[ Radovan__III @ 01.04.2007. 19:18 ] @
Bilo je nekoliko tema o elektricnim brijacima, tehnika napreduje pa da otvorimo novu temu.

Zeleo bi da date vasa iskustva:
Brijac vs elektrika?
Koji model preporucujete?
Gde kupiti ?
Koliko para potrositi ?
[ ton_majstor @ 01.04.2007. 19:31 ] @
Ja kupio pre dve godine neki kineski (Neckermann), pa evo još uvek dobar za podbrijavanje. Ne više i za šišanje.

Koštao je 10 e.

Novi adekvatan Philips je 1500-3000 dinara. Kupiću ga za par dana, pa baš da vidim dokle će on...

Pozdrav!
[ fade @ 01.04.2007. 19:35 ] @
pa evo neka prosta racunica , vecina populacije koristi one mach3 ciji su 4 one glave brijaca il kako vec oko 700 din , znaci 4x4 pakovanja oko 2100 plus aftershave plus pena dodje mu lepa cena , racunajuci sve to za mesec dana ,ako se neko aktivnije brije. A elektrika nema ni aftershave? valjda , nema ni pene , pa me zanima koliko oni "traju" posto me mrzi brijati se vise ovako.
[ Deda_Mraz @ 01.04.2007. 20:20 ] @
Meni je fala bogu brada plava kao i kosa pa se i nevidi toliko, a i ne raste mi puno, fala bogu ioanko je mrzim razmišljam se trajnom uklanjanju? hmmm

Inače vaistinu nekada ume da smara to brijanje, nikad nisam koristio elektroniku tripujem se da ću više da se isečem tako nego ovako "offline"

P.S. Mada mi je zapao jedan filipsov model za oko u tehnomarketu, ne znam cenu ali nije nešto ortodoksno bio skup lep dizajn, možda ga i uzmem...
[ su27killeryu @ 01.04.2007. 20:22 ] @
Koliko kosta trajno uklanjanje?
[ Deda_Mraz @ 01.04.2007. 20:25 ] @
Poliješ se benzinom i ne košta ništa

Ma 'de znam zajebavao sam se za to.... mislim da je oko ~soma evra....mislim.

A i čuo sam da ne valja to trajno otklanjanje....čuo samo.
[ acaradio @ 01.04.2007. 20:42 ] @
Ja se brijem elektricnim brijacem vec vise od 15 godina (skoro od samog pocetka moje brijacke "karijere"). Zilet-opcija je tu samo ponekad, kao rezervna varijanta. Elektrika je zakon ! Ne bih mogao da zamislim da svaki put moram da se petljam sa penom i ziletom.
Lepo ukljucim aparat, zzzz zzzzz zzzz, i gotovo

Citat:
Deda_Mraz: nikad nisam koristio elektroniku tripujem se da ću više da se isečem tako nego ovako "offline"

Neces, veruj mi. Ja ne znam ni kako se covek moze iseci elektricnim brijacem...meni nikada nije uspelo.
[ fade @ 01.04.2007. 20:46 ] @
za ovo trajno uklanjanje , mislim da je 1 ccm 10 eura , ide se u nekoliko terapija , mislim 4 i onda si hair free :), nego znaju li se cene neke dobre elektrike ?
[ jesus alejandro @ 01.04.2007. 20:56 ] @
Cuo sam da brijanje elektricnim brijacem peruta kozu, da li je to tacno ?
[ acaradio @ 01.04.2007. 21:07 ] @
Citat:
jesus alejandro: Cuo sam da brijanje elektricnim brijacem peruta kozu

To je verovatno individualno.
Meni se to ne desava, bez obzira sto imam jako osetljivu kozu lica. Jos nesto, nikada ne koristim aftershave nego operem lice nekim blagim sapunom. Mislim da kombinacija elektrika + aftershave iritira kozu.
[ Lesli Eldridz @ 01.04.2007. 21:11 ] @
Zavisi od koze.
Citat:
fade: ...vecina populacije koristi one mach3...

Aha. U tvom kupatilu. Vecina populacije koristi obicne zilete koji su sta znam, 20 dinara 5 komada. Eventualno po neko od "vecine" kupi Bic od 20 dinara. Mach3 i slicno koristi vecina pomodarske populacije, zato sto tako kazu na TV. Samo da se to zna.

Inace, taj obicni zilet je neprevazidjen, iz vise razloga. Na primer, njime mozes da brijes i bradu dugacku nekoliko cm bez sisanja makazama. Za one koji se briju svaki dan dobri su i ti mahovi ili kakvi su vec, sa dva ili tri nozica, ali zilet je ipak zakon.

Sto se elektricnih tice, evo koja su moja iskustva. Elektricni su dobri za svakodnevno brijanje, za one koji ne vole da se smaraju penom i nozem, i ako su kvalitetni, samo, ako hoces "macju guzu" ipak moras da koristis noz i penu, nema ti druge. U principu, sve to zavisi od jacine brade. Koliko ja znam, elektricni brijaci nisu bas dobri za paperjaste golobradanske "brade" , nego za njih ipak treba prava cekinjasta brada koja ne moze da se obrise gumicom. Moguce da neki novi elektricni brijaci mogu da se koriste i za takve "brade" , ali ja to ne znam, a ako neko zna, neka kaze.
[ Deda_Mraz @ 01.04.2007. 21:32 ] @
Citat:
acaradio: Neces, veruj mi. Ja ne znam ni kako se covek moze iseci elektricnim brijacem...meni nikada nije uspelo.


Ma kada smo bili na ekskurziji ortak se brijao eletričnim brijačem (inače ima bradu koja raste kao bože sačuvaj ko trava jbt) i kada sam ga video posle kao da se brijao motornom testerom iskasapio lice bože sačuvaj, e sada dal to ima veze što je bio otrovan od alkohola ili šta već, ali od tada imam tripove od elektronskog brice
[ ton_majstor @ 01.04.2007. 21:43 ] @
Ja koristim baš klasičan "žilet" u mašinici. Ja mislim da je stara barem 30 godina.

Jedan nožić mi traje 2-3-4 brijanja, ne više.

Pena, ako imam... imam... ako ne, sapun je majka, ali se sapunica pravi IPAK sa četkom! Onda i bebeći sapun ima gustu i lepu penu.

Izbrijavanje, naravno!

Struja, NIKADA! Uvek se osujem kao pubertetlija...

Taj Mach 3-4 nekima traje po par meseci... u čemu je fora?

Pozdrav!
[ acaradio @ 01.04.2007. 21:57 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Ma kada smo bili na ekskurziji ortak se brijao eletričnim brijačem (inače ima bradu koja raste kao bože sačuvaj ko trava jbt) i kada sam ga video posle kao da se brijao motornom testerom iskasapio lice bože sačuvaj

Cudno...jel' to bio standardni aparat sa rupicastom mrezicom ili neka masinica (ova koju je ton_majstor pomenuo) ?
Jedini problem koji se moze pojaviti sa elektricnim aparatom za brijanje (ne masinica) je neprijatno cupanje ako je mrezica istrosena ili je onaj vibro-sekac tup. Ali povredjivanje, kasapljenje...ne znam kako je to uspeo :)
[ Janmix @ 01.04.2007. 22:01 ] @
Ne mozes se brijati elektrikom ako ti je malo duza brada ~2 dana... Tj mozes, al mnogo vise boli... Mozes se iseci isto ako ti je malo duza brada, ne znam zasto, ali meni je uspelo...

Imam sad neki made in china el. brijac i extra je tako da nije presudno koliko para potrosis na brijac...

Mada, el brijac ne moze bas da dodje do svih dlaka, tako da se mora malo dobrijavati i sa obicnim, na suvo

Meni je Mach 3, dok sam ga koristio, izvlacio i po 2-3 meseca sa jednom patronom...
[ McKracken @ 01.04.2007. 22:06 ] @
@Izkompleksirani:


Mach3 je u eksploataciji znacajno jeftiniji od onih budjavih 20din brijaca, jer traju mnogo duze, ne zapusavaju se i ne tupe se tako brzo.

Citat:
Za one koji se briju svaki dan dobri su i ti mahovi ili kakvi su vec, sa dva ili tri nozica, ali zilet je ipak zakon.


Ocigledno je da nisi probao :) za bradu od mesec/dva je Mach3 najbolji izbor ...
[ acaradio @ 01.04.2007. 22:10 ] @
Citat:
Janmix: Ne mozes se brijati elektrikom ako ti je malo duza brada ~2 dana

Zavisi od aparata. Ovaj moj (Braun 3775) ima tri nivoa: "foil shave" za svakodnevnu varijantu, "combi shave" gde se aktivira jos jedan deo za bradu koja je stara 2-3 dana i "trimmer" koji je ustvari nesto kao masinica.
Bitno je i da se brada "ispravi" pre brijanja...na zalost kod nas vec godinama ne moze da se nabavi pre-shave losion koji sluzi za pripremu brade pre elektricnog brijanja. Zato je potrebno jedno najobicnije umivanje. Lice se obrise, saceka se dva-tri minuta da se koza osusi i onda zzzz zzzzz zzzzz
A ovako izgleda:
[ Lesli Eldridz @ 01.04.2007. 22:22 ] @
Citat:
McKracken: @Izkompleksirani:


Mach3 je u eksploataciji znacajno jeftiniji od onih budjavih 20din brijaca, jer traju mnogo duze, ne zapusavaju se i ne tupe se tako brzo.

Kao prvo, kaze se iskompleksirani. Kao drugo, ti nemas pravu drsku za obicne zilete nego si uzimao one zute sa pijace od 20 dinara za brijanje prasica pre pecenja. Moras da nabavis one stare kao sto ima ton majstor ili kao sto je moja, iz sezdeset i neke, original Gillette made in USA. Ima podesavanje ugla noza i sve. Kao trece, ne kupujes original zilete nego bofl, a kao cetvrto, po svemu sudeci nemas ni sta da brijes cim bradu od mesec dana mozes da obrijes tom plastikom. I kakve to sad sve veze ima sa elektricnim masinicama?
[ musicmaster @ 01.04.2007. 22:25 ] @
Elektronika (Philips) - zakon!

Vishe sam za mrvljenje, nego za sechenje i brijanje dlaka.
[ McKracken @ 01.04.2007. 22:27 ] @
Citat:
original Gillette made in USA.


Kakvo je to pomodarstvo?

Mach3 je proizvod upravo te "ORIGINAL" firme. Inace, probao sam te klasicne zilete, jedina razlika je sto se mnogo lakse iseces





Jel sad treba da se takmicimo i u tome ko je dlakaviji?

Citat:

svemu sudeci nemas ni sta da brijes cim bradu od mesec dana mozes da obrijes tom plastikom.



Inace, ovo nema nikakve veze sa elektricnim masinicama koje ne mogu da primirisu peni i Mach3, ali je neko morao da se ukljuci u temu i s*** o pomodarstvu.
[ Deda_Mraz @ 01.04.2007. 22:31 ] @
Citat:
acaradio: Cudno...jel' to bio standardni aparat sa rupicastom mrezicom ili neka masinica (ova koju je ton_majstor pomenuo) ?
Jedini problem koji se moze pojaviti sa elektricnim aparatom za brijanje (ne masinica) je neprijatno cupanje ako je mrezica istrosena ili je onaj vibro-sekac tup. Ali povredjivanje, kasapljenje...ne znam kako je to uspeo


Ma bio neki haj tek filipsov, sa neke tri polukružne oštrice, kaže on da ga je kupio čim je izašao, mislim on se loži na te stvari za brijanje (ne pitajte me zašto nemam pojma to mu je neki fetiš bem li ga).

Vaistinu taj mah tri i sam koristim (šta više u životu se nisam obrijao sa nekim drugim...sem na ekskurziji kada sam od pijanstva veče pre nego da podjem zaboravio da ponesem, pa tamo kupio BIC-ov i skinuo pola jagodične kosti ) i zaista mi jedna patrona traje Mesec+ a brijem se na svakih recimo 4 dana i još izbrijavam!

Tako da mi za sada on završava posao, fin, oštar (mada malo previše kada tek stavim novu patronu..) i dušu dao za izbrijavanje.

A koristim aftršejv neki od Nivea-e sa mirisom mentola za osetljivu košu i nije nešto, a pre par godina mi majka uzela neki set od D&G pa tu je bio izmedju ostalog i losion posle brijanja, i za sada nisam našao bolje rešenje od tog losiona, kao krema je i ne peče što je najbitnije, posle 10 min otklanja crvenilo i fino hidrira kožu i stvara je jakkooo mekanu da ne poveruje čovek da sam imao bradu uopšte Sada mi je ta bočica (mala je 50ml) pri kraju a ne znam gde da je kupim jer sam to dobio sa setom koji je u jednoj velikoj kutiji, a ne kupuje mi se opet taj set samo zbog sapuna, šampona, krpice neke i parfema....
[ Lesli Eldridz @ 01.04.2007. 22:34 ] @
More nema nista bez Pitralona. To su bili dani... Kakvi losioni, balsami i ostali djavoli, to je za ;) . Nema pravog brijanja dok ne zapece.
[ Deda_Mraz @ 01.04.2007. 22:40 ] @
Ma dobro i ovo malo pecne ali ne toliko kao recimo onaj odvratni sivi STR8 od kojeg sam dobio alergiju i kao da sam tobasco sosom umio lice
[ llux @ 02.04.2007. 08:23 ] @
Ja sam imao BRAUN aparat i evo mog iskustva. Nemoguce je iseci se sa tim.
Ne mora se paziti nimalo, ne osecas ga uopste. Mozes da pritiskas, mozes da se igras kako hoces.

Malo teze uklanja one problematicne dlake ali malo se upotrebi trimer i ide nekako. Ja se brijam i kad mi malkice poraste brada, bez problema.

Pre jedno 3 godine kupio sam ga za 2500 dinara. I evo ovih dana se icepala zastita a mogao sam jos da se brijam njime. Nisam dobio rezervnu zastitu.
I sad moram ponovo da kupim aparat jer ne verujem da cu naci zastitu.

