[ davla74 @ 07.03.2007. 17:45 ] @
Konkurisao sam za posao u ProCredit Banci za posao, pa me interesuje kolike su im plate ako neko zna bio bih mu zahvalan!

[Ovu poruku je menjao davla74 dana 07.03.2007. u 19:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao davla74 dana 07.03.2007. u 19:08 GMT+1]
[ dalibord5 @ 07.03.2007. 20:00 ] @
Odgovor ne znam,ali mogu da ti pomognem...
Ako zelis da dobijes precizan odgovor na bilo koje pitanje,moras to pitanje formulisati na pravi nacin.
E,sad...
Da li te zanima plata direktora filijale ili cistaca prostorija u ProCredit Banci?
Ili samo prosek plata?
ILi jednostavnije...Na koje mesto si konkurisao?
[ davla74 @ 08.03.2007. 06:54 ] @
Konretno za mesto kreditnog sluzbenika???
[ Davor Vlajkovic @ 08.03.2007. 10:20 ] @
Nemoj da me držiš za reč, ali mislim da je startna plata za tu poziciju oko 500€.

Da li su te zvali na intervju?
[ davla74 @ 08.03.2007. 14:23 ] @
Jesu bio sam na testiranje
[ aleksandaraleksandar @ 09.03.2007. 02:45 ] @
i tamo su ti radili šta?
[ Milan S. aka Morlak @ 09.03.2007. 09:59 ] @
>
I tamo ti je radio Ko i Koliko i Gde?
[ Davor Vlajkovic @ 09.03.2007. 13:30 ] @
@Alex & Milan

Auuu... pritajeni programeri, skriveni bankari
[ davla74 @ 09.03.2007. 17:27 ] @
Ljudi odlazimo od teme!!!!!Pa klasika prvo test pa posle razgovor a posle cekas da te pozovu
[ davla74 @ 09.03.2007. 17:30 ] @
E ljudi postavite temu testiranje u bankama i ja cu vam odgovoriti, dakle da li zna neko odgovor na moju temu ili da gasim ovu temu.Otisli smo daleko!!!
[ aleksandaraleksandar @ 09.03.2007. 17:37 ] @
dobro davla nemoj da se ljutiš... znaš i sam da mali broj ljudi može da ti odgovori na to pitanje, zar ne?

može samo koji red o testu. kakav je test, koliko dugo se radi?
[ McKracken @ 09.03.2007. 21:27 ] @
Hehehehe... Kad vide iz banke ovaj thread i komunikacione sposobnosti ispoljene ovde, ima da sve da jure da te zaposle :)
[ Milan S. aka Morlak @ 09.03.2007. 21:46 ] @
>
Udara onaj Python u glavu :), pogotovo kad kao ekonomista juris izvlacenje
frekfencije znakova u cipheru simple substitjusna :)

Mora da je Gvido nesto gadno uz'o te veceri...
[ Milan S. aka Morlak @ 09.03.2007. 22:09 ] @
>
Tj. trece, whatever..Za kreditnog sluzbenika, danas: "do the math" sam.
[ risbo78 @ 10.03.2007. 08:40 ] @
pa ako si spreman da umres od posla spremi se na pakao!!!davla74 imas li ti predstavu sta te ceka....7. krug finansijskog pakla! neprospavane noci jer ti cifre biju u glavu!!! a plata ce ti biti prva 2 meseca dobra i bices zadovoljan a posle...bus na'ebal prikane. uostalom pogledaj nasta lice stari bankari...
[ hecky @ 10.03.2007. 08:54 ] @
'Pakao' znaci da radis 8-10h na dan, ako si vredan, napredovaces (po plati i poslu). Imaces povlastice pri dobijanju kredita. Plate u bankarstvu su iznad proseka. Ne znam za vas, al meni to ne zvuci tako lose.
[ Davor Vlajkovic @ 10.03.2007. 09:02 ] @
Ma sve je to lepo, ali zar tamo baš mora da se radi?

[ risbo78 @ 10.03.2007. 14:11 ] @
hecky.... u londonu je prica malo drugacija nego ovde....da li znas da u efg eurobanci ljudi rade i do 20:00 a dosli su u 09:00... koliko puta kada prodjem pored kancelarija vidim da nesto petljaju po racunarima....i ostale banke su tu negde.....daju ti malo bolju platu ali te ISKIDAJU NA KOMADE!!!! govorim iz iskustva....
[ hecky @ 10.03.2007. 16:24 ] @
Pa to je 11h. Oduzmes pauzu za rucak i ispade 10h :D.

