[ Televizor2 @ 23.01.2008. 09:34 ] @
Problem: dimnjak mi vraca dim u kucu iako ima propisanu visinu,kada dune malo jeci vetar tada se i desava da mi vraca dim.
Promer dimnjaka je fi16.Kada otvorim prozor na sobi on gori normalno prilikom loseg vremena,da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?
[ lm741 @ 29.01.2008. 00:34 ] @
Priseti se da se ti nisi možda zamerio majstorima koji su ti zidali odžak pa ti oni na po odžaka uzidali šešir,.....
[ kesten79 @ 05.05.2008. 21:22 ] @
ili je prostor previše zadihtovan zbog pvc stolarije pa to ometa propuh u dimnjaku?
[ ajdeBre @ 05.05.2008. 21:37 ] @
Ako se radi o dimnjaku kotla centralnog grejanja, verovatno je φ16 premali precnik... Ja imam slican problem sa dimnjakom φ20 (kotao 35kW), i moracu da dozidam novi dimnjak uz kucu...
[ mali genije @ 05.05.2008. 23:26 ] @
Citat:
ajdeBre: Ako se radi o dimnjaku kotla centralnog grejanja, verovatno je φ16 premali precnik... Ja imam slican problem sa dimnjakom φ20 (kotao 35kW), i moracu da dozidam novi dimnjak uz kucu...


koja je visina dimnjaka? i koji kotao je u pitanju?35kw na 20cm precnika mora da radi
[ frigogagi @ 07.05.2008. 03:22 ] @
Citat:
Televizor2: Problem: dimnjak mi vraca dim u kucu iako ima propisanu visinu,kada dune malo jeci vetar tada se i desava da mi vraca dim.
Promer dimnjaka je fi16.Kada otvorim prozor na sobi on gori normalno prilikom loseg vremena,da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?


Kada otvorim prozor na sobi on gori normalno...

Prosto nemas dovoljno kiseonika u prostoriji, cesce luftiraj... opste je poznato kiseonik pomaze sagorevanju, totije ko kad svecu pokrijeas casom i dok ima vazduha gorece i kad pocinje da se smanjuje plamen ti podignes casu i pocinje normalno da gori...
[ ajdeBre @ 07.05.2008. 22:27 ] @
Citat:
mali genije: koja je visina dimnjaka? i koji kotao je u pitanju?35kw na 20cm precnika mora da radi

Visina dimnjaka je ~14m (podrum, prizemlje, 3 sprata, tavan).
Kotao je zapravo 33kW, Radijator Kraljevo, ovakav: http://www.radijator.co.yu/kotao_1.htm . Grejna povrsina je ~110kvm (grejanje je ugradjeno samo u polovinu prizemlja i I sprat kuce).

To radi, a problem vracanja dima se javlja samo kada je visok vazdusni pritisak. Majstori koji su ugradili CG su mi rekli da taj dimnjak "moze, ali pre ili kasnije moras da napravis veci"... i izgleda da su bili u pravu...
[ mali genije @ 08.05.2008. 08:38 ] @
@ajdebre
ma to mora da radi. bolje nadji nekog ko se razume u dimnjake da ti kaze sta da radis.
moze da ti se desi da porusis ili dodas pola metra na visinu da to radi kako treba
moze cak i da ti ne valja kapa na dimnjaku.
pozzz..
[ ajdeBre @ 08.05.2008. 15:09 ] @
OK, videcu sa nekim zidarem...