[ Deviantlike @ 19.05.2007. 11:01 ] @
www.blizzard.com - pogledajte novo chudo :))

+ skinite obavezno cinematic sa blizzardovog sajta! :))

[Ovu poruku je menjao Deviantlike dana 20.05.2007. u 19:18 GMT+1]
[ ton_majstor @ 19.05.2007. 15:24 ] @
Sajt je PRVA LIGA!

Na 512 ga jedva otvaram, koliko je kompleksan i kolika je navala tamo! Ona "rupa" dole je VRH dizajna, ja to nisam viđao dosada!

Jedva čekam da posedujem ovo čudo od igre!

Citat:
What are the system requirements for StarCraft II?

We'll have more details on specific system requirements closer to the release date.


Citat:
Will the game run natively on Windows Vista?

StarCraft II will be fully compatible with Windows Vista, as well as XP. We'll have more details on system requirements closer to release.


Citat:
Will StarCraft II take advantage of DirectX 10? What other graphical goodies are included?

The game will be compatible with DirectX 10, and we're still considering whether there will be exclusive DirectX 10 graphic effects, but the graphics engine will also be very scalable to ensure that a wide range of different systems will be capable of running StarCraft II. The new engine is also capable of rendering very large units, as well as large numbers of units on screen together. Havok physics have been integrated into the engine for added realism as well.


Pozdrav!
[ despotbg @ 19.05.2007. 15:38 ] @
LJudi pa detinjistvo sam ostavio uz brood.....
[ EagleOne @ 19.05.2007. 16:38 ] @
And so it begins... again...



Kad se samo setim:
Entaro Adun executor.
My life for Aiur!
Live for the Swarm!
Power overwhelming!
Fire it up!
itd. :)


Napokon :) - Hell, it's about time!!!!
[ Mitrović Srđan @ 19.05.2007. 16:45 ] @
Ei tonac nisi video onaj efekat sa dna stranice ;-)
Inace jedva cekam ovaj hit jer blizzard nikad ne gresi.

AA smrc
Citat:

My life for Aiur!
[ Deviantlike @ 19.05.2007. 17:28 ] @
Aha, a Genesis Rising, Call for Heroes i tako dalje mogu slobodno da zdezde, a ovo sto svaku osobu koja se bavi game devom zanima ne moze - bas bistro.
[ Mitrović Srđan @ 19.05.2007. 17:28 ] @
Tipicna gamerska vest nema veze sa game developmentom. Iako je SJAJNA VEST :)
A i vecina gamera posecuje madzone :)
[ drdrksa @ 20.05.2007. 12:09 ] @
Iako vrlo slabo igram igre, dane sam proveo uz StarCraft i smatram je, za mene, najjacom igrom. Ne gine mi da kupujem novi komp zbog ovoga, kad vec nisam za Vistu :P
[ Silencer @ 20.05.2007. 12:40 ] @
Nisam neki ljubitelj starcrafta odigro sam doduse celu single player kampanjicu :) ali se nisam cimao oko mulitypleyera kao sto sam za warcraft 3 npr.

Naravno igra izgleda fenomenalno iako je pre-alpha ovo sto smo videli, a sudeci po blizzardu ima da je rade naredne 2 godine :) Nekako mi ovo sve izgleda bzvz :) jer se secam prvih izgleda warcraft 3 kad su najavljivali i final koji je bio naravno jedno 300 puta bolji u izgledu.

Sto se tice directx 10, ako sam dobro upucen mozda i gresim, ali mislim da su blizz igrice radjene u opengl engine sto mi nekako malo i prija ako sam tacan jer ce raditi lepo i na krsevima :P

Inace na sledecem BlizzConu koji nam dolazi bice kolko sam upoznat najavljen diablo 3 i novi WoW nastavak...
[ djricky @ 20.05.2007. 12:41 ] @
linkovi sa youtube-a ne valjaju...

evo cinematic trailera pozurite dok ga i tamo ne ukinu
http://rapidshare.com/files/32341976/SC.avi.html
[ burex @ 20.05.2007. 12:59 ] @
Whoooo-hoooo!
Koliko sam ovo samo dugo čekao! Igre inače ni ne igram, ali StarCraft je jedini izuzetak! (i sad na kompu imam instaliran Brood War )

Good day, commander!
[ ton_majstor @ 20.05.2007. 13:25 ] @
Đriki, hvala!