Verujem da ima onih koji rade po 12h, ali isto tako verujem da to ne rade za kikiriki :D. Kompenzacije su dosta pristojne koliko cujem.
[ davla74 @ 10.03.2007. 16:50 ] @
Ala ste se napalili!!!! Pa sta ste vi bre mislili Srbende da lezite pod sljivu i da cuvate praci a da vam plata bude 40000 ili vec koliko pa ne moze!!!Dosli ovi sa zapada hteli smo ih i sada oni karaju!!! Ljudi plata od 37000 je sigurno bolja od 16000 tako da sam spreman na sve.
Uostalom sta mislite kako se radi kod naseg privatnika i kolika je plata?????
[ hecky @ 10.03.2007. 16:59 ] @
Ko tebi drma kavez ?

Znam lika koji tu obucava kadar (osnovama IT-a, znaci Windows, Office, ...) za nekih 500 eur. Radi po 11h. Putuje povremeno po nekim seminarima po Evropi. Sve u svemu ok.
[ Milan S. aka Morlak @ 10.03.2007. 20:50 ] @
>
Davlo, u pravu si. 37k definitivno zvuci bolje. :)
Pusti moral, pusti demokratiju,. 37k je 37k.
[ Milan S. aka Morlak @ 10.03.2007. 20:52 ] @
>
Risbo, niko te ne tera da ostanes sa znanjem koje ti omogucuje da te
otkidaju na toj jednoj poziciji. Sem toga, rotiraj banku. Ako imas
dovoljno znanja, nece ti biti veliki problem preci u drugu.
[ risbo78 @ 11.03.2007. 09:54 ] @
poruka za hecky-ja !!!! PRIJATELJU, NEMA PAUZE ZA RUCAK!!! JEDNOM SAM OTISAO NA KENJANJE I DOBIO KRITIKE STO SAM napustio radno mesto....zamisli!!!pa kada mi ugrade klonju u stolici da mogu da kakim do besvesti bez napustaNJA radnog mesta bice opusteno!hehe a isto mi se desavalo kada doruckujem!!! sendvic pojedem za manje od 180 sekundi i to mi je pauza!!! o tome pricam

a sada morlak:
you read my mind!!!;-)
nije sve u parama ljudi. kada primis platu moras negde i da je kvalitetno potrosis.....tj moras da imas slobodno vreme da funkcionises kao covek. izlasci , zezanje porodica! o tome pricam
[ davla74 @ 11.03.2007. 17:35 ] @
Boze Risbo u kojoj li ti to banci radis pa to mi vise lici na Mathauzen nego na neku banku!!!!
[ Milan S. aka Morlak @ 11.03.2007. 18:43 ] @
>
Pa sta mislis? Da ce te neko placati 3k> da lepo mirises na radnom mestu?
Eh, brate...Ima da ti uzmu bubreg za hipoteku kad potpisujes ugovor o radu.
[ Minote @ 11.03.2007. 18:50 ] @
jeste risbo78 sve ti verujem, ali ti si ipak ostao, zar ne ? -:)

Plate u ProKredit su:

350 za salter, kreditni sluzbenik 600 start, senior 700, pravnik 600, IT 450.

Milsim da je rad u bankama trenutno top job u Srbiji. Ne radi se samo o plati koja je natprosecna vec i o veoma povoljnim kreditima, resenom statusu i dr...
[ davla74 @ 11.03.2007. 19:20 ] @
Minote jeli ti ovo pouzdana informacija ili nas lozis?????
[ risbo78 @ 11.03.2007. 20:29 ] @
ostao sam jer moram da hranim porodicu, da ne moram davno bih sve to poterao u ......da se ne izrazavam vulgarno, ali kada moras da obezbedis mnoge stvari onda gutas i ono sto se ne guta sve dok ti se ne ukaze prilika da im se svima majke .......znas na sta mislim
minote da li si radio u banci?
koliko su proverene informacije?
[ risbo78 @ 11.03.2007. 20:41 ] @
pitanje glasi da li je iko od vas radio u banci i da li ima proverene informacije o tome kolike su zarade ili samo razglabamo ????
[ Davor Vlajkovic @ 13.03.2007. 09:32 ] @
Pitanje je šta podrazumevaš pod proverenom informacijom. Ja verujem da je podatak koji sam izneo prilično tačan, dobio sam ga iz prve ruke. Sami radnici naravno neće javno iznositi te podatke jer spadaju u domen poslovne tajne.
[ risbo78 @ 13.03.2007. 21:39 ] @
ti kao hr menager verovatno imas pristupa tim informacijama tako da
prihvatam ono sto si izneo....

