[ vojvodjan @ 17.05.2008. 19:34 ] @
Pozdrav svima.

Mene interesuje da li se moze i gde ponuditi proizvod prehrambeni. Ja imam par proizvoda i hteo sam da sam otvorim proizvodnju ali nemam pare pa bih hteo da nekom to prodam. Proizvodi su interesantni trebao bi samo tehnolog da doradi u vezi roka trajanja i ambalaziranja posto ja nisam strucan. Hvala unapred svima koji mogu da mi pomognu gde da se obratim.
moj mail: [email protected]
[ vojvodjan @ 14.06.2008. 21:04 ] @
Proizvode koje zelim da ponudim nema na nasem trzistu to bi bilo nesto novo i jako interesantno.
Sve sto je potrebno za proizvodnju moze se naci u Srbiji tako da netreba nista da se uvozi.
Ako ima neki investitor koji bi hteo da zajedno pokrenemo proizvodnju moze da se javi na mail.
[ momsab @ 14.06.2008. 22:13 ] @
moze malo vise infoa?

potrebna ulaganja, rok otplate, ocekivana zarada, analiza trzista (ako neceg nema zasto nema i da li uospte ima zainteresovanih potrosaca)

npr, potrebno je 10000 evra, rok otplate 2 godine uz ocekivanu zaradu od 10%, na trzistu nema takvog proizvoda zato sto kvalitet sirovina varira, zaitneresovanih mozda ima medju mladjom populacijom
[ Skandy @ 14.06.2008. 22:17 ] @
Kako bi se prodavao proizvod, smrznut, svez ili kao poluproizvod (ne pecen, ne kuvan...) Gde bi se prodavao? Prodavnice, marketi, brza hrana, kiosci...?
[ vojvodjan @ 16.06.2008. 11:49 ] @
Proizvod bi se ambalaziro i prodavao po marketima biznis plan nisam ni pravio jer nemam pare da pocnem. Pravio sam za moje prijijatelje i za moju kucu svi su bili iznenadjeni i zadovoljni tu treba tehnoloska obrada a rok trajanja nebi trebalo da bude duze od tri meseca. Ulaganja mislim da nisu velika netreba masine jedino ambalaza ja sam je zamislio u plasticnoj ambalazi jer smatram da bi to bilo najjeftinije. Zato kazem trebao bi prehrambeni tehnicar ili ljudi iz te branse koji bi uradili tehnicku obradu.
[ momsab @ 16.06.2008. 14:48 ] @
Citat:
vojvodjan: biznis plan nisam ni pravio jer nemam pare da pocnem.
uglavnom se biznisplan pravi kad se nema para za posao :)
oni sto gledaju vise unapred i imaju para takodje prave bizinis plan da bi znali na cemu su u stvari

za tehnicara (mislim da znam jednog dobrog) cu se raspitati ako argumentovano mislis da proizvod ima prodju
[ vojvodjan @ 16.06.2008. 16:49 ] @
momsab ako mozes da vidis sa nekim tehnologom a mogu jedini argument da napravim to kako sam zamislio i da probas
ja imam moju recepturu ali ne znam kako da se ambalazira da to moze da opstane u ambalazi hvala ti unapred