[ 01011011 @ 27.08.2003. 17:11 ] @
Da li ce partizan biti prvi nas klub koji je usao u Ligu Sampiona, da li vjerujete u momke, mada nose u englesku nepovoljan rezultat.
[ bags @ 27.08.2003. 17:34 ] @
Ne znam ,deluje kao nemoguce.Ali nesto mi govori da je ipak LS bliza nego ikada.
Partizan uvek iznenadjuje i pozitivno i negativno.

Nadam se u 1:2.

[ 01011011 @ 27.08.2003. 17:42 ] @
Ja mislim da ce biti tesno ali da na kraju ce srbija biti srecna, jer partizan se vraca iz Englwskw kao pobjednik...
[ iNCUBUs @ 27.08.2003. 17:59 ] @
Ako je po tradiciji, Partizan prolazi. Živi bili pa videli :)
[ Saburo Sakai @ 27.08.2003. 18:38 ] @
Pa pošto ni Vardar nije prošao, ako i mi ne prođemo neće biti neka velika šteta.
[ Averel_Dalton @ 27.08.2003. 20:34 ] @
Kraj prvog poluvremena.
Rezultat je 0:0.
[ reiser @ 27.08.2003. 21:06 ] @
1:0 za Partizan!
[ Saburo Sakai @ 27.08.2003. 21:45 ] @
Ma ljudi ima da ih dobijemo pa sve da PRSTI !!!!!!
[ manca @ 27.08.2003. 21:57 ] @
trenutno se igraju produžetci......
nadam se da će ih Partizan dobiti....
NAPRED PARTIZAN!!!!!!!!!!!!
[ MaRaToNcI @ 27.08.2003. 22:30 ] @
na celu PARTIZANA -svaba:) eh sad se prevrcu i hica i saban(tito:)

trenutno 3:3 u penalima

IPAK ZAJEDNIKI ODOSMO U EVROPU:)

pozdrav Partizanu:)
[ MaRaToNcI @ 27.08.2003. 22:31 ] @
udjosmo konacno i u LIGU SAMPIONA nakon 12 godina posta:)
[ manca @ 27.08.2003. 22:35 ] @
evo nas u LIGI ŠAMPIONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!

PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
[ Predrag Damnjanovic @ 27.08.2003. 22:37 ] @
iako sam zvezdas, scre mi lupalo na penalima, a radovao sam se kao da sam se malo dete kad se sve zavrsilo...

BRAVO !
[ Tyler Durden @ 27.08.2003. 22:45 ] @
I ja sam takođe zvezdaš, ali mi je stvarno drago da ste prošli!
Napokon nešto dobro u našem fudbalu....
[ Neflernis @ 27.08.2003. 22:52 ] @
Ja sam isto Zvezdas, ali necete mi verovati radovao sam se kao kad je Zvezda bila prvak ako ne i vise !!! Sta rec, hvala ti Boze ! I mateusse i svima....

Ovo je dugorocno gledano jako dobro. Jer dosad odsustvom iz lige imali smo sve nizu i nizu kvotu sto je za posledicu imalo sve teze i teze protivnike u kvalkifikacijama sto je opet za posledicu imalo sve tezi i tezi plasman i sve nizu i nizu kvotu. (ufff, umori se)

I sta smo docekali da nas sampion igra sto kvalifikacija i na kraju ga saceka neka azdaja iz Evrope. Ok, jebiga nije mala stvar biti medju 32 najbolja tima Evrope.



[ manca @ 27.08.2003. 22:58 ] @
i ja sam zvezdas.....ali sam srecan da srbija ima predstavnika u evropi!!!
[ deminer @ 27.08.2003. 23:11 ] @
I ja sam zvezdas... al mi je drago...
A jos dinamo Zg izgubi 0-2, odavno se vaka noc nije ponovila.......
[ iNCUBUs @ 27.08.2003. 23:34 ] @
UF ne mogu da verujem :))))
Ovo sam dugo čekao... AAAAAA :DDD

Sada jedva čekam žreb, da vidim gde ću da putujem :DDDD
[ Neflernis @ 27.08.2003. 23:49 ] @
Pazite ovo:

NEWCASTLE, England (AP)— Partizan Belgrade upset English side Newcastle on Wednesday to earn a place in the main phase of the Champions League.
Partizan advanced after winning a penalty shootout 4-3.

The Serbs won the match 1-0 on Ivica Iliev's goal in the 50th minute to draw the two-legged tie even on aggregate 1-1.

Newcastle won the away leg two weeks ago 1-0.

After a scoreless overtime, Partizan won the shootout 4-3 as England captain Alan Shearer, Kieron Dyer and Jonathan Woodgate missed their attempts. It was 2-2 after five penalty attempts.

In sudden death, Partizan scored both of its attempts and Newcastle scored only one.

The loss could cost Newcastle about 18 million pounds (US$29 million) in revenue, but will be a windfall for Partizan.

The Serbian champions scored in regular time when Albert Nadj chipped the ball into the box. Sasa Ilic rolled a pass to Iliev in front of goal, and he made no mistake to score.

Newcastle is also off to a slow start in the league after losing last weekend 2-1 at Man United at Old Trafford. The Magpies have only one point in two league games.

(scw)
[ Djomloun @ 28.08.2003. 00:05 ] @
Citat:
MaRaToNcI:
na celu PARTIZANA -svaba:) eh sad se prevrcu i hica i saban(tito:)


LOL

I ja sam Zvezdas ali mi je drago da je bar neki nas klub usao u ligu sampiona.


[Ovu poruku je menjao Djomloun dana 30.08.2003. u 19:08 GMT]
[ Mitrović Srđan @ 28.08.2003. 01:35 ] @
eto i ja delija pa cestitam......
[ Pirossi @ 28.08.2003. 02:07 ] @
ŽIVELI GROBARI!!!!!!
ŽIVEO KRALJ!!!
ŽIVEO TARIBO VEST (NAJCRNJI SRBIN NA SVETU)!!!
ŽIVEO SAŠA ILIĆ!!!