_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
[ jelena980 @ 22.11.2007. 22:09 ] @
Evo ovo su proverene informacije 100 %, decko od moje drugarice Jace je sef u ProCredit Banci i kaze da su im plate male, sef ima oko 600 Eura, a kreditni sluzbenici 350 Eura, blagajna 250 Eura. Mnogo rada i maltretiranja za jadne pare.
[ ivan.petrovic @ 12.02.2008. 08:02 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: Pitanje je šta podrazumevaš pod proverenom informacijom. Ja verujem da je podatak koji sam izneo prilično tačan, dobio sam ga iz prve ruke. Sami radnici naravno neće javno iznositi te podatke jer spadaju u domen poslovne tajne.


Slazem se sa Davorom, plate ipak spadaju u domen poslovne tajne tako da ako zelite da razgovarate o plati, onda ucinite to na intervjuu za posao, sve ostalo je luk i voda sto bi se narodski reklo

Citat:
jelena980: Evo ovo su proverene informacije 100 %, decko od moje drugarice Jace je sef u ProCredit Banci i kaze da su im plate male, sef ima oko 600 Eura, a kreditni sluzbenici 350 Eura, blagajna 250 Eura. Mnogo rada i maltretiranja za jadne pare.


Kazi drugarici Jaci da decko ne iznosi neke "proverene" informacije. Elem, plata na bilo kom radnom mestu i u bilo kojoj kompaniji, pa i u ProCredit Banci zavisi od vise faktora: iskustvo, angazovanje, ispunjavanje obaveza, sama pozicija....
[ Nemanja @ 12.02.2008. 17:47 ] @
Ima li nekih dopuna na cifre iznete u ovom postu ? Ipak je proslo dosta vremena,
rast cena, infacija, gorivo :)
[ ivan.petrovic @ 13.02.2008. 08:14 ] @
Naravno da ima rasta, kao sto smo vec zakljucili to nije za iznosenje.
Posto vidim radis u Brezi, a ja sam relativno skoro imao kontakt sa njima, mogu ti reci da je plata veca u odnosu na Brezu,
mislim generalno od pocetka taj probni period, i naravno da nema najlgupljeg obavezujuceg ugovora za duzi vremenski rok :)
Svako radno mesto, pa i rad u banci, pored plate nosi sa sobom i odredjene beneficije, koje mogu znaciti u zivotu...
[ zarek @ 14.02.2008. 21:22 ] @
Citat:
jelena980: Evo ovo su proverene informacije 100 %, decko od moje drugarice Jace je sef u ProCredit Banci i kaze da su im plate male, sef ima oko 600 Eura, a kreditni sluzbenici 350 Eura, blagajna 250 Eura. Mnogo rada i maltretiranja za jadne pare.


slusaj ovo jadne pare..prvo razmisli gde zivis, pa sta radis i kako radis..a onda kukaj...i ako su jadne, sto rade?
mrzim ovakve izjave..zaista..
btw ja odoh na brod, da radim za tih 39000 mesecno(816$ po ugovoru), sto mi je satnica oko 100 dinara, i tamo sam 24 sata dnevno...
i nisam kreiran, pre 23.5 godine jesam...moderatora, molim da izbrise taj deo iz posta u temi razmena informacija rad na brodu..
[ Mister Big Time @ 19.02.2008. 05:31 ] @
Citat:
zarek: slusaj ovo jadne pare..prvo razmisli gde zivis, pa sta radis i kako radis..a onda kukaj...i ako su jadne, sto rade?
mrzim ovakve izjave..zaista..


Jeste, treba biti svestan gde se zivi ali 600 EUR neto za sefa (nije navedeno kog sefa) banke je malo. 250€ za blagajnu je prosto nerealno, s obzirom da je prosecna neto plata u Srbiji krajem prosle godine porasla na 430 evra! Jeste po mnogima malo naduvano , ali 250 evra je ipak davna proslost ili nazalost ipak nije? Ne znam, onda je to promasena profesija, neka traze bolji posao ti ljudi, osim u slucaju da im ta plata odgovara.


