[ grozda @ 12.08.2008. 17:21 ] @
Vredi li uzeti one jednorucne slavine tipa Minotti, Rossetti ... meni deluju slicno, samo sa drugi nazivom.
Ima i onih kao domacih Rosan:

samo su ono oko 3500 din.

Ima nekih i na buvljaku, i tip koji prodaje kaze da za njih ima ovih mesaca i da su svi isti .. kostaju od 200-300 din.
Za Armalove i ove skuplje, kaze svaki je razlicit i tesko se nalaze.

Garancije su kao 5 godina, a vidim neke nase firme ih drze kao zastupnistva.


,

,,

Cene su oko 1600-2200 din. ako se ne varam za pojedine modele.
[ bakara @ 12.08.2008. 17:35 ] @
Sve je to kinesko pa je tesko dati neko ispravan savet.

Pokusaj da procenis na licu mesta kvalitet izrade i debljinu materijala od koga su napravljene, dobro bi bilo da rucica tusa i slavine bude od metala.

btw, nisi nabrojao diplon, i on je kineski.
[ Black_eyed @ 12.08.2008. 20:50 ] @
Ja uzeo rosan, king seriju (sve slavine u kuci). Za sada sam zadovoljan. Meni se cinilo kao najbolji odnos cena/kvalitet, videcemo da li sam bio u pravu. Armal mi je bio preskup.

To je bivsa Istra iz Kule, jbg, oni vec dosta dugo vremena prave slavine pa sam kontao da su do sada valjda savladali zanat.

Ovo je moja za kadu (slicno onoj sto si ti postavio ali ima malih razlika):
[ ziza @ 13.08.2008. 13:02 ] @
Mala dopuna - Rosan nije bivša Istra iz Kule nego je bivši direktor Istre otvorio svoju privatnu firmu. Istra je radila odlične baterije ali koliko znam bili su u jako lošoj situaciji i ne znam da li su se izvukli (pre verujem da su u međuvremenu otišli u stečaj, ali nisam pratio situaciju u poslednjih godinu-dve).
Rosan su, po onome što sam čuo od većih stručnjaka od mene, relativno solidne armature. Kineske ne bih uzeo ni da mi poklone, ali ako je već cena presudan faktor onda možda bar za kuhinju uzeti nešto bolje jer se ta voda ipak koristi za piće i/ili kuvanje. Ne mogu da proverim istinitost navoda, ali sam sa nekih strana čuo da kinezi koriste materijale koji nisu baš po evropskim bezbednosnim i zdravstvenim standardima. Možda i nije tačno, ali ne bih se zezao sa time zbog par hiljada dinara.
Ja doduše imam već 10 godina Armal i Istra-Kula i sve radi savršeno.
[ Black_eyed @ 14.08.2008. 07:28 ] @
Ovo nisam znao za Rosan, vidim da proizvode Istre iz Kule nema na trziststu vec duze vremena a da se u istom periodu pojavio Rosan pa sam mislio da je neko kupio firmu i startovao novi brend.

Elem, ipak bi i pored toga kupio pre Rosan nego bilo kog kineza. Pitaj boga sta stize do nas od te robe.
[ grozda @ 15.08.2008. 21:34 ] @
E videh i tu Diplon, ne izgleda lose i nije ni ona skupa ... oko 2400 din. Momak u prodavnici rece da do 5 godina, njihovi serviseri dolaze ma sta se desilo, posto je to garantni rok.
[ Tamara_K @ 30.05.2009. 18:58 ] @
Vidim da je tema stara, ali da je obnovim. Imali smo tuš bateriju Minoti koja je crkla, delovi su skupi, pa je opravka neisplativa.
Majstor nam je rekao da uzmemo ROSAN, gledala sam Armal je 2 - 2,5 x skuplji, jedino ne znam za garanciju, sajt neće da im se otvori.
Minioti i te kineske ne kupujte, posle možete da ih bacite.
Edit :
Evo cena da proverite, a vidim daju garanciju 5 godina, inače imamo bojler za kupatilo Ariston, majstor kaže da je DOM Pančevo bolji, ali mi gledali dizajn. Protični bojler je DOM, njega nam je preporučio drugi majstor i OK je. :
SANITARNA ARMATURA Armal,Istra,Fasau,Unitas,Rosan.
Mozete poruciti iz kataloga ili izabrati iz nase velike ponude.
Svaka jednorucna baterija ima garanciju 5 godina i obezbedjen servis.
CENOVNIK ARMAL i ROSAN JEDORUCNIH BATERIJA:
(fabricke proizvodjacke cene baterija)
za kadu sa tus crevom i rucicom Armal-5410din , Rosan-2695din
za kadu i umivaonik (svedska) Armal-7645din , Rosan-2950din
za umivaonik stojeca 2 EK ventila Armal-4920din ,Rosan-1895din
za umivaonik stojeca sa 2 EK ventila i niklovanim sifonom Armal-5385din
za sudoperu i umivaonik zidna Armal-4790din , Rosan-2260din
za protocni bojler zidna Unitas-3960din , Rosan-1850din
za sudoperu stojeca sa 2 cevi Armal-5285din , Rosan-2005din
za sudoperu stojeca sa 3 cevi Unitas-6190din , Rosan-2110din
za sudoperu sa izvlacecim tusem (frizerska) Armal-14590din, Rosan-4695din
akva ispirac sa niklovanom cevi Armal-3670din
bide,zidna,za lekare i frizere,fiksni i pokretni izliv,slavina,cesma,
(fabricka proizvodjacka cena).
Armal i Unitas (Slovenija),Rosan (Kanjiza),Istra (Kula),Fasau (Uzice)

