[ tuesday @ 21.09.2007. 05:40 ] @
Prvog posla se svako seca. Da li je danas tesko poceti u Web dizajnu?
Sad posle godinu dana intenzivnog ucenja, vidim da jos puno treba da ucim.
Kako zapoceti danas?
Kako ste zapoceli vi?


[ Predrag Supurovic @ 21.09.2007. 11:17 ] @
Ovih dana bas radim na redizajnu sajta za jednog od svojih prvih klijenata, radjen davne 1996. godine.

Zanimljivo mi je bilo da je klijent generalno bio zadovoljan sajtovm i posle toliko godina, cak je sajt ispunjavao dobar deo zahteva koji se i danas postavljaju, vec su redizajnu pristupili pre svega da za nove i prosire sam sadrzaj pa usput i da se promeni izgled a ja sam to iskoristio da ugradim i neke savremenije pristupe, pre svega po pitanju SEO.
[ Marko_L @ 21.09.2007. 14:10 ] @
Ja se nikad nisam nešto ozbiljno bavio web dizajnom, uglavnom za svoje potrebe i ponekog prijatelja, međutim tada kada sam ja počeo sa tim, web sajtovi su se sastojali od nekoliko sličica + nešto teksta i kao takvi naplaćivali 100+ ondašnjih maraka :) Danas je to malo drugačije, postoji više tehnologija, potrebno je više znanja i dosta je teže odraditi konsultaciju sa klijentom, pogotovo kad ni on ne zna šta hoće, nego mu je primarni cilj da bude bolji od komšijinog (konkurentske firme) :)
Kako početi ? Pa, kao i sve ostalo. Dosta učiti, uzimati što je više moguće poslova, pa ako treba i za manje para, čak i besplatno, u cilju sticanja iskustva, odnosno prakse... i onda polako, pa dokle doguraš. Bitno je da želiš da radiš neki posao i da imaš želju da napreduješ, uložiš trud i vreme, a sve ostalo dođe samo po sebi.
[ tuesday @ 21.09.2007. 20:24 ] @
>
Hvala na odgovoru.


--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
[ bags @ 21.09.2007. 21:34 ] @
I obavezno stavljaj sve na papir jer ce zahtjevi klijenta vremenom uvjek rasti. :)