[ Bezh179 @ 13.03.2008. 17:18 ] @
Imam kombinaciju za otvaranje kafica na sjajnoj lokaciji u BGu , ima bastu , sve je super , ali sam totalno neupucen ,

a na gugletu slaba vajda . Ima li neko iskustav , par smernica na sta treba obratiti paznju i tako to , hvala .

Kapiram treba da otvorim firmu , fiskalna kasa , racun , neko racunovodstvo i knjigovodstvo ali sta jos moze neko da mi kaze

sto bi mi pomoglo ..
[ panonac @ 14.03.2008. 00:39 ] @
prvo razmisli kakvi gosti će ti dolaziti i kakve možeš dovući ako bi to bio neki in lokal pogledaj šte je u trendu i onda negdje nađi takav kaf i ukradi ideje o uređenju od njega ,izračunaj koliko ti treba novaca i znaj da će biti skuplje,u hrvatskoj ti je otprilike za lokal potrebno oko 1000 eura po kvadratu ,više manje zavisi od velićine što veći jeftiniji kvadrat,
ne štedi i uvijek govori da si platio tri put više da se izreklamiraš prije nego otvoriš(niko ti u elitni lokal neće doći ako je malo koštao) nema veze što ti neće vjerovat i da kažeš pravu cijenu ne bi ti vjerovali.Pazi da uvijek umaš novine i najegzotičnije cuge ,da stolice budu udobne a ne prevelike da više ljudi stane gledaj da šank bude što veći,izlog prema bašči da se otvara cijeli ,opremu u lokalu nabavi vrhunsku,gledaj da ima dosta visokih stolova da ih ubacuješ u one dane kad očekuješ gužvu,za konobare obavezno dečke koji su u điru i da imaju društvo.
ovo ti je dosta za početak a ako češ otvarati obični kaf u koji će ti dolaziti lokalni prorblemi zaboravi vjerovatno nemaš snage za to .
I još nešto nema povratka kad uđeš u taj posao ne izlazi se lako za inventar ne možeš dobitini trečinu cijene tako da ako nisi siguran ne grizi, i da ,ako ne završiš lokal do kraja dok ga ne otvoriš i misliš da češ to poslije nečeš nikad gosti kad to vide to ti je isto kao da nisi ništa uložio
vjeruj tri sam otvorio do sada
[ Voodoo_master @ 14.03.2008. 13:42 ] @
Verujem da vec znas sta i kako bi radio, vrsta usluga, tip lokala, tip gostiju. Ako vec imas ideju ovo verovatno znas. Sto se tice dobavljaca pica i to verujem da znas. Veliki diskonti i udri. Ostaje ti "pravni" deo price. Lepo nadjes nekog dobrog knjigovodju i odes na informativni razgovor. SVe ti lepo objasni, a ako ti je komplikovano uglavnom nude i strucno-pravnu pomoc oko otvaranja, sta, kako, gde, koje papire, dozvole. Sve ce ti objasniti. Samo napred!
[ stefic_kg @ 06.09.2008. 13:45 ] @
Sve sto ste do sad rekli je uopsteno, ali korektno.

Ja bih sa jos 2 ortaka otvorio pivnicu. Lokaciju imamo. Cena iznajmljivanja ne bi trebala da je velika za taj prostor (sredice mi rodjak nizu cenu).
Mene interesuje kako se sklapa ugovor o sponzorstvu sa nekim proizvodjacima piva, (Jelen, Lav,...) pri otvaranju "njihove" pivnice? Kakve pogodnosti pruzaju...?

Cuo sam da daju po nizim cenama pice, npr: da kod otvoris Lav pivnicu, dobija se jos i Tuborg, Holste, i jos nekoliko pica po nizim cenama.... Svi oni daju frizidere, tocilice, case,..... I sta jos?

Koliko para treba da za celu papirologiju oko prijavljivanja pivnice, radnika,... (pib, kasa, prijava,.....)?

Svako ko ima neke korisne informacije neka javi.
Unapred hvala.
[ cross @ 30.09.2008. 18:37 ] @
To je najisplativiji biznis.