A prelazak na zilet bio je veoma bolno iskustvo, zaboravio sam sa tim da se brijam. I zato moram sto pre da nadjem ponovo aparat
[ fade @ 02.04.2007. 09:18 ] @
Sto se tice iritacije koze , imas sad gillete gel posle brijanja , uposte ne pece,a bolji je od vecine "kvalitetnijih" after shave junk-a sto sam probao.A i ne treba mnogo da pokrije celu bradu, pakovanje od mislim 100 ml je 350 din. Pogledacu kasnije tacno.
[ M-84 AB1 @ 02.04.2007. 15:52 ] @
Jeli, ljudi, ima li neko problema sa brijanjem dole kod grla, kod jabucice?
Tu, em sam se sekao ko zmaj ranije sa ziletom, em brijanje uopste nije bilo efikasno.
Sada sa elektricnim brijacem, je sitacija mnogo bolja, ali ostaje iritacija koze, i poneka dlaka ;-)

POZ
[ Radovan__III @ 02.04.2007. 17:36 ] @
Lepo je sto se dosta ljudi interesuje za ovu temu, medjutim netreba bezveze da se prepiremo oko nekih stvari. Obicna brijac bolje brije od masinice ( ovo ponekd nije tacno ako naletite na neke nekvalitetne brijace kojima sam ja imao par puta priliku da se brijem i definitivno nebi imao sanse ni da se zakoljem njima kako su tupi bili:) ) to je to, ali za nas obicne smrtnike, koji nemoramo da bude obrijani na -1 i elektricni brijac radi posao.

Glavni problem bar za mene je za koji se aparat odluciti ( i zato sam pokrenuo ovu temu ), da ne bude tipa: " joj vidi kako je ovaj fensi pa cu uzeti taj". Ima li nekih karakteristika na koje treba obratiti paznju ? Iritiranje kod brijanja elektrikom ? Kakva je razlika izmedju aparata koji imaju "valjkastu glavu i ovih sa po 2-3 okrugle? Jedino je acaradio naveo model aparata, a samo par vas i proizvodjace.

[Ovu poruku je menjao Radovan__III dana 02.04.2007. u 19:18 GMT+1]
[ ton_majstor @ 02.04.2007. 19:19 ] @
A pisali smo o ovme više puta i opet se krljamo...

http://www.elitemadzone.org/t1...-brijanje-od-iskusnih-forumasa
http://www.elitesecurity.org/t...ija-zavere-ovoga-puta-brijanje

Ima još... a moja MAŠINICA je mehanička i nema nikakva podešavanja. A "žileti" su jeftini i MRZI me da se brijem... hebeš ga.

Mach 3 TRI meseca? Nije to loše!!! A mi sa jačom bradom, ima li tu šeme?

Pozdrav!
[ Janmix @ 02.04.2007. 19:34 ] @
Ja imam bradu ko cetnik, i jedna patrona Mach 3 mi je trajala 3 meseca... To me je odusevilo kod njega, brijem se svaki dan, a ne tupi se nikako...
[ Djomloun @ 02.04.2007. 20:58 ] @
Mozda je rica sxto se brijesx svaki dan, jer ja sa Mach 3, mesec i po do dva (plafon!). Inace ja bih ton_majstora iskljucio iz diskusije ochigledno da nas chovek zeza (pogledaj mu sliku) ;))
[ MarcoMachievelli @ 04.04.2007. 09:32 ] @
Kakvi elektricni brijaci , pravi muskarci se briju britvom ...
[ vindic8or @ 04.04.2007. 16:38 ] @
ja sam oduvek koristio elektricne brijace zato sto ne gubim vreme svaki dan na sapunjanje, brijanje i seckanje ziletima, a ni aftershave mi nikad nije prijao posle zileta.
ovo traje 2 min, skine sve, istina ne moze potpuno da utre dlaku, ali se ne vidi ono sto ostane bez lupe, a i zasto bih to radio kad ce ponovo da izraste za 6-12h...
za malo duze dlake svaki elektricni brijac pod suncem ima i trimer koji ih efektivno eliminise na nivo koji brijac saseche.

imao sam braun i phillishave aparate. braun sa mrezicom su najbolji, ovaj philips sa 3 glave je manje prijatan, a i crko je posle godinu i po. jedan braun mi je trajao 5 godina bez ikakvih zamena delova, samo redovno ciscenje.

mislim da je potrebno neko individualno vreme da se koza navikne na aparate, posle toga nema ni 'I' od iritacije.

ne vidim kako je iko uspeo da se posece ovakvim aparatima, osim ako nije probao da brije zivu ranu ili da se brije sa skinutom mrezicom.
[ SladjanaB. @ 04.04.2007. 23:46 ] @
@ neko

cena trajne depilacije lica je negde oko 1000 evra i radi se par meseci po nekoliko dana u mesecu

hint

http://www.google.com/search?h...%B0%D0%B3%D0%B0&lr=lang_sr

[ Radovan__III @ 05.04.2007. 19:14 ] @
Uradis trajnu depilaciju i onda ti cura dodje i kaze : " Ja ipak volim kad imas bradu od 3 dana"
[ SladjanaB. @ 05.04.2007. 22:41 ] @
Citat:
Radovan__III: Uradis trajnu depilaciju i onda ti cura dodje i kaze : " Ja ipak volim kad imas bradu od 3 dana"


To me samo i *ebe, inache bih to odmah uradio....ovako, ide taljiganje machom
[ Dragan_v @ 06.04.2007. 00:15 ] @
Ja se vec desetak godina brijem britvom. Nasledio naviku od pokojnog dede, staaarog brice ovdasnjeg :)
E sad, to nije ona britva koja se ostri 'na kais' , kao na filmu, vec malkice modernizovana varijanta kojoj se u secivo 'ugradi' polovina obicnog zileta, isecenog makazama...
Na stranu to sto se brijem jednom nedeljno, jer sam lenj...ali ponekad stvarno pomislim da bi mi dobro dosla neka 'na struju' ...kad sam u zurbi...
Sto se tice originalnih britvi...klasicnih, onih koje se ostre...cenim da to ne bih prineo licu ni pod pretnjom oruzja. Ostalo mi je od dede nekoliko originalnih SOLINGEN-a i verujte...to je kao zivo :)

[ Alter Ego @ 06.04.2007. 00:19 ] @
Mach3 je u odnosu na obične brijače ono što je Mercedes za Fiću. Da je isto može da kaže samo neko ko ga nije probao. I meni jedan nožić traje nekih dva-tri meseca, a imam relativno jaku bradu. I što je najvažnije, nikad se ne isečem (ipak ima tri sečiva), dok sa običnim brijačima bude uvek krvi do kolena - dok su novi onda se sečem zato što su oštri, a kad otupe opet se kasapim jer moram jače da povučem. U ostalim slučajevima sam ili mamuran ili pospan, tako da retko kad prođe bez prolivanja krvi A ne daj Bože da se brijem onim starinskim žiletima. Bude ko u "Vrućem vetru" Ako je pomodarski koristiti nešto što je jeftinije, prijatnije i bezbednije za upotrebu, ja sam onda najveći pomodar ovde

Brijanje električnim brijačima po meni nije alternativa. Imam odvratan osećaj posle korišćenja istih, a osim toga, nije uošte higijenski (otuda česta iritacija kože), mada to zavisi od vrste aparata. Mnogo je lepša "kulturna" varijanta Mach3 (ili neki sličan brijač) + neka pena sa mirisom mentola. Za mene jedini način da se taj mrski običaj učini koliko-toliko podnošljivim.

[Ovu poruku je menjao Alter Ego dana 06.04.2007. u 01:30 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 06.04.2007. 00:48 ] @
Citat:
Dragan_v: .cenim da to ne bih prineo licu ni pod pretnjom oruzja. Ostalo mi je od dede nekoliko originalnih SOLINGEN-a i verujte...to je kao zivo


Ja mislim da bi meni to bilo zadnje brijanje u životu (pu pu daleko bilo..), userem se i na filmu kad gledam a ne ja da se derem time
[ musicmaster @ 06.04.2007. 03:37 ] @
Citat:
cena trajne depilacije lica je negde oko 1000 evra i radi se par meseci po nekoliko dana u mesecu


A jel' zna neko mozda za cenu trajne depilacije glave? Otjem da budem tjelav do groba. Nemo' te molim vas samo za elektrolizu da mi spominjete... To nikada netju motji da si priushtim....
[ Djomloun @ 06.04.2007. 11:06 ] @
Trajna depilacija se zove epilacija (mada nije trajna trajna) pa se raspitaj po Googlu ili kozmetichkim salonima koliko kosxta epilacija.
[ SladjanaB. @ 12.04.2007. 22:15 ] @
Citat:
musicmaster: A jel' zna neko mozda za cenu trajne depilacije glave? Otjem da budem tjelav do groba. Nemo' te molim vas samo za elektrolizu da mi spominjete... To nikada netju motji da si priushtim....


Pa, ako je lica negde oko 1000 evra (sigurno je toliko jer sam ja jedno vreme bio zagrajan pa se raspitivao ), cele glave ne bi trebalo da je vishe od 1200 jer je povrshina tu negde ista...
[ Corey @ 16.04.2007. 14:56 ] @
Razmišljam da pređem na električni, koji mi preporučujete ? Razmišljam o Philipsovom za 3 glave
[ zlacarobnica @ 16.04.2007. 19:15 ] @
hi,
elektricni brijaci zakon :) za zene i za muskarce ... jesu skuplji ali se isplati samo naravno moras da steknes naviku.Po nekom pravilu obican brijac bi trebalo bacati odma posle 1 brijanja ,sto mislim da retko ko radi ... Tako da i sa higijenske strane ima mnogo manje glavobolje .Moja preporuka Braun aparati odlicna iskustva i zene i za muskarce ....
[ McKracken @ 18.04.2007. 20:14 ] @
Citat:
Po nekom pravilu obican brijac bi trebalo bacati odma posle 1 brijanja, sto mislim da retko ko radi


A to pravilo je izmislio KO?

[ SladjanaB. @ 19.04.2007. 15:12 ] @
Citat:
McKracken: A to pravilo je izmislio KO?


Paja Patak!
[ Corey @ 19.04.2007. 16:20 ] @
Niko nema komentara na philipsov sa 3 glave ??
[ Nenad Vranjanac @ 19.04.2007. 18:17 ] @
Citat:
SladjanaB.: Pa, ako je lica negde oko 1000 evra (sigurno je toliko jer sam ja jedno vreme bio zagrajan pa se raspitivao :) ), cele glave ne bi trebalo da je vishe od 1200 jer je povrshina tu negde ista...

ne bas, to zavisi od metode. moze da se prodje mnogo jeftinije.
fotoepilacija kosta manje od 100e, da sad ne dajem linkove.
evo, cela ledja i ramena 7100din :D
bradai podbradak 3300din

jedino pitanje je koliko je pametno raditi tako nesto (zbog lenjosti)
[ zlacarobnica @ 20.04.2007. 00:32 ] @
ja nisam izmislila to pravilo .... ja koristim vosak :D i to neki feMsi sa mirisom nane lavande ... heheh :P
[ SladjanaB. @ 20.04.2007. 02:32 ] @
Citat:
Nenad Vranjanac: ne bas, to zavisi od metode. moze da se prodje mnogo jeftinije.
fotoepilacija kosta manje od 100e, da sad ne dajem linkove.
evo, cela ledja i ramena 7100din
bradai podbradak 3300din

jedino pitanje je koliko je pametno raditi tako nesto (zbog lenjosti)


Ovde prichamo o EPILACIJI!

Naravno da mozhe da se uradi to shto si naveo, ali ce posle par nedelja opet da ti niknu dlake, pa onda opet sve ponovo i placaj opet i tako u nedogled...ovako, jednom platish i reshen problem za STALNO.


EDIT: Mada, mozhda je to shto pominjesh slichno epilaciji, ali su to cene pojedinacnih tretmana, a potrebno je uraditi vishe njih, bash kao za epilaciju...
[ Nenad Vranjanac @ 20.04.2007. 09:27 ] @
ide se na nekoliko (4-6) tretmana, svaki je prlicno uspesan, licno sam se uverio kako to radi. onako odokativno bih rekao da oko 90% od postojecih ukloni trajno. ukupna cena je daleko ispod one od laserske ili elektroepilacije, i na kraju preostalih 1% najupornijih odes i otklonis klasicnom elektro-epilacijom i ustedeo si vise od 50% novca.

mana je samo sto dlake treba da budu sto tamnije a ten sto svetliji -> tada treba manji broj tretmana
i ne znam koliko je zdravo tako nesto.
[ SladjanaB. @ 20.04.2007. 14:51 ] @
pa, pazi to je sve na principu zrachenja, tako da sigurno nije bash najzdravije....pa da, to je to, samo obrati pazhnju kod te fotoepilacije za 5-6 meseci cesh videti ponovo dlachice...
[ Nenad Vranjanac @ 20.04.2007. 15:36 ] @
necu (ja)
a doktori kazu da je to trajno resenje.
ali dobro. da ne bi sad dalje raspravljali, sacekacemo jos koji mesec, pa cemo videti.
[ toleander @ 20.04.2007. 15:43 ] @
Citat:
Corey: Niko nema komentara na philipsov sa 3 glave ??

ja imam philishave sa 3 glave, i to seriju 5. svaka serija ima razlicite glave za brijanje, sto veci broj to (kao) bolja glava i brijanje i, naravno, veca cena
ja ga koristim vec nekih 4-5 godina, i prilicno sam zadovoljan... baterija je, doduse, oslabila pa drzi svega 3-4 brijanja, ali generalno, mislim da neces pogresiti.
racunaj samo da ces morati da menjas glave svakih godinu-dve, zavisi koliko ga koristis, jer se nozici istupe, a glave kostaju prilicno. poslednji put kad sam ih menjao, to je bilo vise od trecine cene novog aparata
[ MRK @ 27.04.2007. 14:11 ] @
Da li je pametno da posle 6 godina brijanja brijacem (mach 3,EXTRA JE) predjem na mashinicu? Sta mislite o novoj Braun CRUZER 3 (valjda se tako pise) ? Da li urastaju dlake posle brijanja mashinicom, posto meni prilikom izbrijavanja urastaju tako da se jos uvek brijam niz dlaku.
Inace cena tog brauna je 6000din. Malo je skup bar za mene, ne znam da li je jeftiniji u metrou?
[ Deda_Mraz @ 27.04.2007. 17:42 ] @
Zar nije veća šansa da ti dlake urastaju kada se NE izbrijavaš?
[ Too furious @ 09.05.2007. 23:56 ] @
Od pre nedelju dana sam posle 10-tak godina koriscenja Mach3-a presao na elektricni brijac. Moj izbor je pao na Philips HQ 8150:



Jeste da ga ne korstim dugo, ali slobodno mogu reci da sam prezadovoljan. U pocetku sam mislio da ne mogu ocekivati od elektricnog brijaca toliko temeljno brijanje kao kod klasicnog zileta, medjutim ovaj elektricni brijac me je prijatno iznenadio: brijanje je temeljnije cak i od brijanja sa klasicnim brijacem!!! Ovo nije ni cudno ako se zna da tri glave ovog brijaca sadrze cak 63 seciva. Vizuelno ne izgleda kao da postoji neka razlika, medjutim kada se prodje rukom preko obrijane povrsine razlika postaje odmah ocigledna (u korist elektricnog brijaca). Druga stvar koja mi se svidela kod ovog modela je ta sto je veoma jednostavan za odrzavanje: moze da se pere vodom. Treca stvar koja mi se dopala je ta sto se prilikom brijanja dlacice uopste ne rasipaju vec prikupljaju u komoru predvidjenu za to. Osim toga, ne vibrira, ne cupa dlaku, pa brijanje nije uopste bolno i ne vidim nacin kako bi neko mogao da se posece sa ovim brijacem. Baterija se puni samo 1 sat sto je dovoljno za 18 dana brijanja (tako bar pise u uputstvu). Posle brijanja sa Mach3-om skoro uvek mi je ostajalo crvenilo, dok sada nemam tih problema. Iako imam cvrstu bradu deluje mi kao da se brada prilagodila novom nacinu brijanja. U uputstvu se preporucuje da se glave menjaju na svake dve godine.

