[ BlueSoniq @ 12.08.2003. 17:07 ] @
Mogao bih par dana da skupljam karte iz raznih autobusa i na kraju bi se sasvim sigurno nasla neka koja bi odgovarala redosledu otkucane karte u tom autobusu.
Sto se tice seriskog broja to nema nikakve veze jar sam kartu mogao da kupim bilo gde?
[ UroS @ 12.08.2003. 17:29 ] @
Pa to je moguće samo u slučaju da se često voziš jednom linijom pa baš da ti naiđe isti autobus a ti da taj autobus zapamtiš po nekom detalju i onda uzmeš i izvadiš tu kartu. Više se isplati da daš 12 dinara.
[ komsinica @ 12.08.2003. 23:07 ] @
Onaj zuti aparat za ponistavanje moze da se otvori, naravno pomocu posebnog kljuca koji imaju u radnici GSB - a i onda promene sifru. To, obicno rade na pocetnim stanicama. Tako ne mozes biti siguran da ce jedan bus uvek imati istu sifru.

[Ovu poruku je menjao komsinica dana 13.08.2003. u 06:56 GMT]
[ TiXo @ 12.08.2003. 23:10 ] @
ovo ne znam kao podatak, ali cini mi se da se rupice pomeraju u istom busu tj da ej bas tako, a i logicno je da nije uvek ista sifra, samo me interesuje da li je ista na nivou celog busa ili ih mrzi da menjaju svuda :-P

[Ovu poruku je menjao TiXo dana 13.08.2003. u 13:02 GMT]
[ caiser @ 12.08.2003. 23:32 ] @
A zasto jednostavno ne nabavis mesecnu markicu pa se vozi koliko hoces?
[ B o j a n @ 12.08.2003. 23:46 ] @
a zasto vi stalno meljete o fcking gsp-u /???

[ BlueSoniq @ 13.08.2003. 01:25 ] @
Pa trebalo bi da se sifra automatski menja na svakoj polaznoj stanici.
Inace bi mogao da se vozis sa jednom kartom ceo dan.
[ BlueSoniq @ 13.08.2003. 01:28 ] @
Citat:
caiser:
A zasto jednostavno ne nabavis mesecnu markicu pa se vozi koliko hoces?


Ma zato sto se nisam javljao u socijalno godinu dana, pa me radnica iskulirala na cetiri meseca do sledeceg javlajanja. Tada bi trebalo da dobijem markicu.
[ MMX @ 13.08.2003. 01:29 ] @
Ma oni ti i ne gledaju uopste koja ti je sifra, vazno je samo da imas kartu. Moj rodjak se vozi sa jednom istom kartom poslednjih 15 dana.
[ Dejan Lozanovic @ 13.08.2003. 07:48 ] @
Ma i vozaci da promene sifru opet mu dodje na isto jer sveukupno postoji 84 moguce kombinacije. Doduse mislim da GSP igra na fazon da ljudi nece skupljati karte :)))
[ markovm @ 13.08.2003. 09:59 ] @
Ma i vozaci da promene sifru opet mu dodje na isto jer sveukupno postoji 84 moguce kombinacije. Doduse mislim da GSP igra na fazon da ljudi nece skupljati karte :))) [/quote]

84 x 12 = 1008 dinara

jeftino (12) , skuplje(20) , najskuplje(1000) , povoljno_na_duzi_rok (1008)

za <20E mozete se voziti ceo zivot ili dok GSP ne promeni automate ;)





[ mordor @ 13.08.2003. 10:29 ] @
piljarenje....
[ impaque @ 13.08.2003. 10:36 ] @
Citat:
MMX:
Ma oni ti i ne gledaju uopste koja ti je sifra, vazno je samo da imas kartu. Moj rodjak se vozi sa jednom istom kartom poslednjih 15 dana.


MA VAŽI..
[ impaque @ 13.08.2003. 10:41 ] @
Citat:
mordor:
piljarenje....


Upravo.
[ ventura @ 13.08.2003. 13:07 ] @
Dali je moguce da je neko stvarno toliki cigan da gleda kako da ukrade 12 dinara...

Ja bi se ubio istog trenutka da mi 12 dinara znaci nesto...
[ Dejan Lozanovic @ 13.08.2003. 13:58 ] @
Pa dobro nije bash da je samo 12 dinara u pitanju nego to ispadne malo vise, realno trenutno je isplativije voziti se kolima nego gradskim prevozom. No da ne ulazimo sada u tu raspravu.

