[ Kosmos @ 22.09.2003. 07:08 ] @
Postojanje Inteligentnog zivota pre pojave mobilnih telefona

U svetlu skorasnjih dogadjaja, ne mogu a da ponovo ne krenem u razmisljanje da li je postojao
inteligentni zivot pre mobilnog telefona.

Kao dokaz ove "tvrdnje" opisacu ukratko gorepomenuti dogadjaj:

Akteri:
X - Osoba X
N - Moja malenkost
Mobilni telefon - Erikson T10

Dan Prvi (Subota):

X: Nemanja jel mozes da mi pogledas telefon nesto se gasi, a trebam da idem u ponedeljak za Nis.
N: Mogu, pogledacu sta mu je.
X: Dobro a kad ces?
N: Cim stignem.

U toku dana pogledam ja telefon, ocistim mu kontakte na bateriji, sklopim sve nazad i telefon radi
Reko OK sve je u redu i vratim telefon.

Dan Drugi (Nedelja):

X: Nemanja telefon mi se opet gasi.
N: Kako, paj jel sam ti ga sredio juce
X: Jesi ali mi je opet ispao.
N: Dobro ajde pogledacu ga ponovo

Sednem ja tako u nedelju oko 24H i opet rastavi, sastavi i telefon radi. Dobro reko u redu je sve je ispravno i odnesem uvece telefon kod osobe X u sobu i stavim ga na punjac.

Dan Treci: (Ponedeljak) 06:00 :

X: Pa jel si ti normalan, sta da radim bez telefona, sto nisi rekao da ne mozes da ga popravis (tirada se nastavlja i dalje ali sam se budio u tom trenutku tako da nisam siguran svih stvari koje mi je osoba X rekla)
N: (posle citavih 4 sata spavanja) Sta je sad?
X: Opet ne radi, bas ti hvala, sta cu sad nedelju dana bez telefona?
N: Pa imas fiksni u Nisu, mogu da te dobiju i preko njega.
X: AAAAAAA pa meni treba mobilni, sta cu bez njega.
N: "E, bas mi je zao".
(U ovom trenutku je doticni mobilni leteo iz ruke osobe X prema stolu udaljenom oko 2 metra i uz tupi zvuk udari u njega)
X: nista ne mozes da uradis, ti si : nesposoban, glup, ........(ovde se nalazi i gomila drugih prideva koje ne bih sada ponavljao)
N: E, reko boli me dupe, necu da slusam tvoje histericne napade.
X: Ne histerisem ja, AAAAAAAAAAA, ..............
(U ovom momentu sam se povukao na sprat jer je moglo da dodje do krvoprolica)

Epilog cele price je da ja trenutno sredjujem neki Alkatel da bih ga odneo osobi X, pre nego sto ode za Nis, radi mira u kuci.

Ako ste i Vi imali neki slican dozivljaj molim vas prenesite ga.

Pozdrav
Nemanja
[ eddy_yu @ 22.09.2003. 11:16 ] @
Hehehe .... ima nas raznih Neki od nas zaista nemogu bez svog mobilnog Pre neki dan sam svratio do mog komsije na cast jer su mu ugradili neki momci dodatnu antenu za mobilni ?? Ljudi su mu izvukli eksternu antenu na vrh zgrade (od njegovog treceg sprata do devetog) jer je imao slabiji prijem 063 signala , e sad pored dva fiksna broja i jednog 064 on nije nikako mogao da podnese da mu 063 radi slabije !! ? Moram da kazem da mu 063 radi sasvim normalno cim izadje iz zgrade ali u stanu valjda zbog neke refleksije ili ko zna cega radi slabije (ima samo jednu crtu ) . No cela ova igranka ga je kostala 200 evrica !!!!!

PS: Komsa inace prodaje kupus na pijaci pa mora da je uvek dostupan , nemoz biznis da trpi zbog loseg prijema
[ negative @ 23.09.2003. 00:09 ] @
Problem je jer moze svako da ga kupi...

Sta dalje pricati kad su kod vecine ljudi glavne karkteristike kod kupovine graficke poruke i melodije.... To dovoljno opisuje koja ce biti glavna namena aparata... Autonomija baterije ili jacina signala sa TRIVIJALNI PARAMETRI... Ko jos pita za podstenik...

Sa vecinom korisnika mobilnih ti je kao i sa decom NE UZIMAJ IM IGRACKU PA CAK I AKO IM UOPSTE NE TREBA...

[ Jale @ 23.09.2003. 08:23 ] @
He he.. gledala sam sinoc "Phone booth", bilo mi je smesno kad su prikazivali one silne ljude na ulicama Njujorka kako svi idu i telefoniraju... Kod nas jos uvek nije tako, ali nije ni daleko... Sreca pa je proslo vreme kad su se persone po kaficima i diskotekama razbacivali mobilnim na stolovima i poredili jacinu signala... Uf, kako mi je to islo na zivce...
A to sto taj komsa stavlja dodatnu antenu na krov, pa to je bolesno...