[ snoid @ 19.05.2008. 00:11 ] @
Iz nekih vasih iskustava/saznanja ko su ljudi koji se time bave? da li su napredovali od obicnih programera ili zavrsili neki master kurs napolju?
kolika je obicno njihova plata?
[ totovic @ 19.05.2008. 22:06 ] @
Iz mog iskustva, mogu ti reći da nisam ništa dodatno završavao. Radim u oblasti ERP rešenja i napredovao sam od konsultanta do Project managera. Bitno je da svoj osnovni posao znaš savršeno i da uz to ovladaš veštinama upravljanja projektima.
Za platu ti već ne mogu reći...
[ PepsiMax_Bg @ 20.05.2008. 11:49 ] @
znaci koordiniras developere u procesu razvoja softvera?
koliko ti je trebalo da napredujes?koliko si pre toga radio kao programer?

i moram ovo da pitam,sta je tacno ERP?
[ totovic @ 20.05.2008. 12:49 ] @
Ne koordiniram samo developere, već vodim celokupne projekte po PM metodologiji, što je daleko složenija stvar. Upravljanje ljudima (tu spadaju i programeri i konsultanti) na projektu je samo jedan deo posla. Inače, u ovom slučaju nisam uopšte radio kao programer.
ERP je skraćenica za Enterprise Resource Planning - rešenja za praćenje poslovnih sistema. Šire na: http://www.elitesecurity.org/f236
[ PepsiMax_Bg @ 20.05.2008. 13:08 ] @
pomenuo si da poceo kao konsultant, a da nisi radio kao programer.
sta tacno radi konsultant?
koji si fax zavrsio?

nadam se da nisam previse dosadan
[ totovic @ 20.05.2008. 18:50 ] @
ERP konsultant analizira poslovne procese, daje predlog rešenja, daje predlog dorada sistema, vrši implementiranje rešenja, obučava korisnike, pomaže korisnicima u radu...
Fakultet nisam završio, samo imam dugogodišnje iskustvo u ovom poslu. Položio sam veliki broj MS ispita iz ove oblasti, ali je iskustvo ipak na prvom mestu.
Što se tiče project managementa, za to je potrebno iskustvo, a dobra literatura nije na odmet.