[ deex @ 15.11.2007. 17:30 ] @
Imam firmu koja super radi sticajem okolnosti zbog jedne prevare i duga od stane jednog klijenta trenutno sam ostao bez para tako da onemogucen sam da nastavim posao jel nemam dovoljno za nastavak rada.
Imam obezbedjeno trzite ugovore za narednih 30godina sa Nemackim , Svajcarskim firmama.
Sad kad ni od jedne banke nemogu da dobijem kredit jel sam zadnja tri meseca primio pare na ruke od nekih firmi da bi ustedeo na porezu a ono sto sam primio na racun platio radnike i sve poslove i nesto ulozio.
Sa me ucenjuju neki saradnici da im pordam firmu u koju sam ulozio sve sto sam imao kao i mnogo truda.
Da li prodati firmu za male pare ako ostanem ovako nemogu da radim i ako mi hvali malo para.
Da li neko ima neku ideju kako nabaviti 2000-3000e bilo koji nacin.
Kod banaka ne moze to sam probao kod zelenasa ne moze jel sad nemam auto kao ni neku nekretninu prijatelji svi ni da cuju da pomognu.

Neznam sta dalje i ako bi te pare zaradio za 10dana rada sve vise uvidjam da ih nikad necu nabaviti.

Ako neko ima neku ideju neka napise....

Hvala puno

Dex
[email protected]

[Ovu poruku je menjao momsab dana 17.11.2007. u 13:30 GMT+1]
[ quality @ 15.11.2007. 19:36 ] @
Pljacke, ubistva... salim se...

Imas li nesto u firmi vredno pa da zalozis? Sta je sa tim firmama iz inostranstva? Trazi avans od njih...

Cime se bavi firma?
[ kgivica @ 15.11.2007. 20:00 ] @
odakle si prijatelju?
kod nas zelenaši ne traže da imaš ni kola ni nekretnine. dovoljno je to sto zelis da sačuvas prste na ruci, ruke, noge ...
[ deex @ 15.11.2007. 21:23 ] @
Avans od tih firmi sam pokusao da dobijem ali ne moze.

Ako neko zna nekog zelenasa koji bi dao pare bez zaloga neka javi nebezim ja od toga da vratim tako da me nebrine sta on moze da uradi ako mu nevratim.

Hvala svima

[ bakara @ 15.11.2007. 22:13 ] @
Meni nije jasno da ako ti firma tako dobro radi i da imate posla za narednih 30g da je problem u 3000 eura?

Pa valjda komintenti imaju dovoljno poverenja u tebe?

Ne vidim koju to firmu moze da izvuce 3000 eura...
[ deex @ 16.11.2007. 10:23 ] @
Pa komitenti su firme sa vise akcionara tako da bi dobio nesto od njih unapred mora da se ceka i po 1mesec a isplata im je jednom u 7dana tako da mi kazu da nema smisla da cekam.A i sta nekog briga i sto bi neko dao firmi neke pare pogotvo sto su to ljudi koji gledaju i za 50e a ne 3000e i ako imaju puno i zarade 3000e za par dana i na meni zarade nemaju bas nekog razumevanja za pozajmice....


Pa moze da izvuce jel su to pare za troskove firme , imam ja para ali imam nekih 4.000e a treba nekih 7.000e.

Pa ako te neko prevari za 70.000e i te kako moze biti problem i 3.000e , nisu oni problem za firmu kad radi jel firma to zaradi za 10dana ali je problem kad neradi.

A ja sam sve ulagao u stvari koje sad nemogu da prodam i sve mi trebaju da se firma raspada i da nema posla ja bi sve prodao uzeo pare i zavrsio ali nema smila uzeti sad 150.000e za nesto u sta si ulozio preko 500.000e i sto ti doniso zaradu od preko 7-8.000e mesecno nekad i dosta vise...

