[ MatezYU @ 13.02.2007. 08:26 ] @
Poz!

Gledao sam cene ugranje gasa.. Postoje varijante K-tronik, mono point, multi point, bez emulacije, sa emulacijom, direktno ubrizgavanje.. Najjevtinije su za karburator, a ove mono point i multi point su manje vise iste.. Jedino odskace direktno ubrizgavanje.. Kako bih ja mogao najjevtinije da prodjem sa alfom? Isto tako sam cuo sa neke plasticne i metalne usisne grane pa me interesuje koju ima ova alfa i koliko bi to para bilo?

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 13.02.2007. u 10:48 GMT+1]
[ skijash @ 13.02.2007. 09:37 ] @
Oces da stedis na plinu za novu alfu? Nemoj mi zameriti ako mislim da si nerazuman :)
Nemoj stedeti, ugradi najbolji sistem koji mozes da nadjes jer ce ti se isplatiti. Jeftini sistemi su za jeftina i/ili stara kola.
[ bakara @ 13.02.2007. 11:49 ] @
Ni meni nema bas logike da postavljas takvo pitanje za gotovo najnoviji model (ne secam se da sam je na ulici video), i jos postavljas pitanje o metalnim ili plasticnim usisnim granama....
Ta 157 sasvim sigurno ima iskljucivo plasticnu usisnu granu, i sasvim sigurno ne trpi nikakvo budzenje i sasvim sigurno trazi auto gas uredjaj od preko 1000€

E sad mozda si ti pogresio model?
[ MatezYU @ 13.02.2007. 12:38 ] @
156 model.. Zeznuo sam se.. Pardon :) Drugar se dvoumi sta da radi.. Skupo je 1000e pa gledamo da li ima neka jevtinija varijanta..
[ MatezYU @ 13.02.2007. 12:41 ] @
Auto je '98 godiste.. Negde sam citao da auti do '99 godista imaju metalne usisne grane. Znam da su male sanse da Alfa ima metalnu usisnu granu ali samo pitam...
[ bakara @ 13.02.2007. 12:50 ] @
Citat:
MatezYU: 156 model.. Zeznuo sam se.. Pardon :) Drugar se dvoumi sta da radi.. Skupo je 1000e pa gledamo da li ima neka jevtinija varijanta..


Predpostavio sam da je to u pitanju....OK naslov editovan!

Na taj auto ne ide jeftinija varijanta, pa sve i ako ima metalnu usisnu, e sad ako on bude trazio jeftinije budi ubedjen da ce i uspeti da nadje to sto je trazio..i onda to moze biti problem, a moze i puno da kosta!

Ko ne plati na mostu, placa nu cupriji...

Ako mu se na daje 1000e, bolje da nista i ne dira.
[ vladd @ 14.02.2007. 00:46 ] @
Skoro sam "probao" jednu 156, istina sa 2.0 motorom i "fabrickim" plinom. To je malo manje "alfa" od "alfe", prilicno "slabo" je vukla, gas je nesto kasnio, bas sam bio nezadovoljan. Alfa bez zivahnog "trzanja", kada se nagazi...
A znajuci kako je "osetljiva", i da skoro posle svake ostre voznje treba nesto cackati, nekako ne ide preporuka "nesto jeftinije"..ko uzme alfu, "ozenio" se, ima da ga kosta, pa ili jeste ili nije lav.
Salu na stranu, kod Alfe se lako moze napraviti steta, par puta skuplja od najskupljeg "plina", tako da ako ustedis na mostu, na cupriji si propao u vodu..

Poz.
[ vsi @ 15.02.2007. 20:03 ] @

U takvu masinu ugradjivati plin, ako je imao novca da je kupi, neka ne stedi tako sto ce ugraditi plin.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 15.02.2007. u 22:04 GMT+1]
[ MOSLER @ 16.02.2007. 00:29 ] @
Citat:
vladd: Skoro sam "probao" jednu 156, istina sa 2.0 motorom i "fabrickim" plinom. To je malo manje "alfa" od "alfe", prilicno "slabo" je vukla, gas je nesto kasnio, bas sam bio nezadovoljan. Alfa bez zivahnog "trzanja", kada se nagazi...

U Alfu se fabricki ne ugradjuje plin.A i buduci da kazes da je slabo vukla pitanje je kakav je uredjaj ugradjen u taj auto.Sa dobrim sekvencijalnim uredjajem kakav bi inace trebao da je na tom autu, razlika izmedju plina i benzina bi trebala da bude vrlo mala.
[ bakara @ 16.02.2007. 00:40 ] @
Vladd je i stavio to "fabrickim" pod znake navoda, sto znaci da nije fabricki, ali eto to se tako odomacilo kod nas, i tako zovu automobile koji iz uvoza dodju sa ugradjenim auto gasom. Naravno rec je vecinom o sistemima za direktno ubrizgavanje plina, a ne o nekakvim budzevinama.
[ tweeester @ 16.02.2007. 08:28 ] @
Citat:
bakara: Vladd je i stavio to "fabrickim" pod znake navoda ...


vladd sve zivo "stavlja" pod znake navoda
[ bakara @ 16.02.2007. 10:05 ] @
haha...pa i ja isto, (ako nisi primetio...) zezamo se malo
[ vladd @ 16.02.2007. 12:36 ] @
Jeste vladd sve zivo stavlja pod navodnike, , ali sam promasio smisao, jeste fabricki, ali ga nisam gledao, samo sam cuo pricu, pa da ne bude, ide dobro sa fabrickim a...jednostavno nisam bio siguran ni u sta, samo malo razocaran.

Cinjenica da Alfa proizvodi modele i sa plinom, tako da su sami napravili jeres, i tu nemam sta da dodam. S druge strane, italijani puno voze, a alfa nije bas neki auto, jeftin za odrzavanje i da je "mazga". Tako da valjda, sa plinom i ustedom, malo kompenzuju uzivanje i potrebe.

"Pozdrav"
[ MOSLER @ 16.02.2007. 14:23 ] @
Citat:
MOSLER: U Alfu se fabricki ne ugradjuje plin.
[ vladd @ 16.02.2007. 16:18 ] @
E to mi je drago, mislio sam da postoji "opcija", ali..prevaranti, kako god. Inace me je to vise odvratilo nego trap...plin u alfi je s%$#..nje. Ima lepo opela, fordova, kao "rodjeni", veliki gepek, kuka, pa i plin, sta fali......