EDIT: Vidim i minote je naveo neke 'cene plata'.

350 za salter, kreditni sluzbenik 600 start, senior 700, pravnik 600, IT 450.

^^ to vec ima smisla, sef ima 1000 minimum minimuma onda. Jedino sto se nikako ne slaze jeste IT plata - 450? Onda banke i nisu nesto za ljude iz IT struke, mada nije precizirano na koji tip IT ljudi se misli, za junior administratora/support je to sasvim OK odnosno super, ali za nekog DB admina, network experta je smesno, cak i u Srbiji.




[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 19.02.2008. u 06:49 GMT+1]
[ Milan S. aka Morlak @ 19.02.2008. 17:09 ] @
>
250 e za blagajnika? Daj proveri ti to jos jednom, ili mozemo smatrati da
se radi o narucenom trolu :)
[ kalikali @ 19.02.2008. 18:09 ] @
ako vam ista znaci drug vodi ekspozituru pireus banke i ima 1100E platu i sluzbeni auto ovo je cisto poredjenja radi
[ risbo78 @ 20.02.2008. 22:57 ] @
e pa ovako ljudi drago mi je da je ova tema i dalje posecena . sto se tice plata za prokredi banku tacno je da na startu gledaju da ti zakinu sto vise mogu....
informacija je 100% proverena iz prve ruke da na startu blagajnik ima 20.000 dinara ima veze i to da li je ekspozitura novootvorena ili radi odavno tj ima razvijen posao.
dakle cifre su sledece
20.000 din start za blagajnika a posle 6 meseci rada dogura do 300- 350 evra ako ima srece i to nema veze koju skolu ima
20.000 - 27000 start za kreditnog sl i to zavisi od prethodnog iskustva i vezica...hehe posle 6 meseci kr sluzbenik sa fakultetom je dogurao do celih 400 evra!!!
za sefove eks i menagere nemam informaciju ali znam da sto duze rade imaju i vece plate jer imaju neku vrstu kreditnog portelja koji kada preraste neku cifru tipa 1.000.000 evra prelaze u neke visoke menadzere i onda se razbijaju od para.

za pocetnu platu znam sigurno jer kada sam na razgovoru rekao da ocekujem platu 500 evra(imam 5 godina iskustva u banci na svim poslovima da se ne hvalim sta sve znam da radim( njihov menager se samo pogledao sa jos jednim likom i zakljucite sta je dalje bilo...
inace plate za obicne sluzbenike- sa iskustvom u banci od vise godina- su najbolje u sledecim bankama
1. rajfajzen banka oko 500 evra
2. komercijalna banka mozda cak i jaca od rajfajzena
3. inteza od kako su ih kupili italijani smanjili su plate... ali su i oni oko 500
ostali su ispod po 100-200 evra kako koja.
[ ivan.petrovic @ 21.02.2008. 10:28 ] @
Citat:
risbo78:sto se tice plata za prokredi banku tacno je da na startu gledaju da ti zakinu sto vise mogu....


svuda gledaju da zakinu sto vise na startu na ovaj ili na onaj nacin.....kad je vec neko u tim vodama, onda je drugacija situacija
[ Milan S. aka Morlak @ 21.02.2008. 16:47 ] @
>
A kakva je long term konotacija zakidanja u startu? U cemu je poenta? U
preselekciji, mozda?
[ risbo78 @ 23.02.2008. 21:04 ] @
sa druge strane -nefinansijske- su korektni organizacija posla im je ok brinu o radnicima i usavrsavaju njihova znanja i sposobnosti tako da im se samo cepidlacenje u startu moze zameriti... nemam informacioje o tome sta se desava posle 2-3 godine rada u banci...videcemo i to ....
[ kroki23 @ 29.02.2008. 09:51 ] @
risbo, mozes li mi se javiti na mail [email protected]. da popricamo o poslu u procredit banci, trebalo bi da pocnem raditi tamo.
[ risbo78 @ 02.03.2008. 17:19 ] @
kroki reci sta te interesuje . .. ako mogu da ti pomognem .....
[ kroki23 @ 03.03.2008. 18:01 ] @
Ponudili su mi posao pomocnika savetnika za bankarske usluge.Koliko su mi pricali to je je..da do jaja. Zivkas pravna lica i nudis im kredite, obilazis ih, a naravno niko te ne sljivi ni 2%. Ja bih radije radio kao kreditni sluzbenik, eventualno blagajnik. sta je po tebi najbolje od tih pocetnih poslova? Inace pocetna plate JESTE 250e, sto je jako malo.
[ risbo78 @ 04.03.2008. 17:26 ] @
Citat:
kroki23: Ponudili su mi posao pomocnika savetnika za bankarske usluge.Koliko su mi pricali to je je..da do jaja. Zivkas pravna lica i nudis im kredite, obilazis ih, a naravno niko te ne sljivi ni 2%. Ja bih radije radio kao kreditni sluzbenik, eventualno blagajnik. sta je po tebi najbolje od tih pocetnih poslova? Inace pocetna plate JESTE 250e, sto je jako malo.