Ma ne volim fuzbal uopšte ali sam mnooooogo srećan večeras!!!!

Grobar do smrti

P.S.
Pozdrav Delijama koji su nas bodrili!
[ L I L I T @ 28.08.2003. 06:11 ] @
ehh ..nikad mi neće biti jasno,
kako neki ljudi mogu da se lože na ovake stvari ...ooo yeah ...
[ MMX @ 28.08.2003. 08:55 ] @
Iako sam Zvezdas, moram da odam sve pocasti ekipi Partizana, koja je sasvim zasluzeno usla u ligu sampiona. Sve cestitke i golmanu Kralju koji je u velikoj meri doprineo sinocnjoj pobedi. Svaka cast momci.
[ drdrksa @ 28.08.2003. 09:59 ] @
A zasto se sad lepo ne obrise ova tema? :)
[ Bartman @ 28.08.2003. 10:34 ] @
Mada sam Delija Grobarima svaka cast !!!
Ovo nismo doziveli jos do Zvezdinih najslavnijih dana kada smo ovojili KES !
Posle pobede nad Velsanima ovo je druga lepa vest za poslednjih nedelju dana,a jos kada bi se nastavilo i sa Italijanima bilo bi super.
Inace sto se navijanja tice u pocetku sam mislio da ce Partizan popiti petardu ko po obicaju, ali posle prvog poluvremena i posto nisu primili gol navijao sam za njih ko da je u pitanju Zvezda.
Kralj je branio ko protiv Ceha tako da Partizan prosto nije moga da izgubi. On je takav golman ili brani sve ili dobije petardu.
Po prvi put su se nasi otvorili sa lovom ( Mateus, West, Drulovic ...) i to je dalo rezultat, a sada kad dobiju lovu za ulazak u Ligu Sampiona treba samo da dovedu nekog dobrog centarfora i to ce biti komletan tim, po usluovom da ne rasprodaju igrace kao svi nasi kubovi na kraju sezone vec da ga zadrze bar par godina.
Nadam se da ce Partizan dobiti dobre protivnike pa da ko ljudi mozemo da gledamo Real, Mancester, Juve ili neki drugi dobar klub kod nas posle XY godina.
Jos jednom Grobari svaka cast i da tako nastavite i u Ligi Sampiona, da se borite i da ne primite nijednu petardu.

Pozdrav
[ Tyler Durden @ 28.08.2003. 10:42 ] @
Citat:
L I L I T:
ehh ..nikad mi neće biti jasno,
kako neki ljudi mogu da se lože na ovake stvari ...ooo yeah ...


:)
A ja sam uvijek osjecao odredjenu dozu sazaljenja prema ljudima koji su bili operisani od sporta i radosti koje on donosi u svojim velikim trenutcima.... To je ista ona vrsta sazaljenja koju osjetite prema covjeku koji vas tupo gleda na kraju Van Morissonovog "Astral Weeks" i pita Sta je tu velicansteveno?
[ Floyd @ 28.08.2003. 11:34 ] @
Lilit, u pravu je Tyler, lepse ti je kad pratis sport nego kad ne pratis.
Ja vec par godina ne pratim i mogu ti reci da mi je bas zao.
[ deminer @ 28.08.2003. 11:37 ] @
Na kom ce kanalu biti prenos zrijeba (mislim na satelitske kanale)??
[ Slobodan Miskovic @ 28.08.2003. 12:13 ] @
Evo i ja da se pridruzim cestitkama mada je vec proslo dosta vremena...
Inace ovde smo (u italiji) juce napravili lom ja i drugar...tako smo bili srecni da smo se popeli na jednu fontanu ovde u perugi i poceli da pevamo da su posle 5 min dosle Karambe i pozvale nas na razgovor...looodo....
[ Slobodan Miskovic @ 28.08.2003. 12:40 ] @
Inace po Eurosportu Partizan nije prosao....

http://www.eurosport.co.uk/hom...ng2_Spo22_Evt5817_Rnd287.shtml
[ -zombie- @ 28.08.2003. 14:21 ] @
Citat:
Tyler Durden:
:)
A ja sam uvijek osjecao odredjenu dozu sazaljenja prema ljudima koji su bili operisani od sporta i radosti koje on donosi u svojim velikim trenutcima.... To je ista ona vrsta sazaljenja koju osjetite prema covjeku koji vas tupo gleda na kraju Van Morissonovog "Astral Weeks" i pita Sta je tu velicansteveno?


a ja sam uvek žalio ljude koji radost nađu samo u sportu, po defaultu.. a naročito one koji žale ljude koji ne dele njihovu radost...

a i zašto bi se radovao kada naših "najboljih" 11 igrača pobedi tamo nekih drugih "najboljih" 11 igrača.. zašto se ne bi više radovao kada naši muzičari bolje iskomponuju/odsviraju nešto, ili kada se naši naučnici (takmičenje: matematika, programiranje, ...) bolje pokažu od rusa i kineza ;)


priznajem, i ja sam se radovao partizanovoj pobedi juče, ali samo zato što sam kao mali naučen da navijam za njega. isto kao što sam naučen da volim "svoju domovinu" i "svoj narod" što je podjednako besmisleno..


mislim, zašto da se radujem kada 11 polupismena ultrapopularna preplaćena idiJota pobede neka druga 11 polupismena ultrapopularna preplaćena idiJota, i samim time postanu još popularniji i plaćeniji, kada sam ja pametniji sigurno od bar 10orice od njih.. stvarno ne vidim šta ja imam od toga..


meni je to u nivou sa divljenjem i popularnošću koju dobijaju neki glumci, (folk) pevačice i slično.. ;)
[ Dusan Marjanovic @ 28.08.2003. 14:49 ] @
Citat:
manca:
evo nas u LIGI ŠAMPIONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!
PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!

PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!PARTIZAN!!!

i sta rece? ti si "zvezdas" a?
jadna nasa zvezda uz ovakve navijace...
btw ja sam izgleda jedini koji se nije radovao kad je partizan pros`o...previse sam opklada izgubio...ali bez obzira na te opklade, koji delija jos vice "PARTIZAN!!!" ....nego se kod nas od rodjenja dele da navijaju ili za zvezdu ili za partizan, pa se onda ljudi koji prosli nisu pored marakane predstavljaju kao "zvezdashi" i tako...navijajte pre ljudi za radnicki, za ofku...nemorate svi za zvezdu :o)

e da...zombie, samo jedno pitanje...si se mozda nekad u zivotu bavio nekim sportom...a da nije shah, si igrao fudbal/basket s ortacima, prijavio se eventualno za neki lokalni turnir neshto tog tipa? bavljenje sportom definitivno pozitivno utiche i na dushevno zdravlje choveka, o fizickom da i ne govorim, a samim bavljenjem sportom stichesh i interesovanje za pracenje istog...
[ bluesman @ 28.08.2003. 15:17 ] @
bravo mottafuka :-)
I ja sam se znoJio i skakao ali mi nebi palo na pamet da skandiram partizanu. "Bravo momci, borili ste se k'o bengalski tigrovi, cestitam vam i navijacu za vas u ligi sampiona." ali to je sve i nista vise od toga. Ovo sto radi manca nebi uradio ni jedan pravi navijac zvezde. Zato, u pravu si, ima jos i Obilic, Zeta, Kom, OFK, Rad... e to je dobra ideja, neka sve "mance" pocnu da navijaju za Rad pa da udju u prvu ligu. :-)

@tomice: sport je mnogo vise od onoga sto ti kapiras. Slazem se da si pametan decko, zato razmisli jos jednom... a ako imas neka pitanja - kazi.

Moj komentar: Posle nekoliko petardi red je bio da i Kralj nesto odbrani. Samo me nervira kako ljudi olako zaboravljaju kako je upropascavao i Partizan i reprezentaciju svojim "bravurama" i bacanjem u bazen.

Ja sam iskreno popizdeo kada sam cuo da je dzaja prodao Boskovica. Ne vidim ni jedan dobar razlog da se proda najbolji igrac na pocetku sezone. Ko ce bre da igra za zvezdu? I sada je pola zvezdinog tima promasilo ligu, nisam siguran da bi mogli da igraju i u beogradskoj zoni. Kako misli da uradi nesto, a narocito u evropi ako proda nekoga cim pocne nesto da igra...
[ Tyler Durden @ 28.08.2003. 15:24 ] @
znao sam ces me ti pilat :eyes

odkud ti to da ja samo u sportu uzivam?

i zar stvarno ti mislis da recimo, jordan koji odigra 6 utakmicu sa utah pod temperaturom od 49c zabije 40+ poena i pippen ga bukvalno odnese sa terena na kraju, zar ti mislis da za to nije potrebna vrhunska inspiracija, mentalna snaga, posvecenost, vjera??
Zar mislis da je trica djordjevica za evropsku titulu partizana nesto sto se dogadja svaki dan?

i kakve su ovo generalizacija gluposti da su to sve preplaceni, polupismeni idioti?? Kakva si ti to referenca da mozes da dijelis takve ocjene? Jesi upoznao koga od njih?

Citat:
stvarno ne vidim šta ja imam od toga..


e pa ***i ga.. nema tu pomoci... ili vidis ili ne vidis i niko ne moze da ti otvori oci... ja razumijem tvoj stav, i ne zelim da te "nagovorim" da ti odjednom naprsno pocnes da volis sport... zelim samo da donekle postujes to...

poz

[ Averel_Dalton @ 28.08.2003. 15:27 ] @
U ebo te
Partizan u grupi sa Realom,Olimpikom iz Marseja i Portom.........
[ boccio @ 28.08.2003. 15:53 ] @
pazi, jes' da sam sebi daaavno obecao da na JNA nikad necu otici (pa ni kad zvezda igra), voleo bih, sunac mu zarki, da vidim ronalda i bekama...onako, na 30 metara od mene...
[ popeye @ 28.08.2003. 17:53 ] @
Zadnjih godina razocarano ne pratim fudbal, ali su me ponovo zapalili sinoc. :)

Real nije za komentar, ali ima li neko vise informacije o Olimpiku i Porto-u?

Koliko se secam, Francuzi poput nas naprave igrace pa ih prodaju. Gde se u tom ciklusu sad nalazi Olimpik?
[ 01011011 @ 29.08.2003. 06:42 ] @
Grobar sam do smrti i nadam se da ce partizan da uzme drugo mesto na tabeli.
[ Neflernis @ 29.08.2003. 06:53 ] @
treba znati da je Partizan prosao i za Zvezdu i ona za njega. Danas se sve to zbraja. Inache uvek je bilo pravilo da se navija za nase kad idu preko.

Samo extremni idioti mogli su da ne navijaju za Partizan i samo najveci tupsoni ne shvataju da je to dobro i za Zvezdu. Citajte malo pravila UEFE
[ tOwk @ 29.08.2003. 07:58 ] @
Citat:
boccio:
pazi, jes' da sam sebi daaavno obecao da na JNA nikad necu otici (pa ni kad zvezda igra), voleo bih, sunac mu zarki, da vidim ronalda i bekama...onako, na 30 metara od mene...

Što jest' jest' — na bilo koju tribinu JNA da stigneš, Bekam i Ronaldo će biti na najviše 30m od tebe ;-)

No da se razumemo — ja sam vatreni navijač Partizana (ko me zna, zna da idem na svaku tekmu, imam sve dresove koje je Partizan ikad koristio, itd.), i kada je Partizan ušao u Ligu šampiona, nisam spavao celu noć!!!