Pozdrav svima
[ dalibord5 @ 16.11.2007. 10:50 ] @
Ako ne mozes da nadjes 3000 evra,a jako dugo i dobro radis svoj posao...onda nemoj vise nista da radis.
Posebno sto se radi o pozajmici na kratak period i o ulaganju.
Sta bi bilo da trazis za drogu,ili za "vadjenje" na kocki?
Neubedljivo mi sve ovo zvuci.
Idi trazi novac.
Ne gubi vreme na internetu.
[ deex @ 16.11.2007. 10:57 ] @
Ako neko hoce naziv firme i pib nek ostavi mail pa cu mu poslati.
Ja na sve nacine trazim pare nasao sam ja nesto para ali vise neide nasao sam nekih 7-8.000e ali sad mi hvali jos malo.
Naravno da radim na tome da nadjem i nacu na bilo koji nacin i sve cu uraditi da nadjem pare necu da ostanem bez icega i da radim kod nekog ovaj posao koji radim mi je se ukazao sad i nikad vise.

[ mkaras @ 16.11.2007. 11:46 ] @
Daj naziv firme i PIB pa mo�emo da nastavimo dalju pri�u
[ quality @ 16.11.2007. 12:08 ] @
Rekao si da si nasao 7-8000 i da ti fali jos malo a pre toga kazes da imas 4000 i treba ti ukupno 7000 da resis problem... Malo mi ovo nije ubedljivo... Zalozi te masine koje si kupovao... Kazes da ti one donose novac i da si ulozio veliku kintu u njih... Svaki zelenas ce da ti da novac na zajam ako zalozis neku masinu! Ako ti treba 3000 a masina vredi 10000 onda nikakav problem nemas oko toga...

Malo mi ovo lici na zajebanciju...................
[ deex @ 16.11.2007. 12:46 ] @
Pa sto ja imam da zalozim nije interesatno za zelenase nisu masine nezanima njih koliko sam ja ulozio u nesto ono hoce nesto tipa kola kuca da mogu da podaju ako im neplatis.....
[ deex @ 16.11.2007. 12:47 ] @
Sto se tice imena firme i piba nije problem dacu ga svakom na mail koji ima razlog zasto mu treba suludo je da ga pisem na forumu....

Pozdrav
[ Stefano @ 16.11.2007. 14:49 ] @
Suludo je da napises na forumu, sutra treba neko od nas naprimer da saradjuje sa tobom, i mozes misliti kako bi te gledali.

Sto se tice saveta, ovde ti je sve receno. Kredit neces dobiti, shvatio sam zbog cega. Sto se tice pozajmica "nezvanicnih finansijskih institucija", odnosno zelenasa, bez zaloga neces dobiti nista. Eventualno neku sicu. Znam i te ljude, znam kome daju, koliko daju, i kako daju. Znam i njihove metode naplacivanja dugova, posto vecina od njih "radi" i kao uterivaci dugova. Tako da njih izbegni.

Mozda ce biti i onih koji ce ti savetovati da pokusas da "obrnses lovu" na kocki. Postoji mogucnost da ces tako zakrpiti rupe, ali ta mogucnost je vrlo mala, stoga i to batali.

Dacu ti jedan prijateljski savet za buduce poslovanje. Malo apsurdno zvuci da si u firmu ulozio preko pola miliona eur, a da sada nemas ukupno 7-8 hiljada eur. Zar ne zvuci cudno?
Moje misljenje je da veliki broj mladih firmi, sa gramzivim menadzmentom, i neiskusnih preduzetnika propadne upravo zbog losih investicija.
Da li si investirao u neki "fond za crne dane"? Deo dobiti uvek treba investirati u imovinu (kojoj nece padati vrednost), koju u slucaju neke nepredvidjenje okolnosti mozes lako prodati, i namiriti dugovanja, ili sta vec.
Ako se izvuces iz ovoga, sto ti iskreno zelim, jel mi je zao kada vidim da je neki preduzetnik na ivici ponora, pokusaj da odredis u koju ces likvidnu imovinu ulagati deo dobiti.
Znaci mislim na nekretnine, eventualno neki dobar investicioni fond, znaci u neku imovinu koju ces lako unovciti, ako ti zatreba, kao recimo sada.

Bas me zanima koliko dugo poslujes, i da li ti je ovo prva kriza te vrste.
Ako mozes na pp mi odgovori koliko ti "prijatelji" nude za firmu, bas me interesuje koliko su ljudi spremni da "ucine" u takvoj situaciji.
[ deex @ 16.11.2007. 16:13 ] @
Pa ovako imao sam ja crni fond i to dosta veci od te sume koja mi sad treba ali kad su mi neki ostalu duznu velike pare sa tim crnim fondom nisam mogao to da pokrujem.
Ja sam ulagao sve pare znajuci da ce da mi se vrate i sve ulozeno sam zaradio.

