[ stankeee @ 01.08.2008. 13:55 ] @
Radio je normalno i posle redovnog otapanja prestao je skroz da hladi .Radi kompresor ali dosta bucnije i ne cuje se ono buckanje u frizideru.Primetio sam da u odeljku frizidera bas kod levkastog dela ( odvod za otapanje ) plasticna kabina je mnogo zagrejana. Ne vidi se gde je iscurio gas ali ga sigurno nema u frizideru - proverio je majstor i rekao je da su aluminijumske cevi porozne i da od njega nema nista . Uredjaj je star 4 godine, koliko je tacno ovo sa cevima i nemogucom popravkom...
[ Pajapatak @ 02.08.2008. 13:20 ] @
Popravka cevi nije nemoguca ali je skupa i postavlja se pitanje isplativosti zato sto su novi uredjaji jeftini.
E sad to sto su jeftini povlaci i slab kvalitet i mali vek trajanja.Uglavnom je problem kod ovih novijih frizidera upravo instalacija,veoma tanke cevi koje brzo korodiraju i dolazi do curenja freona i tu je kraj.
[ stankeee @ 03.08.2008. 05:10 ] @
Preporuka za novi kombinovani rashladni uredjaj ? Mislim na proizvodjaca
[ zoki19 @ 04.08.2008. 22:22 ] @
Nemoguce je da su cevi propale za 4 god, zovi majstora moguce da se zapusio filter ili da ima neko zapusenje ,ali ti to sam ne mozes resiti (zovi majstora)...Zoki...
[ stankeee @ 05.08.2008. 16:05 ] @
Zvao sam tri majstora i svi su rekli da posto se ne vidi gde je iscurio gas ne mogu da mi pomognu posto su kako kazu cevi porozne .
[ zoki19 @ 07.08.2008. 00:43 ] @
Kazi majstorima ,da onda obicno iscuri gas na sastavu gornjeg i donjeg isparivaca, ali trebaju malo i da iskopaju masu otpozadi a to izgleda kod tebe nece niko od tvojih majstora, najlakse je napuniti gasom i uzeti lovu...Pozdrav....Zoki....
[ stankeee @ 07.08.2008. 09:31 ] @
danas cu da zovem jos jednog - samo jos njega nisam zvao , pa ako i on podrzi ostale ode frizider u staro gvozdje ...
[ stankeee @ 07.08.2008. 20:32 ] @
Niko nece da se zeza cevima , kazu punjenje pa ako radi radi... Nista , koristicu ga kao neku vitrinu sa policama za alat i ako nekome uspem da prodam kompresor bicu prezadovoljaan.
[ stankeee @ 06.10.2008. 03:26 ] @
Mislim da je popustio neki var u kabini frizidera - iznad otvora za otapanje se nenormalno greje . Mislim da je tu problem pa bih vas zamolio da mi kazete kako da ispravno skinem kondenzator i izolaciju kabine sa zadnje strane. Ja mislim da treba da presecem cevi kondenzatora na mestu gde je zavaren prilikom montaze a za izolaciju nisam siguran dal' moze da se skine bez ostecenja .