[ normandija @ 28.04.2008. 19:48 ] @
Moze li mi neko reci kakva je trazenost Java programera za web,sa poznavanjem Sevleta,JSP i Hibernate-a...uz to Oracle i MySql baze???

Bez radnog iskustva,ali sa par samostalno napravljenih aplikacija i poznavanjem sustine gore navedenog.
[ drdrksa @ 29.04.2008. 11:03 ] @
Velika. Dovoljno je samo da prelistas internet oglase i sve ce ti biti jasno ...
[ Mister Big Time @ 08.05.2008. 02:58 ] @
Jeste perspektiva odlicna, ali ono "bez radnog iskustva" ne znam koliko ce imati prodju... barem za pocetak svakako veliki otezavajuci faktor, moj drugar je u slicnoj poziciji i tesko da ga je iko pozvao na interview... slao je na sve i svja gde se pominje java - jednostavno bez minimum 3 godine iskustva niko nece ni da pogleda vas CV.

[ momsab @ 08.05.2008. 15:39 ] @
postoji tema za takve konkurse, oglase i tako to
ovo nije tema o tome

ko je upucen u trziste na kom ima Java web programera nek' kaze svoj utisak ako zeli :)
zahvalni smo unapred
[ kizman @ 17.05.2008. 18:23 ] @

Ako si sam uradio par aplikacija, i ako imas solidno (pred)znanje OOP, Jave, koncepte RDBMS, plus jos poneki konkretan DB, mislim da ti nece biti problem naci solidnu Junior poziciju - ovo govorim za Novi Sad i/ili Beograd.

Oglasi na web-u cak u poslednje vreme ni nisu pravi pokazatelj,jer znam vise firmi koje vise ne veruju da mogu naci IT ljude preko web-a pa se i ne uzdaju puno u to, sto znaci da ponekad i kad traze ljude ne kace oglase, vec vise po preporuci.
Znaci - posla ima i vise nego sto mozes da vidis na web-u.

Samo hrabro, procitaj par textova po webu kako se pravi CV, to je prvi korak.
I NIKAKO ne navodi negativne stvari o sebi u CV - "ne znam bas jako dobro itd.".
Posto si junior podrazumeva se da NEZNAS :), nego lepo navedi ONO STO ZNAS :).
I bez laganja u CV - to se jako lako provali.

Samo napred, i puno srece.
[ normandija @ 30.06.2008. 20:42 ] @
da li neko zna neku firmu u NS ili BG koja prima java junior programere da preporuci ili neso slicno ????