[ kvikkved @ 27.07.2007. 14:51 ] @
Koliko je novca potrebno da bi se otvorila fotografska radnja i sta je sve potrebno od uredjaja
[ NICS @ 30.07.2007. 16:40 ] @
Prijateljski savet nemoj da otvaras fotografsku radnju jer po pitanju sam 1000% siguran da nemas pojma jer ne bih postavljao pitanje o masinama. Radi ono za sta si zavrsio skolu/faks. Puci ces ko guma ako uletis u nepoznato
[ Fitiljce @ 30.07.2007. 23:16 ] @
Citat:
NICS:  Radi ono za sta si zavrsio skolu/faks. Puci ces ko guma ako uletis u nepoznato


Da puknes u poslu je uvek moguce, bez obzira da li radis ono za sta si skolovan ili ne. Isto tako postoji mogucnost i da uspes. Licno sam usla u posao o kojem nisam imala blage veze. Samo sam imala veliku zelju da radim (proizvodim) bas to. Istrazivala sam malo po netu, nesto sam naucila kroz svoje greske i sada, veruj mi, imam (to sto proizvodim) najkvalitetniji proizvod u Srbiji, sto opet nije garancija da nekada necu puci. Sve se moze nauciti, samo ako to zelis.

Licno ja, u ovo vreme, ne bih usla u posao kao sto je fotografska radnja jer mislim da ce se u buducnosti sve manje i manje koristiti njihove usluge. Sve vise je digitalnih aparata, photoshop, kucni printeri za izradu fotografija, a svakim danom sve to postaje jeftinije pa tako i pristupacnije.

Ovo je samo moje misljenje a kvikkved, Tebi u svakom slucaju zelim srecu.

Pozdrav


[ broker @ 31.07.2007. 09:15 ] @
Fotografska radnja je nezgodna investicija.

Prvo taj posao moras da znas da radis, drugo, ulaganja su velika ako kreces od nule a zelis da imas isti nivo usluge kao konkurencija, i trece, konkurencije je velika.
[ hajduk7 @ 02.07.2008. 08:27 ] @
I mene interesuje isto pitanje pa za početak ako možete da mi kažete koliko košta ona mašina za izradu fotografija
[ quality @ 04.07.2008. 00:31 ] @
10000 pa navise a prava preko 20000 pa ako se isplati ti onda izvoli a znaj da samo sa izradom fotografija neces imati nesto posla je i ostali to rade nego moras imati siroku ponudu usluga. Ako si blizu suda, opstine ili neceg slicnog onda kombinuj sa fotokopiranjem (najbolja zarada) i jos necim, mada svi to danas rade i svi su u velikoj prednosti jer imaju opremu, iskustvo, musterije a ti nemas od toga nista.
[ Joker @ 04.07.2008. 06:15 ] @
Ni ti koji sada imaju opremu, iskustvo i mušterije to nisu imali kada su počinjali, a bilo je radnji koje su to sve imale. Treba čovek sam da proceni da li vredi uložiti pare u taj posao ili ne.
[ hajduk7 @ 04.07.2008. 17:51 ] @
ok hvala vam na informaciji