[ deycha @ 22.03.2008. 15:12 ] @
Dakle, da ne dužim, potreban mi je neki info o pokretanju biznisa, o proizvodnji garderobe. Ja sam dizajner i imam iskustva u dizajniranju garderobe, tako da bih ja radio taj posao u "mojoj" firmi (eh, kako lepo zvuči :) ) , ali nemam pojma o onom fizičkom delu posla, o pretvaranju mog dizajna u stvarnost :D. Pa me zanima otprilike kakve mi mašine trebaju, koliko i kakvih radnika... I naravno koliki početni kapital?
[ deycha @ 23.03.2008. 13:47 ] @
OK, ili ako niko ne zna, da li neko ima neku ideju gde bih mogao da se raspitam?
[ momsab @ 23.03.2008. 14:58 ] @
savetujem da pitas vlasnike krojackih radnji

prosle sedmice mi je saka pao casopis "Preduzece", broj 55-56 (decembar 07 - februar 08) u kom je tema broja iz oblasti preduzetnistva "Zaradite u 2008!"
evo dva primera: za kravate (proizvodnja i prodaja) je ulaganje oko 3000e ako radi porodica, za proizvodnju unikatnih odevnih predmeta je potrebno oko 35000e (9 zaposlenih)
[ pctel @ 23.03.2008. 15:09 ] @
Citat:
deycha: OK, ili ako niko ne zna, da li neko ima neku ideju gde bih mogao da se raspitam?

U Novom Pazaru?
[ Milan Stojanovic @ 23.03.2008. 18:08 ] @
Ili Arilje
[ deycha @ 23.03.2008. 19:12 ] @
ok, ti gradovi su i meni pali na pamet odmah, naravno :D
videću da se raspitam ovde, u Nišu, pa javljam rezultate....
[ Stefano @ 24.03.2008. 19:03 ] @
Iskreno preporucujem ti da batalis taj posao, osim ukoliko ne planiras da budes "podizvodjac" pa da prozivodis garderobu za neku domacu fabriku konfekcije.

Ako te interesuje rad sa garderobom preporucujem:
1. ili uzimanje fransize za neki domaci ili strani brend
2. ili uvoz garderobe radi trgovine (ako hoces bud za sta garderobu onda Kina i Turska, u suprotnom firmirano).

U svakom slucaju zelim ti srecu kako god da odlucis, moje misljenje je ovo.