Ovde mozete procitati zanimljiv tekst o elektricnim brijacima kao i o poredjenju izmedju dva nacina brijanja:
http://www.shavercentre.com/shavingtips.html

Ono sto mi je zapalo za oko je to sto se prilikom brijanja obicnim ziletom skida jedan deo koze, dok kod takva pojava nije prisutna kod elektricnih brijaca.

Ako nekoga interesuje razlika izmedju pojedinih Philipsovih modela mogu nesto da napisem i o tome.
[ damirh @ 10.05.2007. 08:51 ] @
'ajde napisi razlike izmedju modela, ja se nosim mislju da uzmem neki elektronac...
[ Too furious @ 10.05.2007. 10:06 ] @
Na ovoj adresi se nalaze svi Philipsovi brijaci: http://www.consumer.philips.co...EIBUDLIWVY3J0RMRCSHQVHKFSESI5P

Svi pocinju sa oznakom HQ i onda u zavisnosti od modela nastavlja sa nekim brojem. Postoje grupe modela koji pocinju sa oznakama: HQ 9, HQ 8, HQ 7, HQ 6 itd. Izmedju ovih modela postoje bitne razlike. Rezimo razlika izmedju HQ 9 i HQ 8 je u nacinu brijanja, mada su glave za brijanje iste. HQ 9 poseduje neki (tako ga reklamiraju) "pametni" nacin brijanja, tj. pracenja konture lica. Ne mogu da kazem koliko je ovo velika razlika s obzirom na to da su glave za brijanje iste. HQ 9 ima i mogucnost prilagodjavanja razlicitim tipovima koze i tako je manje iritira. Razlika izmedju HQ 8 i HQ 7 je u glavama za brijanje, tj. glave koje se stavljaju na HQ 7 i HQ 6 modela imaju nesto manji broj seciva u odnosu na glave koje se stavljaju na HQ 9 i HQ 8 brijace, pa je i brijanje nesto duze. Razlika izmedju HQ 7 i HQ 6 je recimo ta sto HQ 7 brijaci mogu da se peru pod vodu, a HQ 6 ne mogu itd... Onda postoji i razlika u tome koliko baterija treba da se puni i koliko moze da izdrzi.
E sad, za svaku, od gore pobrojanih grupa, postoji vise modela. Recimo za HQ 8 grupu brijaca postoje modeli: HQ 8100, HQ 8150, HQ 8160, HQ 8170 i razlike medju ovim modelima, po meni, nisu velike. Modeli iz iste grupe obezbedjuju isti kvalitet brijanja, a razlikuju se u nekim sitnicima tipa: neki imaju indikatora za nivo ispraznjenosti baterije (imaju pet lampica - kada svetli svih 5 baterija je puna, kada svetli 4 baterija se nesto ispraznila itd...), dok drugi to nemaju vec samo imaju jednu lampicu koja se pali kada je baterija pri kraju. Dakle, neke nebitne stvari.
Takodje ukoliko u oznaci nekog modela vidis oznaku CC (na primer: HQ 8170 CC) to znaci da se ovaj modelu u odnosu na model HQ 8170 razlikuje po tome sto ovaj sa dodatkom CC sadrzi i uredjaj za samoodrzavanja. Aparat stavljas u postolje koje ga posle cisti. Mislim da ovo i nije neka velika prednost, jer je za vecinu modela odrzavanje krajnje jednostavno, ne treba ti ni minut da bi ga isprao vodom.
To je to otprilike. Sto je veci broj kod oznake modela to je model bolji, ali i skuplji. U principu mislim da je najbitnije da se odlucis koja ti grupa modela najvise odgovara (po onome sto pruza i po ceni), a posle za koji se model iz te grupe odlucis mislim da nije toliko znacajno.
Na ovoj adresi mozes imas i na srpskom opisane neke modele:
http://www.svezakucu.co.yu/www/catbrowser.php?qcatid=405
[ kuntalo @ 12.05.2007. 11:34 ] @
Savet svima kojima zanimanje zahteva "negovan izgled" i "urednu toaletu"- kupite elektricni brijac!

Kad samo pomislim na godine koje sam proveo svakodnevno se brijuci klasicnim "ziletom", sto onom pravom klasikom (odvrnes rucicu brijaca, zatvarac patrone se rasiri u vidu krilca, stavis klasicnu patronu, zavrnes rucicu), sto Mahovima 2-3, vreme provedeno pred lavaboom i ogledalom, beskonacnim odabirom prave pene, gela, aftersejva, mleka za lice- koliko iritacija, urastanja dlaka, posekotina, na sta sam licio, a sve to bese bespotrebno!

Elem, skjuz za dramatiziranje, ali stvarno sam presrecan svaki put kad se setim sta sam ostavio za sobom, i koliko malo vremena i nula nuspojava sobom nosi brijanje elektricnim aparatom. Koristim neki jeftiniji Philips sa dve glave, nema cak ni baterije- striktno napajanje na kabal, kupljen u Metro- u avgusta 2005. za otprilike 1900 din.- pa vi izvedite racunicu, sa obzirom na to da glave jos uvek nisam menjao.

Nikada se ne bih vratio na klasican brijac, koliko god staromodan po nekim pitanjima bio. Ceo proces- umivanje, susenje lica, brijanje, ponovo umivanje- oduzme mi 5 minuta, a nema pipavih zahvata, boli, krvi, uraslih dlaka, iritacija. U medjuvremenu sam i sasvim slucajno otkrio sta mi najbolje lezi kao prevencija susenju koze posle brijanja- na dlan kapnem 2-3 kapi maslinovog ulja, utrljam na oba dlana i nanesem poput klasicnog aftersejva na jos mokro lice (drugo umivanje).

Dok sam se jos razmisljao da li da predjem na elektricni brijac, nasao sam ceo clanak o razlici izmedju dve vrste brijanja na nekom hrvatskom sajtu, pa Vam postavljam link cim isti nadjem.

Pozdrav!

Edit: Evo ga link: http://www.beautymag.net/lice/njega_lica/brijanje_2

Eh da, bas kao sto clanak gore kaze, trebalo je vremena kozi lica da se navikne na novu vrstu brijanja (u medjuvremenu se perutala, ali ne znatno), sto je kod mene trajalo nepunih 10- ak dana.

[Ovu poruku je menjao kuntalo dana 12.05.2007. u 13:04 GMT+1]
[ Predrag Krstic @ 13.05.2007. 21:27 ] @
E opasno ste me primili na te elektricne brijace. Pogotovu zato sto stalno imam iritaciju koze na podbratku, a kazete da on manje iritira lice. Naravno do sad sam koristio cuveni mach-3.

Interesuju me sledece stvari:

1. da li moze da se brije brada od recimo 5 dana i da li takvo brijanje ide sporo i tesko
2. da li brijanje generalno traje duze, krace ili isto vremena
3. da li je i dalje potreban after-shave ili nije neophodan
4. da li kod nas bez problema mogu da se nadju nozici za zamenu i koja je najzastupljenija marka (philips, brown...)
[ kuntalo @ 14.05.2007. 08:07 ] @
1. Moze, mada Ti elektricni brijac i nije potreban ako ces se brijati 4 puta mesecno. Osim ako imas bas osetljivu kozu lica.
2. Krace.
3. Aftersejv je za izbegavati, koristiti blaga mleka za kozu lica.
4. Stvarno ne znam. Ne znam da li je moj primer primenljiv na vecinu korisnika elektricnih brijaca, ali racunaj da se vec dve godine minus 2 meseca brijem 5 puta nedeljno, a jos nisam primetio tupljenje ostrica glava.

Khm- pogledaj link.
[ pctel @ 14.05.2007. 09:24 ] @
@Predrag Krstic
Ja koristim naizmenicno klasicno i elektricno brijanje (Philips), u zavisnosti od raspolozenja, pa da ti odgovorim na pitanja:
1. Moze, ali je mozda lakse, brze i prijatnije obicnim brijacem.
2. Tu je, priblizno isto, pola minuta tamo-ovamo, nisam bas koristio stopericu
3. Isto kao i obicno
4. Svi ovde hvale Philips po tom pitanju.
[ bane @ 05.06.2007. 07:19 ] @
Mala dilema. Na sve za kucu sam nasao onaj model od preko 400 KM (16000 din) Philips HQ 8170. Takođe postoji i ponuda za Philips HQ 9020 koja iznosi 179 KM. Da li postoji razlika, po gotovu što je ovo 9xxx model. Moram pažljiovda biram pošto mi je brada malo jača pa se plašim iritacije.
[ mishio @ 17.08.2007. 13:49 ] @
pozdrav, poslednjih par dana sam gledao da uzmem brijac, i procitao temu pa rekoh sad da referisem...

brijem se 8 godina brijacem obicnim, poslednjih 4 god MACH3, i imao sam probleme u predlu vrata sa urastanjem dlaka, i nisam mogao da izbrijavam dlaku, kako bih izbrijao masovno urastanje dlaka, infekcije, crvenilo itd ...

i kupio sam danas Philips HQ 6695, prezadovoljan sam, znaci kao da sam se izbrijao, glatka koza nema upala, mada videcu naredne 2 nedelje kako se izgledati, ali mogu svima da preporucim ...

nisam hteo da uzmem klasicna brijac braunov, isao sam vise na ove sa 3 seciva, i best buy !!!
[ Jerema @ 18.08.2007. 00:37 ] @
hmmm,citam ove vase komentare i sutra bih isao vec da kupim elektricni brijac pa me interesuje koji je bolji,neki phillips sa tri glave ili mozda braun cruzer 3?
[ mrle 011 @ 18.08.2007. 08:55 ] @
Citat:
Jerema: hmmm,citam ove vase komentare i sutra bih isao vec da kupim elektricni brijac pa me interesuje koji je bolji,neki phillips sa tri glave ili mozda braun cruzer 3?


ja bih ti preporucio ovaj philips sa kruzicima/glavama/kako-se-to-vec-zove, mada ja nikad nisam koristio ovaj sa mrezicom.

ja sam negde krajem osamdesetih godina proslog veka, na obliznjoj pijaci, kupio od rusa/ukrajinaca za 10 DM jedan taj aparat sa glavama.
lep, lagan, samo sa dva kruzica/glave i sa onim trimerom (koji i nije bas najbolji) kad se zapustis, i smesten u simpaticnu torbicu.
napajanje samo strujom, isto laganim spiralnim kablom, baterije nema.
dodjem kuci, obrijem se, odusevim se i vratim se na pijac i kupim jos jedan.

ovaj drugi mi je stajao neotpakovan do prosle zime, kada sam naleteo na njega preturajuci nesto po plakaru, i obrijah se jednom, da uporedim 'oce li biti nekakve razlike u odnosu na ovaj stari, kojim se brijem vec skoro 2 decenije.
i ne primetih ja nikakvu razliku.

brijem se zvanicno svaki drugi dan, a u praksi je to cesto i 3-4 dana.

postupak celokupne pripreme, samog brijanja, odrzavanja aparata i nege lica za 20 godina mi je sledeci.

- priprema: posto je aparat uvek ukljucen u struju, dok ga prinosim licu sa police istovremeno ukljucujem prekidac.

- brijanje: 1-1,5 min. bzzz .... bzzz ...... bzzz ....po licu.

- odrzavanje: dok iskljucujem aparat, istovremeno ga i spustam ka lavabou i odvajam poklopac sa glavama od tela aparata, nakon cega cinim 2-3 medjusobna kuc-kuc iznad lavaboa da bi poispadale kedla (koga ovo mrzi, nije uopste neophodno raditi nakon svakog brijanja, al' meni je nekako preslo u naviku).

- nega lica i odrzavanje reda u kupatilu: dok jednom rukom odlazem aparat nazad na policu, istovremeno drugom rukom pustam vodu na slavini kojom se umivam, dok ona za to vreme paralelno odnosi one kedla iz lavaboa. (sa stanovista efikasnosti i ovaj trud je zanemarljiv, jer se i onako umivam i kad se ne brijem)

- rezultat: sve gotovo za 2 min. - taman na vreme, dok je u kujni prokljucala voda u kuhalu za kafu.

20 godina nisam kupovao niti upotrebljavao nozice, drske, zilete, pene, kreme, aftershave-ove, stipse ....
jednom recju - nista.
nista novac ....... nista bespotrebne mozdane aktivnosti pamcenja ili razmisljanja.

nikad nisam dobio bubuljicu, crvenilo, perut .....
ne da se nikad nisam posek'o, nego uopste ne znam kako bi to bilo izvodljivo i kada bih hteo.

za sve ove godine koriscenja imao sam i 2 puta preobleme (oba puta tokom letovanja na moru):
- jedno jutro nije bilo struje, a ja sam prethodno vece zaspao, sa mantrom na usnama "sutra ujutru se brijes - licis na zivotinju", premoren od celopopodnevnih psiholoskih priprema nakanjivanja na sutrasnje brijanje.
- drugi put sam morao zbog iznanadne posete, da se brijem u 2 popodne na 40 stepeni temperature vazduha i jedno 80 % vlaznosti istog, a to je sa ovim elektricnim aparatom neugodno.



moj aparat za brijanje je nosilac 2 titule medju svim aparatima u mom domacinstvu:

- sa jednim fi-hi pojacalom iz 1980. godine, koje sam igrom slucaja dobio za male pare, nosi titulu najbolje kupovine u kategoriji odnosa cene/kvaliteta/troskova odrzavanja.