Čuj, Broodwar... imam OBA i dalje instalirana, to prvo stavim kada reinstaliram sistem, a da se igara tiče!

Pozdrav!
[ Deviantlike @ 20.05.2007. 16:06 ] @
Sta vam je ljudi? Skinite cinematic sa www.blizzard.com najbrze i najbolje. Zajebite te ostale linkove

Sto se tice prvih utisaka, skinuo sam sve gameplay video failove i ne bih se ni malo bunio da finalna verzija izgleda ovako kao sad, izgleda prosto neverovatno. Screanshotovi su s*****, tako da pogledajte barem jedan gameplay video i otvorice vam oci. Nije dzabe paul sims rekao da je omiljena igra unutar zidina blizzarda starcraft :) uradice je fenomenalno, siguran sam u to.

http://media.pc.ign.com/media/850/850126/vids_1.html kliknite na bilo koj download version, otvorice vam se prozor, sacekajte da se nesto ucita i kad se ucitavanje zavrsi kliknite desnim klikom na naznacen text koji ce se pojaviti i save target. To je sve. Trebace vam quick time. Poz!
[ damirh @ 21.05.2007. 09:02 ] @
Mrzim blizz kada najavi ovako nesto i onda moram da cekam godinu dana da izbace. Tako bih voleo da sam ovo saznao dan posle dolaska igre na trziste, sad se samo nerviram :D
[ Shon3i @ 21.05.2007. 09:11 ] @
Cudi me samo da Blizzard nije napravio jos jednu u nizu Online Multiplay igru, odnosno neki World of Starcraft.

Jos samo Diablo 3 da izadje ;)
[ ZaMpA @ 21.05.2007. 09:34 ] @
morate da promenite naslov teme, nisam je ni otvorio a poceo sam da se derem po kuci, moji su pomislili da me drma infrakt
Kad neko sa slabijim srcem vidi temu, bice mu zlo, posle da nosite coveka na dusi, ccc...

Znaci ako zeznu ovu igru (znam da nece, Blizzard je to , ali ipak...), idem tamo Al-Qaida style.
[ damirh @ 21.05.2007. 09:40 ] @
Ako neko najavi jos neku blizzovu igru bolje bi mu bilo da pocne da pazi na ledja kada ide do radnje....nervozan sam i zbog starcrafta ne treba i diablo da mi stane na muku
;)
[ ton_majstor @ 21.05.2007. 10:06 ] @
"Howdy, boys... I'm Jim Rainor, Marshall of these parts..."

Offline, saznajem da se mnogi spremaju za OZBILJAN upgrade kompa zbog SC II. I ako ćemo!

Pozdrav!
[ Abstract @ 21.05.2007. 10:29 ] @
Hah, konachno...

imate vishe na www.starcraft2.com

Definitivno upgrade, samo zbog ovog.





Poznato?

[Ovu poruku je menjao Abstract dana 21.05.2007. u 11:45 GMT+1]
[ Nenad Vranjanac @ 21.05.2007. 11:06 ] @
u jeee... meni i ovaj movie downloader restartuje komp, sta li ce biti tek sa igricom

nadam se da ce biti i neka ogoljena verzija za nas smrtnike. kad je izasao sc I, vec se pojavljivao p3, a igrica je radila (doduse jedva) i na 486ici.... sta li ce sad biti?
[ Shon3i @ 21.05.2007. 11:07 ] @
Mislim da ce pravi uzitak da se oseti tek na visti i dx10, to se nikako nece svideti userima XP i dx9 grafickih karti. Ali generalno mislim da ova igra ne treba da ima mnogo bolju grafiku od warcrafta 3, mislim ne mnogo zahtevniju, ipak nije ovo FPS igra!
[ Mitrović Srđan @ 21.05.2007. 11:12 ] @
Ide leto imate poljskih poslova koliko vam srce iste (maline , visnje) , zatim verovatno imate
u lokalnim hladnjacama da nosite gajbice i sl.A i za gradjane ima toliko letnjih poslova ma da se otimas oko njih :)
Eto pomucite se malo skupite 400e i kupite novu plocu CPU i graficku.
Deluje tesko? Pa da sigurno je teze nego cekati mamu i tatu da vam za rodj kupe isto.
[ drdrksa @ 21.05.2007. 11:44 ] @
Citat:
Offline, saznajem da se mnogi spremaju za OZBILJAN upgrade kompa zbog SC II. I ako ćemo!