Ono sto pre svega hocu da kazem da je GSP sam kriv sto je uveo automate od pre dva veka. I da ako izigrava stipsu sa takvim automatima ljudi i treba da ga "ispreskacu" sto je bolje moguce. To je na neki nacin vrsta bojkota i otpora kod ljudi :))) Sto ne znaci da ja to isto radim, ja sam samo cifre spomenuo kada je kombinatorika u pitanju :)))
[ ventura @ 13.08.2003. 14:48 ] @
12 dinara je smesna suma za prevoz...

Ja recimo od kuce do terazija imam okruglo 10 kilometara.

Mogu da biram:

12 din - GSP
65 din* - Auto
200 din - TAXI


* Moj auto trosi 13 litara bezolovnog... U najboljem slucaju mozete imati dizela koji trosi 9 litara u gradu sto izadje 35 dinara. Ali kada se koristi auto, to nije samo trosak benzina... Tu je redovan servis, menjanje guma, eventualne popravke... Znaci tu je trosak za gorivo najjeftiniji... Mene recimo redovan servis na 8000km kosta 500 eura, to je dodatnih 40 din... To je vec 100din za jedan odlazak u grad... I kad se ubace tu nove gume... da uzmem neke najsugavije, to dodje 1000eur godisnje... i da svaki dan odem do grada i vratim se, to povecava cenu za 90 din po jednom odlasku u grad... Znaci, da bi jednom otisao do grada imam sledece troskove:
Troskovi odrzavanja: 130din
Gorivo: 65din
Ukupno: 195 din




[ Veljko @ 13.08.2003. 14:55 ] @
Alo ventura pa sta ti vozis i sta menjas na tom servisu ????

Ja na 10.000km zamenim ulje, filter za ulje i filter za vazduh sto izadje 50e.
[ mladenovicz @ 13.08.2003. 14:57 ] @
Ova drzava mora da propadne. Svi gledaju samo kako da izmuvaju nesto. 12 dinara je bas ogromna suma, moze svasta da se kupi za te pare.
[ Djomloun @ 13.08.2003. 15:09 ] @
Kada si vec takav mag, uzmi inbus zalokaj loma deseno loma levo, namesi svoju kombinacjiu i eto;>
[ L I L I T @ 13.08.2003. 15:26 ] @
eh .. ovo je tako jadno čitati ....
zato što govori koliko su neki ljudi toliko jadni da to nije normalno ...
[ ventura @ 13.08.2003. 17:02 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Alo ventura pa sta ti vozis i sta menjas na tom servisu ????

Ja na 10.000km zamenim ulje, filter za ulje i filter za vazduh sto izadje 50e.


vozim audi tt

5 litara sintetickog ulja - 80eur
3 litre ulja za menjac - 50eur
filter ulja
filter za vazduh
polenov filter na klimi
dezinfekcija klime (ciscenje nekih gljivica koje se stvaraju zbog vlage unutar klime)
kaisevi, remeni
+ ruke u autokomercu

izadje nesto malo vise od 500eura

i jednom godisnje 4 gume 225/45/17


[ pixelmania @ 13.08.2003. 18:32 ] @
Slažem se da 12 dinara nije mnogo ali ipak za nekoga ko se vozi GSP-om kada ide u 2 škole (gimnaziju i muzičku) to mu izađe otprilike ovako:

20 dana mesečno vožnja u gimnaziju - bar 40 vožnji - 40*12 - 840 din.
10 dana mesečno vožnja u muzičku - bar 20 vožnji - 20*12 - 420 din.
U zbiru - 1260 din - da zaokružimo 1300 din mesečno (10-20% nečije plate)

Priznaćete - mnogo para za mnogo zakasnelih, škripavih i sporih tramvaja, trolejbusa, autobusa...

Naravoučenije - koristite markicu - košta 300 din - i bićete zadovoljni.
[ Gill_Bates @ 13.08.2003. 20:00 ] @
Citat:
ventura:
Dali je moguce da je neko stvarno toliki cigan da gleda kako da ukrade 12 dinara...

Ja bi se ubio istog trenutka da mi 12 dinara znaci nesto...



Ti ne razumeš osnovne stvari, i molim ostale koji nisu srbi i koji ne razumeju srpski mentalitet da se ne uključuju u raspravu!!!!! Provocirajte na drugom mestu.

Što smo mi krivi što su oni smislili nešto što ne funkcioniše u praksi, to ti je kada dođe neko iz unutrašnjosti i završi fakultet pa pročita da se tako to radi tamo negde u svetu - mislim stvarno... praksa je jedno a Internet je nešto treće.

