[ MilošV @ 23.06.2003. 09:18 ] @
Skoro sam pročitao knjigu "Virtuelna kabala" od gorepomenutog Svetislava Basare i (ufff!) počeo čak i razmišljati o njoj.
ElemDakle, ne znam nikoga ko je pročitao, niti sam uspio ubijediti nekog od mojih mislećih prijatelja da je pročita - knjiga je sve samo ne pitka i laka za čitanje...
Ima li nekoga ko želi "razmijeniti mišljenja"?
[ McKracken @ 23.06.2003. 13:14 ] @
Kako da bude plitka kada je autor bio duboko pijan kada ju je pisao, kao i sve ostale...

Da citiram autora: "Otkud ja znam sta sam pisao"

[ drdrksa @ 23.06.2003. 15:45 ] @
Citat:

...ne pitka
[ McKracken @ 23.06.2003. 17:55 ] @
@drdrksa: point scored..

Omiljeni padez pisca, lokativ :)
[ drdrksa @ 23.06.2003. 19:10 ] @
Citat:

@drdrksa: point scored..


:|
[ MilošV @ 24.06.2003. 09:06 ] @
Da, i npr. Čarls Bukovski, jednom riječju pijanica, prvo provjeriti da li je pisac alkos pa tek onda čitati... :(
Zaje*avate li vi mene? Mislite da ljudi kad su pijani pričaju (pišu) samo gluposti?
Iako mislim da te jugoslovenske "postmoderniste" treba ...hmmmm... tući zbog njihovih "zasluga" za, recimo, raspirivanje nacionalizma i podizanje Slobovog mesijanskog kompleksa, ipak, Basara je nešto drugačiji...
Pročita li neko tu fucking knjigu?
[ reject @ 24.06.2003. 11:22 ] @
Nijesam celu, morao sam da je vratim kumu.

Inacce, po meni je Basara extremno pametan lik i jedan od
nassih nejveccih pisaca ever, e sad ssto je prijatelj ccassice
i flassice, to je njegova stvar, mnogi veliki pisci su osim
ccassica i flassicca voleli i iglice i sl. Pa sta?
[ McKracken @ 24.06.2003. 12:53 ] @

Nisam siguran da ste me shvatili.. Nemem nista protiv toga sto je alkos, (i Edgar Alan Po
je to bio) ali traziti dublji smisao u necemu sto smisao nema ... Uzas...

Tacnije konstatacija se odnosila na one koji ce ubuduce pokusavati da odrede "sta je pisac 'teo da kaze"
[ hodac @ 26.06.2003. 14:03 ] @
Citat:
Da citiram autora: "Otkud ja znam sta sam pisao"

Pa cela poenta novog talasa u knjizevnosti se zasniva na ovome, poces od kisa i albaharija kod nas, sta da pricam kada su sve price ispricane, a ipak cu da pisem , pa ako citas ipak to nesto valja.
[ MilošV @ 27.06.2003. 12:27 ] @
Dakle, Basara u knjizi kaze da je covjecanstvo kroz marksizam i zapadnjacki humanizam i materijalizam, proglasivsi covjeka kao vrhovnu instancu (hardware je proglasen za vrhovni princip a software je proglasen nepostojecim, dijelom zato sto je lakse nesto ignorisati i proglasavati nepostojecim i glupim nego ga proucavati (vidite sto vi radite sa Basarom, nasli ste toliko "argumenata" da je to glupost koju ne treba citati iako knjigu nijeste ni vidjeli a kamoli citali - tako je lakse, je li?)) sebe zapravo dehumanizovalo.

Dalje kaze da je "na djelu" hi-tech totalitarizam (low-tech totalitarizam = konc-logori, represija itd.) tj. zatvoreni smo u svoje sobe i kancelarije, ne razgovaramo vec chat-ujemo sakrivajuci svoju pravu licnost (ja bilder, ti manekenka) hranimo se u restoranima koji lice na logorske menze i pritom placamo za to, naski receno uhvaceni smo u masinu, uniformisani i mediokritetizovani.
Sloboda je virtuelna, demokratija je virtuelna, pravo na izbor je virtuelno jer biramo izmedju stvari koje su nam ponudjene i pritom mislimo da smo jako pametni...