[ slobakgj @ 22.06.2007. 22:14 ] @
Da li neko moze da mi pomogne da se odlucim za jedan osledecih modela:galanz 12 hr;midea Msg12hr;midea MSF 12hr?Ne znam nista o klima uredjajima,a stura odoh da je uzmem.Pogotovo bi bilo korisno,ako neko ima neku od ovih klima,da mi prenese svoja iskustva?
[ Mister Big Time @ 22.06.2007. 22:53 ] @
Imas bar dve ogromne teme o izboru klima izmedju tri...

http://www.elitemadzone.org/t1...limama-Midea-Housel-ili-Galanz

http://www.elitemadzone.org/t22368-Koja-klima

Inace Galanz bi po nekoj specifikaciji trebalo da trosi manje struje od Midea klime, a i dimenzije su nesto manje pa kome je bitan prostor...
[ slobakgj @ 22.06.2007. 23:11 ] @
Znam da ima,gde da se pogleda,vec sam nesto gledao,pogledacu opet.Postavio sam pitanje da bih se sto brze odlucio izmedju 3 konkretne ponude.Da velicina unutrasnje jedinice mi je vrlo bitna,jer je soba svega 12 kvadrata i kosi je krov,ali u sobi su mi svi elektricni uredjaji:sporet,tv,komp,friz...slaba izolacija,potkrovlje,pa mi je prioritet da klima dobro hladi,a prostora i onako nema.Uglavnom se spominju tehnicki podaci,koji mi ne znace mnogo,jer kao sto rekoh ne znam nista o klimama, avec sam se jednom zeznuo,proslogodisnjom kupovinom prenosne klime(naivno),pa rekoh savet bi mi ovaj put dobro dosao.Svejedno,
hvala na uputima
[ vladagrujic @ 28.04.2008. 16:53 ] @
Da dodam na ta tri modela još i Samsung i LG. Ja sam bio u istoj dilemi kao i ti. Malo sam prošetao i pronašao Nord Star Klimu sa Mitsubishi kompresorom. Nju sam uzeo samo iz jednog vrlo bitnog razloga - bila je u A energetskom razredu. Sve ostale klime su bile u C,D,E ili F energetskom razredu. Računam da će za par godina sama sebe da otplati samo na uštedi struje. Osim toga, sva prateća dokumentacija (srpski jezik) i ostali pribor (sve što je potrebno za montažu) dolazi u pakovanju uz klimu. Suvišno je pričati da postoje i pečati za uvoz u EU.
Uzgred, da li ko zna nešto više o kvalitetu i pouzdanosti Mutsubishi kompresora u klimama?
Pozdrav