Imaš privatnike koji su UPOSLILI LJUDE kada se njima isplati da imaju konduktera, zašto se to ne praktikuje i u državnim autobusima. Pa onda neka kontrola kontroliše rad konduktera a ne putnike da maltretira zbog propusta u načinu kupovine (poništavanja) karata.

Da se razumemo, želim i ja da budemo deo savremenog sveta, smislite bolju kampanju i PRAKTIČNIJI način prodaje i poništavanja karata koji bi (onemogućio zloupotrebe).

Pazite koji je to IDIOTIZAMA staviti u SRPSKE autobuse automate kojima je otvor za poništavanje na vrhu, pa prvo čovek kada ga ugleda pomisli - ovo je lako ZAPUŠITI... ;) Zamisli kada bi recimo banke ne bi držale novac u dobro obezbeđenim sefovima i sa LOŠIM NAČINOM MONITORINGA...

Znači nešto je TRULO u državi DANSKOJ...


[ momsab @ 13.08.2003. 20:40 ] @
Vama bi trebalo zabraniti da se vozite gradskim prevozom
1 poredi cene karte i goriva, 2. poredi cene korišćenja svog TT-a (k'o da svi vozimo TT na bezolovni) i karte od 12 dinara a najpamntiji kažu da koristimo markicu

Ma, najjeftinije je voziti se biciklom ako ne koristite opremu za disanje po gradu (ima smoga u BG-u). Zamolio bih da ne poredite cene korišćenja svog ultra-mega firmiranog bicikla i karte za prevoz jer ću u suprotnom ja početi da upoređujem sve i svašta .

Čudi me da niko ne poredi nove male trošadžije (mislim na kola). Uzgred, čujem da će uskoro da se omasovi proizvodnja elektro-automobilčića.

Uzgred, 1 ortak nabavlja vrlo povoljno šatro markice pa se vozika samo tako (ispadne ga jeftinije >60% nego da kupuje originalnu markicu).


Da odgovorim na temu : nisam primetio da neko proverava da li ste poništili kartu baš na automatima u tom autobusu. A, vala, ne znam ni kako bi to mogli osim da ponište ponovo .
[ ventura @ 13.08.2003. 21:12 ] @
Citat:
Gill_Bates:
Citat:
ventura:
Dali je moguce da je neko stvarno toliki cigan da gleda kako da ukrade 12 dinara...

Ja bi se ubio istog trenutka da mi 12 dinara znaci nesto...



Ti ne razumeš osnovne stvari, i molim ostale koji nisu srbi i koji ne razumeju srpski mentalitet da se ne uključuju u raspravu!!!!! Provocirajte na drugom mestu.


To nije provokacija... To je moja zalosna konstantacija...

Citat:
momsab:
Vama bi trebalo zabraniti da se vozite gradskim prevozom
1 poredi cene karte i goriva, 2. poredi cene korišćenja svog TT-a (k'o da svi vozimo TT na bezolovni) i karte od 12 dinara a najpamntiji kažu da koristimo markicu


Poredio sam cenu karte i goriva jer je neko gore prokomentarisao da je 12din toliko skupo da je jefitinije se voziti u sopstvenom autu... A ako mene 10 kilometara kosta 195 dinara u mom autu, ja sam sasvim siguran da i u najstedljivijem autu ta relacija od 10 kilometara ne moze da kosta manje od 70-80 dinara, naspram 12 dinara koliko kosta karta za prevoz...
[ @ 13.08.2003. 21:29 ] @
Znash kako....

Na tri meseca mora da se menjaju gume, a kevlarske koje vozim koshtaju 1300 din po komadu, a za zimu treba drugi set guma za led, i one su 1300 din po komadu, tako da za godinu dana treba oko 10400 din samo za gume.

Treba centrirati tockove dva puta godisnje, ruke majstoru po 300 din, znaci ukupno 600.

Promena paknova: 100 din 2 puta godisnje = 200 din

Promena jedne sajle godisnje: 50 + ruke 200 din

Jedanput godisnje stelovanje menjaca: ruke : 200 din

*Za limariju necu da vam govorim koliko sam puko

-----------------------------------------------------------------------------
eto to je 11650 din

sve je podrazumevalo intezivnu upotrebu bicikla

ali 12 meseci markica 300 din = 3600 din....

usteda 8050 din!

