[ MilošV @ 15.09.2003. 07:54 ] @
Vec nekoliko dana u "Vijestima" ide oglas "sljedece sadrzine":
Potreban arhitekta ... sa dobrim poznavanjem Autoveda i Arhiveda...

Prije par godina druga firma je dala oglas:
Potreban dizajner ... sa dobrim poznavanjem Autokeza

Poslije malo gorkog smijeha, sjetih se da sam par mjeseci radio u velikoj firmi ciji direktor/vlasnik (u nasem rjecniku: "gazda", pi kako sam zamrzio tu rijec) je vrijeme koje nije koristio da ide unaokolo i urlice na zaposlene=kmetove koristio na davanje svakakvih oglasa tipa: "Potreban dipl nesto za ovo-ono, pocetna plata 1000".
Poenta je bila da njemu zapravo ti ljudi nijesu bili ni potrebni, vec je uzivao u razgovoru (interview-u) sa nesretnicima koji dodju sa sve diplomama, CV-om, sredjeni i namirisani da ostave utisak a onda im on, poslije price kojoj samo nedostaje da intervjuisanom zalijepi dva samara, kaze:
"Ova tvoja diploma... Ja ovo mogu da kupim kad ocu! (baca papire po kancelariji) Ovi poslovi sto si radio, ovo si sve mogao da izmislis! (opet bacanje) Evo ti zadatak da se dokazes: (npr) napravi mi godisnji plan rada za podgoricku mljekaru "
Stvarno je jednoj mucenici dao da pravi plan rada za mljekaru, iako je tome sto njegova firma i mljekara rade dodirna tacka jedino sto on pije jogurt svako jutro.

Pazite na sto se javljate!
[ Trunks @ 15.09.2003. 13:15 ] @
Hahah, ne mogu da verujem (ovo za šefa). BOFH.
[ iNCUBUs @ 15.09.2003. 13:23 ] @
Koja primitivna seljačina, ne mogu da verujem :)
[ MilošV @ 15.09.2003. 13:40 ] @
Evo vam jos jedan biser:
Toliko se obogatio da mu se nije vise dopadao postojeci stan na Svetom Stefanu, htio da ga zamijeni za ljepsi (!) dao oglas i...
Jednom sam bio prisutan kad se javio nekom:
"...Stari, stan je na obalu, mo's se popisat' u more sa terase..."

BUHUHUHU i sad mi je smijesno.
Godine sverca nafte & derivata izgradise svakakvu aristokratiju :)
[ salec @ 15.09.2003. 14:56 ] @
Vreme leči sve...prva generacija zgrne...odškoluje šlifovanu drugu generaciju (ponekad)...treća generacija sve raspi*ka na svoje hobije ili umetnost ili lagodan život.
[ ventura @ 15.09.2003. 17:21 ] @
Ma nemojte da se lozite, pa koliko puta one glupace sto kucaju oglase pogrese...

Sta one znaju sta i kako tu treba da pise..
[ Mikky @ 15.09.2003. 22:31 ] @
Tom gazdi trebaju jedne (ako ne i vise) dobre batine.