Mislis offtopic? :P

Inace, ja sam jedan od tih koji se sprema da uzme novi komp zbog SC2

You wanna piece of meat boy? Rock and Roll! Go Go Go!
[ damirh @ 21.05.2007. 13:22 ] @
hahahaha, ima istine sto je najgore :D
[ Deda_Mraz @ 21.05.2007. 15:44 ] @
Ima gradjanski ratovi širom sveta da izbijaju zbog igrice

ja već imam spremljenu mašinu....zveeeer muahahahaha !
[ Silencer @ 21.05.2007. 17:53 ] @
Sto se tice WoW usera ;) blizzard nam je napravio zarazu veliku stim, sad nam sa Starcraft 2 napokon dao lek (protivotrov) :)

Btw ja se nadam da necu morati Vistu da instaliram i da cu moci da emuliram sc2 na Transgaming Cedega pod linuxom :P
[ Deviantlike @ 22.05.2007. 00:37 ] @
Citat:
Shon3i: Mislim da ce pravi uzitak da se oseti tek na visti i dx10, to se nikako nece svideti userima XP i dx9 grafickih karti. Ali generalno mislim da ova igra ne treba da ima mnogo bolju grafiku od warcrafta 3, mislim ne mnogo zahtevniju, ipak nije ovo FPS igra!


XP podrzava dx10, sem toga SC2 se upravo i pravi za XP i VISTu. Igra bas treba da ima nenormalnu grafiku jer ce dugo trajati.
[ M-84 AB1 @ 22.05.2007. 19:46 ] @
Sto se cimate, pa to je blizzard, radice SC2 i na AthlonXP-ima, garant, a to sto ce na visti i dx10 izgledati za infarkt, jbg...
Jos se secam, vreme PIII/4, vec se probili gigaherci odavno, a ja presao WIII na mendocinu od 400mhz sa 64 rama i savage grafickom...

POZ

[Ovu poruku je menjao M-84 AB1 dana 24.05.2007. u 08:47 GMT+1]
[ damirh @ 23.05.2007. 14:16 ] @
Slazem se, nije blizz isto sto i microsoft :D

blizz naravi nesto sto skoro svi mogu da koriste dok microsoft napravi nesto zbog cega moram kupiti novu masinu a i pored toga ne radi kako treba. Vistu jos nisam probao ali kontam da nije izuzetak...
[ Mitrović Srđan @ 23.05.2007. 15:07 ] @
Jao majku im sta nam rade , sta nam rade :)
[ drdrksa @ 23.05.2007. 18:43 ] @
Ne mogu da verujem da se toliko ljudi ne zna da se pise infarkt a ne infrakt. Jeste offtopic ali stvarno bode oci!
[ Backy @ 23.05.2007. 19:46 ] @
na temu blizardove kompatibilnosti:
ponela me ova tema i zaigrao mi se starcraft... nabavim kopiju i razmišljam dal će da radi na visti... instalirao, kliknuo na ikonicu i radi :) bez ikakvih compatibility modova i bilo čega, jednostavno je počela igra... verovatno će i sa dvojkom biti isti slučaj :)
[ M-84 AB1 @ 24.05.2007. 07:46 ] @
Za infarkt sam se salio, nisam toliko nepismen.
Ali evo da ne dolazi do zabluda, prepravicu...


POZ
[ drdrksa @ 24.05.2007. 10:21 ] @
M-84 AB1, u ovoj temi postoji na vise mesta to isto, pa sam zato napisao.
[ barakuda111 @ 25.05.2007. 21:58 ] @
Absolutely beautiful, blizzard... you did it again :)
[ Lekic @ 06.02.2009. 21:13 ] @
Ljudi jel zna neko KADA CE OVO DA IZADJE BRE VISE!!!!
[ Darko Prelic @ 06.02.2009. 23:09 ] @
Citat:
Lekic: Ljudi jel zna neko KADA CE OVO DA IZADJE BRE VISE!!!!


cekaj malo, tek je 2009, blizzard je to.
[ barakuda111 @ 06.02.2009. 23:15 ] @
Blizzard je poznat po tome da ne izbacuje igre pre vremena i pre nego sto se svaka sitnica ne uradi kako treba i detaljno pregleda. Zato su njihove igre uvek extra kvaliteta. Kad igras njihove strategije uvek su sve rase savrseno izbalansirane. I kazu ljudi da blizzardove igre nemaju bagove, sad koliko je to istina...