Eto za te pare uzmete Epox 8RDA3+ MB, malo dodate josh za procesor i eto....
[ Dusan Marjanovic @ 13.08.2003. 21:45 ] @
Citat:
momsab:
Uzgred, 1 ortak nabavlja vrlo povoljno šatro markice pa se vozika samo tako (ispadne ga jeftinije >60% nego da kupuje originalnu markicu).

hehe...znam i ja par njih sto su fin biznis napravili od toga...samo je trulo kod tih falsifikovanja shto taman razgranash pos`o...i oni te navataju...
[ impaque @ 13.08.2003. 22:25 ] @
Citat:
momsab:
Da odgovorim na temu : nisam primetio da neko proverava da li ste poništili kartu baš na automatima u tom autobusu. A, vala, ne znam ni kako bi to mogli osim da ponište ponovo :( .


Hm, a što je to problem? Kontrola "otkuca" parče papira čim uđe u autobus i vidi raspored rupa i voila!

PS: Znao sam da će se kad–tad provući tema o preciousss automobilima, blah blah... Kako predvidivo. Zzzz... Boring.

PPS: NHF.
[ markovm @ 14.08.2003. 07:55 ] @
Citat:
Gill_Bates:
Citat:
ventura:
Dali je moguce da je neko stvarno toliki cigan da gleda kako da ukrade 12 dinara...

Ja bi se ubio istog trenutka da mi 12 dinara znaci nesto...



Imaš privatnike koji su UPOSLILI LJUDE kada se njima isplati da imaju konduktera, zašto se to ne praktikuje i u državnim autobusima. Pa onda neka kontrola kontroliše rad konduktera a ne putnike da maltretira zbog propusta u načinu kupovine (poništavanja) karata.



12 dinara je stvarno bedna lova i poenta uopste nije kako prevariti GSP, vec da je gsp 2002 godine postavio automate za ponistavanje karata koji su se u budimpesti pojavili verovatno 1902 godine, koji nude takav sistem ponistavanja karata da je dovoljno 84 karte za sve moguce autobuse u Beogradu. I koje je potrebno rucno presteliti na svakoj pocetnoj stanici.... e to je bedak, a ne tinejdzeri koji se svercuju.




[ mladenovicz @ 14.08.2003. 08:25 ] @
bedak je sto gubite vreme raspravljajuci o tome kako se svercovati u GSPu i ustedeti velikih 12 dinara.

ZAKLJUCAVAJ TEMU !
:)
[ Veljko @ 14.08.2003. 09:28 ] @
Citat:
ventura:
vozim audi tt

OK!
Sve mi je jasno ;)
[ Djomloun @ 14.08.2003. 23:01 ] @
Ma nista ti nije jasno, Ventura vozi porshe;> lol
[ ventura @ 14.08.2003. 23:50 ] @
Citat:
Djomloun:
Ma nista ti nije jasno, Ventura vozi porshe;> lol


Ti moj zivot ocito mozes samo da sanjas i da se nadas da ces bar nekada u zivotu dostici ono sto sam ja imao....
[ L I L I T @ 15.08.2003. 00:46 ] @
eh ....imao ??
[ Djomloun @ 15.08.2003. 01:23 ] @
Pa kako bre sada imao...ah da zaboravio sam.....ti bese se prevrnuo sa tim porsheom? lol
Zao mi je sto nisam odmah uvideo koliko je mocna bila ideja Lekina <ili nije bio leka> kada je predlozio da se uvede ignore. Siguran sam da bi bio na ignore pa barem kod polovine likova sa ES-a;>
[ ventura @ 15.08.2003. 07:11 ] @
Sanjaj samo decko... I kenjaj... Posto ti ocigleno nista drugo ne preostaje...

A sto se tice mojih 'imaginarnih' automobila, to mozes da proveris kod Gojka, posto sam jednom odbacio njegovu bivsu devojku svojim 'imagirnanim' automobilom do Panceva, sto ova nije propustila a da mu ne kaze...
[ Shadowed @ 15.08.2003. 09:35 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ma i vozaci da promene sifru opet mu dodje na isto jer sveukupno postoji 84 moguce kombinacije. Doduse mislim da GSP igra na fazon da ljudi nece skupljati karte :)))

Kako 84? 'Ajde sad lepo reci kako si to izracunao.
[ markovm @ 15.08.2003. 10:28 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ma i vozaci da promene sifru opet mu dodje na isto jer sveukupno postoji 84 moguce kombinacije. Doduse mislim da GSP igra na fazon da ljudi nece skupljati karte :)))

Kako 84? 'Ajde sad lepo reci kako si to izracunao.