to je dosta bolja pozicija od kr sluzbenika i blagajnika.
1. ne radis sa parama sto je veruj mi dobro jer svaki blagajnik pre ili kasnije pogresi i placa iz dzepa manjak. nemas tu odgovornost !!! bezi iz blagajne!!!!
2. ne radis sa nadrkanim ljudima na salteru gde se pre ili kasnije bez obziro koliko si vest u komunikaciji dogadjaju razna sranja koja koriste sefovi da ti trljaju na nos!!! bezi sa saltera!!!
3 mogucnost da napredujes kasnije kao savetnik.... zasto da ne?
4. kr sluzbenika pre ili kasnije pitaju" jel majstore koliko si ti para nama napravio?" .....malo je care ajd ti polako u neku drugu pricu..... razumes?
5. uzivancija je da ti placaju samo da pricas sa klijentima, obilazis ih posedis popijes picence predstavis pojedine proizvode i zabelezis sve informacije o klijentu a zatim prosledis podatke kreditnom sluzbeniku koji se (mucenik posle obara sa njim koliko sta i cega moze....
opsti utisak je da si u pravu -JESTE DO JAJA ta pozicija koju su ti ponudili!!!
opusteno prihvati to ....i plata ce se eventualno povecati.....
nadam se da sam ti pomogao
[ kroki23 @ 04.03.2008. 18:05 ] @
Da, ali jel od mene zavisi da li ce neki "bankarski paket" biti prodat, ili ja samo podatke potencijalnog klijenta prenosim kreditnoj sluzbi? Da ne bude posle , upravo to pitanje "a koliko si ti nama para doneo" postavljeno meni. Sto se tice obuke, to je zaista odlicno i traje 3 meseca,ipak oni dosta ulazu u mene. Kazu da u tom poslu dolazi posle odredjenog vremena do demotivacije. Pitaju da li sam spreman jer se leti dosta vremena provede na terenu po vrucini, kola se NE dobijaju.Ipak ako se odlucim prelazim na dosta slabije placen posao od ovog sada, ali sa druge strane, ulazu u mene i postoji mogucnost napredka.
[ risbo78 @ 05.03.2008. 20:20 ] @
ko je jos prodao neko me nesto u srbiji preko telefona...ti samo sluzis da pruzis potencijalnom klijentu informacije o proizvodu tj da ga "zagollicas" i ako pokaze interesovanje posaljes dalje informacije o njemu nekome ko ce to da konkretizuje... kasnije ces verovatno i ti da zakljucujes poslove... mislim da je tako.... nisam siguran...
a sto se pitanja koliko para donosis nama ...to nece da te pitaju bar godinu dana.... oni imaju neku blesavu logiku bolje da imamo 100 kredita po 500 evra nego da odobrima 20 kredita po 5000 evra.... dakle broje kreditne partije a ne rezultate...a dok im predje iz dupoeta u glavu proci ce vreme i nagomilace se neuredni klijenti koji ce te naterati da pijes pola litra votke i saku bensendina dnevno.... .hehe videces samo napred druze RAZBIJ IH!!!
[ ivan.petrovic @ 06.03.2008. 08:34 ] @
Citat:
risbo78: oni imaju neku blesavu logiku bolje da imamo 100 kredita po 500 evra nego da odobrima 20 kredita po 5000 evra.... dakle broje kreditne partije a ne rezultate...a dok im predje iz dupoeta u glavu proci ce vreme i nagomilace se neuredni klijenti koji ce te naterati da pijes pola litra votke i saku bensendina dnevno.... .hehe videces samo napred druze RAZBIJ IH!!!


sve ima svoje opravdanje u skladu sa politikom banke, pa posto nisi odgovorio na PM pitacu te javno - da li pripadas PCBS? Ispred koga su ove informacije?
[ Vinse @ 06.03.2008. 11:23 ] @
Nisam bas razumeo risbo, da li su te na kraju primili ili ne ?
[ ivan.petrovic @ 06.03.2008. 13:55 ] @
Po ovome jesu:
Citat:
risbo78: sa druge strane -nefinansijske- su korektni organizacija posla im je ok brinu o radnicima i usavrsavaju njihova znanja i sposobnosti tako da im se samo cepidlacenje u startu moze zameriti... nemam informacioje o tome sta se desava posle 2-3 godine rada u banci...videcemo i to ....


