[ mrsoje @ 16.07.2007. 09:34 ] @
Midea MSG-12HRN2 ima 3 brzine duvanja koje se mogu izabrati sa daljinskog ,kada se prebaci na DRY ima i 4-tu brzinu koja je jako tiha .Pitanje moze li se nekako rucno izabrati ta 4-ta brzina u COOL modu posto je gotovo necujna.
[ misaj @ 16.07.2007. 22:36 ] @
DRY uopste nema brzine. Naprotiv uvek je na AUTO.
[ mrsoje @ 17.07.2007. 07:58 ] @
Citat:
misaj: DRY uopste nema brzine. Naprotiv uvek je na AUTO.

Nema mogucnost promene brzine ali slabije duva nego low u COOL modu.
[ Memomax @ 17.07.2007. 09:01 ] @
Citat:
mrsoje: Nema mogucnost promene brzine ali slabije duva nego low u COOL modu.


pa i treba da duva slabije u dry modu, to je mod u kome vise susis vazduh a manje hladis.

na kraju ne razumem bas sta si zeleo da pitas?
[ mrsoje @ 17.07.2007. 11:46 ] @
Citat:
Memomax: pa i treba da duva slabije u dry modu, to je mod u kome vise susis vazduh a manje hladis.

na kraju ne razumem bas sta si zeleo da pitas?

Kao sto sam napisao u prvom postu, interesuje me da li moze da se u COOL modu natera da duva kao u DRY modu, posto je tako klima gotovo necujna.

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 17.07.2007. u 14:42 GMT+1]
[ Memomax @ 17.07.2007. 12:40 ] @
Citat:
mrsoje: Kao sto sam napisao u prvom postu, interesuje me da li moze da se u COOL modu natera da duva kao u COOL modu, posto je tako klima gotovo necujna.


stvarno ga mnogo mrsiš :o)))

ajd pročitaj još jednom šta si napisao: da li u cool modu može da se natera da duva kao u cool modu??
[ mrsoje @ 17.07.2007. 13:44 ] @
Citat:
Memomax: stvarno ga mnogo mrsiš :o)))

ajd pročitaj još jednom šta si napisao: da li u cool modu može da se natera da duva kao u cool modu??

Mislim da je moglo da se zakljuci da sam pogresio u kucanju.
[ Memomax @ 17.07.2007. 14:21 ] @
Citat:
mrsoje: Kao sto sam napisao u prvom postu, interesuje me da li moze da se u COOL modu natera da duva kao u DRY modu, posto je tako klima gotovo necujna.

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 17.07.2007. u 14:42 GMT+1]


to su različiti režimi rada, i klima je nečujnija u dry modu jer jednostavno nije akcenat na hlađenju nego na sušenju vazduha. klima jeste nečujnija ali zato i slabo hladi u tom modu.

kao što si primetio u dry modu je ventilator fiksiran na auto. možeš da u cool modu probaš da staviš auto mod ventilatora pa da vidis da li ima neke razlike.

ova klima je inače solidno tiha, a neki protok vazduha mora da se čuje, to joj je i zadatak.
[ mrsoje @ 17.07.2007. 14:40 ] @
Citat:
Memomax: to su različiti režimi rada, i klima je nečujnija u dry modu jer jednostavno nije akcenat na hlađenju nego na sušenju vazduha. klima jeste nečujnija ali zato i slabo hladi u tom modu.

kao što si primetio u dry modu je ventilator fiksiran na auto. možeš da u cool modu probaš da staviš auto mod ventilatora pa da vidis da li ima neke razlike.

ova klima je inače solidno tiha, a neki protok vazduha mora da se čuje, to joj je i zadatak.

To sam probao ,mene je interesovalo da izmenim nacin rada klime uz pomoc srafcigera i lemilice ako je to neko radio voleo bi da cujem (procitam) njegova iskustva/upustva .Inace meni nije dovoljno tiha da bi mogao da je ostavim da radi dok spavam.
[ misaj @ 17.07.2007. 22:05 ] @
Sumnjam da je neko imao potrebu da to radi :) I da na taj nacin smanje efekat hladjenja klima uredjaja u COOL rezimu! Mada raznih ovde ima, sve je moguce!
[ Popac86 @ 18.07.2010. 14:36 ] @
zdravo svima, ja imam ovu klimu midea msg-12hr ali sam uspeo da izgubim daljinski za nju tako da mi sada treba kod za daljinski koji ću ubaciti u mobilni telefon jer imam programćić da koristim telefon kao daljinski. Jel zna neko gde mogu naći kod za ovaj, malo pre, pomuniti model? Hvala!
[ gti2 @ 18.07.2010. 21:18 ] @
Imas univerzalni daljinac za 10-ak evra.Sto se tice telefona,to zaboravi jer ja nisam uspeo nijednu klimu da pokrenem preko tog programa (radi sa televizorom,risiverom itd,ali sa klimama ne).
[ Pajapatak @ 18.07.2010. 21:29 ] @
Za kodove ne znam a gde ima daljinac ,to znam.
[ Popac86 @ 18.07.2010. 23:50 ] @
već sam kupio jedan univerzalni daljinski ali problem je u tome što ne mogu sa njim da podesim klimu, mogu samo da je upalim i smanjim temperaturu ili povećam. ne mogu one modove da odaberem ili ono pero ne mogu da nateram da ide gore dole...ok, hvala, ako neko zna gde mogu naći kod za daljinac neka mi pošalje, bio bih mu veoma zahvalan.