Dodaj svu tu paznju na detalje cinjenicu da Starcraft II nema ogranicen budzet. Trosi se koliko je god potrebno da se posao uradi kako treba.

Strpi se, veruj mi vredece. Ja cu verovatno zbog Starcrafta budziti moju masinu :)
[ Bojan Basic @ 06.02.2009. 23:54 ] @
Citat:
barakuda111:
I kazu ljudi da blizzardove igre nemaju bagove, sad koliko je to istina...

Citat:
Blizzard Entertainment has released patches for the game to fix bugs, add new features, and balance multiplayer.

Izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Warcraft_III:_The_Frozen_Throne
[ peka @ 07.02.2009. 02:21 ] @
Pa vjerovatno bude po koji bag, ali su zanemarljivi, u poredjenju sa bagovima u nekim drugim igrama, tj, rijetko se pojavljuju i nisu kriticni. Evo ja sam igrao skoro sve Blizzardove igre (jos od Lost Vikingsa dok se nisu zvali Blizzard), i ne sjecam se da sam nekad vidio neki bag ili da je igra pucala. Glavni razlog za to je sto su u mogucnosti da igru izdaju "kad bude gotova" kako sami kazu kad ih pitaju kada izlazi, za razliku od mnogih drugih studija koje izdavac pritisne da izdaju igru, iako ona jos nije zavrsena.
[ Seraphim0301 @ 12.02.2009. 15:23 ] @
Ja samo strpljivo cekam...;) Po meni Blizzard je jedan od rijetkih koji me dosad nije razocarao. Ljudi rade za fanove,ne znam da li ste primjetili ali cak su i napravili glasanje za izgled dark templara!:) Samim tim mislim da nece imati pretjeranu zahtjevnost.Unose toliko duse u svoj rad,i stvarno i bilo je vrijeme...davno je bilo kada sam prvi put kliknuo na mcv-a i otisnuo se u taj svijet.:) I prvi dio je bio tako dobar,nikad nisam mogao da se odlucim na samo jednu rasu jer su sve tri bile fenomenalne.Mada sam malo naginjao na protose...:) A da ne pricam jos i o Diablu III...Hell, it's about time! :)

En taro Adun! :)
[ Black_eyed @ 12.02.2009. 19:10 ] @
Ja poceo da upgradujem masinu... ;)
[ despotbg @ 12.02.2009. 20:40 ] @
Nece pre septembra 94%
[ Seraphim0301 @ 12.02.2009. 21:34 ] @
Citat:
despotbg: Nece pre septembra 94%


Tako razocaran sa tim septembrom,odem da malo kopam i nadjem informacije o novembru cak i o odgadjanju za 2010! Bolje da nisam! :) Naravno nisu zvanicne informacije.Usput sam gledao neke klipove i odusevljen sam,pogotovo zergovima i swarmom.I jos sigurno ce izgledati duplo bolje kada ga izdaju,sjecam se da je isto bilo sa warcraftom III. Zna li neko nesto za Diablo III?
[ despotbg @ 12.02.2009. 22:53 ] @
Koje si klipove zergova gledao? Zergovi su očajni!!! I oni sami ne izdaju nikakav HD video sa njima jer su prilično u problemu, kubure mnogo sa texturama i oblicima građevina kao i sa konceptom zergova uopste.
Inace ja verujem stvarno da ove godine star craft neceni da izadje, verovatno 2010 ili ga natenu za božić 2009
[ Seraphim0301 @ 13.02.2009. 01:02 ] @
Evo linka za zerg gameplay.
http://ve3d.ign.com/videos/232...y/Gameplay/Zerg-Gameplay-Movie
Nisam mislio na texture i oblike gradjevina koje su najvise prenesene iz prethodnika koliko se moze primjetiti,nego na swarm i pokolj koji isti prouzrokuje.Ima tu stvari koje mi ne leze ali treba uzeti da to cini mi se nije jos ni beta.:)Daleko od finalnog proizvoda.De dodaj koji link koje si posjecivao.
[ despotbg @ 13.02.2009. 01:44 ] @
www.youtube.com :)

