[ zooro @ 27.06.2008. 06:50 ] @
molim za struci savet
imam klimu marke samsung desila se neverovatna stvar.nestajala je struja u stanu sto je normalno u zemlji srbiji(malo malo pa nestaje) i uvek mi se (unutrasnja jedinica) normalno uklucivala posle dolaska struje(kao sto pise i u uputstvu posle nestanka i dolaska sruje klima ce se sama aktivirati u stend by rezim) cuje se zvucni signal lampica OPERATION (let dioda zasvetli zelenom bojom posle izvesnog vremena se ugasi i klima moze da se ukljuci)i sve je ok ali sada se prvi put kada je dosla struja zacuo signal ja u prvom trenutku nisam obracao paznju na let diode ali kada sam pogledao na klimi(unutrasnjoj jedinici) su svetlele(paleci i gaseci se neprestano) sve cetiri diode 1.OPERATION crvenom bojom a treba zelenom crveno kada gori u uputstvu kaze crveno znaci odmrzava?,2.TIMER zutom 3.FAN zelenom 4.TURBO crvenom .znaci sve cetiri diode svetle paleci i gaseci se u taktu istovremeno i jedinicu kada ukljucujem daljinskim primi zvucni signal i nista.otvarao sam poklopac i direktno je aktivirao i nista opet samo se pale i gase indikatori.skidao sam plocu gde se nalazi elektronika nosio u neki servis majstor ispitao instrumentom kaze na ploci sve ispravno i osigurac ok,.???kaze mora da je neki mali kvar???sta moze da je u pitanju
ili ce biti da majstor nema pojima.sta drugo osim elektronike???
27.06.2008. u 07:31
[ Pajapatak @ 27.06.2008. 07:49 ] @
Verovatno ti je pukao softver. Ima tu jedan mali smd 93c56.
[ zooro @ 27.06.2008. 19:05 ] @
Citat:
Pajapatak: Verovatno ti je pukao softver. Ima tu jedan mali smd 93c56.


ajde preporuci mi nekoga dami to resi javi mi na pm
[ zooro @ 28.06.2008. 05:36 ] @
Zaboravio sam da napomenem radi se o modelu Samsung SH 12 YAB
[ Electrolux @ 30.06.2008. 22:32 ] @
Rasprogramirao ti se eprom
Mogu da ti resim
Sasa
servis Elektroluks
063 26 77 43