[ bogysha81 @ 14.11.2007. 13:22 ] @
Konkurisao sam u jednoj gradjevinskoj firmi i primljen. Ali je nastao problem. Posto postoje novi ISO standardi oko zaposhljavnja, potrebno je pribaviti:

1. sliku novijeg datuma
2. LBO broj
3. radnu knjizicu
4. potvrdu da nisam osudjivan ili da se vodi neki spor protiv mene

E tu je sad nastao problem, posto su sudovi u strajku i ne zele da mi izdaju potvrdu. Dok ne donesem tu potvrdu firma necje potpisati ugovor o radnom odnosu. Tako da se ni ja ne mogu zaposliti do daljnjeg.

Jbt ti drzavu kad ispashatju pojedinci. :( Oni strajkuju i chuvaju svoja radna mesta, a ja mogu samo da se obesim .:S

[ bakara @ 14.11.2007. 13:31 ] @
Ako se dobro secam ja sam poslednji put tu potvrdu vadio u mup-u.
[ bogysha81 @ 14.11.2007. 13:36 ] @
Rekli su mi da tako nesto iskljuchivo izdaje sud. :(
[ Java Beograd @ 14.11.2007. 13:51 ] @
Ima li gorih gluposti od takvih potvrda ? Šta da sam osuđivan ? Onda nikako ne mogu da se zaposlim u nekoj firmi - jer, zaboga, osuđivan sam. I onda logično - opet u kriminal. Verovatno su još rekli i onaj nastavak koji toliko uveseljava našu birokratiju: "... ne stariji od šest meseci !"
[ Ivan Dimkovic @ 14.11.2007. 13:57 ] @
Citat:

Posto postoje novi ISO standardi oko zaposhljavnja,


Off-topic, ali takve provere nemaju blage veze sa ISO-om.
[ bogysha81 @ 14.11.2007. 16:09 ] @
hahahahhaha nista nisu rekli za 6 meseci.

Ali zato u sudu cepaju kaficu i slatko se smeju. Izgleda ko scena iz onog filma Momachko veche sa sve pandurom sto bi trebao da je na vratima (koji je gistro obezbedjenje sud-a ili sta vecj) :D
[ brainbuger @ 14.11.2007. 17:21 ] @
Citat:
bakara: Ako se dobro secam ja sam poslednji put tu potvrdu vadio u mup-u.
I ja sam skoro vadio u mup-u, ali mup salje zahtev sudu pa cekas nekoliko dana da im ovi odgovore.

Ima jos jedna zanimljiva stvar kod vadjenja te potvrde, kada vas administrativac pita za razlog vadjenja potvrde i ako kazete da je zbog vize (kao sto sam se ja slucajno izleteo) onda je cena nesto veca. A kada sam pitao za razlog, rekao je da ni on ne zna :))
[ fade @ 24.07.2009. 17:20 ] @
Evo i meni je potrebno da vadim tu potvrdu. Da li mora da vadim u opstini gde sam prijavljen, koja je 100-ak km udaljena, ili mogu npr u palati pravde u BG ?
[ Marenović Slaviša @ 25.07.2009. 13:49 ] @
Vadis je u sudu, ne u opstini....


@Java Beograd:

Ako si osudjivan uslovno, ta se kazna moze izbrisati iz tvoje KE (krivicne evidencije) u sudu, nakon sto prodje period na koji si osudjen.
Recimo, osudjen si uslovno na kaznu 3 meseca na godinu. Kada prodje godinu dana, odes u sud i trazis brisanje te kazne.

Ako si bio dobar, oni ti i obrisu....


P.S. Ali iako ces nakon brisanja biti u mogucnosti da izvadis potvrdu da nisi osudjivan, u MUP-u ce ti TRAJNO ostati zabelezeno zasta i koliko si bio osudjen, tamo se ne brise....


[ fade @ 26.07.2009. 14:43 ] @
Da li moram da je vadim u opstini gde sam prijavljen, a ne bukvalno u zgradi opstine?

Moze li se potvrda izvaditi i ako sam u Vranju, ili moram da idem tamo gde sam prijavljen da bih je izvadio?
[ spredic @ 02.08.2009. 20:27 ] @
Citat:
Da li moram da je vadim u opstini gde sam prijavljen, a ne bukvalno u zgradi opstine?
Moze li se potvrda izvaditi i ako sam u Vranju, ili moram da idem tamo gde sam prijavljen da bih je izvadio?

ja sam pre par godina vadio u sudu potvrdu da nisam osudjivan.
ako si menjao adrese, mozda te teraju iz dva suda da doneses potvrdu...
dakle, sve zavisi gde si sve ziveo i koliko dugo, jer sud ti izdaje potvrdu da nisi kod njih osudjivan pa ako ti poslodavac vidi da si menjao adresu, moze ti traziti i od tamo.
ali odnesi bar jednu potvrdu, mozda su poslodavci zaboravni ljudi:)
[ rista1388 @ 25.01.2010. 09:25 ] @
posle ove reforme sudova za potvrdu se ide u palatu pravde
[ Srđan Pavlović @ 25.01.2010. 09:56 ] @
Mrzi me sve da citam, uglavnom odgovor pokretacu teme:

Potvrdu da nisi kaznjavan i osudjivan vadis u svom mestu (prebivalistu),
u sudu. Dodjes i kazes da ti to treba, gotovo je za max. par dana i to
samo ako salju negde u centar opstine pa se vraca, inace moze i brze.

Posto sam iz Shida, kada sam to vadio (par puta mi je trebalo za konkurs na posao),
onda oni posalju u Sremsku Mitrovicu, pa ovi tamo to odrade ili provere ili sta vec, pa
vrate u Sid, i onda podignem taj papir, znaci zbog tog slanja tamo-vamo treba par dana.


Pozdrav, Srdjan.