Ovo je prva kriza te vrste moje firme.

Sto se tice prijatelja nude jako malo jel su neki svesni da sad mi trebaju pare i gledju da kupe sto jeftinije.
Dovoljno je da ti kazem da mi sad nude 50puta manje nego pre par meseci neki sad obrazlozenjem sad ti trebaju pare i moraces da prodas....
Tesko je kad ulozis u firmu sve da bi ona radila sto bolje kad imas poslove visko isplative a gledas kako zbog malo para propadas...
Sto se tice prijatelja nemogu reci da su svi isti jedan koji bas i nema para dosao je i bez mog pitanja dao mi 10.000e i rekao znam da te moze izvuci ja kad sam rekao da mu popisem da mu dugujem on je odbio i rekao znam da ces mi vratiti i verujem u tvoj posao da imam vise dao bi ti....

Tako je to kod nas obicno ono koji imaju nedaju koji nemaju daju ... A onaj sto je dao 10.000e radi covek za 250e i to se skupljao godinama on mi inace vodi knjige to jest agencija u kojoj on radi.

[ deex @ 16.11.2007. 16:15 ] @
Koja bi se to suma mogla dobiti od zelenasa bez zaloga ako neko zna neka mi posalje mail na [email protected]

Izvinjavam se sto nemogu da saljem privatne poruke jel mi je ovaj nick otvoren pre par dana a za prosli nemogu da provali pasword a pravila foruma je da nick mladji od 7dana ne moze da salje privatne poruke...
[ Stefano @ 16.11.2007. 19:34 ] @
Citat:
Ja sam ulagao sve pare znajuci da ce da mi se vrate

Tvoj primer je nazalost konkretan-skolski primer, kako prolaze pre ili kasnije oni koji ne postuju pravilo diversifikacije u biznisu. Nikad ulagati sve pare u jednu stvar, koliko god bilo sigurno da ce se vratiti.

Citat:
Koja bi se to suma mogla dobiti od zelenasa bez zaloga ako neko zna neka mi posalje mail na [email protected]

Nema potrebe da ti saljem na mail, reci cu ti, daj Boze, da ti da 100-200 eur, ako dosta veci novac vrti, i ako bas hoce da ti pomogne, niko od njih ne zeli da rizikuje. Trazice ti bar mobilni telefon, ili tako nesto, nesto sto moze da lako "uvalja"..
Mani se zelenasa, savetujem ti. Znam ko su ti ljudi i kako posluju, nece ti se svideti, pogotovu sto oni imaju sve adute u rukama, ti im ne mozes nista. Za svaku vecu pozajmicu pravi se ugovor, koji njih stiti 100%.

Citat:
Sto se tice prijatelja nude jako malo jel su neki svesni da sad mi trebaju pare i gledju da kupe sto jeftinije.
Dovoljno je da ti kazem da mi sad nude 50puta manje nego pre par meseci neki sad obrazlozenjem sad ti trebaju pare i moraces da prodas

Mozda nije prijateljski ali je u skladu sa poslovnom logikom investitora. I na berzi se kupuju akcije za koje procenis da ce im rasti vrednost, tako je isto i kod kupovine DOO preduzeca.

Ne znam kako da te savetujem da se izvuces iz problema. Ne logicno mi je da nemas ni jednu nekretninu u vlasnistvu. Imas li auto? 500K eur u biznis, a bez nekretnina i pokretne imovine, malo mi je ipak nelogicno.
[ deex @ 16.11.2007. 21:16 ] @
Auto sam bio prinudjen da prodam tako da ga vise nemam.

Znam da se treba ulagati u vise stvari ali morao sam da zavrsim jednu stvar do kraja pa tek onda da idem na druge ali svedno ja imam 3 razlicta posla sto radi moja firma i za 10firmi tako da nije to samo jedan posao....Poslovi jeste da su slicni ali su razlicti ...



