[ 01011011 @ 22.02.2008. 22:57 ] @
Pozdrav svima,

posto se vec dugo bavim IT Consultingom u Americi i do kraja ove godine najduze pocetkom sledece cu da pokrenem akciju registracije kompanije i razmisljanju o istoj. To cu sve srediti u Americi jer je bitno da je firma Americka zbog klijenata. PLanirao bih da otvorim za pocetak jedno mesto za 5-6 programera u Novom Sadu ili BG. Koliko je lako dobiti dozvole za poslovni prostor u Srbiji za ovako nesto, da li neko ima iskustva, koliko je obicno osiguranje na racunare i ostalo? Planiram da napravim nesto sto jos niko nije, jer sam iz price sa prijateljima koji zive jos uvijek u Srbiji shvatio da mnogo kompanija u Srbiji placa programerima do 450-600 eura mjesecno za neke obicne poslove. Doduse ima i ljudi koji vise zaradjuju. Ovo se desava zbog toga sto su pohlepi i hoce da se obogate preko noci a ne planiraju da ce ti ljudi napustiti firmu prvi put kad budu imali priliku. E sad moja ideologija je ono da bih nalazio poslove, koordinirao sa njima, radio i + napravio tako da ti ljudi dole imaju prave uslove za rad i da budu zadovoljni. Vec imam dosta programera sa kojima sam razgovarao i rodjaka i prijatelja koji bi mi pomogli pri ovome, jer i oni su programeri. E sad koliko je ovo ostvarivo i kakve mi trebaju dozvole, i tako dalje. Inace nisam drzavljanin srbije.

hvala
[ momsab @ 22.02.2008. 23:48 ] @
registrujes doo ovde
iznajmis prostor na duze i spremis pare za potrebne troskove
kupis racunare i ostalu opremu
vidis za osiguravajucim drustvima za osiguranej racunara i ostalog
spremis unapred pare za plate
i prelistas skorasnju temu o otvaranju outsourcing firme (otisli su u offtopic sa Indijom, pametovali malo vise sta da se radi)
[ Pneos @ 23.02.2008. 11:20 ] @
hm outsourcing u Srbiji, ima vec dobra tema o tome.
[ Davor Vlajkovic @ 23.02.2008. 20:20 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...sta-paziti-da-li-preporucujete