[ kosac @ 10.06.2007. 14:19 ] @
Potpuni sam laik pa rekoh da pitam ...
Postoji neka akcija u *** ... moze da se kupi nekakav skuter (50ccm) za 49500 dinara.
U nazivu postoji nesto MFX ili tako nesto slicno ... nisam ga video, planiram ovih dana.

E sad ja imam problem i sto nemam garazu a cujem i da postoje nekakvi alarmi za skutere.
Preporucili su mi, u slucaju kupovine skutera, i nabavku nekakve cerade za skuter koja moze da ide na topao motor.

Moze li neko da me posavetuje o svemu ovome?
Prvo, da li je to skup/jeftin skuter?
Vredi li alarm na skuteru?
Treba li ta cerada za skuter?

ili bilo sta drugo ...

Hvala!

[Ovu poruku je menjao momsab dana 10.06.2007. u 22:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kosac dana 12.06.2007. u 16:37 GMT+1]
[ hakinen @ 10.06.2007. 18:36 ] @
To je jeftino, al opet nista dok nevidim o cemu se radi!
Sutra idem u metro!
Alarm na skuteru vredi go k...., nicemu ne sluzi!
Cirada je dobra stvar da ti ne pada prasina!
[ pctel @ 10.06.2007. 21:10 ] @
Evo o cemu se radi:


editovan reklamni deo poruke, lancia88


Posto *** snadbeva iskljucivo firme i preduzetnike, skuter moze biti registrovan samo na nesto od ta dva, ne moze na fizicko lice. Takodje za obveznike PDV-a da napomenem da se ne moze izvrsiti odbitak PDV-a placenog za nabavku skutera.

[Ovu poruku je menjao momsab dana 10.06.2007. u 22:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 12.06.2007. u 07:04 GMT+1]
[ hakinen @ 10.06.2007. 21:27 ] @
Ja bi rekao da je ovo sprin, model iz prosle sezone?
Da tu je caka, znaci dzabe kad ne moze obican covek da ga vozi :(
Tj moze, al mora da ima popunjen putni nalog :(
[ kosac @ 11.06.2007. 00:20 ] @
A vredi li ovaj skuter cemu?
Odnos "pare/sta dobijes"?

Citat:
hakinen:
Alarm na skuteru vredi go k...., nicemu ne sluzi!


Imas neka losa iskustva ili?
Komsija mi je neki majstor za motore i on mi je to posavetovao.



[Ovu poruku je menjao kosac dana 11.06.2007. u 08:41 GMT+1]
[ hakinen @ 11.06.2007. 12:48 ] @
Pisti ko osrednja sirena na autu :D
Drugo, morali smo ponovo da lepimo i sirenu i centralnu jedinicu od alarma, jel je fabricki lepak dosta los!!
A trece neverujem da ima neku blokadu!
Sve u svemu nicemu ne sluzi, jedino sto imas fukciju daljinskog paljenja motora al aj ako ti to treba onda ok :D
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 11.06.2007. 13:12 ] @
Dakle kao sto rece moj burazer Hakinen :) ovo je Sprint iz prosle sezone.. Cena je vrlo prihvatljiva..
Prvo da izdvojim mane.. skuter je mali i visoke osobe ce se tesko voziti, za dvoje je vec frka.. tockovi jako mali 10" i svaku rupu cete osetiti na bubregu, pogotovu je opasno u krivinama.. kome je bitan izgled i to je po meni lose al sad za ovu cenu i ne moze da se trazi neki lepotan..
Od dobrih stvari izdvajam korektan agregat koji je 4T znaci radi na bezolovni, jako je tih i jako mali potrosac.. pouzdanost je isto korektna.. mislim da se radi po Hondinoj licenci.. vidim da se uz scoot dobija i kofer pa je to jos jedna plus..
Ovako ukratko mislim da je za ovaj novac jako dobra kupovina ali da je scoot definitivno za manje osobe ili devojke..