[Ovu poruku je menjao Tamara_K dana 30.05.2009. u 20:12 GMT+1]
[ sonus70 @ 31.05.2009. 21:25 ] @
Taj Minnoti je izgleda žešće sr**je. Imam Paini nad kadom i Fasau u kuhinji koji posle 12 godina izgledaju i rade kao prvog dana, a Sranjoti nije izdržao ni pune dve godine nad umivaonikom.
[ legend @ 08.09.2009. 12:21 ] @
Jeste da je tema starija, ali ako Vam treba bilo kakva informacija o ROSAN armaturama (cene, maloprodaje, VP, servis), slobodno pitajte jer se profesionalno bavim prodajom ROSAN armatura.

Pozdrav.
[ veljkoE @ 08.09.2009. 15:27 ] @
e pa tvoj rosan mi skripi pri pomeranju rucice, a garanciju ( naravno) izgubio, kontam, koji ce mi
pa ako znas resenje problema, bilo bi lepo kad bi ga objavio

pa sad sve kontam dal da kupim neki roseti ili armal
al odkad kumu kaplje armalova slavina ( nova naravno) , vise ni sam ne znam sta je problem u Srbiji ( kao)
[ kana @ 08.09.2009. 19:10 ] @
Ja sam u Afix-u kupio EFFEPI tus bateriju prosle godine i prezadovoljan kvalitetom i cenom
ove godine kupio jos jednu za drugo kupatilo.
Cena je negde oko 3000 a garancija na polugu je neverovatnih 8 godina.
Od svih tus baterija koje sam imao prilike da koristim nikada nisam naisao na mehanizam
sa kojim se tako lako regulise topla voda. Poluga klizi milimetraski a toplu vodu regulisem
cini mi se u rasponima od 1 stepena.
Ako imate prilike da negde probate ovu tus bateriju obavezno to ucinite.
[ legend @ 12.09.2009. 18:30 ] @
Citat:
veljkoE: e pa tvoj rosan mi skripi pri pomeranju rucice, a garanciju ( naravno) izgubio, kontam, koji ce mi
pa ako znas resenje problema, bilo bi lepo kad bi ga objavio



koja baterija (na kadi, lavabou, sufoperi zidna/stojeca)? da li si probao da skines perlator i ocistis ga od kamenca?
[ veljkoE @ 12.09.2009. 19:45 ] @
ne znam kakve samo veze ima perlator sa rucicom
mislim da je svejedno na cemu je , ali je na umivaoniku nije na zidu, jednorucna
kupatilo je staro oko 2 godine, a kod mene u vodi nema kamenca, ali ima arsena
[ veljkoE @ 17.09.2009. 19:16 ] @
ma jok
ako se zainatim, ima da kupim novu, istu takvu
pa da im vratim ovu staru i zamenim za novu

i onda imam rezervu
[ septimus @ 12.11.2009. 09:32 ] @
Kakve su te EFFEPI tus baterije i gde se mogu kupiti u Beogradu? (gde je taj Afix?)
[ tdjokic @ 12.11.2009. 15:25 ] @
"nikada nisam naisao na mehanizam
sa kojim se tako lako regulise topla voda. Poluga klizi milimetraski a toplu vodu regulisem
cini mi se u rasponima od 1 stepena. "

Aman prijatelju, javljaj na privatne poruke gde si to nasao? Sve sto sam ja do danas imao u rukama ili na zidu je bilo ocaj zivi - od teoriskih valjda 60 stepeni hoda slavina koristi samo nekoliko stepeni i tu voda naglo polazi i naglo se zaustavlja, jezivo. Ostatak hoda je prazan hod. To me toliko muci da se spremam bas ovih dana da nesto popravljam i planirao sam povratak na klasicne baterije, virbla, pa polako. Mozda bi me ove tvoje ipak spasile.