- pored laptopa i klime, smatram ga svijim najboljim prijateljem medju aparatima.

[ petrov @ 21.08.2007. 10:00 ] @
Trabaju mi nove glave za HQ6381. Gde to ima da se kupi? Znam da nisu jeftine, ali vec dve godine koristim ovaj aparat i krajnje je vreme da se menja. A kada sam mogao da ga zamenim, dokupim nove glave, mrzelo me...:) Neki Phillips servis?

Hvala unapred
[ Nemanja Avramović @ 21.08.2007. 10:16 ] @
Ja se ne brijam već godinu dana, i lepo mi je

(samo šišam bradu kad zarastem )
[ Jerema @ 24.08.2007. 22:27 ] @
Kupio sam elektricni brijac braun cruzer3 i nisam odusevljen,odmah da kazem.Brijanje traje duze od pola sata,a baterija to tesko da moze da izdrzi,tako da mora da se utakne na punjac,druga stvar je ta sto baterija treba da se puni sat vremena (a prvi put 4 sata),dok se ne ugasi zelena lampica koja se btw gasi nakon 3 minuta punjenja,sve u svemu el.brijac je jedno veliko s*****!

[ Bik Koji Sedi @ 24.08.2007. 23:56 ] @
Citat:
petrov: Trabaju mi nove glave za HQ6381. Gde to ima da se kupi? Znam da nisu jeftine, ali vec dve godine koristim ovaj aparat i krajnje je vreme da se menja. A kada sam mogao da ga zamenim, dokupim nove glave, mrzelo me...:) Neki Phillips servis?

Hvala unapred


Probaj u Philipsovoj radnji u Srpskih vladara kod Slavije. Tamo prodaju aparate, a bilo je i glava.
[ vindic8or @ 25.08.2007. 02:44 ] @
Citat:
Jerema: Kupio sam elektricni brijac braun cruzer3 i nisam odusevljen,odmah da kazem.Brijanje traje duze od pola sata,a baterija to tesko da moze da izdrzi,tako da mora da se utakne na punjac,druga stvar je ta sto baterija treba da se puni sat vremena (a prvi put 4 sata),dok se ne ugasi zelena lampica koja se btw gasi nakon 3 minuta punjenja,sve u svemu el.brijac je jedno veliko s*****!



Hm.. jesi procitao ti uputstvo za koriscenje tog brijaca? ocigledno nekad nije toliko ocigledno, nesto mi ne ide u glavu da ti pravilno to koristis ako se brijes pola sata (osim ako nisi vukodlak)
[ Jerema @ 25.08.2007. 09:42 ] @
Nisam vukodlak nego jednostavno nece da skine sve dlake pa moram da pritiskam kao somina i to iz svih mogucih pravaca,jos prethodnoskratim bradu trimerom ako je mnogo dugacka ali nije to to.Preko pola sata traje.Citao sam uputstvo vise puta i ono sto tamo pise se u praksi ne desava...
[ ognjenr @ 25.08.2007. 12:19 ] @
Koristim Braunov brijac nekih cetiri-pet godina, skoro mi je stradala mrezica pa sam je zamenio novom. Oduvek sam mrzeo brijanje klasicnim brijacem, uopsteno , brijanje mi je tesko smaranje, sa elektrikom je to nekako lakse,dodje mi onako ko u prolazu.
Interesuje me, ukoliko je neko probao ove elektricne brijace sa kruznim nozicima i ove sa mrezicom , da li postoji neka bitna razlika, i koji se po njegovom misljenju pokazao bolji- brzi za brijanje.
[ srdjan_m @ 25.08.2007. 22:24 ] @
Električni brijač se koristi za svakodnevno brijanje i nije za dužu bradu. Koliko sam shvatio iz tvoje priče, koristiš i trimer da pripremiš bradu za el. brijač. Isto tako, problem je ako si oznojan...tad možeš zaboraviti na el.brijač.
[ Igorn @ 26.08.2007. 00:27 ] @
Citat:
srdjan_m: Električni brijač se koristi za svakodnevno brijanje i nije za dužu bradu. Koliko sam shvatio iz tvoje priče, koristiš i trimer da pripremiš bradu za el. brijač. Isto tako, problem je ako si oznojan...tad možeš zaboraviti na el.brijač.


Negde sam citao da filips moze i duzu bradu da brije u odnosu na braun,to je neko rekao.

Ne razumem zasto bi bio problem ako si oznojan da koristis el. brijac,umijes se i obrises,a postoje i oni modeli koji rade sa gelom a i oni koji se mogu koristiti pod tusem(vodootporni)?
[ Jerema @ 26.08.2007. 02:28 ] @
Nisam znojav niti mi je nesto mnogo dugacka brada.Slazem se da se ne brijem svaki dan ali opet to je mozda svaki treci i ne raste mi brada ko vukodlaku...no nema veze,videcemo kako ce biti ubuduce,mozda mi se koza nije privikla,ali uopste nisam zadovoljan za prva dva puta.
[ vindic8or @ 26.08.2007. 17:30 ] @
Citat:
Igorn: Negde sam citao da filips moze i duzu bradu da brije u odnosu na braun,to je neko rekao.


ja sam imao par brauna i jedan phillips. mogu da ti kazem da phillips modeli sa 3 glave mnogo vise cupaju bez obzira kolika ti je brada od "foil & cutter" braun modela. plus mi je taj troglavi crko posle godinu i nesto. sad opet vozim braun i mnogo sam zadovoljniji...

da li neko ima iskustva sa remington aparatima?
nesto ovog tipa:
[ Bathory @ 26.08.2007. 19:34 ] @
Citat:
ja sam negde krajem osamdesetih godina proslog veka, na obliznjoj pijaci, kupio od rusa/ukrajinaca za 10 DM jedan taj aparat sa glavama.
lep, lagan, samo sa dva kruzica/glave i sa onim trimerom (koji i nije bas najbolji) kad se zapustis, i smesten u simpaticnu torbicu.
napajanje samo strujom, isto laganim spiralnim kablom, baterije nema.
dodjem kuci, obrijem se, odusevim se i vratim se na pijac i kupim jos jedan.

ovaj drugi mi je stajao neotpakovan do prosle zime, kada sam naleteo na njega preturajuci nesto po plakaru, i obrijah se jednom, da uporedim 'oce li biti nekakve razlike u odnosu na ovaj stari, kojim se brijem vec skoro 2 decenije.
i ne primetih ja nikakvu razliku.


Ista situacija kao kod mene.
Jos mi nije crkao, mada ne izgleda bas lepo. Radi normalno vec skoro 20 godina za par "črvene".
Planiram da kupim novi, ali ne verujem da ce raditi toliko kao ovaj stari ruski.
[ Igorn @ 26.08.2007. 19:41 ] @
Evo ovako ja nemam tu elektriku ali planiram sutra da je kupim,vec par dana gledam na internetu sta i po svetskim komentarima odlucio sam se za filips seriju sa HQ9 glavama jer da ne davim kakva je tehnologija "kazu" mnogo bolji od brauna(pricali ljudi koji su presli na filipsa sa brauna),i to planiram dvoglavi.

Remington je kod nas u srbiji slabo zastupljen inace je on jedna priznata svetska marka iz USA.Inace najzastupljeniji su ti Philips i Braun pa onda svi ostali.
Po meni je,ponavljam,iz komentara njudi filips bolji od brauna zbog stalni inovacija za blize i lakse brijanje.

Evo kako izgleda najnovija HQ9 glava




A evo kako izgleda,ako se nevaram,prva glava HQ3

[ Bathory @ 26.08.2007. 19:46 ] @
Takve glave/kruzice ima i onaj ruski ratori 20 godina o kome sam pisao.
Kupicu i ja takav Philipsov, valjda ce biti dobar.
[ Igorn @ 27.08.2007. 19:54 ] @
Ja odustajem(najverovatnije) od Philipsa jer na svu srecu pozovem servis da pitam koliko su glave HQ9 za model koji sam hteo uzeti,reko kasnije da vidim koliko ce me kostati zamena,kad ono JEDNA glava HQ9 kosta 2800 din,pa kad sam video da je to vise od polovine cene samog uredjaja kad se sve zamene,skoro isto kao uredjaj,polako odustajem od toga.
Inace zaovem i Braunov servis da vidim koliko kosta mrezica sa nozem za cruZer 3 (komplet glava uredjaja) onaj mi kaze 1600 din(a mrezica sama je 1200 din)pa vi vidite.
Inace HQ9 glava u Nemackoj u oem pakovanju kosta 12 evra(960 din) a lepo zapakovana 16 evra(1280 din)(4 evra kutija :-)).

Sada razmisljam o cruZer-u ali vidim da ovde neko ima bas negativne komentare o njemu,da ne brije dobro.Ili cu da ostanem na ziletu samo cu preci na veci broj ostrica od jedne:-),mozda bude manje klanja,mach 3 turbo ima on je dobar samo nemam patrone za njega pa se koljem kao i do sad sa obicnim ziletom koji se stavlja u neku staaaaaru ali odlicnu drsku(razumece me oni koji imaju to).

Toliko od mene ja sam jos u dilemi dati 7000 din za masinu ili uzeti za te pare 46 patrona za mach 3 turbo(koje bi mogle da mi traju 3 do 4 godine,a po recima nekih nekima jedna patrona traje i 3 meseca) i guliti se sa tim(ali mi je koza osetljiva na zilet,nemogu se sa njim svaki dan).

Inace telefon za Philipsov servis je ,za one sto traze glave za njihove brijace 011/2440841
[ ivke76 @ 05.09.2007. 12:40 ] @
kratko i jasno: jel'moze taj kruZer3 da obrije malo jacu i duzu bradu?to jest da se kasnije recimo koristi za oblikovanje malo duze brade ili da jurim dobru masinicu za sisanje lol (kojom sam bio zadovoljan jer volim kako mi izgleda brada osisana "nulom" masinice za sisanje) a kapiram da su i delovi za klasicne masinice za sisanje (nozici) jeftiniji od ovih cuda
[ BAVARAC @ 26.09.2007. 23:47 ] @
Ljudi pomozite ...

neki dan odem do mercatora ... uzmem Braun Cruzer2 i malo je falilo da ga kupim ali sam vidio da nesto fali pa sam vratio.

A sta fali? Treba mi aparat sa kojim cu se nekad moci obrijat do kraja ali i da mogu nekad skratit bradu na pola ili cijeli milimetar i sl, znate na sta mislim :) Na ono od 2 dana ...

sta mi preporucujete? kako se to zove? pa da trazim po netu koji to aparati imaju ...
[ jesus alejandro @ 01.01.2008. 19:52 ] @
@BAVARAC

To se zove trimer.

Dugo se nije pisalo na ovoj temi a posto ja sutra idem da kupim masinicu koji je generalni zakljucak, da li je bolja klasicna Braun masinica ili Philips sa rotirajucim glavama, inace me interesuju iskljucivo masinice na struju (odnosno sa kablom) a ne na baterije.
[ Igorn @ 01.01.2008. 20:13 ] @
Citat:
jesus alejandro: @BAVARAC

To se zove trimer.

Dugo se nije pisalo na ovoj temi a posto ja sutra idem da kupim masinicu koji je generalni zakljucak, da li je bolja klasicna Braun masinica ili Philips sa rotirajucim glavama, inace me interesuju iskljucivo masinice na struju (odnosno sa kablom) a ne na baterije.


Evo ovako sad mogu i iz iskustva da pricam,jer od skora imam braun cruzer 2 i mogu reci da sam ja zadovoljan,ne brije kao zilet,niti i jedan elektricni to moze jer skracuje dlaku iznad koze ali zato nema UOPSTE iritacija i mogu svakodnevno da se "brijem"(meljem dlake).
Svaka preporuka!
Inace posto radim u jednoj radnji da se ne reklamiram ,koja prodaje medju ostalim i cruzere 2,3,4 mogu reci da idu kao ludi i da iz price kupaca kupuju braun(aparate sa mrezicim) zato sto im philips sa kruzicima iritira bradu a pritom i urastaju dlake,cega kod brauna nema.
Inace braun daje 5 god garanciju(jos 3 meseca,posle 2 god kao i ranije) a philips 2 god.
Moja preporuka za one koji nemaju jaku bradu da uzmu braun kruzer(mada i meni sa jacom super radi,a brinuo sam se da li ce biti OK),ako ne onda neki isto braun ali sa dve mrezice i integrisanim blokom u sredini.
Inace mrezice za brauna sa nozicima kostaju 1/3 cene aparata ili manje dok kod philipsa oni kruzici(jeste da traju koji mesec duze ali im je cena skoro ili ista kao i sam aparat!
Inace bolje je uzeti aparat sa kombinacijom baterija struja nego samo jedno!



[Ovu poruku je menjao Igorn dana 01.01.2008. u 21:31 GMT+1]
[ jesus alejandro @ 02.01.2008. 00:46 ] @
@Igorn

Posto uglavnom svi Braun modeli imaju brojne oznake, da li serija koja pocinje sa 2xxx je ustvari Cruzer2 a serija 3xxx Cruzer3 i sta mislis o ova dva modela http://www.tehnomanija.co.yu/k...n_aparat_za_brijanje_3775.html i http://www.tehnomanija.co.yu/k...n-aparat-za-brijanje-2776.html (koji od ova dva bi ti uzeo) kao i koja je razlika izmedju cruzer2 i cruzer3 serije. Hvala unapred.

[ Igorn @ 02.01.2008. 13:36 ] @
Citat:
jesus alejandro: @Igorn

Posto uglavnom svi Braun modeli imaju brojne oznake, da li serija koja pocinje sa 2xxx je ustvari Cruzer2 a serija 3xxx Cruzer3 i sta mislis o ova dva modela http://www.tehnomanija.co.yu/k...n_aparat_za_brijanje_3775.html i http://www.tehnomanija.co.yu/k...n-aparat-za-brijanje-2776.html (koji od ova dva bi ti uzeo) kao i koja je razlika izmedju cruzer2 i cruzer3 serije. Hvala unapred.