I sve snimke koje dobijas na upit starcraft II, zapravo većinu... Swarm je doista extra (mislim da sam video neke novije snimke i jos je bolji), ultralisk i novi tuneli i radilice. Ali gradjevine su ocajne.
Jesi li primetio da u zadnjem HD snimki koji su izbacili gde igraju teran vs protos, teran ne pravi sige tenk. Poprilično su napljuvali onaj izgled žabe, verovatno ga sada redizajniraju.
[ Seraphim0301 @ 13.02.2009. 02:56 ] @
Hehe e cuj Youtube?:) Mislio sam da okacis link na kojima si dosao do onih informacija ustedio bi mi vremena.:)
Evo interesantan klip,vecinu je i meni zapalo za oko.
http://www.youtube.com/watch?v=s7k3ZM6bQx4&feature=related


Citat:
despotbg:
Poprilično su napljuvali onaj izgled žabe, verovatno ga sada redizajniraju.

Iskreno i jeste ocajan.:)
Ma ima dosta toga sto je ljepse u prvom dijelu,neko bi cisti copy-paste,neko bi nesto sasvim novo,pa ti ugodi...:) U svakom slucaju imam povjerenje u njih,i sigurno cu ga igrati.
[ barakuda111 @ 13.02.2009. 10:30 ] @
@despotbg

Zergovi ocajni? O cemu ti pricas. Kako super zergling izgleda, i kako su dobro docarali "roj". Jesi li video Nydus Canal (za transport zegova), mislim da sam se upisao :) Mozda imaju problema sa dizajnom zgrada kao sto ti kazes, ali zato nece pustiti igru dok sve nebude savrseno. Zergovi, kao moja omiljena rasa iz prvog dela, siguran sam da kad igra izadje nece razocarati.
[ despotbg @ 13.02.2009. 11:58 ] @
Citat:
barakuda111
Zergovi ocajni? O cemu ti pricas. Kako super zergling izgleda, i kako su dobro docarali "roj". Jesi li video Nydus Canal (za transport zegova), mislim da sam se upisao :) Mozda imaju problema sa dizajnom zgrada kao sto ti kazes, ali zato nece pustiti igru dok sve nebude savrseno. Zergovi, kao moja omiljena rasa iz prvog dela, siguran sam da kad igra izadje nece razocarati.


I rekao sam da su zerglinzi dobri kao i tunel/kanal i jos par stvari sam pohvalio. Ali pored građevina očajni su i mutalisci, liče mi na one leteće jedinice u warcraftu III.
Video sam da za templara može da se glasa neki random, to je očajno neka stave jednog od ona dva a ne da mi svaki put izlazi neki drugi
[ Seraphim0301 @ 13.02.2009. 14:04 ] @
Citat:
despotbg:
Video sam da za templara može da se glasa neki random, to je očajno neka stave jednog od ona dva a ne da mi svaki put izlazi neki drugi


Pa naveo sam ja u ranijem postu.Sto ne glasa da ne bude random.:)
[ barakuda111 @ 01.07.2010. 08:30 ] @
Starcraft2 izlazi 27 jula. Hoce li biti neki online shop da se kupi original? Mislim, verovatno cu igrati crack-ovanu verziju zbog raznoraznih DMCA gluposti koje su uvek na original kupljenim stvarima, ali bi u svakom slucaju voleo da podrzim blizzard kod ovako super igre i da li se zna koja ce biti cena?

Izasao je novi video, u stilu stripa, koji ukratko objasnjava istoriju Terran rase http://www.youtube.com/watch?v...from=TL&videos=LH7qw9YbuUY
F*cking awesome! Steta sto nije duze :)
[ bttp @ 01.07.2010. 19:18 ] @
Neverovatna je samo popularnost Blizzarda koji je izbacio sveukupno šta, 3 igrice u par nastavaka. Starcraft je izašao u prošlom milenijumu, još od onda se govori o nastavku. Diablo 2 je izašao relativno brzo u odnosu na prvi deo (brzo po blizardovskim standardima, znači bar 5 godina posle originala), i Warcraft koji je dospeo najdalje - čak do 3. nastavka i WOW.