Inace, jednorucne su ipak zakon po trajnosti. Nekoliko proizvodjaca, nekoliko baterija, jeste da rade grubo ali ona keramika unutra je neunistiva, traje godinama.
[ septimus @ 12.11.2009. 15:43 ] @
Evo meni juce riknula tus baterija marke Kinhil. Trajala je 5-6 godina. Crevo tusa odlicno.

Nego stvarno gde je taj Afiks i gde ima ta marka EFFEPI? :)
[ tdjokic @ 12.11.2009. 20:51 ] @
Afix je u Kraljevu, ima na Google, prave neke plasticne cevi i creva i trguju instalacionim materijalom, ali taj EFFEPI nisu oni, to su neki Italijani, http://www.effepirubinetterie.com/.
[ kana @ 14.11.2009. 22:44 ] @
Citat:
tdjokic: "nikada nisam naisao na mehanizam
sa kojim se tako lako regulise topla voda. Poluga klizi milimetraski a toplu vodu regulisem
cini mi se u rasponima od 1 stepena. "

Aman prijatelju, javljaj na privatne poruke gde si to nasao? Sve sto sam ja do danas imao u rukama ili na zidu je bilo ocaj zivi - od teoriskih valjda 60 stepeni hoda slavina koristi samo nekoliko stepeni i tu voda naglo polazi i naglo se zaustavlja, jezivo. Ostatak hoda je prazan hod. To me toliko muci da se spremam bas ovih dana da nesto popravljam i planirao sam povratak na klasicne baterije, virbla, pa polako. Mozda bi me ove tvoje ipak spasile.

Inace, jednorucne su ipak zakon po trajnosti. Nekoliko proizvodjaca, nekoliko baterija, jeste da rade grubo ali ona keramika unutra je neunistiva, traje godinama.



Na PP nisam nista dobio ????


Citat:
tdjokic: Afix je u Kraljevu, ima na Google, prave neke plasticne cevi i creva i trguju instalacionim materijalom, ali taj EFFEPI nisu oni, to su neki Italijani, http://www.effepirubinetterie.com/.



Upravo tako.
[ tdjokic @ 15.11.2009. 00:07 ] @
Citat:
kana: Na PP nisam nista dobio ????
Nismo se razumeli, to sam ja tebe molio da meni i kolegi septimusu napisem gde si ih kupio. Posto sam ja priblizno otkrio o cemu se radi, ostaje nam samo jos da ih nadjemo negde u Beogradu .

Gledao sam malo slike tih baterija. Cini mi se, da imaju samo za tus. Drugo, izgleda da je ona glava za mesanje nesto veca od uobicajenih, mozda zbog toga radi ravnomernije. Lose se vidi, ja to vise nagadjam nego sto tvrdim.
[ bobanf @ 20.11.2009. 18:38 ] @
Ko nece da da pare za armal, koji je zaista najbolji, sasvim dobro radi i minoti, samo treba naci original jer i ova firma ima puno divljaka. Lik na pijaci rakovica koji prodaje vodovodsku opremu se odlicno razume i hoce da pomogne. Meni minoti radi odlicno, ako ne valja, menjaju bez problema. Kada nece dobro da mesa promeni se mesac vrlo jednostavno.
[ tdjokic @ 20.11.2009. 23:44 ] @
Ko pravi mesace? Imam osecaj da to pravi par firmi u svetu a svi ostali samo prave mesing, obradjuju ga, u njega stavljaju vec gotove mesace i zivot tece dalje.

Znam da su se mnoge stvari promenile od 1971 do danas, da nemacke firme nisu vise iste kao ranije, ali nesto od toga je verovatno jos uvek ostalo. Dakle, 1971 odlazim u Sloveniju da radim u fabrici TV prijemnika, gramofona i elektricnih brijaca, Iskra, Przan, Ljubljana, a radno mesto mi je u razvoju. I onda dodje tamo sef nabave i malo caska sa kolegom i prijateljem mojim sefom. Obojica zidaju kuce i nadmecu se sta ce ko napraviti bolje i lepse. Poveo se razgovor o baterijama za vodu. Neko od prisutnih spomenu Armal, na sta se ona dvojica, obojica "ljuti" Slovenci, iskidase od smeha: "Ma, hajde bre, to je djubre!" i nastave nabrajanje nekih nemackih firmi.