Jeste braun ima brojne oznake samo pazi imaju 2 serije cruzera sa 2xxx i sa 5xxx ja sam uzeo braun cruzer 2 (type 5734 ili Z40) i zadovoljan sam.Imas da ga kupis (i 2 i 3 i 4)u Bulevaru Kralja Aleksandra 34 po ceni od 4550 din za cruzer 2 (sto je jeftinije od ovog starijeg modela koji si ti nasao),do su 3 i 4 5500 din ako se ne varam koji din gore dole.
Inace o razlikama izmedju cruzera vidi sajt http://www.braun.com/global/cruzer/cruzer.html
izmedju 2 i 3 je razlika samo u tome sto 3 ima i nastavak(cesalj) za trimovanje.

Topla preporuka za cruzer 2 cena kvalitet,a mrezica i nozic(zamenski) kostaju 1600din(koliko kosta onaj jedan tockic za novije modele philipsa,koji ih inace imaju po 2 ili vecina 3).
[ demaksi @ 23.01.2008. 08:36 ] @
procitao sam sve komentare ovde i dosta istrazivao na netu na ovu temu i dosao do odluke da uzmem braun cruzer z60. nikada nisam koristio el. brijace, a brijem se jednom u 5 dana, jer mi se koza inace lako iritira, narocito od cesceg brijanja. jedini razlog zasto jos uvek odlazem kupovinu su remingtonovi brijaci sa dvostrukim titanijumskim folijama ili kako se vec zovu... ima li neko iskustva sa njima i je li upoznat sa cenom zamene sekaca?
[ Challenger @ 23.01.2008. 15:01 ] @
Ja sam pre jedno 2 nedelje uzeo Braun Cruzer2 Z40, i mogu reci da je zesce njesra... Ajde za po licu i nekako, uspeva jadnik i da obrije 99% ali po vratu nije ni za qrac... Uvek posle njega mora da radi Mach3. Ne znam sta da radim, da ga vracam ili sta, jbg, nije ovo Evropa ili USA pa da mogu da vratim i kazem da mi ne odgovara, kod nas na reklamaciju tesko primaju i kad se pokvari. Ode 55€ bezveze...jedino onaj trimer na njemu radi za sve pare
[ Java Beograd @ 23.01.2008. 15:24 ] @
Ja sam imao 2 Brauna i evo sad Philipsa. Glavna mna sistema sa mrežicom (Braun) je slabo do nikako odsecanje iole dužih dlaka. Kad sam imao Braun, isto sam kao i Čelindžer uvek morao brijačem da skinem nešta dlaka po vratu. Sa Philips sistemom - rotirajući nožići - toga nema. Jednako dobro se odsecaju i duže i kratke dlake.
[ vindic8or @ 23.01.2008. 19:57 ] @
Kupio sam Remington brijac na rasprodaji i mogu da kazem da je gotivniji i od Philipsa i od Brauna!

Ovaj fazon:


Prilicno dobro i kratko sece dlaku zato sto ima dva dobra cuttera i iznad njih treci koji se izduzuje da skine sve direktno ispod nosa ili oko zulufa. Baterija traje sat vremena i displej prikazuje tacno koliko je ostalo, a postoji i taster koji aktivira dodatnih 5 minuta brijanja kad je frka.
[ demaksi @ 24.01.2008. 19:12 ] @
Ja ipak uzeh remington F420 i toplo ga preporucujem. razmisljao sam i o jeftinijem ms2390, ali ipak na nekim stvarima ne treba stedeti, a i F420 je lepsi ;) ... Vise o njima i na srpskom: www.yu.remington-europe.com
[ Milan307 @ 12.03.2008. 15:46 ] @
Citao sam komentare na ovom forumu pre nego sto sam kupio el. brijac, pa rek'o da napisem i ja koju, mozda ce pomoci nekome da se odluci oko kupovine. Pre svega da kazem da imam JAKU bradu, tako da sam testirao brijac u najgorim uslovima :)
Kupio sam Braun Cruzer 4 za 6700din.
E sada sta znaci Cruzer 4:
1) Brijanje (totalno)
2) Brijanje na visinu od 2-3 dana
3) Trimovanje brade na visinu od 1.5-6mm
4) Mogucnost koriscenja pod mlazom vode za vreme brijanja (npr. pod tusem)
evo i jednog linka gde je sve detaljno opisano: http://www.braun.com/global/cruzer/flash/cruzer.html

Da sada sam se brijao klasicnim brijecem, ali posto mi brada brzo raste posle 5-6 dana nebrijanja morao sam da skratim bradu masinicom za sisanje da ne bih se "mucio" sa mach 3 Turbo brijacem.
E sad, Braun Cruzer 4 se odlicno pokazao za trimovanje (skracivanje brade), to radi fenomenalno, pogotovo sto imate izbor od 2 sirine i par visina za bradu.
Ali brijanje me je pomalo razocaralo, ali iskren da budem nisam ni ocekivao da ce raditi kao Mach. Jednostavno, na licu obrije jos nekako i tu se cim krenem da se brijam drasticno promeni zvuk rada brijaca, MUCI SE, a na vratu sam uspeo delimicno da se obrijem ali posle toga sam da ne bih izgledao kao neko ko ne zna da se brija (pola dlaka je ostalo neobrijano) morao da se pomognem sa Mach-om i sve klasika.
Naravno, dan posle mi se pojavila IRITACIJA na vratu koja je trajala 3 dana, ipak je to prvo brijanje el. brijacem. Negde sam citao da lice, i dlake treba da se naviknu na el. brijanje i da posle 5-6 brijanja bi trebalo sve da bude ok, videcomo, al' ja cisto sumnjam da ce biti bez iole iricatija.
Philips nisam probao, ali mislim da bi se on jos vise mucio. Moj drug ima 6695 kaze da je prezadovoljan ali on ima bradu kao dete od 10 god :) (inace i od ponekad ima malo iritacija na vratu!)
Da rezimiram, Braun Cruzer 4 je odlican brijac za one koji imaju slabiju bradu, koristice ga za trimovanje brade, ili ce koristiti dodatak za brijanje brade da izgleda kao 2-3 dana stara (dodatak br 2.), ali za one koji imaju jaku bradu po meni klasican brijac je najbolji. Meni bi savrseno odgovarao jos samo kada se ne bi javljale te iritacije, al vadlja ce se navici koza na vratu...
Pozdrav
[ Nothingman @ 25.03.2008. 20:40 ] @
Gde mogu kod nas da se nadju ti brijaci Philips HQ 9 serije? Jel ima neka Philips specijalizovana prodavnica koja ima vecinu modela?
Hvala unapred.
[ ratkob @ 26.03.2008. 22:14 ] @
Imas Philips radnju na Obilicevom vencu.
[ Janmix @ 31.03.2008. 11:05 ] @
Pozdrav,

Hteo bih da kupim jedan elektricni brijac, ali mi je najbitnije da moze lako da obrije dlacice na vratu... Ima li neko preporuku??? Cena do 50e
[ kuntalo @ 01.04.2008. 07:56 ] @
Što bre ljudi ne čitate, kad sam lepo ostavio link?

Zapamtite da je za vas bitno koristiti novi električni brijač kontinuirano u periodu od 2 tjedna. U tom će se razdoblju vaša koža i brada adaptirati promjenama u načinu brijanja. Ako ste koristili klasične britvice, dajte licu barem 2 – 3 tjedna da se privikne na brijaći aparat. Svaki put kad se brijete klasičnim aparatom skidate s lica vrlo tanki sloj kože. S električnim aparatom brijete na površini ili ispod kože.

Potrebna su vam 2-3 tjedna kako bi nestao sloj kože kojim tijelo nadomješta sloj koji mu se skine običnim brijačem, a koji su u stvari ožiljci. Brijanje električnim aparatom ne stvara takve ožiljke. Vrlo je bitno da ne fluktuirate između klasičnog i električnog brijača ako želite zaista dostići prednosti brijačeg aparata.


http://www.beautymag.net/lice/njega_lica/brijanje_2
[ .qwerty. @ 14.06.2008. 11:54 ] @
Kleen Kut Wet N Dry Shaver... hoce devojka da mi kupi za rodj... da li se isplati ili ?!
Da li ga je neko koristio ?
[ zenith @ 15.06.2008. 10:25 ] @
Nemam jaku bradu, a interesantan mi je fazon "brada stara 2-3 dana". Kupio sam cruZer4 (body&face) i mogu reci da je dosta dobar. Koristim ga uglavnom za skracivanje brade, i za totalno uklanjanje ispod pazuha...Interesantna spravica. Preporucujem!
[ Bastard @ 16.06.2008. 02:53 ] @
Braun Cruzer3 nije za ništa.Ima da pazarim match3 opet.I onako se brijem par puta godišnje.
Ja reko kevi da uzme neki philips a žena pogrešila pa uzela skuplji braun.Sad se brijem sat vremena i ostanu mi dlake na vratu i td.Kad počne da raste brada .... dlake ko čekinje. Stttraššno.... 8)

[Ovu poruku je menjao Bastard dana 16.06.2008. u 04:06 GMT+1]
[ tamindus @ 01.07.2008. 20:55 ] @
20 i kusur godina iskustva.Prvih par godina žileti.Koščato lice + bubuljice i sl = katastrofa.Sreća što sam tada morao da se brijem jednom sedmično.Onda vojska i prelaz na braun sa mrežicom.Ogroman napredak po pitanju gubitka krvi ali ima jedan problem.Kada skikne mrežica tokom brijanja dobro te iskasapi.Uglavnom ne traju dugo i to im je problem.Da ne govorim o cenama i nabavci rezervne.Poslednjih 10-ak godina Philips sa kružnim nožićima.Bar za mene puno bolji od onih sa mrežicom.Imam dva od, toga jedan sa punjačem.Zgodan je za put i sl. ali slabiji od ovog na struju, jednostavno ima manje snage i kada radi na struju pa treba više prolaza.Modeli su Philishave 3830 i 3425.Naravno da oba imaju i trimere.I mogu da briju bradu staru 3-4 dana ali treba malo više navigacije.Kakvi su ovi noviji ne znam jer ovi odrađuju posao.U odnosu na mrežicu i žilete svaka preporuka ali sve zavisi od konkretne osobe ,kakvu kožu i bradu ima i šta mu odgovara.I na kraju, ne isplati se uzimati električne jeftilene od 10-20 evra jer su to bačene pare.
[ Igorn @ 01.07.2008. 23:15 ] @
Jedina mana zbog koje nisam uzeo Philishave je sto radim u prodaji i ljudi su mi iz iskustva pricali da posle odredjenog vremena koriscenja pocinju da urastaju dlake(jer vrti u krug....i da ne davim)pa prelaze na Braun kod koga to nema.Jeste da pucaju mrezice ali postoje kao rezerni delovi i znatno su jeftinije od glava na Philishave modelima.Pricam samo iz mog iskustva(CruZer 2 vec osam meseci) i iskustva pa bar jedno 300 ljudi do sad sa kojima sam pricao.
[ neca29 @ 05.07.2008. 22:23 ] @
Da li neko od korisnika Philips masinica koristi istu i za brijanje glave?
Naravno podrazumeva se manjak kose na vecem delu glave ili u slobodnijem prevodu procelav...
Do sada sam koristio klasican stil pena+mach 3 ali je mnogooo sporo
Probao sam i sa nekim modelima elektricnih starijih modela i bolji je rezultat
Braun cruzer3 sam kupio,osisao se jednom,obrijao i brze bolje vratio,klasican marketing
Znaci ako neko koristi Philips HQ 8150 ili slicnu...
[ .qwerty. @ 06.07.2008. 13:50 ] @
Uzeo sam ovaj el. brijach: http://www.tehnomanija.rs/kata...un-aparat-za-brijanje-815.html

Hmm, shto se tiche dlachica na licu brije ih lepo... medjutim na vratu (na 2-3 mesta koja su mi takodje bila problem prilikom brijanja sa obichnim brijachem) ostale su dlachice i kozha se JAKO iritirala.

Nakon brijanja, morao sam sa obichnim brijachem "dovrshiti" brijanje po vratu i sada mi je kozha bash iritirana...

[ kuntalo @ 12.07.2008. 14:34 ] @
Citat:
Igorn: Jedina mana zbog koje nisam uzeo Philishave je sto radim u prodaji i ljudi su mi iz iskustva pricali da posle odredjenog vremena koriscenja pocinju da urastaju dlake jer vrti u krug....


Šta bre vrti u krug? Pazi da Ti ne skine kožu s lica jer "vrti u krug"... Neviđena glupost. Samo Ti slušaj "iskustva" takvih...

PS: Da ne bi došlo do iritacije prilikom brijanja el. brijačem, vodite računa da Vam koža lica bude potpuno suva, a ono- "mokro-suvi" el. brijač zaboravite. Samo suvo.
[ Kundun @ 02.08.2008. 22:46 ] @
Vidim da se o ovoj ili sličnoj temi podosta pisalo, mada čitajući postove - nisam našao sebi precizan odgovor.
Unapred se izvinjavam ako sam dosadan.

Naime, potrebno je da rešim 2 "problema":

- Da kratim (brijem) kosu na 0 (na ćelavo)
- Da kratim bradu na dužinu od 1 - 2 dana

1. Pitam se da li je moguće obe stvari kvalitetno rešiti jednim aparatom, recimo Braun Cruzerom 4 ili nekim Philipsom (?), ili je ipak bolje, radi kvalitetnijih rezultata, odvojiti neki dinar više i kupiti specijalizovan trimer za bradu (recimo Philips QT 4020) i posebno neku mašinicu za šišanje? Podosta je tih reklama "100 u 1" i nisam siguran koliko je sve to ozbiljno...

2. Spomenuću da imam gustu i jaku bradu, a što se glave tiče - želim da se uredno što bolje "oćelavim" Lično, uvek sam više poverenja imao u Philipsa, ali u poslednje vreme čujem da su ljudi jako zadovoljni Braunom. Znači, dvoumim se izmedju Philipsa i Brauna. Koji bi ste mi aparat/e (model, serija) preporučili, a u kontekstu svega ispričanog tj. navedenih mojih potreba?

