[ bituser @ 26.07.2007. 09:07 ] @
Pozdrav,

Treban na put za Njemacku za par dana. Interesuje me pored opreme koju moram posjedovati, zelenog kartona, da li imaju veze kakave su gume?
Da li ima veze njihovo godiste, i da li moraju biti sve cetiri iste. ( kod mene su dvije naprijed sava, a nazad fulda - MS i jedne i druge)
[ SmilieBG @ 27.07.2007. 08:25 ] @
Ako nisu celave ili falicne (sa izbocinom, da je guma (od starosti) izuzetno trosna i slicno), nemas frke. Ne secam se koliko bejase minimalni profil, cimi mi se oko 4 mm, ali nisam siguran.

Poz,
Sale
[ Pneos @ 27.07.2007. 08:45 ] @
ma to mozda natehnickom traze, ali tebe kao putnika mislim da nece kontrolisati bar ne bi u Italiji e sad za Nemacku sam cuo svasta. Ustvari ovde medju nama strancima kruze mitovi o Nemackoj i onda ide ono klasicno: "To moze u Italiji, a video bi ti kako bi se proveo u Nemackoj" i evo sta sam ja cuo:

- Nemci zaustave auto i stave ga na kantar i ako je tezi od dozvoljenog £%$£$&%E
- Nemci imaju mali aparat koji ti stave na auspuh i mere EURO standard.
- Zumske gume, lanci, ovo-ovo to da ne govorim...
[ cozmo_im @ 27.07.2007. 09:37 ] @
Axaxaxaxa...

Ma vozi opusteno, niko te nece dirati. Samo nemoj krsiti propise, onda moze da se desi da te zaustave i provere ispravnost vozila. Kao i svugde u belome svetu... Ljudi idu sa jugom u Nemacku i sve prolazi OK...
[ bituser @ 27.07.2007. 11:00 ] @
Ok, :)
Ma kolege na poslu su me nalozile na tu pricu oko guma, kao neko je skoro vracen sa slovenske granice radi guma...
U svakom slucaju hvalaaaaa :)
[ ilija1 @ 28.07.2007. 09:28 ] @
Evo ovde ima više informacija http://www.amzs.si/
[ SmilieBG @ 28.07.2007. 12:17 ] @
pa vratice te ako su ti opasno ne ispravne ili potpuno pogresne gume.

Ono sto u Nemackoj jeste, da u zimskom periodu si zakonom obavezan da imas zimske gume na vozilu.

Poz,
Sale