[ Pharos @ 06.08.2007. 13:40 ] @
E ovako...
Trebao bi da radim za jednu stranu kompaniju neki softwer i oni bi meni slali novac u Srbiju (crno-bela kombinacija).
Ja bi malo muljao sa porezima i sl, tj. uplatio samo onoliko koliko moram, jer ne planiram ostajati u Srbiji pa i ne racunam na ovu penziju.

E sad, ta firma zeli da ja njima posaljem racun kako bi oni mogli da pravdaju svoje troskove u racunavodstvu.
Kako je najjednostavnije da ja ostvarim ovo sto sam naumio i kako najjeftinije da prodjem.

Tj. koji tip firme treba da otvorim, da im faxom posaljem racun, a da oni kasnije novac prebace na moj racun i koje ja dalje troskove imam.
Koliki je porez na dobit, da li placam jos nesto sem poreza, neki doprinosi i sl? Da li firma ima neka mesecna odrzavanja (placanja)... lupam sad, ali ne znam sta sve u Srbiji moram da platim da bih imao firmu i da bih nekome mogao da posaljem racun i koliko ce sve to ukupno da me kosta.

Hvala
[ lancia88 @ 06.08.2007. 17:50 ] @
Pozdrav,

lepo se dogovoris za procenat sa nekom vec razradjenom firmom, prijave Te po Ugovoru o radu kod njih i oni ispostavljaju sve papire, to je najjeftiniji nacin sa mnogih stanovista, posebno sa onog gde ne znas koliko ce posao trajati i kakva ce mu biti realizacija a otvorio si firmu sa sve svojim obavezama (daleko, daleko je brze otvaras nego sto je zatvaras a troskovi slicni).
[ Sashka2 @ 02.09.2007. 22:01 ] @
Mozes otvoriti preduzetnicku radnju i prijaviti se kao pausalac.
Kao pausalac mozes podizati svoj novac bez ikakvog pravdanja, a od troskova imas porez na dobit i jos neke sitnice koje tu ulaze i iznosi oko 3000, plus doprinosi za pensijsko, socijalno i slucaj nezaposlenosti, koji se placa oko 8350.

To su ti troskovi koje treba da izdvojis mesecno kao preduzetnik, pausalac i da ih poplacas do 15. sledeceg meseca, kako ti ne bi isla kamata.

Postoje i troskovi za knjigovodju, ako imas knjigovodju.

[ mikevecoss @ 05.09.2007. 17:23 ] @
PRVO I OSNOVNO REGISTRUJES FIRMU NA STALNO ZAPOSLENO LICE STAROSTI IZNAD 50 godina.

To je zbog PIO i slicno da bi zakonski radeo kako treba a ne placao osiguranje i slicno.

Ostalo registrujes agenciju sa pausalnim placanjem.

Za nju ti ne treba lokal-moze i u stanu ili kuci na adresi gde zivis.

Dakle eto izbegao si placanje PIO i zakup lokala.

Ostalo kako koji Srbijo.

Imas ziro racun firme u banci i dinarski i devizni i radis kako sa domacim tako i sa stranim klijentima najbolje putem e-bankinga(ja bi tu stavio na prvom mestu Bancu intesu ali da ne ispadne da ih reklamiram,sopstveno iskustvo,sve je besplatno od svih bankarskih usluga).

Naravno ne mozes radeti maloprodaju,SUR i slicno.

Za pocetak kada udjes u poslovne vode,i kada prelezis sve decje bolesti jednog pionira biznismena nakon 3-6 meseci,e onda same ti se oci otvore sta kako,gde i sa kim ubuduce i sam vidis gde su pare i sta ciniti kako LEGALNO DOCI do tih para.

Radis tako pausalno 6-12 meseci,napravis profit.

Od cistog NETO profita na mesecnom nivou uzmes 30% pomnozis to sa recimo 60 ili 120 meseci uzmes kredit kao pravno lice od banke na osnovu profita i krenes sa necim ozbiljnijim.

Ovako svi hoce para na brzinu a niko ne racuna rashode,ZNOJ i dugorocne planove.

Nadam se da je sad malo jasnije.

Dobar savet zlata vredi.

Los jos vise.

[ pctel @ 06.09.2007. 07:31 ] @
Citat:
mikevecoss: PRVO I OSNOVNO REGISTRUJES FIRMU NA STALNO ZAPOSLENO LICE STAROSTI IZNAD 50 godina.

To je zbog PIO i slicno da bi zakonski radeo kako treba a ne placao osiguranje i slicno.

Ovo je veoma diskutabilno i najcesce netacno, jer drzava obicno insistira na placanju doprinosa cak i kad su u pitanju penzioneri.

Citat:
sopstveno iskustvo,sve je besplatno od svih bankarskih usluga



[ Davor Vlajkovic @ 06.09.2007. 07:38 ] @
[offtopic]
Citat:
mikevecoss: ja bi tu stavio na prvom mestu Bancu intesu ali da ne ispadne da ih reklamiram,sopstveno iskustvo,sve je besplatno od svih bankarskih usluga

Je l' primaju emigrante iz kruševačkog ogranka? ;) Ovi ovde deru!

[/offtopic]
[ mikevecoss @ 06.09.2007. 16:59 ] @
Klincu od 16 godina koji je prvi put usao u Banku(znate koju da je ne reklamiram) su dali tekuci racun i e-banking sa cd-om(nesto kao zamena za VIsa electron ali samo za domacu kupovinu) besplatno i istog casa po zahtevu.

Sa tim cd-om prebacujes para sa svog na tudji racun,gledas uplate iz inostranstva i od domacih klijenata itd itd.

Lepo radi i ne kosta nista.

Pozdrav.