3. Naravno da prioritet imaju aparati koji mogu da kvalitetno odrade i jedno i drugo tj. 2 u 1, ako takvih ima.

Srdačan pozdrav svima!

p.s. Napominjem da mi aparat nije potreban za glatko brijanje brade (tu je match 3 turbo ipak zakon), već isključivo za glatko "ćelavljenje" glave, kao i brijanje/trimovanje brade na dužinu od 1-2 dana.
[ mrle 011 @ 03.08.2008. 01:06 ] @
vise od 20 godina se sam sisam.
masinica je nemacki "moser", profesionalna.
ima da se kupi po ovim frizerskim zadrugama/radnjama.
o tim braunima i philipsima pojma ne znam nista.
[ Kundun @ 03.08.2008. 13:52 ] @
Citat:
mrle 011: vise od 20 godina se sam sisam.
masinica je nemacki "moser", profesionalna.
ima da se kupi po ovim frizerskim zadrugama/radnjama.
o tim braunima i philipsima pojma ne znam nista.


Hvala u svakom slučaju
[ Masamunea @ 12.09.2008. 16:58 ] @
Jel ima neko ovog brauna http://www.tehnomanija.rs/kata...aparat-za-brijanje-z-50-1.html, kako se ponasa kod brijanja, trimovanja, ustvari dal uopste moze da trimuje bradu? dal se isplati uzimati, ili sta drugo uzeti?

[ Igorn @ 14.09.2008. 17:17 ] @
Ja koristim kruzera dvojku Z 40 i zadovoljan sam kako brije a i trimer mu radi ok kad treba da skratim duzu dlaku na bradi,inace mi je jaca brada i koristim ga vec 10 meseci,toliko od mene.
[ Stefan 93 @ 15.09.2008. 21:53 ] @
Bolji su obični, mene uvek pecka posle električnog.
[ bugsu @ 15.09.2008. 22:06 ] @
preporuka za moderatore.da srede ovu temu tj da izbrisu ne vazne postove jer se tema odvukla na vise strana i nzm ko moze da sve to procita...

a sad moje pitanja....
prilicno sam mlad pa me zanima vase misljenje , koristim trenutno Mach3 (a ko ne koristi :/) i prilikom brijanja dolazi mi do iritacije koze(Crvenilo ,koza "gori") i naravno bubuljice..sto se cesce brijem sve ih je vise...a zilet(ulozak) cak i ako je malo tup to "osetim" jako ...dal bi ove problem mogao da resim trimerom? svakako ne volim da sam obrijan do koze...vec da ima malo brade (ko posle 2-3 dana)
[ Bastard @ 15.09.2008. 22:48 ] @
Odkako imam jaču bradu koristio sam gillette sensor a kasnije i mach.Ovaj sensor sam slučajno pronašao u nekoj radnji negde još 95. u nekim konzervama promotivno i uzeo dva.Pošto mi se savim svideo kanije sam kupovao i mach3
Električni brijač sam svo vreme hteo da nabavim međutim sam tek prošle godine dobio jedan od keve.
Gillette drške sa ulošcima sensor i mach su najbolje i nezamenjivo rešenje.Ja se sa običnim brijačima masakriram.Jeste da koštaju ali se nisam u životu posekao.Meni posle brijanja koža bude crvena pa zato je bolje obrijati se uveče.Takođe mi se svideo nivea afteršejv koji nema alkohola i ne ujeda.Sada imam neki sličan koji nije nivea več neki near.

@masamunea
Ja sa takvom sličnom mašinicom teško da mogu da se obrijem.
Ono što mi se sviđa je trimer koji sa dodatkom sasvim dobro tanji zulufe.
Najlošija stvar je da mi posle brijanja dlake rastu svaka na svoju stranu.Možda je tako samo u mom slučaju ali meni je nezamenjiv gillette mach.

@kundun

Do neke mašinice za šišanje došao sasvim slučajno ali je neverovatna.Pre par godina je zaboravio moj brat ovde kući.Radi se o braun ep20 mašinici.Važno je da je baš ep20 jer ep20a i ep20e su sasvim drugačije.
Ono što je stvarno interesantno je da baterije nisam nikada menjao.U mašinici su 3 duracel plus baterije koje su bile unutra.Ošišao sam se na 0 verovatno i 5 puta i više puta šišao bradu.
Od dodataka imam samo jedan poklopac koji je odprilike za 2 ili 3 mm šišanje.Šta još dolazi uz mašinicu ne znam ali ovakva je odlična za 0 šišanje.
Ustvari ovaj poklopac je nekako previše glomazan te ga nisam ni koristio mada verujem da i nije nešto funkcionalan.
Inače je mašinica čudo.

Edit:
@bugsu
Možeš primetiti gore da sam spomenuo nivea afteršejv kremu.Verujem da ti je rešenje problema pa ti je preporučujem.Pakuje se u belim bočicama i traje večnost.Za brijanje koristi gillette penu za brijanje.

[Ovu poruku je menjao Bastard dana 16.09.2008. u 00:19 GMT+1]
[ dejan @ 04.03.2009. 13:55 ] @
Citat:
Kleen Kut Wet N Dry Shaver... hoce devojka da mi kupi za rodj... da li se isplati ili ?!
Da li ga je neko koristio ?

Verovatno ti je prosao rodjendan, al evo da podelim moje iskustvo sa istim (i ja sam ga isto dobio kao poklon). Brijac je totalno bez veze, traljavo radi i ostavi svako malo po neku dlaku koju nikako da skine. Dlake na vratu su tek predstavljale nemogucu misiju i sve je ovo cinilo brijanje mnogo dugackim i napornim procesom. Nisam znao dal je problem do njega ili moje brade, al sam ipak resio da pljunem kintu i uzmem neki kvalitetniji brijac -- uzeo neki Philips serije 6 sa 3 glave i razlika je ogromna...
[ Gaboon @ 09.06.2009. 20:30 ] @
Uzeo danas Brunov kruzer, 4rku, za desetak dana, javljam se sa utiscima ;)
[ Caminero @ 20.10.2009. 08:51 ] @
Interesuje me iskustvo korisnika philips, braun i osalih el. brijaca DA LI neki od modela koji koristite MOZE DA BRIJE DO KOZE (znaci kao obican brijac-bebina guza, a ne na 1-2 dana, pola dana..nego bas do koze)?! (i koji to model) i da bude konkretan odgovor moze, taj i taj a ne da se razveze o svemu i svacemu!

[Ovu poruku je menjao Caminero dana 20.10.2009. u 11:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Caminero dana 20.10.2009. u 11:28 GMT+1]
[ carloss @ 26.12.2009. 16:42 ] @
Ovo bi i mene zanimalo, posto planiram da kupim elektricni brijac, ali mi je bitno da li ti brijaci mogu da izbriju potpuno, kao zilet....
[ ognjenr @ 27.12.2009. 00:57 ] @
Ni jedan el. brijac ne postize efekat kao klasicni brijac.
[ carloss @ 27.12.2009. 10:21 ] @
Hvala na odgovoru, sad si me skroz poljuljao da li da kupujem uopste el. brijac...
[ ognjenr @ 27.12.2009. 21:24 ] @
Koristio sam Braun a sada Phlilips elektricni brijac. Sa philipsovim brijacem brijanje je brze, cini mi se da skida dlaku mnogo blize kozi, tako da se cini da je brada maltene kao obrijana klasicnim brijacem. Mnogo je udobniji u radu, nema onih jakih vibracija i iritirajuceg zvuka, ali, bar u mom slucaju, ima i jednu ogromnu manu, a to je da zna da iscupa dlaku prilikom brijanja, sto ume jako da zaboli, tako da sve ove navedene prednosti u odnosu na Braun padaju u vodu.
[ Java Beograd @ 28.12.2009. 07:39 ] @
Pa poenta električnog brijača i nije da obrije "ispod kože" kao što može klasičan brijač. Ali zato je brijanje veoma brzo i efikasno. U kupatilu, kuhinji, u kolima ili u firmi.
[ carloss @ 28.12.2009. 09:42 ] @
Ja sam razmisljao da uzmem Philips, sa rotirajucim glavama, najvise iz razloga sto moze efikasno da brije bradu od jednog dana, ali i od 4-5 dana, posto imam obicaj nekad da ostavim bradu po 4-5 dana.

Nisam imao prilike da vidim kako izgleda lice posle brijanja elektricnim brijacem, ali bilo bi lepo da lice bude glatko bar pola dana, nakon brijanja.

[ Srđan Pavlović @ 28.12.2009. 19:29 ] @
Moze neko ko ima da se obrije sa time pa da postavi sliku iz bliza? :D

Ja mislim da taj ne moze da "brije" (ono kao ziletom, da bude glatko),
vec samo da ostavi onu bradu od "dva dana" ili "jedan dan", maksimalno.

Ako oces ko "bebina guza", tu mora da radi zilet :)
[ carloss @ 29.12.2009. 10:37 ] @
Pa, ako ostavlja bradu od jednog dana, onda je totalno neupotrebljiv, ja imam jaku bradu, onda bih posle brijanja izgledao neobrijan...
[ Java Beograd @ 29.12.2009. 11:10 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Ja mislim da taj ne moze da "brije" (ono kao ziletom, da bude glatko),
vec samo da ostavi onu bradu od "dva dana" ili "jedan dan", maksimalno.


Ne preteruj. Obrije do glatke kože, naravno. Pa nisu milioni ljudi širom sveta baš totalni slepci. E sad, to "do glatke kože" ima svoje gradacije.
[ Srđan Pavlović @ 30.12.2009. 09:46 ] @
Ma ne preterujem, nema brijanja bez zileta, svi ovi aparati
ostavljaju "strnjiku", u manjoj ili vecoj meri.

Uzeo sam da googlam (images) "shaved", i onda mi pobegla misao sa brijaca kad su izasli rezultati :D
[ mojo jojo @ 21.02.2010. 10:39 ] @
Koristim Philips sa tri glave kada hoću "close shave" i neki Remington trimer za bradu od 1 dana. Žilet godinama nisam koristio, jednostavno ne odgovara mojoj koži.
[ malavida @ 18.04.2010. 22:12 ] @
Citat:
Kad samo pomislim na godine koje sam proveo svakodnevno se brijuci klasicnim "ziletom", sto onom pravom klasikom (odvrnes rucicu brijaca, zatvarac patrone se rasiri u vidu krilca, stavis klasicnu patronu, zavrnes rucicu)


Ovo sam trazila na Google-u i pronadjoh ovu diskusiju... Interesuje me da li neko zna gde ima da se kupi ovakav brijac? Vidim da patrone jos prodaju, pa pretpostavljam da prave i ono u sta se ubacuju, samo ne razumem zasto to nigde nisam videla!

[ Java Beograd @ 19.04.2010. 07:19 ] @
Žilet, onaj pravi, obični žilet je prevaziđen. Zato se i aparati za žilet sve ređe sreću.

Naime, nekad, kad su se ljudi brijali britvom, žilet je bio revolucionaran proizvod koji je vremenom prihvaćen od najvećeg broja ljudi. Brijanje žiletom (u odnosu na britvu) bilo je sigurnije (ređe i manje posekotine) i brže.

Pojavom i razvitkom brijača koji se posle jedne (ili dve-tri) upotrebe bacaju, žilet polako postaje istorija. Novi i savremeni brijači imaju upravo one iste prednosti koje je žilet imao u odnosu na britvu. Sigurniji su (posekotine su svedene na minimum), bolji, efikasniji.
[ malavida @ 19.04.2010. 15:21 ] @
I to je steta, jer za neke stvari zilet je bolji. Ako su dlake tanke i retke, nema potrebe za dvostrukim/trostrukim ostricama i cudima, kad to samo bespotrebno iritira kozu.
[ HeYoo @ 19.04.2010. 15:35 ] @
Ok je taj klasicni brijac i moze lepo da se izbrije sa njim ali potrebna je odredjena paznja da ne bi zavrsio iskasapljen.
Ovi sa dva ili tri zileta su ok sto se lakoce brijanja tice kao i rezultata ali su i skuplji.
Imam filips i mogu reci da je ok spravica. Nije za one koji pate za "bebina guza" osecajem ali pristojno i dosta brzo se moze obrijati.. takodje sve to moze i zatvorenih ociju sto je za nervozne velika prednost :D I ne cupa dlaku kao sto je neko rekao sem u slucaju da se zapustis po nedelju dana kada je potrebno prethodno skracivanje da ne bi doslo do pomenutog cupanja.
[ Masamunea @ 19.04.2010. 16:02 ] @
kako pripremate lice pre upotrebe el. brijaca? Umivanje toplom, hladnom vodom, jel ga koristite na mokro ili suvo?
[ HeYoo @ 19.04.2010. 20:28 ] @
Ne priprema se.. Brijac najlakse radi kada je brada suva. Govorim o filipsu za ostale ne znam. Video sam i skuplje modele filipsa za mokro brijanje, specijalne gelove ali mislim da to bas i nije neophodno. Naravno nakon brijanja je pozeljno umiti se ili sta vec ko preferira.
[ geoboki @ 06.05.2010. 16:10 ] @
Ni sa Braunovim brijacima se ne priprema koza, cak je preporucljivo jutarnje brijanje na suvu kozu.
[ misko81 @ 27.05.2010. 19:30 ] @
Da li je neko imao prilike da proba neki od ovih modela:

http://www.braun.com/in/male-g.../series-1/series-1-models.html

?

Takodje sam naleteo na neki brend Carrera, deluje kulturno, takodje je linijski sa 2 reda, moze da radi i na bateriji i na 220V, cena je ~1850 din sa 1 god. garancije, pa me zanima da li je mozda neko probao/imao neki njihov brijac.
[ Mikky @ 27.05.2010. 21:23 ] @
Jel mogu elektricni brijaci da se koriste za sisanje kose na kratko?
[ su27killeryu @ 27.05.2010. 23:23 ] @
Hm...mozda ako ti je vec na jedinici pa da je skratis na nulu :)
[ Wi-Fi @ 27.05.2010. 23:29 ] @
Citat:
misko81: Da li je neko imao prilike da proba neki od ovih modela:

http://www.braun.com/in/male-g.../series-1/series-1-models.html

?

Takodje sam naleteo na neki brend Carrera, deluje kulturno, takodje je linijski sa 2 reda, moze da radi i na bateriji i na 220V, cena je ~1850 din sa 1 god. garancije, pa me zanima da li je mozda neko probao/imao neki njihov brijac.