Po ovome nisu:
Citat:
risbo78:samo napred druze RAZBIJ IH!!!


i ja se to pitam
[ Vinse @ 06.03.2008. 14:32 ] @
za Ivan.Petrovic,

da li mozes da mi/nam kazes kakve su nacelno mogucnosti zaposljavanja u banci u IT sektoru. Kakve stucnjake treba banka ? Pretpostavljam da mnoge na es-u to interesuje.

hvala
[ ivan.petrovic @ 06.03.2008. 14:47 ] @
Naravno,

evo teksta http://www.procreditbank.co.yu/about_c_job_s.html
trenutno su programeri su trazeni, mada se relativno skoro zavrsilo vise konkursa koji su objavljeni i na infostudu
naravno uvek mozete poslati mail sa CV-om u uslovima kao sto pise na ovom linku

Pozdrav
[ Milan S. aka Morlak @ 07.03.2008. 14:32 ] @
>
Ili pre toga razbij si glavu, i bezi iz toga :))

Nekim ljudima neki poslovi jednostavno leze/ne leze. Nema tu mnogo
filozofije. Pronadji se, kroz pokusaje. Pazi samo da te ne kosta:)
[ risbo78 @ 08.03.2008. 21:30 ] @
na pitanje da li su me primili :
nisu!!!
1. stvar trazio sam 500 evra platu kao iskusan bankarski radnik...
2 stvar primljene su osobe koje su pocetnici i koji su prihvatili pocetnu 20.000 itd...

na pitanje da li pripadam pcbs odgovor je ne pripadam i ne radim za njih.

informacije koje imam su 100 posto proverene i poticu od radnika prokredit banke koji ce svakako ostati anonimni....dakle svaka informacija koju sam ovde izneo je apsolutno TACNA!!! garantovano!!!
samo zelim da pomognem ljudima da shvate svoju poziciju i ako im odgovara da prihvate uslove rada u banci i to ne samo onih koji su navedenu u ugovoru vec i ono sto se cita izmedju redova...
jos neko pitanje???
[ ivan.petrovic @ 09.03.2008. 21:03 ] @
Forum je mesto gde svako ima pravo da iznese svoje misljenje.
Tvoje misljenje je da je glavni razlog sto te nisu primili plata koju si trazio.
Slazem se da je iskustvo vazno pri izboru novog zaposlenog, ali pored iskustva bitan faktor pri zaposlenju je i obrazovanje, preporuke ljudi koji su ucestvovali u gradjenju necije karijere.... Ovo nije nista licno usmereno na tebe, niti dovodim u pitanje tvoje kvalifikacije i prethodno radno iskustvo, to su cinjenice na osnovu kojih se biraju kandidati u svakoj firmi. Radno iskustvo i obrazovanje su samo ulaznica za uzu selekciju kandidata.

Jedna grupacija poput ProCredit holdinga i ProCredit Banke ne vrsi selekciju kandidata kao sto to cine manji privatni preduzetnici: ko ce pristati da radi za manje pare...
Banka iza sebe okuplja ljude koji su "interesantni" u cilju ostvarenja svog slogana: Svet pokrecemo zajedno!

P.S. ovim postom se ne obracam u ime banke, njenog PR-a, vec samo zelim da iskristalisem sliku o zaposljenju novih ljudi u ProCredit banku, koja je mozda zamagljena prethodnim postovima. Svako ko smatra da poseduje volju, energiju i spreman je za nove radne izazove i usavrsavanja dobrodosao je u PCBS i na intervjuu moze porazgovarati o svojim obavezama, zadacima i plati koju ocekuje.
[ risbo78 @ 09.03.2008. 22:25 ] @
Ivane da ti kazem nekoliko stvari
1. izneo sam cinjenice dakle ono sto se stvarno desilo ne samo meni na tim razgovorima vec i ljudima daleko obrazovanijim i sposobnijim od mene
eto vidis nije me sramota da kazem da nisam najbolji iako mi nisu dali 500 evra mesecno !!! dakle ljudima sa fakultetom znanjem iskustvom itd da ne nabrajam.
i cinjenica je da na mesta koja su bila otvorena nije primljena NIJEDNA OSOBA koja nije imala debelu vezu. preko regionalnog menagera i njegovog kucnog prijatelja u cijem je lokalu otvorena ekspozitura

