[ Valerij Zajcev @ 29.09.2007. 12:20 ] @
Sada?
Kako je izgledao dan jednog programera na prvom poslu, posle studija (koliko je bilo drugacije od onoga sto je znao kao student)?
[ ntojzan @ 29.09.2007. 12:49 ] @
Da li je pusac? Da li pije kafu?
[ NikolaVeber @ 29.09.2007. 15:11 ] @
Odgovor na pitanje da li pije kafu konvergira odgovoru "da" sa svakim radnim danom :)

A radni dan izgelda: ustanes, pijes kafu, programiras, jedes, programiras (ubaci pijes kafu na jos nekoliko mesta po izboru), ides kuci.


Sve zavisi od toga sta i gde radis..
[ Valerij Zajcev @ 29.09.2007. 15:16 ] @
Nisam kao po obicaju postavio pitanje kako treba. Briga me ko pije kafu i ko jede kifle ili burek za dorucak :D. Zanima me razlika izmedju ucenja/rada na projektima na faxu sa drustvom i resavanja problema iz realnog sveta. Recimo neko mi kaze "...trenutno radimo na razvoju e-banking softwera...", naravno meni kao pocetniku to ne znaci nista ali samo po sebi deluje komplikovano.
[ ntojzan @ 29.09.2007. 15:41 ] @
E, pa jako zavisi od toga da li pije kafu ili ne. Posto mi sto pijemo kafu i pusimo provedemo vise vremena u prostoriji predvidjenoj za to drzeci sastanke, i mi smo odlican materijal za menedzere. Dok ovi sto ne piju kafu i ne puse gube vreme radeci bog zna sta posto ni oni nisu nista produktivniji od nas. A ako neko kaze da radi e-banking, onda verovatno radi posao koji bi mogao da izvrsi prosecno dete iz neke provincije iz indije. :-)
[ ventura @ 29.09.2007. 19:28 ] @
Dođeš na posao, upališ kompjuter i odeš pravac u kuhinju na kafu, cigaru, trač partiju i jutarnje novine... Kad si to sve obavio onda sedaš da radiš, i dobijaš taskove od project managera na kojima trebaš da radiš.. Radiš na tim taskovima, pa kad dođe pauza za ručak onda ideš da jedeš, vratiš se u ponovo radiš na tim taskovima... I kad dođe kraj radnog vremena pakuješ se i ideš kući :)