[ mishabojic @ 15.07.2008. 23:38 ] @
Pozdrav.Pokušavam ali neuspeh da nadjem rešenje mog problema sa VM u predhodnim temama.

Naime, Gorenje WA 132 p (pininfarina) 7 dugih godina služila bez problema i onda prvo hidroprekidač-zamenim,drugo ležaji na bubnju- majstor zameni,ali ostade problem meni nerešiv da u toku rada nešto pukne (nemogu odrediti gde iako je otvorena VM) i izbije osigurač.Promenio sam lagere (bili su zaista loši) misleći da kači bubanj u grejač i da to stvara kratak spoj,međutim i posle zamene isto ali nema pravila-nekad odradi program bez frke a nekad pukne posle par minuta.Vadio 3 štampane ploče-izgledaju ok,motor radi ko lutka ,kond je dobar(ne puca on definitivno),prekidač uredu.Majstor me upućuje na nekog lika koji za 140 e "remontuje elektroniku"(baš me zanima to rem.elektronike!) Želim sam da rešim problem naravno uz vašu pomoć.Dal je moguće da je štampana ploča sa grec diodom-mada mi ne liči da ona puca.Zanimljivo ali kad sam skinuo št.ploču sa prekidačem i št.ploču sa diodom i pustio VM -ona opet puče.
Pucanj je ravan pola petarde zelene,nema mirisa,nema dima,i nevidim varnicu igde!

Unapred zahvalan
[ mishabojic @ 16.07.2008. 19:21 ] @
Ipak je grejač! A ja poverovao majstoru -kaže: ispravan je ,to ti je elektronika sad ću ja da zovem mog prijatelja da ti "remontuje" elektroniku za 140 eura.??!!
Bože,bože.Neznalica,diletant koji sa glinericom ispituje grejač.
U svakom slučaju hvala.
[ Brodoplovac @ 16.07.2008. 19:46 ] @
Pa nije majstor neznalica. Prvo on namesti kolegi da uzme 140 evra za ništa od posla, a kolega mu uzvrati kod sledećeg klijenta.
Na kraju platiš 140 evra nizašta, a misliš da je dobar majstor i zoveš ga ponovo ako nešto nije u redu.