Napreeed Partizan!!!
[ L I L I T @ 29.08.2003. 08:16 ] @
ma sport je super, samo van ekrana
koja je svrha sporta ako si samo posmatrač u njemu ..beh ..

i ne mogu da razumem uopšte tu destruktivnu stranu ... idiotsku ili šta već navijača...

a pogotovu ..ispisivanje imena kluba preko mog celog jadnog monitora....pih ...
[ Djomloun @ 29.08.2003. 09:05 ] @
Pa koji monitor imas, 14`? ;> Sport je super ali treba biti umeren kao i u svemu ostalom...

[Ovu poruku je menjao Djomloun dana 30.08.2003. u 19:10 GMT]
[ Trunks @ 29.08.2003. 09:57 ] @
Citat:
L I L I T:
koja je svrha sporta ako si samo posmatrač u njemu ..beh ..

Kakva glupost. Koja je svrha muzike ako je samo slušaš? Filma ako ga samo gledaš?
[ iNCUBUs @ 29.08.2003. 11:18 ] @
Citat:
Neflernis:
treba znati da je Partizan prosao i za Zvezdu i ona za njega. Danas se sve to zbraja. Inache uvek je bilo pravilo da se navija za nase kad idu preko.

Samo extremni idioti mogli su da ne navijaju za Partizan i samo najveci tupsoni ne shvataju da je to dobro i za Zvezdu. Citajte malo pravila UEFE


Hmmm... Ima jedna stvar koju mnogi nisu primetili.
Svi pričaju kako je dobro za zvezdu to što je Partizan ušao u LŠ, bla bla.
A pazite sada ovo: Partizan će ulaskom u LŠ da zaradi zaista ogromnu količinu novca, količinu novca koju čak ni u jednoj Borusiji iz Dortmunda ne mogu da prežale (Borusija se nije kvalifikovala), a koliko tek ta suma znači za jedan klub iz zemlje kakva je Srbija, neću ni da pričam.
Ta količina novca je dovoljna da Partizan u narednih x godina (gde je x>5) obezbedi sebi titulu, kupovinom najboljih igrača i dovodjenje, možda i većih imena od Westa ili Rzase. Dakle, Partizan će da ima takvu finansijsku nadmoć u odnosu na zvezdu, da će ona teško uspeti do da dostigne u nekom doglednom periodu.
Takodje, Partizan je pre početka nove sezone prodao Vukića i Lazovića, čime je ozbezbedio plate igračima za cele dve sezone, što će reći da su pare od LŠ slobodne za veća ulaganja u cilju pojačavanja ekipe.
To će verovatno da podseća na situaciju u Ukrajini gde je Dinamo iz Kijeva redovni šampion i gde čak ni Šahtjor sa prilično velikim budžetom, ne uspeva da osvoji titulu.
Jedina zvezdina šansa je da preko Partizana dobiju priliku da se kao eventualni drugi predstavnik u kvalifikacijama za LŠ, uz bitan faktor sreće, nekako kvalifikuju za LŠ i time zarade neke pare.
[ Neflernis @ 29.08.2003. 11:29 ] @
iNCUBUs slazem se sa tobom, medjutim nesto si zaboravio.

Ko je Zvezdu sprecavao da uradi nesto slicno ? Ko je sprecava da to i dalje uradi ? I molim te, pa koji nas tim je imao vise takvih sansi i koji nas tim je vodio tako glupavu i halavu politiku kao Zvezda.

I opet i pored svega Zvezda je veliko ime, a za Partizan jedva da se zna ! reci Red Star pa ces videti reakciju. Dokle ce vise da zivimo od stare slave. Ja navijam za Zvezdu, ali nisam fanatik drago mi je da Partizan uspe i daj Boze da i nadmasi Zvezdu, da bude prvak Evrope.

Uostalom ako su bolji neka i vladaju i u Srbiji !

[ Tyler Durden @ 29.08.2003. 11:51 ] @
Citat:
Što jest' jest' — na bilo koju tribinu JNA da stigneš, Bekam i Ronaldo će biti na najviše 30m od tebe ;-)

No da se razumemo — ja sam vatreni navijač Partizana (ko me zna, zna da idem na svaku tekmu, imam sve dresove koje je Partizan ikad koristio, itd.), i kada je Partizan ušao u Ligu šampiona, nisam spavao celu noć!!!

Napreeed Partizan!!!


e ovo mi je tesko za povjerovati... :)


@incubus
da to je sve istina, ali ja se nadam da ce to malo da razdrma uspavane ljepotice u zvezdi i da stavi malo veci pritisak na njih... dosta je vise bilo kradja!
Kralo se i u partizanu, ali nesto se i davalo partizanu... ovi nasi lopovi sve sebi trpaju
vidjecemo... stvari postaju zanimljivije.. :)
[ vladamob @ 29.08.2003. 14:23 ] @
Citat:
iNCUBUs:
Citat:
Neflernis:
treba znati da je Partizan prosao i za Zvezdu i ona za njega. Danas se sve to zbraja. Inache uvek je bilo pravilo da se navija za nase kad idu preko.

Samo extremni idioti mogli su da ne navijaju za Partizan i samo najveci tupsoni ne shvataju da je to dobro i za Zvezdu. Citajte malo pravila UEFE


Hmmm... Ima jedna stvar koju mnogi nisu primetili.
Svi pričaju kako je dobro za zvezdu to što je Partizan ušao u LŠ, bla bla.
A pazite sada ovo: Partizan će ulaskom u LŠ da zaradi zaista ogromnu količinu novca, količinu novca koju čak ni u jednoj Borusiji iz Dortmunda ne mogu da prežale (Borusija se nije kvalifikovala), a koliko tek ta suma znači za jedan klub iz zemlje kakva je Srbija, neću ni da pričam.
Ta količina novca je dovoljna da Partizan u narednih x godina (gde je x>5) obezbedi sebi titulu, kupovinom najboljih igrača i dovodjenje, možda i većih imena od Westa ili Rzase. Dakle, Partizan će da ima takvu finansijsku nadmoć u odnosu na zvezdu, da će ona teško uspeti do da dostigne u nekom doglednom periodu.
Takodje, Partizan je pre početka nove sezone prodao Vukića i Lazovića, čime je ozbezbedio plate igračima za cele dve sezone, što će reći da su pare od LŠ slobodne za veća ulaganja u cilju pojačavanja ekipe.
To će verovatno da podseća na situaciju u Ukrajini gde je Dinamo iz Kijeva redovni šampion i gde čak ni Šahtjor sa prilično velikim budžetom, ne uspeva da osvoji titulu.
Jedina zvezdina šansa je da preko Partizana dobiju priliku da se kao eventualni drugi predstavnik u kvalifikacijama za LŠ, uz bitan faktor sreće, nekako kvalifikuju za LŠ i time zarade neke pare.

