[ vvuksa @ 11.10.2007. 13:10 ] @
Pre svega, pozdrav svima. Znam da ce vecina od vas koji budu citali umreti od smeha ali ovo sto cu napisati meni predstavlja problem.

Dakle, kao i svaki svrseni student konkurisao sam na sva moguca i nemoguca mesta. I prime me na dva posla koja su mi se i najvise svidjala. E tu nastaje problem. Sta odabrati. Jedan posao je predstavnistvo strane firme i uslovi su odlicni ali bih morao na obuku par godina preko. Druga firma je velika domaca kompanija u drzavnom vlasnistvu. Oba posla su iz struke. Voleo bih da cujem i pozitivna i negativna iskustva i misljenja vezano za oba posla.

Hvala svima.
[ Miroslav Jeftić @ 11.10.2007. 14:36 ] @
Ako će ti oni plaćati obuku tamo preko, idi šta čekaš. Jedino ako to 'preko' nije Irak ili Avganistan.
[ aleksandaraleksandar @ 11.10.2007. 18:39 ] @
nikad državna firma.
nema tih para...
[ milanche @ 12.10.2007. 17:47 ] @
Malo paradoksalno, ali je pravi rezon:

kad god treba da udjes u neku firmu, razmisli prvo kakav ces odatle da izadjes.

Kakva znanja ces pokupiti, kakvo iskustvo steci, kome ces trebati posle toga i za kakve pare ces moci da
pregovaras posle toga.

Cela prica je kao seljak i pijaca - nesto si stekao na univerzitetu, i sada to ides da unovcis. Kad odatle izadjes,
prica ce obrnuti jos jedan krug - nesto si stekao (iskustvo, kvalifikacije, znanje) u firmi, i ici ces to da unovcis
na nekom drugom mestu.

Za nekoga ko trazi prvi posao, mislim da je izlozenost konkretnim poslovima i konkretnim iskustvima daleko bitnije
od bilo kakve sigurnosti i dugorocnije bezbednosti (osim ako imas porodicu, cekas prinovu, i slicno).