[ maniaNS @ 20.11.2007. 20:52 ] @
Planiram da kupim uredjaje pomenute marke,
prvenstveno zbog cene, koja je negde u sredini, bar po mojoj proceni.

Uredjaji su ves masina, frizider sa zamrzivacem, i mozda sporet.

Interesuju me vasa iskustva i pre svega saveti oko ove "Britanske" marke.

Hvala svima, pozdrav !
[ bakara @ 20.11.2007. 20:56 ] @
Beko je turska marka...
[ baraka @ 20.11.2007. 21:45 ] @
...da turskija ne moze biti...
[ pigeon @ 22.11.2007. 13:20 ] @
Ja imam BEKO veš mašinu i frižider sa zamrzivačem i mogu reći da posle 3 godine korišćenja nemam ama baš ni jednu primedbu i jako sam zadovoljan.
[ maniaNS @ 22.11.2007. 18:50 ] @
Pigeon, hvala na savetu, to sam trazio !

Bakara, ja sam trazio neki savet u vezi ovih uredjaja, a sto se tice porekla marke "Beko", mislim da nisi ti uvek u pravu !

Nadam se da ce te ovo razuveriti !


Beko plc United Kingdom

Beko House

Caxton Way

Watford

Herts

WD18 8UF

UNITED KINGDOM

A mozda i ovo http://www.beko.co.uk/Contactus.aspx

Hvala !
[ IvoD @ 22.11.2007. 23:01 ] @
Ja sam se pre 3-4 godine dokopao jednog njihovog debelog kataloga iz fabrike u Turskoj. Tu sam video da se sva roba potpuno ista u mm radi u dva kvaliteta jedan za zapadno tržište a drugi za ostale a razlika je osim u ceni bila i u obeležavanju (zadnje slovo ili broj u nazivu).
Kod nas ih je zastupao renomirani uvoznik i trgovac (da ih ne reklamiram) i bez obzira na ovaj lošiji kvalitet materijala, funkcionalnost je ,po rečima korisnika u ovih nekoliko godina, odlična.
Uostalom, sva ta tehnika toliko brzo zastareva (makar dizajnom) da skoro i ne stigne da se pokvari dok ne odlučimo da kupimo neve.
[ Nenad Vranjanac @ 22.11.2007. 23:44 ] @
beko je engleska marka taman isto toliko koliko je i srbija aljaska. drugo, po ceni nisu sredjnje, nego medju najjeftinijima. sto se tice iskustva, mojoj poznanici se nedavno pokvarila 3 meseca stara ves-masina, mada se jos ne zna uzrok. to naravno ne znaci da je to pravilo, cisto rekoh da pomenem.
[ baraka @ 23.11.2007. 05:50 ] @
Prijatelju, slobodno ti kupi Beko. To su uredjaji vrlo solidnog odnosa cena / kvalitet.

Ali ne zavaravaj se sa britanskim ili engleskim poreklom, to je gnusna laz koju uvoznik i njegovi prodavci provlace vec godinama. Cak su i ne deklaracijama proizvoda pisali da je zemlja porekla EU, Evropska Unija, jelte...

Beko je turska firma, sa turskim poreklom, turskim vlasnicima i (pretezno) turskim fabrikama. Reklame na engleskim fudbalskim stadionima ima svako ko ih plati. Web site na engleskoj adresi ima svaka firma koja ima filijalu u Engleskoj.

Beko je deo Koc Holdinga (http://www.koc.com.tr/en-US/Business/KocGroupCompanies/), uzgred, vlasnika i velikog lanca maloprodaja (Migros Turk) koje ovih dana kupuju cas Miskovic cas Todororic iz hrvatskog Agrokora.

Sajt Beka http://www.beko.com/TR/EN/founder.htm

Sto se frizidera tice, za koji si pitao, on cak nije iz Turske vec iz Rumunije - tamo su kupili fabriku. Po zadnjim informacijama koje imam, ni Rumunija nije Engleska.

A sto se tice 'renomiranog' uvoznika koga neces da hvalis - slobodno ga hvali. U svetu bele tehnike u zemlji Srbiji je poznat po mnogo cemu ali svakako ne po renomiranosti.
[ bakara @ 23.11.2007. 10:07 ] @
Citat:
maniaNS

Bakara, ja sam trazio neki savet u vezi ovih uredjaja, a sto se tice porekla marke "Beko", mislim da nisi ti uvek u pravu !

Eto...da ne bude da uvek ja moram da budem u pravu, cuo si od ostalih
[ Alexa01 @ 23.11.2007. 12:51 ] @
Naravno, kao sto je vecina i rekla, Beko je Turska marka. Fabrika koja pravi delove zove se Arcelik i proizvode i neke delove za druge brendove. Ja pouzdano znam za LG, a sigurno ih ima jos par. Po meni imaju jako dobar odnos cena/kvalitet. Kod kvarova nema pravila, neke masine popravljam par dana posle kupovine, neke bez popravke rade i po 4 - 5 godina. A i kvarovi su uglavnom banalni, bar ovi sto se dese odmah po kupovini. Dosta dobro su snabdeveni rezervnim delovima i kvarovi se uglavnom brzo resavaju. Nadm se da sam bar malo pomogao.


Pozdrav.