[ arsa12 @ 04.12.2007. 23:51 ] @
Imam jednocevni sistem u zgradi i koristim daljinski sistem grejanja. Imam problema sa uronskim ventilima koji se valjda zapuše od nečistoće u vodi pa radijatori ne funkcionišu dok ih neskinem i isperem. Inače sam nezadovoljan jednocevnim sistemom ili bar kako je on kod mene izveden. Imam pitanje, dali bi zamena postojećih uronskih ventila sa usponskim ventilima poboljšalo situaciju, pozdrav
[ skroller @ 14.12.2007. 12:21 ] @
Ne bi dobio nista. Resenje tvog problema je ugradnja hvataca necistoca kod ulaza vode kod prvog radijatora. On u sebi ima jedno sito koje skuplja svu prljavstinu. Mozes ispred i iza njega da ubacis po jedan ventil da ne bi kasnije kod ciscenja morao da praznis sistem za grejanje. Znaci zatvoris ventile, odvijes sito, ocistis, vratis sito i to je to. Lako brzo, jednostavno i daleko jeftinije od zamene uronskih ventila.
[ 2220666 @ 17.12.2007. 16:04 ] @
Imam isti problem samo sto je kod mene grejanje na gas tako da imamo svoju podstanicu.
Meni kaze neki majstor da ugradim neke slavinice na svaki radijator i kada se zaprlja zavrnes ventil i odvrnes slavinicu, izadje voda a samim tim i prljavstina. Skeptik sam po tom pitanju a jos pogotovo sto znam da onda treba dopuniti sistem vodom ...

Ovo resenje pre ulaska vode u prvi radijator mi deluje zanimljivo.
Gde se moze kupiti hvatac prljavstine i koliko kosta da se ugradi?
Jedino sto kod mene u zgradi ima pre radijatora i neki kalorimetar (koji se zadnji put zapusio), sto znaci da bi trebao hvatac da se ugradi pre kalorimetra.

Inace jednocevni sistem je katastrofa, skoro sve komsije u ulazu su stavljajle plocice umesto parketa u hodnicima posto im se osusio parket (zazor od 1-2 cm duzinom hodnika). Neko ce reci vlazan parket ... E pa bio sam kod prijatelja koji je sam sebi zidao kucu i znam koliko se trudio oko kvaliteta svega pa i parketa i njemu se rasusio, manje ali se rasusio.
[ arsa12 @ 18.12.2007. 11:48 ] @
Skrolleru pozdrav za pravi odgovor od arsa12
[ skroller @ 18.12.2007. 18:56 ] @
Citat:
2220666: Imam isti problem samo sto je kod mene grejanje na gas tako da imamo svoju podstanicu.
Meni kaze neki majstor da ugradim neke slavinice na svaki radijator i kada se zaprlja zavrnes ventil i odvrnes slavinicu, izadje voda a samim tim i prljavstina. Skeptik sam po tom pitanju a jos pogotovo sto znam da onda treba dopuniti sistem vodom ...

Ovo resenje pre ulaska vode u prvi radijator mi deluje zanimljivo.
Gde se moze kupiti hvatac prljavstine i koliko kosta da se ugradi?
Jedino sto kod mene u zgradi ima pre radijatora i neki kalorimetar (koji se zadnji put zapusio), sto znaci da bi trebao hvatac da se ugradi pre kalorimetra.

Inace jednocevni sistem je katastrofa, skoro sve komsije u ulazu su stavljajle plocice umesto parketa u hodnicima posto im se osusio parket (zazor od 1-2 cm duzinom hodnika). Neko ce reci vlazan parket ... E pa bio sam kod prijatelja koji je sam sebi zidao kucu i znam koliko se trudio oko kvaliteta svega pa i parketa i njemu se rasusio, manje ali se rasusio.

Lose te savetuje "majstor", po sistemu seci dupe krpi gace :) Sto cesce dopunjavas sistem, vise se stvara talog od kamenca.

Hvatac necistoca ima da se kupi u prodavnicama vodovodnog materijala i opreme za centralno grejanje, cena ugradnje vec zavisi od situacije na licu mesta i majstora. Jedan savet - nemojte stedeti na majstorima, jer mnogo skuplje posle moze da vas izadje stednja. Najbolje je da hvatac ugradis pre kalolimetra (to je uredjaj za merenje potrosnje toplote), jer tako i njega stitis od zaprljanja i zapusavanja.

Jednocevni sistem nije katastrofa, katastrofa je sto vama nisu izolirane cevi koje prolaze kroz pod ;)