prvi broj izaberes 1 od 9
drugi broj izaberes 1 od 8
treci broj izaberes 1 od 7

9 * 8 * 7 = 504

e sad posto raspored brojeva nije bitan, a tri broja mozes da rasporedis na 6 nacina
-> broj mogucnosti = 504 / 6 = 84

to se valjda zove kombinacije bez ponavljanja ( 84 = 9 'nad' 3)
poz.
[ Djomloun @ 15.08.2003. 11:54 ] @
Ma necu ja nista da ga pitam niti da proveravam, da li si uzeo od nekog ortaka auto ili sta vec. Mada sada sam se setio, znam da si rekao Gojku kada ste se upoznali da radis u HP-u;> U ostalom to sto imas neke gadne tripove je tvoja stvar, i meni to ne smeta. Ali me nervira kada palis ljude jer znam da si veliki baron!
[ ventura @ 15.08.2003. 12:41 ] @
Nema sta, provaljen sam... Evo i slika automobila koje pozajmljujem:

http://www.lux-store.com/danko1.jpg
[ pixelmania @ 15.08.2003. 13:10 ] @
hehe, tipično srpski - lepa kola i lepa trenerka na www.lux-store.com/danko4.jpg

p.s. jel' i avion tvoj?
[ Djomloun @ 15.08.2003. 13:36 ] @
Ma evo ga porshe iz price:
www.elitesecurity.org/poruka/42220
I naraFno da ti sve verujemo, samo kazi sta je jos tvoje....
[ mladenovicz @ 15.08.2003. 13:59 ] @
B O R I N G !!!

Aman zakljucajte ovu temu vise.
[ momsab @ 15.08.2003. 23:41 ] @
Ventura, isp'o si snob samo tako.

[ l4m3r @ 16.08.2003. 18:37 ] @
Pa pazi, radije bih dao 100 dinara (prosek), da odem kolima do grada.. nego 12 dinara, a da stojim 10 km (koliko meni treba do trg-a), da me neki penzosi gledaju kao, vidi ovog narkomana ( lol ), da mi dizu ruke pored glave, da se gusim od njihovog smrada, da mi disu za vrat... i jos 1000 stvari sto se redovno dogadjaju u GSP-u...
Vozis se raspalim autobusima, pa cak, i ako je bus prazan, on smrdi na naftu i sl.
Eto samo primer, kad sam isao do ade, sa ortacima, ulazimo u bus, i zena kondukter (rec je o GSP-u), trazi da svi platimo karte, a mi isli sa banovog brda.. znaci.. jos 3 stanice do ade... ja je zamolim da nas pusti do ade, a ona pocela da mi kevu psuje i sl... jebo sam joj mater.. normalno, nista fizicki, ali zato recima..
I sad mi recite, sta je bolje, kolima ili busem??

[ impaque @ 16.08.2003. 19:05 ] @
Citat:
l4m3r:
Eto samo primer, kad sam isao do ade, sa ortacima, ulazimo u bus, i zena kondukter (rec je o GSP-u), trazi da svi platimo karte, a mi isli sa banovog brda.. znaci.. jos 3 stanice do ade... ja je zamolim da nas pusti do ade, a ona pocela da mi kevu psuje i sl... jebo sam joj mater.. normalno, nista fizicki, ali zato recima..
I sad mi recite, sta je bolje, kolima ili busem??


A što si ti nju uopšte molio da te pusti da se voziš džabe? Njen posao je da ti proda kartu, a tvoja obaveza je da je kupiš... Malo si kontradiktoran — prvo nije frka za keš, a onda se štekaš za 20 din... I ne, nema tu "principa".
[ Shadowed @ 17.08.2003. 01:44 ] @
Citat:
markovm:
prvi broj izaberes 1 od 9
drugi broj izaberes 1 od 8
treci broj izaberes 1 od 7

9 * 8 * 7 = 504

e sad posto raspored brojeva nije bitan, a tri broja mozes da rasporedis na 6 nacina
-> broj mogucnosti = 504 / 6 = 84

to se valjda zove kombinacije bez ponavljanja ( 84 = 9 'nad' 3)
poz.