[ pctel @ 17.11.2007. 08:44 ] @
@deex
Sta je sa licnim prihodima? Valjda si imao neki prihod od te firme - platu, dividendu? U tom slucaju mozes da uzmes kredit u banci na par godina? I za sta ti tako hitno trebaju pare? Ako je za plate - lepo sazoves sastanak i kazes "ljudi, takva i takva stvar, platu cete dobiti tek za 2 meseca, pa ko to ne moze, zao mi je, ne mogu da ga zadrzim na silu". Ako je za porez - blokirace ti racun, pa sta, cim stignu pare, odblokirace se. Ako je za troskove (struja, voda, grejanje, telefon) tu u principu moze da se kasni sa placanjem. Ako je za repromaterijal, svaki dobavljac sa kim radis >godinu dana ce ti dati materijal na odlozeno placanje. Prilicno mi je neshvatljivo da velika firma ne moze da funkcionise bez para mesec-dva. Ako nema izgleda da se dodje do para u tom periodu onda prodaja nije jedino resenje, postoji i dokapitalizacija - znaci, ako se proceni da firma vredi naprimer 100.000 EUR-a, onda neko treba da donese jos 100.000 EUR-a i tada ima polovinu firme koja vredi 200.000 EUR-a, a duplo veca firma ce verovatno donositi i duplo veci profit, pa tako neces biti na velikom gubitku.

Inace, delujes veoma konfuzno i neorganizovano, ali kad je covek u panici, takvo ponasanje je uobicajeno.

Koja je grana industrije u pitanju? Ko to potpisuje ugovore na 30 godina?!
[ deex @ 17.11.2007. 11:48 ] @
Pa ja zadnjih par meseci nisam dizao platu nego sam uzimao na drugi nacin tako da banke cim vide si 3meseca bez plata nece ni da cuju za kredit.
Sto se tice para firma kad pocne da radi pare su tu za 10dana , plate su isplacene na vreme i nebi nikad kasnio 2meseca sa platama.
Bez para nema sanse da pocnem da radim , a sto se tice toga da nekom prodam jedan deo firme ili da neko ulozi pa dobije akcije nisam ja protiv ali nebi da me neko ucenuje prodaj mi celu firmu za male pare.
Naravno da ako bi neko usao sa parama da bi profit bio veci ali nema tu realnih ljudi ako udje sa 10.000e malo mu je da dobije akcije ili cak ako zeli i nezavistan posao to jest jedan projekat u okviru firme i da moze da zaposli 10 ljudi ako radi ok zarada ce mu biti daleko iznad proseka ali nasi ljudi bi odma 5000e mesecno a da udju sa toliko sto je nerealno.Ja posla imam i previse i nije mi problem da nekom usputim da radi ali ne moze se izvesti sa 10.000e veca zarada od 1200e mesecno jel po radniku ide oko 100e sad sto su nasi ljudi hoce odma i hoce sve to ne moze umesto da idu postepeno sad imam 10 pa za 6meseci 20 i tako dalje oni bi odma sve i sve im je malo....

Sto se tice posle jel mnogima ovde nije jasno o cemu se radi , ja imam firmu koja se nelazi u jednoj zemlju eu ona hvata poslove i ja to odradjujem sa drugom u srbiji.To su poslovi marketing , web dizajna , rad sa njihovim klijentima i telemarketing... U ovim poslovima je jako bitno iskustvo radnika tako da oni nemaju nameru da rade 1god sa jednim pa onda sa drugim nego ako uzmu neku firmu popisuje se ugovor na 10god ili duze a oni dobiju daleko najbolje uslove po tim uslovima nemaju sanse da zaposle radnike u toj zemlji gde im je bruto plata 2500e (neto negde oko 1300e) kancalarije ... Ja im odradim to isto stim sto u Beogradu su radnici tri puta jeftiniji kao i poslovni prostor.

Tako da je moja zarada sigurna i ni u jednom trenutku se ne moze dovesti u pitanje...

E sad da bi ustedeo na porezu pare sam dizao u toj zemlji ne u srbiji tako da onda u srbiji nemogu dobiti kredit a u toj zemlji jel nezivim takodje nema sanse...

Nisam pisao precizno jel nije pametno da iznosim podatke o firmi i poslu na forumu...