Ako imas iole "jacu" dlaku, zaboravi na sve Braun-e, jedino neki troglavi Philips moze da ti pomogne
[ Mikky @ 29.05.2010. 16:14 ] @
Citat:
su27killeryu: Hm...mozda ako ti je vec na jedinici pa da je skratis na nulu :)


Pa koliko vidim ovi uredjaji imaju i podesavanje duzine za trimovanje brade pa onda ne mora na nulu. Cisto pitam dal mogu da se koriste i za sisanje kose ili je potrebno imati 2 posebna uredjaja.
[ geoboki @ 30.05.2010. 19:48 ] @
Sto se tice Brauna i jacine brade, nije tacno da oni ne mogu lepo obrijati, ali postoji razlika kako brija koja serija.
Sto se tice sisanja mislim da je bolje imati 2 posebna uredjaja, mada Braun ima Cruzer seriju koja sluzi za brijanje i trimovanje
[ Wi-Fi @ 30.05.2010. 20:07 ] @
^ Ja imam "jacu" bradu i Braun Cruzer 2 (imao), nema sanse da obrije sve, posebno po vratu. A i brijanje traje bar 2x duze nego "manuelno", npr. Gillette Fusion-om ili Mach3 Turbom. Sada vijam neki Philips (arcitec ili nesto sl.) ali tek kad budem isao negde napolje, posto su kod nas cene 2x vece nego po EU/USA
[ rikelme @ 30.05.2010. 23:09 ] @
Da se i ja priključim diskusiji.
Pre 5 godina sam iz radoznalosti kupio Philips brijač sa 2 glave (nisam hteo da eksperimentišem sa skupljim modelima). Privukao me je njihov "Lift and cut" slogan, tj tehnologija, jer sam uvek imao problema sa izbrijavanjem pomoću ručnih brijača (iritacija kože je bila obavezna pojava). Ono što sam uspeo sa el.brijačem jeste da se jako lepo izbrijem (ispod kože) na delovima lica iznad donje vilice (obrazi, predeo oko usana) dok sam sa delovima na vratu imao velikih problema. Dlake su zaostajale i iritacija je i dalje bila prisutna. Sada, uglavnom koristim kombinaciju el.brijača i ručnih: električni za gornje delove lica, ručni za delove vrata i to mi je nekako prešlo u naviku.

Ne znam da li je neko sa jačom bradom uspeo sa nekim el.brijačem da izbrije i predeo na vratu bez iritacije? Ponovo razmišljam o kupovini nekog skupljeg, novijeg modela, ali sam skeptičan da je tu uopšte i moguće.
[ Janmix @ 31.05.2010. 00:13 ] @
Ja imam Philips Norelco sa 3 glave i nivea podmazivanjem...
Posle 5 godina Gillete Mach 3 mogu reci da je ovo zivo sr*nje.

Kostao oko 12.000 dinara, fancy kutija, tona dodataka ali meni ne odgovara :D
Iznad donje vilice uspem nekako da obrijem skoro sve, ali cesto mi propusti puno dlaka, iritira bez podmazivanja, a sa podmazivanjem se mi se cela koza "upali" jer se brijac tada vise trlja uz kozu.
Rezultat je da izzujim za 5 minuta gornji deo, a onda sa obicnim mach 3 moram da dovrsim zaostale dlake + ceo vrat.

Lift & cut malo sutra, vrat ne moze ni da pipne, ostavlja tonu dlaka koje posle urastu...

Ja imam jako tvrdu bradu, tako da je mozda u tome problem...
[ geoboki @ 01.06.2010. 22:26 ] @
Sto se tice urastanja dlaka i sam imam taj problem na vratu, ali znatno manje od kada koristim elektriku, konkretno Braun seriju 3 ili 5, sa postoljima za ciscenje i dezinfekciju. Problem brzine brijanja stoji da ono traje po 10ak minuta, ali se i brijam svaki drugi dan. Na vratu zna da ostane po koja dlaka, ali ne toliko da bih koristio obican brijac, to sto ostane nije vidljivo, ali se oseca pod rukom. Pre Brauna iz serije 5 sam koristio seriju 1 i postoji ogromna razlika u brzini i kvalitetu brijanja koja je posebno vidljiva na vratu, napominjem da imam jaku bradu.
[ PonyExpress @ 04.10.2010. 20:27 ] @
Iscitao sam prakticno sve na forumu, ispada da je Braun "bolji" od Philipsa jer ne cupa, pa rek'o da se obradujem jednim. Kako odavno u prodaji vise nema brijaca o kojima su ljudi pisali, sta mislite sta od trenutne ponude najvise vredi, gde je najbolji odnos cena/kvalitet?

http://www.tehnomanija.rs/kata...-aparat-za-brijanje-320-3.html 7199 RS
* Trostruko aktivni FreeFloatTM sistem - Pokretna glava se prilagođava konturama lica i brije kratke i dugačke dlake jednim potezom.
* SmartFoil™ folija - Jedinstvena mrežica hvata dlačice koje rastu u različitim pravcima.
* 3-fazni sistem sečenja - Dvostruke folije i integrisani nožić briju progresivno glatkije kroz 3 faze.
* Pranje - Jednostavno pranje pod mlazom tekuće vode
* Trimer za duže dlake
* Punjenje ili napajanje iz mreže (na struju)
* 1 sat punjenja za 45 minuta brijanja
* Opcija brzog punjenja za 5 minuta
* 2-LED indikator punjenja
* Zaštitni poklopac

http://www.tehnomanija.rs/kata...0ameepd1-solo---proveriti.html 8188 RSD
* Braun aparat za brijanje 330 1 AMEE
* Trostruki sistem brijanja (dvostruka mrežica + integrisani blok noža)
* Integrisani nastavak za podrezivanje dužih dlačica (brkovi, zalisci)
* Mogućnost ispiranja pod mlazom tople vode
* Upotreba sa priključnim kablom ili bez njega
* Do 40 minuta rada bez priključnog kabla
* Putna torbica
* Garancija: 1 godina
* Braun fen PDI SOLO
* E-Go Sport kompaktni fen za kosu, specijalno dizajniran za putovanja, laku upotrebu i nošenje
* Snaga: 1200 W
* Ergonomičan dizajn bez drške, oblikovan za držanje u ruci
* 2 stepena grejanja i 2 stepena duvanja
* Difuzor koji usmerava protok toplog vazduha
* Uska mlaznica
* Futuristički dizajn
* Mogućnost kačenja na zid
* Dužina kabla: 1.8 m
* Boja: "Porsche" plava

http://www.tehnomanija.rs/kata...-aparat-za-brijanje-360-1.html 9599 RSD
* Brijanje u tri faze (dvostruka mrežica + integrisani blok noža) brije duže dlačice i bradu još temeljnije
* Contour Hugging pokretna glava aparata prati oblik lica
* Nova smartFoil™ mrežica sa različito oblikovanim rupicama zahvata dlačice koje
* rastu u raznim smerovima
* Integrisani nastavak za podrezivanje dužih dlačica
* Mogućnost ispiranja vodom
* Upotreba sa priključnim kablom ili bez njega
* Vreme punjenja sa smart Plugom: 60 min; brzo punjenje: 5 min
* Brijanje bez priključnog kabla 50 min
* Indikator stanja baterije / svetlo upozorenja za zamenu delova za brijanje
* Izvanredno ergonomsko oblikovanje
* Četkica za čišćenje i bočica sa uljem za podmazivanje

http://www.tehnomanija.rs/kata...-aparat-za-brijanje-390-1.html 6999 RSD
* Nova tehnologija oštrica jednim potezom brije dlačice temeljitije bez osećaja čupkanja ili povlačenja i brijanje je potpuno i ugodno
* Jedinstveni uzorak mrežice zahvata dlačice koje rastu iz različitih smerova
* Može se prati pod vodom
* Trimer za duže dlačice
* LED displej
* Upotreba sa priključnim kablom ili bez njega
* Punjenje za 60 minuta, brzo punjenje za 5 minuta
* 50 minuta brijanja bez kabla
* Automatsko prilagođavanje naponu struje bilo gde u svetu
* Baterije: 2 x NiMh
* Indikator punjenja
* Indikator čišćenja
* Indikator za zamenu delova
* Punjenje za Clean&Renew sistem
* Četkica za čišćenje
* Boja: tamno siva/srebrna
[ Java Beograd @ 05.10.2010. 07:59 ] @
Citat:
PonyExpress ... ispada da je Braun "bolji" od Philipsa jer ne cupa ...

Izgleda da nisi pažljivo čitao. Ako je oštar nož (bilo kog oblika u mašinici) dlaka će biti sasečena bez čupanja. Druga je priča što neko preko deset godina koristi mašinicu sa istim nožićima (ili ju je nasledio od starijeg brata, stričeva, ujaka) i onda piše po forumu kako ovaj ili onaj brend "čupa" ! Svašta. Pa nije proizvođač lud da pravi i prodaje mašinicu koja čupa dlake. (Ili je možda neko kupio ženski depilator za noge, pa je izneo iskustva na forumu.)

Oba brenda su dobra svetska, najpoznatija. Tu je i Remington, doduše, i još par njih, ali u Evropi su ova dva najpoznatija i najpopularnija brenda. Mašinice oba proizvođača su odlične. Brzo i precizno ćeš se obrijati, koji god da kupiš, nema sumnje. Naravno, najjeftiniji modeli oba proizvođača su kudikamo skromnijih osobina od onih skupljih modela.

Jedina glavna razlika je što Braun forsira modele sa mrežicom, a Philips modele sa rotirajućim glavama.

Dakle, bez obzira na brend i marku, važi sledeće pravilo:
a. Ako se briješ svaki dan, i briješ isključivo skroz kratke dlake, princip sa mrežicom je superiorniji.
b. Ako ti je nebrijanje od nekoliko dana redovna navika, kupi model sa rotirajućom glavom. Obavezno. Jer ovde je aparat sa mrežicom totalno nemoćan.

Još jedna napomena: ako nemaš nameru da se briješ u kolima, rano ujutro dok pecaš na reci, ili na Himalajima, tj. 99,99% tvog brijanja je u kupatilu, kupi model na struju, bez baterija. Uštedećeš sebi mnogo nerviranja i živaca.

[ ognjenr @ 06.10.2010. 09:15 ] @
Citat:
zgleda da nisi pažljivo čitao. Ako je oštar nož (bilo kog oblika u mašinici) dlaka će biti sasečena bez čupanja. Druga je priča što neko preko deset godina koristi mašinicu sa istim nožićima (ili ju je nasledio od starijeg brata, stričeva, ujaka) i onda piše po forumu kako ovaj ili onaj brend "čupa" ! Svašta. Pa nije proizvođač lud da pravi i prodaje mašinicu koja čupa dlake. (Ili je možda neko kupio ženski depilator za noge, pa je izneo iskustva na forumu.)

Koristio sam Braun dugi niz godina, a zatim presao na Philips (NOV) sa tri glave- aparat cupa dlake ukoliko je brada starija od dva-tri dana (moje iskustvo).
Sada , posle dugo godina brijanja sa el. brijacima, presao sam na klasican brijac.
[ PonyExpress @ 07.10.2010. 06:56 ] @
Hvala na odgovorima, mislim da sam se odlucio, definitivno Braun, samo me interesuje koji od dva brijaca je "bolji":

http://www.tehnomanija.rs/kata...-aparat-za-brijanje-320-3.html 7199 RS
* Trostruko aktivni FreeFloatTM sistem - Pokretna glava se prilagođava konturama lica i brije kratke i dugačke dlake jednim potezom.
* SmartFoil™ folija - Jedinstvena mrežica hvata dlačice koje rastu u različitim pravcima.
* 3-fazni sistem sečenja - Dvostruke folije i integrisani nožić briju progresivno glatkije kroz 3 faze.
* Pranje - Jednostavno pranje pod mlazom tekuće vode
* Trimer za duže dlake
* Punjenje ili napajanje iz mreže (na struju)
* 1 sat punjenja za 45 minuta brijanja
* Opcija brzog punjenja za 5 minuta
* 2-LED indikator punjenja
* Zaštitni poklopac

http://www.tehnomanija.rs/kata...-aparat-za-brijanje-390-1.html 6999 RSD
* Nova tehnologija oštrica jednim potezom brije dlačice temeljitije bez osećaja čupkanja ili povlačenja i brijanje je potpuno i ugodno
* Jedinstveni uzorak mrežice zahvata dlačice koje rastu iz različitih smerova
* Može se prati pod vodom
* Trimer za duže dlačice
* LED displej
* Upotreba sa priključnim kablom ili bez njega
* Punjenje za 60 minuta, brzo punjenje za 5 minuta
* 50 minuta brijanja bez kabla
* Automatsko prilagođavanje naponu struje bilo gde u svetu
* Baterije: 2 x NiMh
* Indikator punjenja
* Indikator čišćenja
* Indikator za zamenu delova
* Punjenje za Clean&Renew sistem
* Četkica za čišćenje
* Boja: tamno siva/srebrna

390-1 mi je po logici stvari noviji aparat, spisak karakteristika duzi a opet je model 320 jeftiniji, sto mi je veoma cudno.
Cak i na Braunovom sajtu se 390 vodi kao full u seriji 3.

Sta bi bio vas izbor?
[ Java Beograd @ 07.10.2010. 10:19 ] @
Citat:
ognjenr: Koristio sam Braun dugi niz godina, a zatim presao na Philips (NOV) sa tri glave- aparat cupa dlake ukoliko je brada starija od dva-tri dana (moje iskustvo).

Dakle, više decenija proizvodnje, milioni prodatih primeraka, milioni korisnika širom sveta, i SVI MAZOHISTI ! Uživaju u čupanju dlaka !
[ ognjenr @ 07.10.2010. 16:29 ] @
Kazem iz licnog iskustva, ne kapiram sta ti tu nije jasno? Ponavljam, meni ne odgovara Philips iz gore navedenog razloga. Ako imas iskustva sa brijacem doticnog proizvodjaca, podeli to sa nama, bez potrebe da ulazis u dalju raspravu.
[ deklica @ 12.12.2010. 17:08 ] @
Zna li neko za neki elektricni brijac koji ne sece dlaku na nulu, nego da ima mogucnost na recimo 1mm ili razlicitu duzinu, tj. da se stalno odrzava ta neka brada od 2-3 dana...
stalno izbrijavanje mi iritira kozu, a ovo je prakticnije, probao sam sa raznoraznim trimerima, al nije bas prakticno i efikasno...
[ Masamunea @ 12.12.2010. 17:27 ] @
Ja trimujem sa ovakvom masinom za sisanje super zavrsava posao.
[ deklica @ 12.12.2010. 17:42 ] @
ja uzimah i philips i braun trimere i to one skupe, ali em ne seku bas najbolje em onaj metal grebe kozu, mozda ovaj to radi bolje, ali kad bi neki brijac mogao da pravi odstojanje pri seci svojim secicama to bi bilo najbolje...
[ Masamunea @ 12.12.2010. 17:52 ] @
Ja sam pre ovoga imao neki braunov trimer i ne moze da se poredi sa ovom masinom za sisanje, masina je mnogo bolja.
[ mozdasamjaamozdainisam @ 13.12.2010. 13:09 ] @
Nisam citao celu temu, ali reko' da odgovorim svima koji imaju problema sa iritiranom kozom posle brijanja sa ziletom.
Naime (video na TV-u davno) mali 'trik'.