@Kosac
Ja na scoot-u imam alarm kao sto rece Hakinen i nisam ga ukljucio par puta za ova 3 meseca.. mislim da nema neku funkciju jer se skuteri kradu tako sto se utovare u kombi ili pick up a alarm se demontira recimo skidanjem kleme sa akumulatora za nekih 10 sekundi i to je to.. Uzao sam scoot sa alarmom cisto zbog sminke i daljinskog paljenja jer je dobra fora i kostao me je 2000 skuplje.. naknado ugradjivanje alarma mislim da nema nekog smisla.. samo dobra i kvalitetna sajla i to je to.. pozz
[ kosac @ 11.06.2007. 18:20 ] @
Sajla je bila default opcija nego me interesovalo da li je to dovoljno.
Sajla i cerada su obavezne opcije ali treba li mi i alarm?

Moja neka zamisao je bila da ga vezem za stub sa sajlom, da ga prekrijem ceradom (koja ima katanac na sebi),
i ukljucim taj alarm. Sajla ga cuva, cerada pokriva a alarm pomaze u sprecavanju cackanja oko njega.

Dovoljno?

dodatak:
Sretnem sad nekog pandura-saobracajca koji vozi ovaj model (ali od 125ccm) vec 2 godine i ekstra je zadovoljan.
I skuter mu normalno izgleda posle 2 godinje voznje. Kaze da je jedino bitno da se ne ulazi u crveno cesto
i da se redovno vezuje sajlom kad se parkira.

Citat:
Stole_sto_ljubi_zene_gole: Dakle kao sto rece moj burazer Hakinen ovo je Sprint iz prosle sezone.. Cena je vrlo prihvatljiva..
Prvo da izdvojim mane.. skuter je mali i visoke osobe ce se tesko voziti, za dvoje je vec frka.. tockovi jako mali 10" i svaku rupu cete osetiti na bubregu, pogotovu je opasno u krivinama.. kome je bitan izgled i to je po meni lose al sad za ovu cenu i ne moze da se trazi neki lepotan..
Od dobrih stvari izdvajam korektan agregat koji je 4T znaci radi na bezolovni, jako je tih i jako mali potrosac.. pouzdanost je isto korektna.. mislim da se radi po Hondinoj licenci.. vidim da se uz scoot dobija i kofer pa je to jos jedna plus..
Ovako ukratko mislim da je za ovaj novac jako dobra kupovina ali da je scoot definitivno za manje osobe ili devojke..

@Kosac
Ja na scoot-u imam alarm kao sto rece Hakinen i nisam ga ukljucio par puta za ova 3 meseca.. mislim da nema neku funkciju jer se skuteri kradu tako sto se utovare u kombi ili pick up a alarm se demontira recimo skidanjem kleme sa akumulatora za nekih 10 sekundi i to je to.. Uzao sam scoot sa alarmom cisto zbog sminke i daljinskog paljenja jer je dobra fora i kostao me je 2000 skuplje.. naknado ugradjivanje alarma mislim da nema nekog smisla.. samo dobra i kvalitetna sajla i to je to.. pozz
[ kosac @ 12.06.2007. 15:38 ] @
Kako vi cuvate svoje skutere od kradje?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 12.06.2007. 16:46 ] @


Jedino obezbedjenje za scoot je kvalitetna sajla.. Inace ako planiras da ga drzis ispred zgrade ne znam sta da ti kazem osim da razmislis o nekom video nadzoru jer ti je onda scoot bukvalno na poklon.. pa ti vidi..

[Ovu poruku je menjao bakara dana 13.06.2007. u 19:03 GMT+1]
[ sona @ 16.06.2007. 23:48 ] @
Danas sretnem nekog lika na Peugeot skuteru i pitam ga gde ga cuva.
Zivi u nekoj zgradi negde u BG-u, vlasnik je tog skutera vec 6 godina i cuva ga vezanog lancem za zadnji tocak
ispred zgrade u kojoj zivi. Tako ga cuva od kada ga ima. Zimi ga cuva u nekoj garazi.