A firma se bavi jos i pisanjem programa , radimo poslove za neke knjigovodstvene agencije a njima se vise isplati da angazuju moju firmu nego da sami radi.Oni samo skeniraju sta treba i sve se uradi kod mene posalje im se na mail oni samo stampaju i udare pecat.


Pozdrav



edit: pisi sve u jednoj poruci


[Ovu poruku je menjao momsab dana 17.11.2007. u 13:28 GMT+1]
[ Stefano @ 17.11.2007. 12:56 ] @
Koliko shvatam ti imas firmu u EU (pretpostavljam neka kombinacija sa UK LLC-om ili tako nesto), i predstavnistvo u Srbiji.
Da bi ustedeo na porezu, isao si u EU, i podizao pare i u cashu donosio u Srbiju, da li je tako? Vidis oko poreza, donelo ti je ustedu tada, ali sada imas problem, sto ne mozes da podignes kredit, po principu sto ne platis na mostu, platis na cupriji, ne bukvalno, ali otprilike to je to. I kod tih usteda treba biti pametan, jedan deo u svakom slucaju treba da prodje kroz potpuno legalne tokove. Da si tako uradio sada bi mogao da dobijes kredit, bez problema.
Posto imas firmu u EU, koja radi, znaci nije neka fiktivna offshore kombinacija, onda bi trebao da mozes kao firma da podignes kredit u nekoj tamosnjoj banci.
[ deex @ 17.11.2007. 14:15 ] @
Sto se tice kredita van srbije ne moze ni to jel osnivac kako oni kazu ne zivi u zemlji firma nema zaposlenih nego se kako oni kazu bavi poredovnjem a i otvorena je pre 4meseca tako da nema sense da dobije kredit.
Vide oni pare koje su prosle kroz racun ali kazu zadnih 30dana nije nista proslo a i oni ako daju kredit traze hipotreku na nesto...

Sve sam ja to probao ali ne moze nadam se da cu naci neko resenje.
[ mkaras @ 18.11.2007. 17:42 ] @
Citat:
deex: Sto se tice kredita van srbije ne moze ni to jel osnivac kako oni kazu ne zivi u zemlji firma nema zaposlenih nego se kako oni kazu bavi poredovnjem a i otvorena je pre 4meseca tako da nema sense da dobije kredit.
Vide oni pare koje su prosle kroz racun ali kazu zadnih 30dana nije nista proslo a i oni ako daju kredit traze hipotreku na nesto...

Sve sam ja to probao ali ne moze nadam se da cu naci neko resenje.

Druže ti si prilično bezobrazan. Tražiš pomoć a ne želiš da daš niti jedan podatak o firmi ili sebi. To što ti tvrdiš da imaš tržište i sve ostalo je prilična glupost i počinješ da zamaraš. Samo kukaš a kada trebaš da kažeš nešto konkretno obavezno izvrdaš odgovor. Moj ti je predlog da prekineš da daviš ljude, odavno je prošlo vreme prevara tipa dobio si na lutriji, potreban posrednik u prebacivanju para i slično. Ili možda i ti pokušavaš da dođeš do para na isti način kao i tvoji poslovni partneri.
[ quality @ 18.11.2007. 18:24 ] @
Citat:
mkaras: Druže ti si prilično bezobrazan. Tražiš pomoć a ne želiš da daš niti jedan podatak o firmi ili sebi. To što ti tvrdiš da imaš tržište i sve ostalo je prilična glupost i počinješ da zamaraš. Samo kukaš a kada trebaš da kažeš nešto konkretno obavezno izvrdaš odgovor. Moj ti je predlog da prekineš da daviš ljude, odavno je prošlo vreme prevara tipa dobio si na lutriji, potreban posrednik u prebacivanju para i slično. Ili možda i ti pokušavaš da dođeš do para na isti način kao i tvoji poslovni partneri.


U pravu si 100%!!!