da te citiram:
ko ce pristati da radi za manje pare...
Banka iza sebe okuplja ljude koji su "interesantni" u cilju ostvarenja svog slogana: Svet pokrecemo zajedno!
komentar je da interesantan sam jer sam dao kintu da radim u banci . HA HA dakle dopuna slogana Svet pokrecemo zajedno ja i mojih 2-3000 eura u dzepu regionalnog menagera.....

dalje
komentar na
"P.S. ovim postom se ne obracam u ime banke, njenog PR-a, vec samo zelim da iskristalisem sliku o zaposljenju novih ljudi u ProCredit banku, koja je mozda zamagljena prethodnim postovima. Svako ko smatra da poseduje volju, energiju i spreman je za nove radne izazove i usavrsavanja dobrodosao je u PCBS i na intervjuu moze porazgovarati o svojim obavezama, zadacima i plati koju ocekuje. "

prijatelju u kom svetu ti zivis i u kom vremenu ??? kome pricas bajke??? Ono sto sam imao prilike da vidim u PCB koju toliko branis a koju ja ne napadam vec iznosim cinjenice, je u suprotnosti sa gore navedenim sloganima sa sajta PCB

2. postoji izreka "nije teska robija nego robijasi"
ajd sad malo i da branim PCB - na pozicije odgovornih ljudi su dovedeni takvi ljudi koje krase epiteti gore navedeni i misljenja sam da u upravnom odboru znaju sta se dogadja na terenu .....leteli bi odavno...

medjutim situacija je takva u celom drustvu !!!


3. mislim da je u svakoj ekspozituri bilo koje banke otvorenoj juzno od Beograda, u 95% slucajeva kada je konkurs raspisan bilo namestanja i ako nije radila veza radili su evrici.

iskustva ljudi iz nekoliko banaka i domacih i stranih su da su apsolutno su svi imali vezu ili dali lovu da se zaposle u banci

ajde da cujemo ostale na ovom forumu sta misle ko ce biti primljen na posao u banci
osoba A sa kvalitetom ili osoba B sa kvalitetom i vezom(ili lovom)???

da vas cujem???

ps nista licno ivane ali mislim da gresis....

[ Davor Vlajkovic @ 09.03.2008. 22:51 ] @
Da reknem i ja koju:

[disclaimer]

Generalno sam veliki protivnik ovakvih tema, pogotovo u ovom obliku gde imamo vrlo polarizovane komentare koji sa jedne strane dolaze od osobe koja radi u spomenutoj firmi i zadovoljna je istom, i sa druge strane osobe koja nije prošla selekciju i, očekivano, vrlo je nezadovoljna i želi da to svoje nezadovoljstvo podeli sa drugima ovde, ne birajući sredstva. Ova tema ima duboke korene i veliko interesovanje korisnika, pa se nekako 'provukla' kroz moj filter, ali trudiću se da ovo ne postane praksa na Vodiču za posao, i molim sve vas da to poštujete, jer su teme ovog tipa na granici dobrog ukusa...

[/disclaimer]

@risbo78

Hajde molim te pokušaj da što sažetije definišeš u čemu je tvoj problem sa PCB, ovako si mi nejasan jer svako malo izvlačiš neke nove razloge. Ja razumem da si nezadovoljan ishodom konkursa, pa Bože moj manje-više svi mi ovde smo nekada bili u sličnoj situaciji, ali hajde malo više samokontrole, zdravorazumskog razmišljanja i poštovanja prema drugim učesnicima u temi, ali i svima onima koji ovo čitaju. Ovako se tvoji 'argumenti' svode na rekla-kazala i demagogiju o svetskoj nepravdi :(
[ Vinse @ 10.03.2008. 01:43 ] @
zasto si risbo trazio 500 evra kad znas da za tu poziciju ne nude toliko ?

