[ westorbit @ 29.08.2007. 17:20 ] @
Pozdrav
Pre dva dana sam cistio moj klima u uredjaj . Za to vreme dok sam ja prskao po sacu dezinfekciono sredstvo malo je curelo po prijemniku od daljinske komande . Izvesno vreme potom je radila i posto sam izlazio iz sobe na duzi period ugasio sam uredjaj. Kasnije sam koristeci daljinski redovno upalio klimu , bez problema. Uredjaj je radio celo vece i nije davao nikakve neuobicajene znake . Na to sve cas-cas je neko od prisutnih u sobi je dirao daljinski da smanji odnosno poveca brzinu izduvavanja hladnog vazduha . Posle toga je je uredjaj bio ugasen do ujutru kada sam ustvari i saznao da nesto nije u redu . Jednostavno nemogu da je upalim preko danjinskog . Unutrasnji deo ima na sebi neki taster za automatski rad koji kada stisnem klima pocne da radi ok , alli u automatskom radu . Znaci nemogu ni da podesim temperaturu ni stepen izduvavanja hladnog vazduha ( prakticno nista) . Doduse bar znam da uredjaj i dalje zivi. Posumnjao sam (sto je i logicno ) na daljinski tj baterije ali nije to u pitanju. Zatim sam mislio da nesto drugo nije u redu sa daljinskim pa sam otisao kod brata koji poseduje isti model . Kod njega radi bez problema . Ovom prilikom bi zamolio svakog ko ima ideju da mi pomogne , ako jos neko zna neki servis za ovu marku bio bih mu veoma zahvalan da dobijem neki kontakt tel.
-Hvala -
aj` cao
[ mrsoje @ 29.08.2007. 18:23 ] @
Verovatno je ta tecnost prodrla unutar elektronskog prijemnog dela ,klima mora da se demontira a za servis se obrati uvozniku .Bojim se da ce ti uvaliti kupovinu cele unutrasnje jedinice.
[ frigo servis bata @ 29.08.2007. 21:32 ] @
Svaki elektronicar to moze da popravi crko ti je prijemnik na stampanoj ploci posto je dobio malo dezinfekcije ne kosta vise od 20 evra sa zamenom bar ja toliko naplacujem!!!!
[ westorbit @ 29.08.2007. 22:59 ] @
Takodje i ja mislim da se radi o prijemniku. Slozili smo se oko ove stvari . Jos me zanima da li to mora biti orginal prijemnik ili se moze montirati bilo koji ili kako vec ?
Sve u svemu utesili ste me sa onih 20 evra :)
Hvala
[ frigo servis bata @ 02.09.2007. 15:07 ] @
Ja se nerazumem najbolje u elektroniku meni to radi prijatelj ali kaliko ja znam moze bilo koji ic prijemnik samo treba znati +,- i signal koja je nogica na ploci i to je to.Pozdrav