Ja takodje mislim da ovaj malo se zeza sa svima nama jer da njemu trebaju pare i da mu je tolika frka ne bi visio na forumu neko bi kopao gde god moze da nadje pare!!!
[ P1ksi @ 18.11.2007. 23:04 ] @
Elem:

1. Da li neko ima neku ideju kako nabaviti 2000-3000e bilo koji nacin.
2. Ja na sve nacine trazim pare nasao sam ja nesto para ali vise neide nasao sam nekih 7-8.000e ali sad mi hvali jos malo.
3. Sto se tice prijatelja nemogu reci da su svi isti jedan koji bas i nema para dosao je i bez mog pitanja dao mi 10.000e i rekao

krenuo covek od 2-3000, a 5 poruka kasnije mu i 10.000 malo...

Poruka pokretacu ove teme - javi mi se na pp, pa ako me ubedis, mozda i prodam farbaru...
[ deex @ 19.11.2007. 07:57 ] @
Lepo sam rekao koliko mi hvali tih 10.000e sam ulozio ranije dosta me je izvuklo i sad mi hvali jako malo.
Ja sam ovde pitao za savet sta bi neko radio da je na mom mestu...

A ti P1ksi javi se na mail [email protected] nemogu da saljem pp ne znam zasto prijavljuje neku gresku.

Pozdrav svima
[ dexinho @ 04.04.2008. 09:13 ] @
sad tek nabasoh na ovu temu...Nadje li ti pare,pricaj sta je bilo bas me zanima
[ Nenad1234BGD @ 04.04.2008. 11:28 ] @
Steta sto ranije nisam nabasao na ovu temu... mada ako je josuvek aktuelno par predloga

1. Onima koji zele da ti kupe celu firmu, predlozi da je dokapitalizuju i postanu akcionari.

2. Prodaj onaj dug od 70,000 nekome za dosta manju sumu i nastavi posao

3. Ako se radi izvozni posao, pogledaj da li su dostupni fondovi za kreditiranje izvoza

[ Vladimir Petrovic @ 15.10.2008. 23:39 ] @
Ja sam saradjivo sa userom "deex", tj. Vladimirom. Na pocetku je saradnja bila ok, ali na kraju ja sam mu isporucio odredjene usluge, a on mi je vec 4 meseca ostao duzan 50EUR. Telefon koje sam imao je iskljucio i ne odgovara, kao ni na email. Prvo je gospodin Nenad Gerh, koji je kako sam shvatio iz price (ako prica nije izmisljena) Vladimirov poslodavac iz nemacke odgovarao na emailove i pricao mi je kako ce novac uskoro biti uplacen, ali nista od toga. Tako da svima savetjem da se pripaze, smesna je to firma, kada me zavlace za tako sitnu lovu.
[ mihajilo @ 16.10.2008. 13:38 ] @
pa ti im lepo stavi ime i podatke sa adresama ovde pa ti nece biti zao tih 50 evra jer ce i drugi moci da vide kakva im je firma.
znaci ono je bila prevara.
kao imam ja i masine bruka vredne,ovo , ono , a bavi se web dizajnom - verovatno je imao jedan racunar.
[ smsnet @ 14.04.2009. 11:22 ] @

Tema je malo zastarela, ali cisto da podelim sa vama moje iskustvo o poslovnom predlogu Nenad Gerh ( namerno ovako napisano zbog gugla )

Po njegovoj prici, on ima kombinacije sa Nemackim firmama koje outsorsuju callcentre u Srbiju. Zarada je brza, laka i sigurna.

Sa njim nisam usao u bilo kakve poslovne odnose iz sledecih razloga.

1. Brza i laka zarada na kojoj se potencira ne postoji! To ima samo kod Jezde, dafine i Kruna trade-a.

2. Uslov da se kupi bas odredjeni tip racunara po odredjenoj ceni.

3. Ubedjivao me da u jednom gradu unutrasnjosti vec postoji takav callcentar, na moj komentar da sam ja za vikend bash tamo i da zelim da popricam sa covekom koji to radi dobio sam odgovor "da je on bash taj vikend odsutan" ... nastavio sam insistiranjem da vidim kako citav posao funkcionishe, jer 30-40eur za putarine i benzin je sica naspram ulaganja od par hiljada eura u callcentar opremu. Naravno, callcentar u tom gradu nisam nikada video, jer je vlasnik uvek bio sprecen da me primi.