Bez veze, zaboravio sam na nebitan raspored. Sory sto sam postavio glupo pitanje... (i jos offtopic)
[ UroS @ 17.08.2003. 04:53 ] @
Pa dobar je taj tt samo na semaforu moj golf moze samo da se smeje...
[ pixelmania @ 17.08.2003. 10:40 ] @
nešto nema našeg venture.... :)
[ ventura @ 17.08.2003. 11:27 ] @
Posto ne zelim da svojim postovima dalje 'vredjam' socijalu (ili one koji se tako osecaju), sve poruke koje se ticu mene i ove teme pisem na PP
[ BlueSoniq @ 20.08.2003. 23:49 ] @
[quote]markovm:
[quote]Shadowed:
Citat:
Dejan Lozanovic:

prvi broj izaberes 1 od 9
drugi broj izaberes 1 od 8
treci broj izaberes 1 od 7

9 * 8 * 7 = 504

e sad posto raspored brojeva nije bitan, a tri broja mozes da rasporedis na 6 nacina
-> broj mogucnosti = 504 / 6 = 84

to se valjda zove kombinacije bez ponavljanja ( 84 = 9 'nad' 3)
poz.


valjda prvi broj od 1 do 9
drugi od 2 do 8
treci od 3 do 7

8*7*6=336 (podeljno na 6 ) = 56
[ weB_KiLeR @ 21.08.2003. 00:25 ] @
Citat:
ventura:
Posto ne zelim da svojim postovima dalje 'vredjam' socijalu (ili one koji se tako osecaju), sve poruke koje se ticu mene i ove teme pisem na PP


E a znas sta ne kontam kako mozes da lazes na sve strane prvo leci svoje komplexe sto nemas auto i kintu na drugim mestima a ne ovde!!!
Dalje znamo mi svi za tvoje porshe-e da se podsetimo:
http://www.elitesecurity.org/tema/5354/1
http://www.seekon.com/L/US/MO/Doniphan/15551.html

Cekaj jednom prilikom si lagao da je ono tvoj auto a u stvari je bio iz rent a car-a...
E a ono kad si lagao da imas kuce po celoj yugi joj ...
Ok hoces da budes fancy da svi misle da si bogat i opak baya ali to ne moras da radis tako sto lazes na svakom koraku mozda ti to i ne zelis ali onda idi posavetuj se sa nekim strucnjakom u vezi toga samo da ti kazem nemam ja nista protiv tebe nego protiv tvojih lazi i foliranja...
[ weB_KiLeR @ 21.08.2003. 00:39 ] @
A ove


Ovo mora da su ti neke drugarice iz agencije za "poslovnu pratnju" a ?
Joj strasno i ti ces nekoga da pljujes i omalovazavas a tamo sto si pricao za muziku to se samo vidi koliko si prost i ne obrazovan...
Cim slusas "narodnjake" druzis se sa kojekakvim droljama i sanjas o dobrim kolima i ribi ti nisi kako treba i jos tamo pricas kao metall anarchy to je sve nezrelo pa pogledaj sebe ovo sto ti mislis nije nezrelo a?
Prvo ta muzika koju ti slusas je primitivna i to govori o tvojoj kulturi i o tebi koliko god ti imao para i materijalnog ti nikada neces biti velicina u ocima pravih ljudi...
[ ventura @ 21.08.2003. 08:25 ] @
Dete...

Ti stvarno mislis da cu ja da se prepucavam sa nekim ko jos nije ni usao u tinejdzersko doba?

I sa nekim ko spominje MUZIKU kao bitan faktor njegove licnosti?
[ Slobodan Milivojevic @ 21.08.2003. 13:43 ] @
Tema glupa, ali smešna.

ventura, pa što kad imaš tolko para ne uzmeš neki jeftiniji auto :p
Što moraš da voziš AUDI TT svaki dan da bi otišao u prodavnicu???

Primer uzmeš GOLFa, i za oko 2k din si otišao Pirot-Banjaluka-Pirot. Jes da nije tolko udobno, ali za grad i 20tak minuta vožnje ti i ne treba bolje.
E sad ako 'oćeš da budeš faca, onda daj 200din za 10km. A za te pare i sam reče da možeš da se voziš TAXIjem.

Neka ekonomičnija kola su ipak 100x bolja od GSPa, jer nema onih čičica sa smradovima itd.
[ ventura @ 21.08.2003. 15:49 ] @
Pa ne zalim se ja sto je moj auto skup za odrzavanje...
ja sam samo naveo to kao primer jer je neko lupio da je jeftinije voziti se sopstvenim autom nego gsp-om... a samo za gorivo ti treba 6x vise nego st oje karta u gsp-u..
[ srki @ 21.08.2003. 16:43 ] @
Citat:
ventura:
Pa ne zalim se ja sto je moj auto skup za odrzavanje...
ja sam samo naveo to kao primer jer je neko lupio da je jeftinije voziti se sopstvenim autom nego gsp-om... a samo za gorivo ti treba 6x vise nego st oje karta u gsp-u..

