[ Abstract @ 12.08.2007. 11:43 ] @
Ovako, imam dva lokala u strogom centru grada, trenutno izdajem ali sam razmisljao da uzmem jedan za sebe i da otvorim neshto, naravno uobzir dolazi i drugi lokal poshto za takvu lokaciju dobijam male pare za njih (5m od pijace i autobuske). Priblizno su slichni od po 20ak kvadrata sa josh toliko magacinskog prostora svaki. Naravno imam neke planove vec, ali su sve ideje/iskustva dobrodosli, takodje pocetni kapital bi bio oko 1500e max 2k poshto je kredit vec dignut pre 2god da bi se ti lokali izgradili.
[ pctel @ 12.08.2007. 14:20 ] @
Kafic/kafanu?
[ deki77 @ 12.08.2007. 14:28 ] @
Još da si naveo koji grad..
Pekaricu tipa smrnuto pa pečenje pa pare u kasu :D
Nađeš nekog(ko distribuira)smrznuto pecivo tipa Forneti i sl. i sa njima skolpiš dil.
Pošto reče da imaš u centru...malo njih bi odbilo ponudu..
Ali kao i za taj i ostale treba ti više novca od pomenutog,jer tih 2k ti je dovoljno za nameštaj,fiskalnu i reklamu..
[ pctel @ 12.08.2007. 14:51 ] @
Da, za kafic sigurno treba vise para, ali verovatno moze nesto na poverenje, nesto na menicu i uz slicne "dodjem ti" kombinacije nije nemoguce. Mozda bi mogao rostilj?
[ Abstract @ 12.08.2007. 18:12 ] @
Hm, pa ovako, jako je malo za kafic/kafanicu/pekaru, a i malo je uvucheno, tako da to bash i ne bi dobro ishlo. Takodje ima par razradjenih roshtiljarnica/pekara okolo. Sad neshto pregledam i vidim da je to prilichno mala suma za pochetni kapital bez obzira shto imam lokal. Poshto se na tom mestu vec nalazi frizerski salon, mislio sam to da ostavim i u sklopu toga neki beauty centar tipa pedikir/manikir, solarijum. Dajte josh neke predloge...
[ pctel @ 12.08.2007. 20:30 ] @
Citat:
Abstract: Takodje ima par razradjenih roshtiljarnica/pekara okolo.

Kad trazis delatnost za lokal mozes se baviti necim sto:
1) Ima jos na 10 mesta okolo
2) Nema nigde u blizini

Za svaki od izbora redom, ocekuj sledece:
1) Ako ih ima 10 i dobro rade (a da lose rade vec bi zatvorili), kad se pojavi 11-i opet ce dobro da rade. Gde ima posla i para za 10, ima i za 11. Uspeh zagarantovan.
2) Kad nesto nema, verovatno postoji razlog zasto nema. Mozda niko nije razmisljao o tome, ali verovatnije ih je mnogo razmisljalo i doslo do zakljucka da tu nema posla za to. Uspeh moguc, ali moguc i totalni promasaj.
[ Abstract @ 13.08.2007. 09:47 ] @
Slichno razmishljamo, isto sam i ja gledao i primetio da u centru nema nijedan beauty centar niti turisticka agencija, takodje ima recimo 6-7 knjizara i svi kazu da dobro ide posao, takodje ima puno agencija(za registraciju/prevodjenje vozila, itd...) poshto mi je SUP na 10ak m isto i nisam video da se iko zali niti je zatvorio, al ja sam ipak za ovu kombinaciju da se otvori neshto shto josh nema.
[ pipsi @ 18.08.2007. 05:46 ] @
Ako je grad veći, definitivno otvori turističku agenciju ili pomenutu kuću lepote.
[ Gligorije Lolek @ 27.08.2007. 00:19 ] @
Ja sam dugo imao ideju (cak i prije nego sto se uopste pojavilo u Srbiji) da uletim lovu u LUSH kozmetiku, potpises ugovor, otvoris LUSH SHOP i dobijas kompletnu strategiju prodaje i razvijen sistem koji samo treba da primjenis. LUSH nije preterano skupa kozmetika a veoma je egzoticna. Cak postoje varijante i da dobijas sirovine i da ih ti pravis. Posto je LUSH program rucno radjen, od prirodnih materuja , bez konzervansa, ne testiran na zivotinjama,....
[ mikevecoss @ 29.08.2007. 20:48 ] @
To sto kazes da je blizu Sup-a evo i da kazem nesto.

COvek otvorio fotograsku radnju ali bez masina samo pc i digitalni aparat i kompjuterista koji radi sve.

SLike nosi u foto servis par stotina metara dalje.

Kod svih je 100 dinara fotografija za pasos i vozacku-kod njega 150.

Vidim da ne ide lose-uvek je zauzet.

Nije fora u sta ulazes-fora je koliko ces brzo povratiti novac i izaci iz posla bezbolno i bez gubitka ako posao ne ide.

SVi razmisljaju o ulazu na lavirint-niko o izlazu prema ulazu.

Pozdrav.