[ Fearless Rabbit @ 14.06.2008. 20:30 ] @
Pozdrav svima. Imam veoma kratko pitanje za nekoga ko je upoznat sa firmama ovog tipa u regionu. Dakle, da li na Balkanu postoje "letece" networking ekipe koje pruzaju usluge sistemske integracije, networkinga ili pen testinga, internacionalnim klijentima? Poletis, dodjes, odradis projekat, vratis se nazad Anyone?
[ Davor Vlajkovic @ 15.06.2008. 15:28 ] @
Zanimljivo pitanje. Ne znam za konkretne primere što se te vrste posla tiče, ali verujem da ih ima i da rade na nivou regiona (pogotovo HR, HU & RO). Na globalnom nivou teško da možemo biti konkurentni u tom poslu pored Indijaca i Kineza :)
[ Fearless Rabbit @ 16.06.2008. 07:14 ] @
Iz dosta drugih oblasti su nasi ljudi konkurentni Kinezima i Indijcima, pocevsi od eletrotehnike, elektronike, pa do brodogradnje.. Ne znam zasto ne bi tako bilo i kad je IT u pitanju, koji je kod nas generalno veoma podcijenjena oblast.

U svakom slucaju, sumnjam da sam prvi kome je dosadilo da radi od 8 do 4, cekajuci da naleti jedan projekat u pola godine. Nesto bi mi ovaj "leteci" sistem vise odgovarao
[ totovic @ 16.06.2008. 14:09 ] @
Lepo, verovatno bi to želela većina tvojih kolega. Pitanje je koliko je izvodljivo.
[ Branko Santo @ 16.06.2008. 20:45 ] @
Takvom timu treba jedan izuzetan prodavac! I tek onda to moze da postane izvodljivo!
[ Mister Big Time @ 16.06.2008. 21:54 ] @
Da li se ovde govori o virtuelnim organizacijama?
[ dejanlevaja @ 17.06.2008. 10:02 ] @
Citat:

Dakle, da li na Balkanu postoje "letece" networking ekipe koje pruzaju usluge sistemske integracije, networkinga ili pen testinga, internacionalnim klijentima?


Postoje. Pitas tek onako ili imas nesto konkretno?
[ Fearless Rabbit @ 17.06.2008. 12:32 ] @
Pitam sa konkretnom namjerom, jer bih se rado pridruzio takvom timu. Ukoliko ti, ili neko drugi ovdje zna imena kompanija koje se bave ovim tipom posla, bio bih zahvalan ukoliko bi mi link do njih poslali na PM.
[ Branko Santo @ 17.06.2008. 16:45 ] @
Ja bih pretpostavio da MDS i SnT imaju takve timove koji rade po celom regionu.