Ventura, kako mozes da razmisljas tako da ne uzmes sve stvari u obzir. Pa ako ces tako da razmisljas najjeftinije je ici pesaka! Ali problem je vreme a kao sto znas vreme=novac i ako je tvoje vreme izgubljeno u GSP-u placeno vise nego razlika u ceni prevoza izmedju automobila i autobusa onda naravno da se isplati.

A evo ti i drugi primer: ziveo sam 5 km od grada i na fakultet se uvek dogovorimo pa idemo nas troje od mene. E sada mi mozemo da potrosimo do tamo i nazad 60 dinara a mozemo da idemo prevozom pa da platimo 3 karte tamo i 3 nazad =12*6=72 dinara + izgubljeno vreme + guranje u autobusu
I sta je tu jeftinije? A iskreno da ti kazem ako ti sat vredi recimo 5 evra (mada verujem da ti vredi mnogo vise) pa to sto potrosis vise na auto ti vredi toliko u odnosu na to da ides autobusom. A ako bi razmisljali kao ti pa onda je najisplativije ici pesaka. Licno mislim da nema najisplativijeg vec je sve to individualno. Ako neko zaradjuje 100$ na sat pa njemu je najisplativije da ima svog vozaca ili da ide taksijem da ne bi razmisljao o tome da li je sipao benzin, ulje itd...

Nego ne odgovori sto si prevario decka za palm? Sto mu ne vratis pare?
[ Aleksandar Marković @ 21.08.2003. 17:03 ] @
Šta ste se bre navrzmali na Venturu?

Sve što imate recite jedni drugima preko pp...
[ mladenovicz @ 21.08.2003. 17:26 ] @
Ljudi, na sta vi gubite vreme ....
[ Mihailo @ 21.08.2003. 17:26 ] @


Da nisi malo zakasnio s informacijama :)

I ladno office sa sve mobitel LOL
[ Floyd @ 21.08.2003. 17:58 ] @
Citat:
mladenovicz:
Ljudi, na sta vi gubite vreme ....


Sta je s tobom prijatelju? Ja mislim da ti je ovo 3. poruka u ovoj temi, a samo pricas kako je treba zatvoriti. Ja mislim da je ipak lakse jednostavno NE GLEDATI temu i gotovo. :)

Ti weB_KiLeru nemoj da se pravis toliko pametan i da pricas kako je neko "ne obrazovan" :). Bezveze se svadjate, ionako niko od vas nece promeniti misljenje posle ove rasprave, a samo ste potrosili vreme na svadjanje i jos bitnije zivce.

P.S. Sto se tice potrosnje, komfora i slicnih problema vezanih za prevoz postoji jedno odlicno resenje (kad nije zima, mada moze i onda) a to je....MOTOR. Plus je mnogo veci filing voziti motor nego kola (makar meni).
[ tOwk @ 21.08.2003. 21:02 ] @
Citat:
Floyd:
... a to je....MOTOR. Plus je mnogo veci filing voziti motor nego kola (makar meni).


Da, jednom sam baš imao priliku da vidim kakav „filing“ ima motorista dok se provlači između automobila na semaforu, a kamiondžija otvara vrata da „malo uđe vazduha“...

(srećom, primetili su to ljudi u autu pod koji je podleteo zajedno sa motorom, pa nije bilo gorih posledica :-)
[ salec @ 22.08.2003. 09:04 ] @
Citat:
Floyd:
Citat:
mladenovicz:
Ljudi, na sta vi gubite vreme ....


Sta je s tobom prijatelju? Ja mislim da ti je ovo 3. poruka u ovoj temi, a samo pricas kako je treba zatvoriti. Ja mislim da je ipak lakse jednostavno NE GLEDATI temu i gotovo. :)



Eee, ali zar nije iscrpljena tema? Mislim, vec je jasno da je odgovor na: "Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?", - tesko ili nikako.

Posto je taj zakljucak apsolviran, ostale poruke su bile na dve nove/stare teme: "Jel' da da i ti mrzis GSB? I ja, i ja!" i "Moj penis je najveci na ES. - Ne, moj penis je veci od tvog." (Capt. Subtext :) )
[ Floyd @ 22.08.2003. 16:33 ] @
tOwk, nije obavezno podvlaciti se izmedju automobila na semaforu.
[ -zombie- @ 22.08.2003. 18:51 ] @
Citat:
salec:
"Jel' da da i ti mrzis GSB? I ja, i ja!" i "Moj penis je najveci na ES. - Ne, moj penis je veci od tvog." (Capt. Subtext :) )



hehehe.. ;)) capt. subtext.. lol ;)


btw, kako beše onaj "mod" podtexta? zamisli ceo ES u stalno uključenom "subtext modu" ...


