prave unutrasnjost masina za pranje posudja od plastike

E to ne znam, ali sam siguran da se to glat moze izvesti sa plastikom, verovatno je to jos uvek jednostavnije izvesti sa prohromom, jer unutrasnji zidovi su od tankog lima, a plastika bi ipak morala biti deblja...
Ne znam, to je samo moja pretpostavka!


Citat:
A ja sam stvarno emajlirani kazan na staroj masini zalepio epoksidom pre 10 godina, i jos drzi.

I ovo krpljenje se opet vrsi nekom vrstom plastike zar ne?

Postoji mnogo vrsta plastike, to ne treba zaboraviti...
[ Goran Mijailovic @ 10.02.2007. 18:22 ] @
Moze to da se zakrpi i metalom ;) samo su postupci komplikovanijii i cena zastite kada bi to neko radio mnogo veca.
[ Horvat I @ 10.02.2007. 19:18 ] @
Hvala na mišljejnima u SAMu 6/81 sam video testove tečnih metala napravljenih od epoksimasa,na 80 C omekšeju.Našao sam remontovane,ponovoemajlirane kade po ceni vinklovanja motora i smatram da je to najpovoljnije