Uzgred, meni se cini po malo cudno da se za nize pozicije trazi lova. Mislim da cenu traze malo vece face, menadzment i to. Neverujem da ce neka cistacica da trazi lovu, jednostavno ima tarifa za to radno mesto.
[ risbo78 @ 12.03.2008. 21:24 ] @
ok nema problema
1. Vince:
500 evra placaju ljude posle par godina iskustva. pre nego sam otisao na razgovore DOBROOOO sam se raspitao sta koliko i kome nude.... to je poenta - sto toliko nude iskusnim i kvalitetnim kadrovima posle par godina rada u banci... kapiras??? imao sam proverenu informaciju da toliko para daju za ta radna mesta nisam ja to lupio onako "500 evrica...."
jedino sto nisam znao da u novootvorenim ekspoziturama uzimaju "taze" radnu snagu, dakle novajlije koje ce tek da uce posao i uz to (IVANE!!!) kao takvi prihvataju zaradu u iznosu "daj koliko mi ponudis" . to je cinjenica

2. Davore nije demagogija reci ljudima koliko ima sati, i da li napolju pada kisa ili ce ih sunce ogrejati (metaforicno ovo pisem)
nikoga nisam uvredio, time sto sam rekao da mu je za posao u banci najjaci adut veza!

Sto se tice mog raspolozenja oko toga sto nisam kako ti kazes prosao selekciju

- nisam primljen - razlog mogu da pretpostavljam i imam prava da izrazim svoje misljenje.
a moje misljenje deli osoba koja je zapocela ovu temu i sve argumente koje ti stavljas pod znake navoda moze da potvrdi i jos barem desetak njih.


mislim da ce informacije pomoci buducim bankarima i potencijalnim kandidatima u PCB da se postave kako treba u slicnim situacijama.

[ samodakazem @ 07.06.2008. 15:01 ] @
Pozdrav za drustvo!

Evo citam diskusije na ovu temu, pa sam jednostavno, nadahnuta vasim (ne)poznavanjem situacije resila da se i sama upustim u nju.

Naime, radim ni manje ni vise nego u ProCredit banci. Nisam direktorica, vec "obican smrtnik".

Da ne duzim, samo cu vam dati odgovore na temu:
*pocetna plata je u intervalu od 250€ na blagajni do 350€ za kreditne sluzbenike.
Nakon 3 meseca rada, plata se poveca za nekih 30€. Nakon jos 3 meseca za opet 30€. Nakon godinu (i/ili malo vise) dana rada u banci, plata blagajnika je 420€ a kreditnog sluzbenika 600€.

Zakljucak: Plate su male u poredjenju sa drugim bankama, te vam je moj prijateljski savet da posao trazite u drugim bankama: Reiffeisen banka, Intesa, Komercijalna, Vojvodjanska, OTP banka i svaka druga gde su plate vece. Zasto? Zato sto svi mi, priznali to ili ne, na posao koji obavljamo, bio on direktorski ili u stali, idemo prvo zbog plate, a posle zbog svega ostalog. Druga je prica to sto nije isto raditi u banci gde su guzve s vremena na vreme i u banci gde su redovi konstantna, gotovo svakodnevna pojava. Nekad se desi da se u toku radnog dana jednostavno nema vremena otici ni do toaleta. U pravom smislu reci. I na kraju, tu su i medjuljudski odnosi, koji su sve, ali samo to nisu. Da ne govorim koliko neopravdanih "spustanja" bilo od klijenata kojih je svakavih, bilo pretpostavljenih moras da istrpis za tu jad od plate. Sve u svemu, "spasavaj se ko moze dok je vreme"!

I jos nesto. Posao u banci sam dobila zahvaljujuci onome sto jesam. Nikakvu vezu nisam imala i nakon nekoliko krugova selekcija sam dobila posao. Cak nisam ni ekonomske struke. No, to naravno ne znaci da se posao u ovoj banci ne dobija i preko veze. Naravno da se, kao i celoj zemlji, dobija i na taj nacin. Znam nekoliko kolega/nicia koje su ga upravo tako dobili, ali tu ne treba da se cudite. To je pojava karakteristicna za svako drustvo u tranziciji.

Pozdrav
[ Davor Vlajkovic @ 07.06.2008. 17:14 ] @
Hvala na javljanju, Jovana. Ova tema već dugo oscilira na samoj granici dozvoljenog na ovom forumu i cenim da je sada pravi trenutak za stavljanje tačke na ovu priču, pošto mi se tvoja poruka čini kao fin 'closure'...

Hvala svima na pažnji.