(btw, nešto računar neće da mi se diže... :D:D:D)
[ Gill_Bates @ 22.08.2003. 21:08 ] @
Citat:
weB_KiLeR:



Sve tri su lepe
[ snipe714 @ 23.08.2003. 23:49 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic:
to se valjda zove kombinacije bez ponavljanja ( 84 = 9 'nad' 3)
poz.


Dejan je u pravu, to je broj kombinacija bez ponavljanja, tj. "9 nad 3". Verovali ili ne meni je upravo ova tema pala na pamet pre par nedelja dok sam sa ortakinjama spremao neki ispit... Napravis blokce u kome imas indeksirano 84 "otkucane" karte, i kad udjes u prevoz gurnes jedno prazno parce 'artije u automat da vidis koja je kombinacija. Kad naidje ridza, izvuces svoju otkucanu kartu i to je to. A za celu akciju vam treba 12*84=1008 dinara i da se vozite do kraja zivota ;)
Samo ideja...
[ manca @ 26.08.2003. 00:58 ] @
Citat:
BlueSoniq:
Mogao bih par dana da skupljam karte iz raznih autobusa i na kraju bi se sasvim sigurno nasla neka koja bi odgovarala redosledu otkucane karte u tom autobusu.
Sto se tice seriskog broja to nema nikakve veze jar sam kartu mogao da kupim bilo gde?

naravno.....nema veze koji je serijski broj karte ako si je kupio na trafici, ali ako si je kupio u busu to ima veze......posto je to ser. br. konduktera.....
inace ja sam se bas malopre vratio iz BG-a, i mogu ti reci puko sam grdne pare za karte.....
tako da ako mislis da se vozis mnogo samo SVERC spasava:)))
[ MARE_BG @ 24.09.2003. 03:02 ] @
Citat:
ventura:
12 dinara je smesna suma za prevoz...

Ja recimo od kuce do terazija imam okruglo 10 kilometara.

Mogu da biram:

12 din - GSP
65 din* - Auto
200 din - TAXI


* Moj auto trosi 13 litara bezolovnog... U najboljem slucaju mozete imati dizela koji trosi 9 litara u gradu sto izadje 35 dinara. Ali kada se koristi auto, to nije samo trosak benzina... Tu je redovan servis, menjanje guma, eventualne popravke... Znaci tu je trosak za gorivo najjeftiniji... Mene recimo redovan servis na 8000km kosta 500 eura, to je dodatnih 40 din... To je vec 100din za jedan odlazak u grad... I kad se ubace tu nove gume... da uzmem neke najsugavije, to dodje 1000eur godisnje... i da svaki dan odem do grada i vratim se, to povecava cenu za 90 din po jednom odlasku u grad... Znaci, da bi jednom otisao do grada imam sledece troskove:
Troskovi odrzavanja: 130din
Gorivo: 65din
Ukupno: 195 din




Izem ti auto kad ga na svakih 8000 servisiras i to za 500eura.Bolje ga prodaj!!!
[ eddy_yu @ 24.09.2003. 12:57 ] @
Ovaj Ventura je izgleda dezurni kontras ?? Koliko vidim na vise foruma i tema ga ljudi bas ne vole
[ pctel @ 24.09.2003. 14:21 ] @
Imam i ja zanimljivu ideju:
Ako se sve lepo organizovuje, moguce je voziti se dozivotno daleko jeftinije od 1008 din - za samo 1 EUR !!!!!
Kako? Evo ovako:

Prvo milion ljudi kupi po zutu kartu, znaci 12 din. po coveku.
Zatim u 3.000 ispravnih automata neko ubaci po 1 din, i ako majstori nocu poprave, sutra drugi ubace... sto za 50 godina (koliko moze ziveti prosecan putnik GSP) iznosi 54,75 dinara po coveku. Kad udje kontrola, samo im pokazete kartu, i kazete da ste probali da ponistite, ali automat ne radi.

A Ventura ce za 50 god. potrositi priblizno 80.000 EUR za troskove prevoza + 50.000 EUR za same automobile, a kad bi mene slusao, imao bi 100.000 puta manje troskove...

Ideja nije moja, ali proracuni jesu...

Na kraju, da napomenem da je poruka zabavnog karaktera, da ovo neko ne shvati ozbiljno pa me pozove na "informativni razgovor"...