Cifra za ulazak je oko 15 miliona eu,sto je dovoljno za nekoliko bas dobrih igraca...a zanima me koliko je dovoljno da se napravi novi stadion partizana?.....
ja sam misljena da partizan moze da zauzne 2 poziciju u grupi sa dosta muke ali moze jer ni potro ni olimpik nisu nesto jaci timovi od newkastla cak mozda i slabiji....
no videcemo sve kako ce ici od sredine septembra...
ja sam bas prizeljkivao real u grupi ili manchester...
pozdrav
[ Neflernis @ 29.08.2003. 14:45 ] @
1 milion za ulazak u LS(D)
1,5 Milona od TV prava za prenos LS(D)
250.000 za svaki bod u LS(D)
+Prodate ulaznice za LS(D)

cene su u CHF !
[ Dusan Marjanovic @ 29.08.2003. 14:52 ] @
200 miliona kosta novi stadion koji partizan zeli da gradi :o)
a sto se tice prenosa...morace da se ujedine nase tv stanice da bi skupile dovoljan broj kamera potreban za prenos utakmica ls :o)
[ boccio @ 29.08.2003. 15:15 ] @
Citat:
da to je sve istina, ali ja se nadam da ce to malo da razdrma uspavane ljepotice u zvezdi i da stavi malo veci pritisak na njih... dosta je vise bilo kradja!
Kralo se i u partizanu, ali nesto se i davalo partizanu... ovi nasi lopovi sve sebi trpaju
vidjecemo... stvari postaju zanimljivije.. :)


da, ma super-zanimljive...evo, prodat je i branko boskovic... sta oni misle, ko da igra u kupu uefa? vala, sad mogu mirne duse i ja da zaigram u zvezdi, sigurno ne bi bio najlosiji...
[ iNCUBUs @ 29.08.2003. 23:18 ] @
Citat:
Neflernis:
iNCUBUs slazem se sa tobom, medjutim nesto si zaboravio.

Ko je Zvezdu sprecavao da uradi nesto slicno ? Ko je sprecava da to i dalje uradi ? I molim te, pa koji nas tim je imao vise takvih sansi i koji nas tim je vodio tako glupavu i halavu politiku kao Zvezda.

I opet i pored svega Zvezda je veliko ime, a za Partizan jedva da se zna ! reci Red Star pa ces videti reakciju. Dokle ce vise da zivimo od stare slave. Ja navijam za Zvezdu, ali nisam fanatik drago mi je da Partizan uspe i daj Boze da i nadmasi Zvezdu, da bude prvak Evrope.

Uostalom ako su bolji neka i vladaju i u Srbiji !



Što se mene tiče, zvezda može da crkne. Možda je nekad bila veliko ime, ali tim koji sebi dozvoli da ga iz Evro takmičenja izbacuju timovi poput Xamaxa i Ekerena, onda tu nema šta dalje da se priča.
Sami ste krivi što vam je uprava i dalje ista. Što Džaja krade koliko može i što onaj Abramović pokreće idiotske marketinške akcije koje kod svakoga sa iole mozga izazivaju podsmeh. I Preston je nekad bio prvak Engleske pa gde je sad? I sam si rekao da se od stare slave ne živi, a svi ti uspesi vrlo lako mogu da padnu u zaborav (u Evropi).

[ iNCUBUs @ 29.08.2003. 23:22 ] @
Citat:
Tyler Durden:
@incubus
da to je sve istina, ali ja se nadam da ce to malo da razdrma uspavane ljepotice u zvezdi i da stavi malo veci pritisak na njih... dosta je vise bilo kradja!
Kralo se i u partizanu, ali nesto se i davalo partizanu... ovi nasi lopovi sve sebi trpaju
vidjecemo... stvari postaju zanimljivije.. :)


Jeste, kralo se u Partizanu i to žestoko, a najviše na račun sopstvenih navijača. Možda se neko pita kako?
Lepo.
Verovatno pamtite jednu od petardi, koju smo popili od Rapida... Šta reći osim da je jedan poznati funkcioner Partizana vidjen u kladionici u Švajcarskoj, dan pred utakmicu. Ovo nije samo trač za koji sam načuo, ovo je iz prve ruke. Ono za šta nisam siguran jeste priča da su svi fudbaleri uložili lovu.
Mislio sam da to nikada neću moći da im oprostim (ukoliko se ispostavi da je istina), ali moram da priznam da su se izvadili plasmanom u LŠ, tačnije što sam prvi put u ne znam koliko godina, video iskrenu želju za pobedom i izgaranje na terenu.
Samo još da nabavimo i nekog dobrog centarfora realizatora i postajemo vrlo nezgodan protivnik, ma ko igrao protiv nas :)
[ srki @ 29.08.2003. 23:34 ] @
Citat:
-zombie-:
a ja sam uvek žalio ljude koji radost nađu samo u sportu, po defaultu.. a naročito one koji žale ljude koji ne dele njihovu radost...

Naravno, ali ko ti kaze da se mi radujemo samo sportu?!?

