[ mkvb @ 11.04.2007. 09:36 ] @
Ljudi mnogo glupo pitanje ali moram da pitam, juce sam bio na otpadu da nadjem far za Golfa 1, nasao sam ali na njemu je markerom oznaceno L kao levi, a meni treba desni, gazda otpada se slatko ismejao kada sam mu to rekao, kaze da su identicni pa mi je pokazivao sve okrugle farove sto je imao i stvarno su svi imali iste linije na staklu, sijalica pozicije je uvek sa desne strane u odnosu na halogenku a i taj moj desni far sto sam menjao je identican. Mislim normalno da sam ga kupio i montirao, i odlican je ali da li stvarno postoji razlika ili ne? Drugar kada je kupovao far za Golfa 2, u prodavnici ga pitali da li je levi ili desni pa mi malo nejasno, mozda je razlika u srafovima a ne u socivu i staklu, sta mislite?
[ Marki4_YU @ 30.05.2007. 11:58 ] @
ne samo da su isti levi i desni vec su isti i za sva vozila postoj dva standarda okruglih farova 13 i 17 cm nije bitno da je alfa golf stojadin ...
[ dmauka @ 31.05.2007. 07:55 ] @
ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim za golfa ali levi i desni far se razlikuju po brazdama na staklu koje su tu postavljene radi usmeravanja svetlosnog snopa u pravom smeru. kada se postave istovetni farovi i levo i desno dobijes vozilo koje desnim farom osvetljava njivu pored puta a levi ti napada bez milosti zenicu oka....
[ mkvb @ 31.05.2007. 14:05 ] @
Malo je starija tema ali ima sveze odgovore, mozda nekome koristi... Kada sam kupio taj far na otpadu gazda me je uveravao da ne postoji razlika izmedju levog i desnog fara, pokazao mi je brazde na staklu koje kaze moraju da budu iste, posle toga sam poceo da zagledam kola na parkingu i stvarno kod golfova ni na jednom nisam primetio da se levi i desni far razlikuju