Meni je Starcraft dobra igra ali mi je najgora od Blizzardovih. Bolji su mi i Warcraft i Diablo. Što naravno ne znači da je loš, naprotiv. Ne znam samo zašto im je trebalo cca 15 godina da naprave nastavak. Valjda su bili zauzeti Warcraftom i Diablom. Inače skinuo sam neki SC2 beta još pre mesec dana valjda, ali ga nisam ni instalirao još, ne znam zašto.

Čudo je kako ljudima ne dosadi da čekaju nastavke tipa SC2. Mislim, od prvog dela su se promenile 3 generacije gejmera. Moj sestrić koji ima 10,5 godina i sada igra igrice se npr. nije ni rodio kada je izašao SC.
[ Horvat @ 01.07.2010. 19:52 ] @
gresis, do pojave diablo-a blizzard je izbacio jos razlicitih naslova, pogledaj ovde npr http://en.wikipedia.org/wiki/Blizzard_Entertainment

(i 3 godine im je trebalo za diablo 2 :p)
[ component @ 01.07.2010. 21:21 ] @
Citat:
bttp: Meni je Starcraft dobra igra ali mi je najgora od Blizzardovih.


Jao nesrećo! Ne diraj mi StarCraft. Već sam instalirao Windows samo zbog StarCraft 2, a bogami kupiću i nov kompjuter ako treba. Igra je doprinela popularizaciji video igara kao sporta kao nijedna druga. Za koju još igru znaš da postoje profesionalni igrači i timovi, treneri itd.? Inače, za StarCraft takmičenja su najveće nagrade. Ne znam bolje izbalansiranu igru. Ne postoji najbolja rasa ili najbolja jedinica. Nema univerzalne taktike... WarCraft je odlična igra. Diablo je fantastičan i po priči i po atmosferi. Mnoge igre su nastale kao kopija Diabla... ali StarCraft... StarCraft je umetnost!

Na žalost ne verujem da će se StarCraft 2 pojaviti kod nas odmah po izlasku igre, ali svakako ću ga kupiti makar iz inostranstva. Mislim da će krekovana verzija biti neupotrebljiva za on-line igranje a to je ono u što StarCraft izdvaja od svih sličnih igara.
[ ArsenLupen @ 01.07.2010. 21:44 ] @
Citat:
Mislim da će krekovana verzija biti neupotrebljiva za on-line igranje a to je ono u što StarCraft izdvaja od svih sličnih igara.



Zbudzice ga Ruje, ima da mora!

Prvi deo je fenomenalan, zbog njega sam se i rastao od konzola i presao u PC klan
[ danilo.s @ 02.07.2010. 00:16 ] @
Jedino ako otvore piratske servere kao za SC I, ali ono su bili prilično bezvezni u poređenju sa pravim BattleNetom.

Ako je suditi po beti, SC II će biti jako, jako zarazan. Čujem da će za koji dan druga faza bete, a moguće je da će biti otvorenog tipa.

[ barakuda111 @ 03.07.2010. 06:47 ] @
Mene najvise zanima single-player campaign.

I neboj se za crack-ovanu verziju. Izace dovoljno servera gde ce moci da se igra, kao sto je uvek bilo i za ostale blizzard-ove igre.
[ dejan s @ 03.07.2010. 12:59 ] @
Uaa starcraft, napravite nam novi warcraft!
Meni lično je oduvek warcraft nekako bio bolji :D
[ Seraphim0301 @ 23.07.2010. 22:52 ] @


[ neca @ 23.07.2010. 23:56 ] @
Cena ce biti 5999 dinara.
ako su nekome potrebne dodatne informacije, moze i na PM.
[ Tudfa @ 11.09.2010. 23:39 ] @
Kakva sjajna igra

Jel odigrao neko na brutal tezini protiv vazdusnih jedinica All In misiju ? Ali bez onih mind kontrolera i usporivaca ( psi-disrupter) ?

Protiv Nydus worms-a je lakse odigrati (ako je na brutal ista lako ), ali protiv air jedinica uvek izgubim na nekih 60-65%.