Citat:
a i zašto bi se radovao kada naših "najboljih" 11 igrača pobedi tamo nekih drugih "najboljih" 11 igrača.. zašto se ne bi više radovao kada naši muzičari bolje iskomponuju/odsviraju nešto, ili kada se naši naučnici (takmičenje: matematika, programiranje, ...) bolje pokažu od rusa i kineza ;)

Pa ne znam zasto se ne bi radovao! Ja se radujem i za jedne i za druge. Ipak oni predstavljaju nasu zemlju. Ipak fudbal ogroman broj ljudi u svetu prati i na taj nacin promovises svoju zemlju. Drugo, na taj nacin zemlja zaradjuje jer se unose pare u zemlju od kojih Partizan placa porez.

Citat:
priznajem, i ja sam se radovao partizanovoj pobedi juče, ali samo zato što sam kao mali naučen da navijam za njega. isto kao što sam naučen da volim "svoju domovinu" i "svoj narod" što je podjednako besmisleno..

Pa nije uopste besmisleno jer navijas zato sto ti znace ljudi oko tebe koji se raduju toj pobedi pa i ti hoces da se radujes sa njima. Kada bi politicari vise voleli svoju domovinu a ne svoj dzep pa svima nama bi bilo bolje. Ja zelim da su ljudi oko meni srecni i zadovoljni i ako Partizan ili bilo koji klub (nadam se Zvezda :-) ) prodje dalje i ljudi sa kojima se druzim su zbog toga lepse raspolozeni onda je naravno i meni drago zbog toga.

Citat:
mislim, zašto da se radujem kada 11 polupismena ultrapopularna preplaćena idiJota pobede neka druga 11 polupismena ultrapopularna preplaćena idiJota,

Mrzim ovakve generalizacije! Otkud znas da si pametniji od svih njih?!?

A i druga stvar zasto je dobro sto je sport popularan jer se tako promovise i bavljenje sportom. Pa da on nije tako popularan mnogi ne bi znali ni pravila a kamoli se bavili time u slobodno vreme. Znas kad bi otisao sa ortacima na partiju basketa ili fuce. Primer ti je recimo hokej na travi, kriket ili tako neki sport gde kod nas maltene niko ne zna pravila pa se ljudi ni ne bave time a recimo ovde na N.Z. stalno po parkovima vidjam ljude (i drugare sa faksa) koji igraju kriket. E sada zamisli da nijedan sport nije popularan i da ga niko ne gleda. Pa retko ko bi se bavio sportom.

Naravno ja sam protiv bilo kakve destruktivnosti i divljanja narocito ako navijaju za Zvezdu jer time samo blate ugled mom klubu. U redu je navijanje i radovanje i skakanje i pevanje ali da ides da razbijas automobile, obijas trafike ili gadjas kamenicama protivnicke navijace je bolesno.

A sto se tice nekih koji kazu sta oni imaju od toga sto gledaju. Pa ako ne znaju sta imaju onda ni ne treba da gledaju. Svako neka nadje nesto sto ga raduje. Ali mene raduju mnoge stvari a izmedju ostalog raduje me i sportska pobeda i ako me to raduje onda cu normalno i da pratim. A vec sam ti rekao sto me raduje. Zbog ljudi oko mene, zbog opsteg boljeg raspolozenja medju svima (pa i radnicima na saltrima koji ce biti manje namrgodjeni) zbog para koja zemlja dobija, zbog promocije zemlje u inostranstvu, zbog promovisanja bavljenja sportom i zbog mnogo toga drugog.

Da li se ti radujes kada igras basket ili neku igricu na kompu pa pobedis. Sto se radujes pobedi? U cemu je razlika ako pobedis ili izgubis? Evo da ti dam odgovor:
nema razlike, ali to nije bitno, bitno je da se radujes i ne treba traziti objektivne razloge za to, ali ako bas hoces objektivne razloge rekao sam ti koji su.

[ bluesman @ 30.08.2003. 22:46 ] @
Dok god Zvezda (pa i Partizan) prodaju igrace cime neku u evropi cuje za njih i pozeli da ih uzme - nema leba u Evropi - samo kvalifikacije i eventualno da se nadamo da ce naici ponovo neki Newcastle.

Ja sam toliko besan sto su prodali Boskovica da nemam reci. Ne verujem da je neko toliko glup da proda najboljeg igraca na pocetku sezone osim ako se nije dobro utalio. A takvima nije mesto u fudbalu.
[ Neflernis @ 30.08.2003. 23:14 ] @
eh $ a ?
[ Dusan Marjanovic @ 31.08.2003. 02:49 ] @
ako se ne varam nekada je postojao zakon o izvozu igracha...tipa...tek sa toliko i toliko godina igrachi smeju van zemlje...eh kad bi i sad doneli takav neki zakon :o)
[ iNCUBUs @ 31.08.2003. 08:59 ] @
Citat:
MAdafaKA:
ako se ne varam nekada je postojao zakon o izvozu igracha...tipa...tek sa toliko i toliko godina igrachi smeju van zemlje...eh kad bi i sad doneli takav neki zakon :o)


To ne bi bilo u redu. Nije redak slučaj da u nekom klubu postoji igrač koji je recimo u svadji sa trenerom i ovaj ne želi da mu da priliku da zaigra i tako njegov talenat propada. I zašto on da ne ode npr u inostranstvo ako tamo dobije najbolju ponudu (bolju od svih domaćih)?
[ tOwk @ 31.08.2003. 15:10 ] @
Citat:
iNCUBUs:
To ne bi bilo u redu. Nije redak slučaj da u nekom klubu postoji igrač koji je recimo u svadji sa trenerom i ovaj ne želi da mu da priliku da zaigra i tako njegov talenat propada. I zašto on da ne ode npr u inostranstvo ako tamo dobije najbolju ponudu (bolju od svih domaćih)?