4. Seljacko ubedjivanje "ako ti neces ima ko hoce, imam dosta zainteresovanih, pozuri, necu da gubimo vreme, ... " obicno smrde na neku prevaru.

5. Sasvim slucajno upoznam devojku koja drzi casove Nemacog u Nisu ( gde takodje covek ima nekoliko callcentara ) i zamolim je da se raspita... nema puno ljudi koji znaju nemacki... narvno o tome niko nista nije znao, cak ni ucenici Angele Fisher koja vazi za najjacu skolu nemackog jezika u Nisu.

6. Osecaj da nesto tu smrdi.

Na kraju, nikakvih konkretnih dokaza nemam da je "posao veka" prevara, ali savetujem oprez.



[ Naca78 @ 17.04.2009. 16:18 ] @
Ja sam ovu temu citala i nije me puno zanimala. Dok clan pod imenom smsnet nije poceo da i mene uzima usta.

Vi ako mislite da samo vi imate firmu i da u Nisu niko neradi a to provereno preko neke skole. Osim sto su mi dolazili ucenici te skole koju su znali jezik toliko dobro da mislim da bi ima gospodin Sojic iz bele ladje mogao da bude predavac srpkog a nemacki im je razume se jos losiji , da se razumemo i je ne znam sprski dobro bila sam van Srbije ali nikad nepricam kako ga znam. Vlasnici skole su stvarno divni ljudi ali oni nemogu da nauce nase ljude jeziku dobro ako oni nisu ziveli negde ipak akcenat je bas veliki i pola reci nezaju sto je i normalno.

Ako nesto imate protiv Nenad obratite se njemu. Ja nisam htela da vas primim kod mene pitao je bilo jednom da dodje neko , mislim da ste to bili vi mozda se ja vram. Pa imate firmi koliko god hocete pa idete gledajte i platite nekoj pa neka vas uce sve danas kosta. Ja nemoram nikog da primim pa ni Nenada ako tako zelim. A zasto bi konkurenciju primala i upucivala u posao. To sto sam uzimala posao od njega neznaci da moram da budem ogledno odeljenje gde ce neko da dolazi gleda moje radnike. Meni nikada niko nije pomogao ni najmanje od konkurencije nego samo podmenaanje noge i onda ja da nekog koga ne znam ucim ili da dolazi kod mene preslikava nesto nece moci.

Imate u Nisu 4 call centra bas za nemacko trziste pa probajte da u neki djodjete.Tako da mislim da nije lepo reci da mi neradimo nista ili nepostojimo. I radimo svi i pre Nenad neki i sa njim. Svi pa i Nenad ne kriju zasto traze nekog u Srbiji da bi prosli jeftinije. On placa dosta manje nego sto bi platio nekog u nemackoj. Mi radimo za jos 3 firme koje slicno placaju. Ja nevidim gde vi vidite prevaru ako vam neko placa na 7 ili 10 dana uz to vam da i bankovnu garanciju koju ja imam od svake firme za koju radim. Meni se nesvidja bahatost koju po nekad imaju narucioci posla kao i Nenad jel sve hoce brzo i kvalitetno. Ali ipak mi smo zemlja koja je na najgorem glasu sto se tice call centara zbog samih nas. I stalno svi pricaju o nekom ulaganju velikom a ja koliko znam nece ni da kupe stolicu radniku koja valja nego od 1000din uz to mu daju neki racunar PII ili slicno. Dakle ulaganje po radnom mestu 100e nego 200e. Tako je u 80% call centara u Srbiji i jos posle se ljude kad neko kaze kako im treba bolja oprema. Da li bi ste vi dali firmi neke pare ako znate da oni imaju PII racunare? Ovo sam sve videla svojim ocima...

Tako da stvarno nezelim nikog da vredjam ovde ali mogu da kazem da pola call centar u kod nas nezasluzuju tako da se zovu. I jos posle ocekuju da im neko plati 2000e po radniku u Srbiji. To je smesno ... Prvo mi kvalitet nikad nemozemo da imamo nemacki , drugo jedan pravi call centar kosta 2000e po radniku radno mesto a ne jedan racunar net i neki voip provajder. A stalno pricaju o ulaganjima a niko nista neulaze. Niko ni da prijavi radnike to je sramota... Nije posle ni cudo sto nas svi izbegavaju ili sto kazu u Srbiji kosta vise call centar nego u nemackoj. To je cak i dokazano pogotovo kod telemarketinga jel nasi call centri uradi mozda 10% sto rade nemacki.