Ovde sam nasao jedan klip kako je to uspesno odigrano (marinci + medici + ghost-ovi),
ali nekako mi se tom taktikom, mnogo provlace kopnene jedinice, i uvek mi nesto strada, ili supply depot-i ili gomila scv-a itd. Nekako se sve odvija,
previse brzo i brood lordovi napadaju sa svih strana. Jel ima neko neku drugu taktiku kojom je presao ovo?
[ barakuda111 @ 12.09.2010. 06:56 ] @
awww.... ja jos uvek imam losu graficku za SC ll :( Mogu da igram samo kada je sve podeseno na Low, sto je neprihvatljivo :) Hocu sve na Hi
[ mmix @ 12.09.2010. 23:34 ] @
Ja sam se iskreno malo razocarao. Generalno stvarno ne volim RTSove gde ne mogu da pauziram vreme i izdam komande. U nekim slow-paced RTS igricama to i moze da prodje (kao sto je Anno serijal) ali u SC2 je vecina misija vremenski ograniceno tako da se primat prebacuje sa strategije i razmisljanja na to ko brze klikce misem. Ok za multiplayer, jbg spor si ti spor je i protivnik, ali u scenarijima protiv kompa je nefer, komp uvek moze da izdaje komande svojim jedinicama prakticno istovremeno.
[ Srđan Pavlović @ 12.09.2010. 23:48 ] @
Da, ali je kompov AI uvek ogranicen i covek ce uvek igrati bolje.

Kada neku igru igram jako dugo, nikad mi nije bio problem da umlatim komp
na nekom "brutal" ili kako god se zove nivou, jer naucim kako radi AI, a on moj
nece nauciti nikad.

Recimo sada u Herojima III mogu da dobijem iz zezanja 7 racunara na 200% jacine, ali sam tu igru igrao jedno 18.000 puta.

Ali da, to su brze igre (mislim na WC3-DOT-u, SC2...), i uglavnom je vazna sposobnost brze takticke misli i reagovanja, a strategija mozda malo manje, iako je i ona bitna.
[ ArsenLupen @ 13.09.2010. 00:18 ] @
Kakva ti je konfiguracija Barakuda? Da se ne nadam previse ako zahteva neko cudoviste, makar i na low...
[ Tudfa @ 13.09.2010. 00:25 ] @
@mmix

pa u pravu si za to brzo kliktanje, nije bas ranije bilo tako u sc. Jesi video klip iz moje prve poruke, hotkey-evi ludacki brzo,
kliktanje, mada i to ne pomaze ako se ne boris na vise mesta odjednom (popularni multitasking u SC)

Mada za svaku od tezih misija u SC2 (brutal mod) koje su vremenski ogranicene, ili nekako drugacije,
(The Great Train Robbery recimo) postoji neka fora, jer kao sto je receno kompov AI moze da se nauci

Najsmesnije mi je bilo kako je moguce lako preci misiju In Utter Darknes na brutal, koja je izuzetno teska.
Samo se sva tri prilaza blokiraju dark templarima, i to je to . Evo ovde klip.
Naravno, moraju se dark templari braniti od zergovskih detektora, ali je to mnogo lakse nego se sukobljavati sa gomilom
vojske koja dolazi u neogranicenim kolicinama.
[ mmix @ 13.09.2010. 09:56 ] @
Jbg, u pravu ste donekle, ali nekako kad igram strateske igrice igram da bih se zabavio i zvakao nesto mozgom, ne da bi bio pod stresom i u grchu Za to su FPS

Sa'ce meni Civ5 za dve nedelje pa ce malo da bude opustenije
[ barakuda111 @ 13.09.2010. 10:17 ] @
Citat:
ArsenLupen: Kakva ti je konfiguracija Barakuda? Da se ne nadam previse ako zahteva neko cudoviste, makar i na low...


Ja imam:

Ploca D915PCY Intel procesor 2.66
Grafika ASUS ATI Radeon X1600 series 256MB
2 GB DDR2

I sve mora da bude na low da bi se igralo kako treba.