Pa što se svađao sa trenerom? ;-)

Uostalom, baš zbog toga se i govori o zakonu, zato što igrač najčešće može da dobije (i zapravo dobija) „najbolju“ ponudu iz inostranstva, i zato svi i odlaze.

Znači, zakon gde igrači ispod 30 godina ne smeju da igraju za strane klubove! :-)
[ Dusan Marjanovic @ 31.08.2003. 19:26 ] @
upravo tako...situacija je takva da ce najbolje ponude uvek stizati iz inostranstva...za njih simbolicne, za nas velelepne...i na kraju dodjemo do toga da strahujemo od azerbejdzana...neka igraju na domacoj sceni do 26-te godine, toliko mogu da uchine za svoju zemlju :o)
[ iNCUBUs @ 31.08.2003. 21:13 ] @
Citat:
tOwk:

Pa što se svađao sa trenerom? ;-)



Ah izvini, zaboravio sam da su naši treneri prosto duše od ljudi, da su svi vrlo lepo vaspitani i bez trunke kompleksa i da isključivo fudbaler može da bude kriv za sukob :)

Citat:

Uostalom, baš zbog toga se i govori o zakonu, zato što igrač najčešće može da dobije (i zapravo dobija) „najbolju“ ponudu iz inostranstva, i zato svi i odlaze.

Znači, zakon gde igrači ispod 30 godina ne smeju da igraju za strane klubove! :-)


Tako je bilo nekad, davno :)
Ako ništa drugo, mislim da bi možda trebalo zabraniti da idu igrači mladji od 23-24 godine, ali nikako preko toga...
Jebiga, svako ima pravo da zaradi za život kako zna i ume, a da je u okvirima zakona :)
[ -zombie- @ 31.08.2003. 23:16 ] @
madafaka: čini mi se da si iz niša, i da znaš za majski turnir na kojem sam redovno igrao (branio) sa više ekipa.. no, ipak, osim odbojke, priznajem da ne preferiram mnogo grupne sportove. više sam za eXtreme sportove, plivanje i slično.. stvar ukusa verovatno...

bluesman: da.. sport je više od navijanja. ja sam pričao samo o navijanju.. a i nemam šta da pitam. sam si rekao, pametan sam ja ;))


tyler: ne, ne mislim da je potrebna inspiracija, mentalno bilo šta, a naročito ne vera da bi bio životinja od 100 kila koja može da skoči 200 puta u roku od 40 minuta. a trica đorđevića nije nešto što se dešava svaki dan, ali nije ni nešto zbog čega bi ja trebao da se upiškim od sreće svaki put kada vidim đorđevića, ili vidim koš ;)

dalje, nisam ja pravio generalizaciju da su fudbaleri uglavnom polupismeni, neobrazovani i moguće glupi. to je opšta generalizacija koju sam ja samo čuo, i prenosim je ovde. (od svih sportista, poznato je da su fudbaleri najneobrazovaniji, zato što mnogo mlađi kreću sa svojim "karijerama" i bataljuju škole. recimo košarkaši se čekaju da malo porastu ;))

a pošto ja spadam u oko 5% najinteligentijih ljudi (izmereno, na kantar), vrlo je velika verovatnoća da budem pametniji od bilo koje grupe od 11 ljudi, a naročito od fudbalera.

a dal su preplaćeni, proceni sam. da li misliš da svaki od njih vredi 100+ puta više od tebe? da li su njihove fizičke sposobnosti toliko vrednije od tvojih mentalnih (recimo da se baviš nekim mentalnim poslom). ja znam da nisu ni 100, ne ni 10, nego da nisu uopšte vredniji od mene. (ne znam za tebe...)

i na kraju, ti si prvi počeo sa tvojim "da žališ ljude koji ne dele tvoju ljubav prema sportu" a ne ja, zato nemoj od mene da tražiš da poštujem tvoje pravo na to, već sasvim suprotno..


srki: to što oni meni prestavljaju moju zemlju meni ništa ne znači. tj, ne samo meni. nije moja zemlja bolja ako nekih 11 tamo pobedi ili lošija zato što izgube. totalno besmisleno. a i to ako partizan dobije pare pa plati porez, ja od toga nemam ništa. nisam na poreskim jaslima, a kada se taj sitniš onako nenamenski rasporedi na celu srbiju, možda će jedna rupa u nekoj ulici biti popunjena, a ako sam baš extra srećan, biće to u mojoj ili nekoj susednoj ulici, tako da... (a pošto ne vozim, ni to mi ne znači tako mnogo ;))

i na kraju, nije mi potrebno da vidim da partizan pobeđuje, mogu da budem vrlo srećan sa svojim društvom i bez toga ;) i ne, opet obrati pažnju, nisam rekao da sam pametniji od svih, već da sam od njih 11, verovatno pametniji bar od njih 10... a vrlo verovatno i svih 11 ;)


dakle, ja nigde nisam pričao da je >bavljenje< sportom glupo, već samo >navijanje<. priznajem, srkijeva ideja da navijanje podstiče bavljenje sportom je zanimljiva, ali ne vidim da nešto na televiziji promovišu/navijaju za internet, web, web dizajn, programiranje, hackovanje, crackovanje, kanterovanje i slične teme, pa vidim puno klinaca koji se time bave.. mora da tu NEma neke veze ;)


i na kraju još nešto. gledam vas sve kako ovde kukate i prolivate krokodilske suze nad par klinaca koji su pošli trbuhom za kruhom (ili su se svađali sa trenerima, pa su samo hteli da se igraju ;). a niko ne žali za hiljadama najpametnijih naših koji su otišli odavde. za programerima, doktorima, (astro)fizičarima, hirurzima, (molekularnim) biolozima i ostalima..

niko neće da kaže "baš šteta što je ovaj dragi tata otišao. mogli su mnogi klinci mnogo toga da nauče od ovog dimkovića. a i ovaj leka baš kul tip. mogli smo dobro da se zezamo sa ovim srkijem, da sviramo i pijemo sa ovim alexom ;)".

