[ MarcusS @ 19.05.2008. 09:33 ] @
Pošto živim u posebno izdvojenoj sobi u potkrovlju zgrade (imam stan sprat ispod u kome jedem, kupam se i obavljam fiziološke potrebe), treba mi neka mobilna klimica da to rashladim leti. Dobar deo dana sam izložen konstantnim napadima sunca, i moram nešto da uradim po pitanju toga jer je u jako toplim danima kakvih je sa godinama sve više, situacija postaje nepodnošljiva..

Načuh da mobilnih klima ima i ispod 100e, međutim, pošto sam malo počeo da istražujem, ispostavilo se da su cene oko 200+ evra, a to u mnogome prevazilazi moj budžet..

Evo jutros naleteh na neki oglas, za gorepomenutu klimu, mobilnu naranvo, Einhell LK 75 koja košta 6999 na nekoj akciji pa me zanima da li neko ima iskustva sa tim?

Da li može da rashladi i koliko prostoriju od nekih 14, 15 kvadrata?

Vazduh se rashlađuje ledenom ili hladnom vodom, jel to znači da otpadaju izduvne cevi i ostala čuda?

Hvala unapred.
[ frigo servis bata @ 19.05.2008. 11:46 ] @
To nije klima,vec ventilator koji ima posudu koju ti stavljas u zamrzivac.Nesto slicno kao rucni kamperski frizider ako me razumes.Nemoze to da hladi jer nema kompresor.
[ MarcusS @ 19.05.2008. 12:49 ] @
Citat:
frigo servis bata: To nije klima,vec ventilator koji ima posudu koju ti stavljas u zamrzivac.Nesto slicno kao rucni kamperski frizider ako me razumes.Nemoze to da hladi jer nema kompresor.


Nemoj da misliš da sam ciničan ili nešto slično, ali čemu onda služi kad ne može da hladi? :)
[ bakara @ 19.05.2008. 12:57 ] @
@MarcusS

Sluzi kao "rashladjivac vazduha", sto naravno i pise u reklamnom prospektu, ali su je vrlo mudro stavili pored mobilne klime koja kosta 20k din.

Moracu da promenim naslov, posto nije u pitanju klima uredjaj, i da ne unosimo dodatnu zabunu.
[ frigo servis bata @ 19.05.2008. 19:31 ] @
Pa ja sam ti lepo napisao sta je,a ti kad vec hoces da kupis, kupi je pa nam prenesi utiske,mada imas na ovom forumu negde sam citao vec utiske o tome(bile su ranije u metrou neke elite oko 8000.din).I da nezaboravim posto si pitao za creva,nema nikakvih creva.
[ tdjokic @ 19.05.2008. 21:56 ] @
Citat:
MarcusS: Nemoj da misliš da sam ciničan ili nešto slično, ali čemu onda služi kad ne može da hladi? :)
Pred pocetak II.svetskog rata i frizideri su bili takvi. Poveci sanduk sa dvostrukim zidovima, izmedju zidova se stavljao led, unutra hrana, vrata su imala izuzetno kvalitetnu i jaku bravu, nesto nalik na sadasnje brave za gepek auta. Led se proizvodio negde centralizovano, ne znam gde, jer sam bio suvise mali tada da pitam, uglavnom ulicama je isao kocijas sa punim kolima leda (valjda je i on imao izolovana kola, kao sada ovi auti hladnjace, sto razvoze sladoled i slicno) u obliku dugackih pravougaonih "cepanica" i prodavao naruciocima.

Tako i taj rashladjivac - hladi dok unutra ima leda, pa opet stavis svez led i tako redom.