[ markofpi @ 17.07.2007. 09:46 ] @
Pre dve godine kupio sam Housel klimu u BG Elektronic-u. Jedno godinu dana sve je bilo ok ali onda se javio jedan problemcic ili bolje receno neptijatnost. Naime, kad god ukljucim klimu vazduh koji ona pocne da izbacije (heat or cool mode) je bas neprijatnog mirisa. ne znam kako bih vam docarao tu mirisnu notu :D ali recimo kao da je u spoljasnjoj jedinici neka crkotina i sl. Malo sam razmisljao pa sam dosao do 'zakljucka' da je mozda problem u kondenzatu koji se skiplja u samoj unutrasnjoj jedinici ili negde u instalacijama pa se tako isti ukavir, ubudja ili sta vec... Mozda je lek da pre iskljucenja klime ukljucim Fan mode da se kondenzat osusi...mada cudno mi je to jer nisam cuo nikoga kome se to desava. Klima treba da radi bar jedno 20min do pola sata kako bi neprijatni mirisi nestali. Ima li neko odgovor ili potencijalno resenje ovog problema??

p.s. Klimu ne koristim cesto, a primetio sam da je smrad poceo kad sam prvi put oprao filtere....koincidencija ili ne prosudite sami!
[ mrsoje @ 17.07.2007. 12:12 ] @
Citat:
markofpi: Mozda je lek da pre iskljucenja klime ukljucim Fan mode da se kondenzat osusi...

To je postupak koji preporucuju proizvodjaci kada se klima ne planira koristiti izFanirati je 5-6 sati, a da li ti je filtar bio potpuno suv kad si ga vratio?

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 17.07.2007. u 14:49 GMT+1]
[ eddy_yu @ 17.07.2007. 21:19 ] @
Kupi u apoteci Asepsol i lepo ispricaj klimu , ostavi da se osusi i problem je resen
[ markofpi @ 18.07.2007. 11:50 ] @
Citat:
To je postupak koji preporucuju proizvodjaci kada se klima ne planira koristiti izFanirati je 5-6 sati, a da li ti je filtar bio potpuno suv kad si ga vratio?


Naravno da jeste....bilo sta da radim po prvi put, radim po ps-u... :))
Skinuo filtere, oprao u mlakoj vodi i ostavio da se osuse...


[Ovu poruku je menjao markofpi dana 19.07.2007. u 15:09 GMT+1]
[ miki_250 @ 18.07.2007. 15:58 ] @
uzeo sam ovaj Asepsol ocistio rebra sa njim i vodom i sada je extra nista se ne oseca vise to treba da se povremeno radi i resis problem................
[ markofpi @ 19.07.2007. 14:10 ] @
A gde ima da se kupi taj asepsol i koliko kosta??
[ bakara @ 19.07.2007. 20:58 ] @
Pa naravno u apoteci...
[ dekibre @ 19.07.2007. 23:27 ] @
Koleginice sa bivšeg posla imaju isti problem sa klimom, javiću im vaš savet. Hvala u njihovo ime.
[ miki_250 @ 20.07.2007. 06:41 ] @
oko 100 dinara je manje pakovanje na litar vode sipas 20 ml.........
[ mrsoje @ 20.07.2007. 07:34 ] @
Citat:
miki_250: uzeo sam ovaj Asepsol ocistio rebra sa njim i vodom i sada je extra nista se ne oseca vise to treba da se povremeno radi i resis problem................

A kakav je postupak samo se naprska po isparivacu ili...?
[ miki_250 @ 24.07.2007. 00:05 ] @
prema upustvu sa boce uzems 20ml i sipas u flasu od 1 litar vode i posle lepo skines poklopac od klime i filtere i imas pristup hladnjaku tj rebarcima sto ih ja zovem :):) i polako ides i sipas po njim i uzems neku cetkicu i lagano prelazis preko toga...posle mozes da uzems jos malo vode da isperes to i posle klima ima da ti lepo mirise ko nova:):) ovo treba ponoviti ono na 2 nedelje ako se klima bas dosta koristi ili ako se u pusi u toj prostoriji(mada bih ja te pusace koji cekaju da se ohladi prostorija da bih zadimili posalo na kopanje i radnu akcija na +40c pa neka onda puse po ceo dan)......u sto to mrzim kad vidim.............
[ markofpi @ 24.07.2007. 12:29 ] @
Cekaj cekaj.....a kako mislis da ja pokupim tu vodu kad ceolitar treba da sipam po 'rebarcima'???
[ mrsoje @ 24.07.2007. 13:58 ] @
Citat:
markofpi: Cekaj cekaj.....a kako mislis da ja pokupim tu vodu kad ceolitar treba da sipam po 'rebarcima'???

Pa iscuri napolje kroz crevo
[ miki_250 @ 25.07.2007. 07:06 ] @
tacno tako imas kanalicu u unutrasnjoj jedinici koja izbacuje vodu napolje samo moras da pazi i da polako to ispiras tj ravnomerno po celoj jedinicu tj rebrima i sva voda ce kroz crevo da izadje napolje.........
[ Nenad Vranjanac @ 25.07.2007. 09:10 ] @
dobro za ispiranje sam ukapirao, ali kakva cetkica, kad tu nicim ne moze da se pridje, rebra su jako gusta?
[ markofpi @ 25.07.2007. 14:14 ] @
Nisam znao da ima crevo...gde se nalazi tocrevo, mozeli se oko videti u unutrasnjosti??