Ovde sam bas gledala temu gde covek koji se bavi progamiranjem hteo bi da se vrati u Srbiju da otvori firmu. Mislim da ce da prodje jeftinije nije sve tako ovde je uzasno tesko i nije mi ni cudno zasto mladi beze iz nase lepe zemlje. Moj je savet svakome da ipak debelo razmisli pre nego sto dodje u Srbiju da nesto radi ima ovde para moze da se zaradi ali je ni malo lak posao.

Ja znam dva slucaja gde su call centri iz Nemacke otvorili to isto i u Srbiji i posle par meseci zatvore ljudi. Dok u nemackoj radi i dalje , bolje da se zapitamo zasto je to tako.

Sto kazete da je uslov da kupite racunare pa ako ih nemate normalno da niko nece reci imaj PI. Nama su rekli hoce samo da je oprema jace zbog aplikacija koja zahtevaju 512 rama. Ipak mislim da danas ko nema racunare PIV bilo koji sa 1gb rama da je neozbiljan.

I da li neko misli da je dobra zarada ako te neko plati 50% nemacke cene. Ali ja da dajem posao da mi neko kaze tako nesto nikom ga nebi dala.

Tako da molim da mene vise niko ne spominje da nebi ja vas pocela da spominjem. Ako imate problem sa Nenadom piste o njemu a ne kako u Nisu nema Call Centar i neistine. U Nisu nema radnika koji hoce da rade za platu od 400e fix plus bonus koji mogu da budu dobri. Od njih se samo ocekuje da znaju nemacki ...

Ja nikad nisam bila sprecena ja sam rekla da necu nikog da primam i da taj ako zeli nesto da gleda neka ide gde to moze. Imate vi firmi koje rade obuku za call centre pa lepo ucite.

Ja mislim da vreme najbolje pokaze kakav je koji posao i mislim da je Nenad stvarno pogresio sto je ulazio sa bilo kime u pricu ko nema call centar i radnike. Neznam kako neko moze da agnazuje firmu koje nikad nije radila taj posao pogotovo u Srbiji. Ja to nikad nebi smetala...





[ smsnet @ 12.05.2009. 15:09 ] @


Da dodam i ovo, svi znamo u kakvoj zemlji zivimo ... NIKADA, ali NIKADA necu uloziti pare, kupovati opremu, angazovati ljude samo i samo na osnovu obecanja i nekoliko email-a sa gmail-a. Opreza nikad dosta. Bolje je neki posao ne uraditi.
[ momsab @ 12.05.2009. 16:04 ] @
to ne vazi samo za Srbiju nego za ceo svemir :)
[ urosg3 @ 12.05.2009. 19:59 ] @
“Sto kazete da je uslov da kupite racunare pa ako ih nemate normalno da niko nece reci imaj PI. Nama su rekli hoce samo da je oprema jace zbog aplikacija koja zahtevaju 512 rama. Ipak mislim da danas ko nema racunare PIV bilo koji sa 1gb rama da je neozbiljan.

Ne može PII ne teraju dobre igrice
[ Naca78 @ 15.05.2009. 01:00 ] @
Zato postoje ugovori... Ma da mi taj posao drugo radimo tako da smo mi vec imali ljude i sve uhodano , kad smo usli u to. Ma da mislim da pocetnik nikad to ne moze da radi kako treba. Da bi neko imao svoj call centar treba dosta rada i znanja...

Sad igrice bas nemaju veze sa temom , ipak mislim da koristiti P2 racunara je neozbiljno. I vecina aplikacija radi sa 512 i vise rama lepo... Nema smisla da koci i secka pogotovo ako se razgovor vodi preko racunara i jos se snima. A i ako se jedan racunar koristi u dve smene trebao bi jako brzo da se menja. Mi ih drzimo 2 godinu i onda uzmemo nove , dok miseve i tastature 3 meseca. I naravno neke pouzdane meni su se lepo pokazali dell i to nebi menjala.