neee. to nikako. jer nije zanimljivo gledati grupu od 11 programera/sysadmina/čega-god kako hakuje neko moderno čudo na tastaturi. pa to svi znamo. šta je tu teško. šta tu ima da se vidi. ko će da plati da ih gleda. ko će da im plati da lepe reklame po svojim kućištima/monitorima/miševima/grudima i leđima ;). a uz to, takvi se obično ne zabavljaju/žene sa manekenkama/voditeljkama/turbo pevačicama, pa ni sa te strane nisu zanimljvi.. i ne prave skanale.. šta tu ima da se vidi..

jednom rečju, čim nisu zanimljivi za gledati, odma vrede manje, znači treba da dobiju manje para, i ne treba da nas bude briga ako/kad odu iz zemlje, etc..


dakle, kakav to sistem vrednosti promoviše navijanje? izvinite što sam opet u manjini (tj što se ne slažem sa većinom, opšteprihvaćenim i default mišljenjem -- što mislim svojom glavom), ali meni se lično sve to nimalo ne sviđa...
[ detchkotzar @ 01.09.2003. 13:35 ] @
Da li zna neko koliko kostaju karte za utakmicu Partizan - Porto, kao i za
ostale utakmice koje ce se odigrati na Partizanovom stadionu (Real, Olimpik)?
I da li su one vec u prodaji?
[ iNCUBUs @ 01.09.2003. 23:22 ] @
Karte još nisu u prodaji, a koliko će da koštaju, to samo Zeka zna :D

Ali poredjenja radi, karte za utakmicu Real - Partizan su 175-230€
[ bluesman @ 02.09.2003. 11:00 ] @
sever i jug = 500
istok = 1500
zapad - nisam siguran
[ iNCUBUs @ 03.09.2003. 00:14 ] @
Citat:
bluesman:
sever i jug = 500
istok = 1500
zapad - nisam siguran


Istok i zapad, 800, 1000 i 1500, zavisi od položaja...
Prodaju se samo kompleti karata, znači za sve tri tekme..
[ bluesman @ 03.09.2003. 10:58 ] @
Prodaju se i kompleti i pojedinacno
[ Neflernis @ 03.09.2003. 11:32 ] @
a gde se prodaje i po kojoj ceni, ima li guzve ?
[ rkovac @ 07.10.2003. 20:33 ] @
kita marjanova
[ Bleya2 @ 08.10.2003. 18:37 ] @
Citat:
iNCUBUs:

Verovatno pamtite jednu od petardi, koju smo popili od Rapida... Šta reći osim da je jedan poznati funkcioner Partizana vidjen u kladionici u Švajcarskoj, dan pred utakmicu. Ovo nije samo trač za koji sam načuo, ovo je iz prve ruke. Ono za šta nisam siguran jeste priča da su svi fudbaleri uložili lovu.


Mislim da informacija nije tačna zato što su sportske kladionice u Švajcarskoj zabranjene .
[ iNCUBUs @ 08.10.2003. 21:35 ] @
Citat:
Bleya2:
Mislim da informacija nije tačna zato što su sportske kladionice u Švajcarskoj zabranjene .


Ništa, proveriću onda, da nisam slučajno pogrešno zapamtio :)

[ suncasin @ 09.10.2003. 23:56 ] @
Citat:
rkovac:
kita marjanova


Alo moderatori!!?
[ Gojko Vujovic @ 10.10.2003. 02:37 ] @
Nije tačno da sport promoviše bavljenje sportom. Sport promoviše gledanje i praćenje sporta i neku marku cigareta uz to. Primer - winston yuba liga, fast "internet" na sportissimu, i sl.

suncasin: što alo moderatori, pa ova tema cela je trebala da nestane čim se pojavila, ali kao hajde ovo je madzone pa može sve.. a ako može sve, onda ne može da škodi.
[ srki @ 10.10.2003. 04:14 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Nije ta?no da sport promovi?e bavljenje sportom. Sport promovi?e gledanje i pra?enje sporta i neku marku cigareta uz to. Primer - winston yuba liga, fast "internet" na sportissimu, i sl.

:-) Istina, istina. Mada mislim da bi ti ljudi koji prate sport uz cigare nasli opet nesto drugo da prate uz te iste cigare :-) Ali ipak gledanje i promovise sport jer da ga nema ljudi ne bi znali ni pravila i stvarno bi se retko igralo basket, fuca, odbojka....Mada ja volim da gledam kada igraju nasi klubovi i navijam jer mi je drago kada su ljudi oko mene zadovoljni. Sto kaze zombie mogu i sa drustvom negde lepo da odem da se radujem i ne moram da navijam za nase klubove ali ja nisam samo srecan zbog mog drustva vec i zbog mog caleta i zbog ostalih ljudi oko mene kada se raduju. Fora je sto nije bitno sto mozda nema nekakvog posebnog razloga za radovanje ali bitno je samo da se radujes. Isto ti je kao kada igrs CS pa kada tvoja ekipa pobedi. Ti u principu nemas nista od toga ali ipak se radujes...
[ suncasin @ 10.10.2003. 17:42 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
suncasin: što alo moderatori, pa ova tema cela je trebala da nestane čim se pojavila, ali kao hajde ovo je madzone pa može sve.. a ako može sve, onda ne može da škodi.


OK, slazem sa tobom da ne moze da skodi ali sam to shvatio kao provokaciju brata Hrvata . Da je napisao: ******* ili tako nesto ali ovakva izjava ne pristaje ovde pa i da je madzone. Ima toliko navijackih foruma, preporucujem http://www.tribina.co.yu/, a postoji i masa grobarskih, ciganskih, 1 slaninarski itd.itd. pa neka se tamo prepucava. A mozda je decko samo ljubomoran, ipak purgeri su u tome uspeli pre par godina, a on nije imao prilike da na Poljudu gleda neka evropska-svetska imena.

ps. kao sto je Partizan