[ Katja_Zap @ 23.08.2007. 14:12 ] @
Alergičan na ambroziju, potražih utočište u hladovini sobe, kondicionirane klima uređajem SAMSUNG ( SH 122 BG ). Kad, ali ono moje tegobe postadoše još veće - svrab sluznice očiju.

Tu ja zavirim u uređaj i otkrijem da se u ventilatorskom dijelu nahvatao sloj prljavštine, skoro pa bih rekao blata. Prednje mrežice sam oprao prema uputstvu, i to nije nikakav problem, ali to nije dovoljno.

Pokušavam da dođem do prostora koji je prekriven " blatom " i prljavštinom, i polovično uspijem. Problem preostaje u skidanju kadice u koju se skuplja kondenzat ( cijev za dovod kondenzata pravi problem jer se ne da odspojiti od kadice. Nekako očistim " zid " uređaja, ali pokušaj da doprem do cilindričnog ventilatora ne uspijeva. Razlog: Ne mogu da skinem prednju masku. Naime, imam zavidan " record " kad jer riječ o kidanju i oštećivanju dijelova zbog upotrebe sile prilikom demontaže. Htio bih da izbjegnem ovaj put sličnu štetu, pa molim savjet kako se skida glavni poklopac ( maska ) uređaja. Daljim podizanjem poklopca na gore ( kao da je došao do granice ), ili nekom " operacijom " u koju nisam proniknuo. Napominjem da sam dosad izvršenu demontažu obavio primjenom umjerene sile što dopušta sama izvedba sa plastičnim zaporkama.

Molim ako mi ko može pomoći, jer dosadašnji trud i znoj ( doslovno, potočić znoja u kombinaciji sa svrabom u očima ) je za sada uzaludan. Bez čišćenja cilindričnog ventilatora, ništa od posla.

Unaprijed hvala
[ bakara @ 23.08.2007. 14:40 ] @
Mozda te ovo muci:
[ Katja_Zap @ 23.08.2007. 17:23 ] @
Ma riješio sam donji dio. On je otvoren. Poklopac sada mogu da zakrenem prema gore za cca 30 stepeni. Problem je sa gornjim dijelom. Njega treba nekako skinuti/odvojiti, e da bi se kompletan poklopac skinuo. Po svoj prilici trebalo bi nešto da cvakne, ali kako je krenulo, ako ja nastavim neće da cvakne, nego će da pukne ( spoj na gornjem dijelu ).

[ frigo servis bata @ 26.08.2007. 01:14 ] @
Izmedju onih limova i plastike u zadnjem delu ima tri plasticne kopce koje su jake i neskidaju se lako ako zelis da probas ja to radim prstima znaci zavucem prst izmedju ta dva dela i podignem kopcu na gore,ali ako je takva situacija kao sto si rekao morace da se skine cela unutrsnja jedinica i rasklopi te oprati sa univasom sklopiti i vratiti nazad a to neces moci sam da uradis moraces da nadjes neki servis a i to dosta kosta 50-60 evra.