[ rambo2004 @ 02.11.2007. 14:12 ] @

Da li neko može da mi objesni šta je posao IT Konsultant -a?

Unapred zahvalan :)
[ jablan @ 02.11.2007. 14:23 ] @
Konsultanti obično imaju neko duboko, a usko specifično znanje neke oblasti i naplaćuju to. Znači, na primer: moja firma instalira novi sistem za obradu dolazaka i odlazaka na posao i treba da migrira podatke iz starog sistema. Unajmi se konsultant koji to odradi za tri dana i dobro naplati, ali jednom kad završi posao, završio je.
[ kasaad @ 02.11.2007. 14:38 ] @

Hm pa u principu da al to je kad si spoljni konsultant da tako kazem, IT-consulting je vrlo neodredjena kategorija. Mozes ti biti i na mestu koje odradjuje IT strategiju unutar preduzeca i prihvata odnosno prilagodjava ponude it-departmenta. Naravno ovo je ukoliko se radi o velikoj firmi sa vise ogranaka moze se raditi i radi se dosta i troskovni racun itd. primer projekata bi bio npr standardizacija pristupa podacima restruktuiranje stampaca i prilagodjavanja njihovog broja (smanjenje troskova upotrebom manje resursa), prihvatanje novog nacina vpn-a i njegovo sprovodjenje u tvom ogranku, implementacija sap-a itd itd.

U svakom slucaju u ovom obliku se vise svastari al se manje seta okolo tj ne salju te svake nedelje u drugu firmu resis problem pa ajmo opet.
[ Java Beograd @ 02.11.2007. 15:22 ] @
Manje - više svodi se na to da prodaješ suvo znanje, a ne web sajt, video klip, animaciju, softver, hardver.

[Ovu poruku je menjao markom dana 02.11.2007. u 16:51 GMT+1]
[ rambo2004 @ 03.11.2007. 17:08 ] @

Razumeo sam. Hvala vam.