Preporucili su mi da uzmem

Ploca- Biostar ta785g3
Procesor- x2555
2x2 GB DDR3
Grafika Ati 4770

Imam oko 200 evra da potrosim na upgrade i plus oko 50evra mi nude za staru konfiguraciju, samo nikako da se nakanem da vise odem i kupim, a strasno mi se igra starcraft2 :)

[ Fedya @ 13.09.2010. 10:31 ] @
Kupio, presao kampanju dva puta (normal/hard, jbg, ne volim strategije, uzeo sam je samo zbog reklame...) u roku od dve nedelje max i vise je nikad nisam pokrenuo... bacenih 6k dinara (zena zvoca svaki dan! :P )
[ mmix @ 13.09.2010. 10:52 ] @
a multiplayer?
[ zrachko @ 13.09.2010. 11:03 ] @
Kakav singleplayer, platio bih je samo zbog multyplayer-a!
Mozda se pojave piratski serveri za nas... koji smo iz Srbije. :)
Poshto nema LAN opcije(po mom mishljenju odlichna strategija Blizzard-a da natera igrache zeljne okrshaja sa ljudskim protivnicima da uzmu original), nateran si da igrash kampanju ili protiv AI-a(koji u skirmish modu vishe cheat-uje nego shto igra dobro), shto je meni nezanimljivo.

Igra kao igra nije revolucionarna kao prvi deo; pre je evolucija prvog dela... Neko dobro reche, Starcraft 2.0.
[ Fedya @ 13.09.2010. 11:10 ] @
Probao sam malo multiplayer, jos je gori, SP je zanimljiviji. Da bi efikasno igrao MP moras strebati build order i igrati sablonski, licno nemam ni vremena ni volje za to...

Kampanja je zanimljiva posto imas neku (dosta mekanu i providnu) pricu kroz koju napredujes i razvijas se, pa te jos drzi, ali MP je bas dosadan; Da imas mogucnost da kroz igru razvijas svoju tehnologiju iz partije u partiju (kao u kampanji sa skupljanjem tehnologija) onda bi jos imalo smisla. Npr neki experience sistem gde svakom pobedom odkljucavas nove tehnologije (naravno po izboru i onda 'kostimizujes' svoje jedinice na pocetku) bi napravio MP mnogo boljim posto ne mozes znati sta protivnik ima nauceno. Ovako se svodi na build order i APM (ko brze klikce pobedjuje ako oboje znate build order).
[ mmix @ 13.09.2010. 11:30 ] @
Pa i ja imam slican osecaj, bukvalno sticem utisak da postoji jedan i sam jedan dobri nacin da se igra i poenta je nauciti ga i igrati samo rezonski. Jbg, ocekujemo vise, iskvario nas je Rise of Nations i AoE :)
[ Tudfa @ 13.09.2010. 13:56 ] @
@Fedya

Ali ima tu jedna stvar koja se zove ljubav i to je kao ono kad pitaju Boleta iz Crnog Gruje:

Jeli Bole kako ti tako dobro tamanis Turke, a on kaze:
Pa postoje tri stvari , prvo moras da imas ostro sekirce, drugo moras da imas cvrstu ruku,
i trece i najvaznije : "Moras da volis"

Salu na stranu, MP jeste dosadniji stvarno, jer se sve svodi na sto bolje otvaranje itd.
ali je to ipak igra protiv ljudskih igraca i ima i tu nadmudrivanja...takmicenja...
[ Fedya @ 13.09.2010. 14:04 ] @
Slazem se, i preporucio bih SC fanovima da je kupe, ali kao sto rekoh u prvom postu, ne volim strategije - poslednja strategija koju sam igrao je bila Red Alert 2 pre jedno 6-7 godina i nikad nisam igrao SC1. Tako da, sa moje tacke gledista, SC2 je bio razocaranje.

Anyway, siguran sam Diablo 3 mene nece razocarati, druge mozda hoce
[ ArsenLupen @ 13.09.2010. 15:42 ] @
Hvala Barakuda, ja cu ipak da je "kupim" i da vidim kako ide, grafika mi jedino bolja (imam Sempron 2600+ a memorija ista), vec su mi rekli sta se desava u prici, a ako bude igrivo, onda cu da je kupim i da peglam multiplay, ako neko zna da ga napravi to je Bliz
[ Fedya @ 05.12.2012. 13:41 ] @
Hehe nadjoh ovu temu, citam svoje postove i smejem se

Enivej da ne bude da sam dzabe oziveo temu, ako nekog zanima Hearth of the Swarm beta, Amazon.com daje beta pristup uz pre-order. Posto je to US verzija koja ne radi sa EU SC-om mozete uraditi cancel preorder nakon sto dobijete key i nece vam biti naplacena igra a ostace vam beta

(nadam se da ne krsim pravila, po meni ovo nije piraterija)