Prvo, stavi se pena (ili gel, sta god) i onda se 1 x prodje ziletom samo u potezima od gore -> ka dole. Svaki deo lica preci samo 1 put (!);
Na ovaj nacin preci celo lice i vrat (dakle, samo od gore na dole).

Zatim, po drugi put staviti penu na celo lice a zatim ziletom ici samo u pravcu od dole ka gore.

Posto svaki deo koze se predje samo 2 x ziletom - i oba puta samo kada je pena naneta (dakle ne na 'golu kozu') je iritacija daleko manja - a efekat (glatkost) veca.

Ovim se smanjuju iritacije koze (a drugo nanosenje pene 'smiruje' kozu istovremeno).
Takodje, ko bas ima osetljivu kozu moze da koristi bezalkoholne after shave losione koji jos dodatno umiruju kozu.

Svakako, u zavisnosti od lica na nekim delovima ce morati i vise od 2 x da se predje (oko usana, uvalica u bradi i slicno) - ali uvek gledati da se sto manje puta prodje ziletom preko koze.

Apropo el. aparata - ja licno koristim oduvek samo zilet; jedan od razloga je i to sto ziletom mogu da skinem 'bubuljicu' (sto znam da nije uvek jako zdravo) - dok masinica to ne moze da uradi. Takodje, imam utisak da sa ziletom skinem i 'sloj' mrtve koze, sto opet sumnjam da masinica moze da uradi.

Edit: zaboravih, uvek je lakse brijati se posle tusiranja, kada se koza napari i 'omeksa'.
[ Pali zari @ 26.01.2011. 21:56 ] @
Da li je neko video a mozda i isprobao elektricni brijac sa 5 glava, da 5 glava....

http://www.focalprice.com/HH37...182_Washable_Shaver_Black.html

Ovo je sajt kompanije:

http://www.guangke.com//en/product.php?proid=9

[ PonyExpress @ 16.04.2011. 20:17 ] @
Ja kupio Braun 390cc i blago je reci da sam veoma zadovoljan, nema iritacija niti uraslih dlaka, za sada pun pogodak.

Generalno za Braunove brijace sa baterijama, da li ga je preporucljivo drzati ukljucenim u struju tokom brijanja ili puniti/prazniti baterije? Brijanje je kvalitetnije kada je prikljucen na mrezu ali ne bih da mu skratim vek trajanja baterija, da ih nemam kada mi najvise trebaju...

Da li koristite neki losion posle brijanja?
[ miLOSm @ 18.04.2011. 00:18 ] @
Pre 10 dana kupio Philips 6940 u tempu za 4500 (45e)a pre toga sam koristio Brounov elektricni brijac sa mrezicom sa pocetka ove teme (Braun 3775). Obizrom da imam gustu i jaku bradu i potrebu za svakodnevnim brijanjem moja zapazanja su sledeca: brijanje Philipsom je za nijansu brze. Pri malo duzoj bradi (2 dana) oseca se blago cupkanje ali nije strasno i ne moze se smatrati standardnom pojavom. U pocetku je doslo do drasticne iritacije koze po vratu kao i jakog peckanja pri stavlajnju aftershave-a.... kao da je sve dlake pocupao, mada nije. Napominjem da sa mach 3 kao i braunom nikad nisam imao onaj osecaj peckanja prilikom stavlajnja sredstava na bazi alkohola. Nakon 9 brijanja iritacija je nestala i peckanja vise nema. Sve u svemu prvi utisci su na strani filipsa (iako je u pocetku bilo iritacija koze)... mada nisam koristio novi braun iz najnovije generacije pa ne mogu bas da objektivno uporedim.
[ triac @ 22.04.2011. 17:23 ] @
Citat:


Eto vidis kako se iskustva razlikuju, ja imam ovaj model



i sluzi mi nicemu

Mislim on moze da skine dlake ali ni daj boze prici kao sa brijacem, pritom mnogo moram da drljam po licu jel imam izuzetno jaku bradu.
Meni je najveca muka sto se sve teze mogu naci klasicni zileti (listici) za brijanje.
Ove zaebancije sa 3-i vise ostrica su mi cist ququlek.
[ su27killeryu @ 24.04.2011. 00:10 ] @
http://cgi.ebay.com/Panasonic-...main_0&hash=item1e631fe5df

ovo je zakon...i za jaku bradu
[ triac @ 24.04.2011. 02:02 ] @


Sve je to lepo ali bez britve




nema ozbiljnog posla, dosla neka vremena da se sve sto je "staro" izbacuje po svaku cenu i uvodi neka novina, satro pod izgovorom brzina-vreme-gradski zivot i slicne gluposti...
[ Nabukodonosor @ 30.04.2012. 15:58 ] @
Da ne otvaram novu temu. Dvoumim se izmedju trimera/masinice Philips QC5015 i Rowenta TN 5030. Cene su tu negde, oko 3500din. Jel ima neko iskustva sa ovim proizvodima? Sta je bolja kupovina?
[ 10milan10 @ 23.05.2012. 18:20 ] @
Pozdrav,

Kupio sebi pre neki dan Panasonic rt31(po preporuci). zadnjih 5 god koristio Braun cruzer 2 z40. Panasonic je bolji za dve klase.
Motor je dosta jači pa ne usporava na delovima gde je brada jača. Takođe je i tiša mašinica a brijanje traje dosta kreće.
Ja prezadovoljan.

[ Sava @ 23.05.2012. 20:24 ] @
Cena?
[ 10milan10 @ 23.05.2012. 21:58 ] @
oko 6000 u Merkuru
[ Sava @ 24.05.2012. 08:47 ] @
Hvala na odgovoru. To nije velika cena pa ću baciti pogled kada budem u Merkuru mada ja i dalje koristim Braun serije 5000 koji je bio dosta skup, nije loš, ali imao sam i bolje. Uzgred, ukucao sam u Google "Panasonic rt31" i dobio dva modela, jedan sa ravnim nožem i jedan sa ona tri okrugla točkasta. Imao sam jedan Philips sa tim "točkovima" i radio je jako dobro, ali se kvario pa sam ga na kraju bacio. Za razliku od njega imam dva vrlo stara klasična Brauna koji još uvek rade!
[ 10milan10 @ 24.05.2012. 18:08 ] @
ovo je aparat koji imam




[ Sava @ 24.05.2012. 18:21 ] @
Citat:
10milan10: ovo je aparat koji imam
U zdravlju te služio!
Citat:
triac: Sve je to lepo ali bez britve
nema ozbiljnog posla, dosla neka vremena da se sve sto je "staro" izbacuje po svaku cenu i uvodi neka novina, satro pod izgovorom brzina-vreme-gradski zivot i slicne gluposti...
Pa nije tako, pobrkao si sa pomodarima! Ja se od svog prvog brijanja (ne smem ni da kažem pre koliko godina, pardon decenija !!!) brijem isključivo elektrikom. Jednostavno navikao sam, brže je i praktičnije jer ti ne trebaju dodatni alati i preparati. Osim toga često nema tople vode (npr u vozu), a mislim da je brijanje hladnom vodom nešto najodvratnije što sam probao. Sa britvom ne umem da se sredim, zapravo sigurno bih se sredio trajno! Volim ja žilet nije da ne volim i to sebi priuštim nekoliko puta godišnje. Topla voda, pa topao peškir nakon toga zaista prijaju, a brijanje je odlično. Jedino vrh brade uvek bolje obrijem elektrkom nego ručno. Ali nepraktično je i sporije, a ujutru uvek žuriš da se spremiš i otrčiš na posao, pa onda moraš da se zaštitiš da se ne upskaš sapunom i slično!!!
[ RonJ @ 25.05.2012. 08:50 ] @
Ima li neko iskustva sa brijanjem glave elektricnim aparatima?
[ KILLMIX @ 17.11.2013. 14:56 ] @
Koristim Braunov električni brijač 790 CC i mogu da kažem da je perfektan. U početku nisam verovao da el brijač može da izbrije bolje od klasičnog sve dok nisam probao. Sa klasičnim brijačima mi se uvek pojavljivalo crvenilo i iritacija. Kod električnog brijača kad je u pitanju Braun je fora što nožići - sečiva uopšte nemaju kontakt - ne dodiruju kožu. I to je po meni najbitnija prednost u odnosu na sve ostalo. Probao sam Philips kod drugara ali nisam zadovoljan zbog rotacionog sistema. Kad skupite diskove uvek ostaje prostor na samom brijaču koji ne može da površinski pokrije sve, pošto je rotacioni sistem dosta čupa bar je to slučaj kod mene. Kod brijača sa mrežicom to ne može da se dogodi. Ali to je individualno i zavisi od osobe do osobe. Što se mene tiče definitivno Braun, jeste preskup ali vredi svaki dinar ipak je to made from Germany


Toliko od mene Hvala.
[ anon70939 @ 03.03.2016. 23:56 ] @
Matora je tema. Ali da ne otvaram opet jednu od 1000 postojeci

Sta kupiti sada do 150E?
Braun neki ili Philips?

Definitivno sam lenj da se brijem cesto, odnosno nisam lenj, nego uvek kasno ustanem pa zurim na posao... mislim da bi mi bilo lakse sa masinicom. To mogu da radim i dok se*em... Na filmovima se briju dok voze auto do posla :P

Gledam neki Braun CT 2 S, deluje mi zanimljivo, ili ipak nesto starije poput Braun 5030s

Nije mi preterano oštra i gusta brada
[ Java Beograd @ 04.03.2016. 07:57 ] @
I ja ću po hiljaditi put:
- Sistem sa mrežicom (Braun, i ostali) je superioran u svakodnevnom brijanju kratkih dlaka
- Sistem sa rotirajućim nožićima (Philips i ostali) je superioran u brijanju dužih dlaka (3 i više dana)

- Što skuplja mašinica - to bolja. Tj. koliko para toliko muzike.

Odluči da li ćeš mrežicu ili rotirajuće nožiće, pa onda odredi svoj budžet, i na kraju odeš i kupiš ono šta možeš za svoje pare.
[ anon70939 @ 04.03.2016. 08:14 ] @
Aha, dakle tako funkcioniše :)
Što skuplje to bolje... ok

Možeš li mi reći razliku između mašinice od 8000 din i 20000 din?
Baterija ili fensi dizajn, ili nožići...?
[ Java Beograd @ 04.03.2016. 11:28 ] @
Nožići.
Zapravo svi proizvođači imaju samo nekoliko (tri - četiri) kvalitativnih klasa nožića. I onda, prave mašinice sa ovim ili onim fičerima: na baterije, na struju, sa ovim ili onim dodacima, pa torbica, pa ovo - ono. I tako se dođe do široke lepeze u ponudi.

Kad sam ja kupovao sebi (i sinovima) birao sam bolju klasu nožića nauštrb fensi fičerima. Meni na primer ništa, ali baš ništa, ne znači mogučnost korišćenja na baterije. I ono waterproff, kao šatro treba da se birjem dok stojim ispod tuša.
[ anon70939 @ 04.03.2016. 13:20 ] @
Pa ni meni to ne znaci.
Meni znace nozici i zato postavih pitanje u ovoj temi za savet...
A sad sam vec porucio, i ko zna kakav ce da bude :/
[ 10milan10 @ 04.03.2016. 13:48 ] @
Evo mene na istoj temi od pre 4 god. Jos uvek imam Panasonic es rt31 i nisamn menjao noz i mrezicu. sve pohvale..... Tip iz panasonica (moj prijatelj) mi rekao da izmedju onog od 4000 i onog od 9000 (bar kod njih) nema nikakve razlike. isti motor i isti nozevi samo sminka i dodatna oprema.... Sad hocu da kupim Es st25

http://www.hekmatkhah.com/imag.../9309/panasonic-es-st25k-6.jpg
[ bananaphone @ 04.03.2016. 16:05 ] @
Ne mogu da citam celu temu, moje iskustvo - brada mi je previse jaka da bi mogla da se brije elektricnim brijacem, kupio sam vise modela, uglavnom sam posle morao da predjem jos jednom normalnim brijacem da bi skinuo dlake koje bi ostale posle pola sata drljanja elektricnim brijacem.
Tako da ako imate jaku bradu - ne bacajte pare, inace poslednji koji sam uzeo je bio neki Braun od 300+ e, i nisam mogao da ga vratim, tako da ga trenutno koristi tast - i super je zadovoljan ;)...
[ anon70939 @ 17.10.2017. 10:15 ] @
Gde kupujete one kertridže "Clean and Renew" za čišćenje mašinica?
Ja zvao tehnomaniju da pitam da li imaju oni, pa me oni preusmerili na njihov ovlašćeni servis i tada sam kupio 3 kom. Sada nestalo opet, zvao opet servis, nemaju.
Gde se kupuje ovo u Srbiji? O.o
[ R A V E N @ 17.10.2017. 13:52 ] @
Ako ne griješim, "suho" brijanje ne može dovoljno dobro da izbrije kao "mokro" brijanje?
[ anon70939 @ 17.10.2017. 14:51 ] @
to bas i nije odgovor na moje pitanje :)

a inace, mene bolje izbrije ovaj Braun nego zilet. Jer sa ziletom ne smem da se izbrijavam odozdo prema gore, bukne mi lice. Malo duze traje brijanje sa masinicom, ali perfektno obrije, pod rukom se ne oseti nista, kao da sam se izbrijavao.
[ DusanSukovic @ 18.10.2017. 16:58 ] @
Kupi Philips sa kruzicima, neces vise dotaknuti Braun :-)