Znaci, nisam protiv Slovenaca, na kraju krajeva tamo sam proveo skoro ceo svoj aktivni radni vek, 20-tak godina (a posle sam se razboleo i nisam vise mogao da radim) i bilo mi je dobro, ali moram da kazem da je kod nas slovenacka roba dugo bila jedina i najbolja, iz prostog razloga sto je imala odredjene tehnoloske prednosti i izvesnu prednost u kvalitetu, ne zato sto bi bila najbolja u sirim razmerama. Jos jedna slicna stvar - jedan slovenacki proizvodjac rovokopaca je iste pravio na Rakovicinim traktorima i prodavao sirom Juge a slovenacka gradjevinska preduzeca su ipak kupovala zapadnu firmu, cuveni Massey Ferguson.

Ne kazem da je to apsolutno tacno i da vazi bas za sve, ali ipak nije zlato sve sto sija. A sticajem poznatih okolnosti mi smo jos uvek sirotinja i upuceni smo na jeftinije firme i bivse "bratske" firme, razne Kras, Merkatore i slicno.

Ovo sam rekao bez ikakvih zlih namera, radi istine. A istina je, da su mi i dve Armalove baterije radile vrlo dugo bez problema, kao uostalom i nekoliko nasih srpskih, tako da je to sve tu negde. A najvise od svega bih voleo da saznam odgovor na pitanje sa pocetka ovog posta jer bi to moglo da objasni mnoge stvari oko kvaliteta baterija.
[ skemba @ 21.11.2009. 09:19 ] @

Sto se tiče ARMAL-a, on se radi trenutno u Kini. Po pitanju kvaliteta, to je jos uvek dobra baterija, ali to više nije onaj ARMAL od pre 20 godina i malo je verovatno da će vam bilo koja baterija, od bilo kog proizvodjača, trajati "večno" kao ranije. Ja bih se od slovenačkih baterija pre odlučio za UNITAS.

Mešačke glave su veoma bitan deo kod jednoručnih baterija, i praktično, ukoliko se nije štedelo na materijalu pri izlivanju samog tela baterije, jedini deo koji se menja. Proizvodi ih X proizvodjača, ima ih španskih, madjarskih (ROSAN uzima glavu od istih). Mnogi proizvodjači (koji se medjusobno razlikuju u klasama baterija koje proizvode) uzimaju mešačke glave od istog dobavljača, pa stoga ni to nije pravilo.

Treba obratiti pažnju na uputstva pri kupovini baterija. Naime, svaki proizvodjač baterija se ogradjuje ukoliko baterija nije montirana od strane obučenog vodoinstalatera, ukoliko nema filter u mreži itd...Tri stvari utiču na trajnost baterije: kamenac, pritisak i vazduh u cevima. Sve tri su standardne u našim vodovodima i ukoliko se ove tri stvari otklone, trajaće vam svaka baterija.
[ vujkev @ 18.09.2015. 22:27 ] @
Prođe 6 godina od poslednje poruke. Šta se promenilo?

Roditelji već >10 godina imaju Armal, koji i dan danas radi kao i prvi dan. Na osnovu toga hteo sam da kupim Armal, ali rekoše u radnji da to nije isti kvalitet kao i ranije i da ih ne kupujem.
Ponudiše mi Hansgrohe, Paffoni ... Šta uzeti u rangu Armala od pre ~10 godina? (domaće marke bih preskočio)
[ djolep @ 18.09.2015. 23:43 ] @
U principu ono sto je skupo to je i dobro. Za slavine to i dalje vazi. Neces pogresiti ni sa Hansgrohe ni sa Paffoni slavinama. I jedne i druge su premijum kvaliteta. Hansgrohe je stara nemacka firma, doduse danas u americkom vlasnistvu, koja je uvek imala prvoklasne slavine. Prvi put sam video jednorucnu slavinu kada ih je kumov otac, pre vise od 40 godina doneo iz Nemacke. Bile su Hansgrohe i eno ih i dan danas rade bez ikakvih problema.

Pre 5 godina sam renovirao kupatilo i stavio 2 Hansgrohe slavine koje su i dalje kao nove. 5 godina je prekratko za procenu veka dobre slavine. Moram da kazem da sam tada skinuo 2 potpuno ispravne Minotti slavine koje su bez problema radile prethodnih 15 godina. Na njima sam nekoliko puta menjao perlatore (one mrezice na izlazu) jer su se puneli kamencem iz vodovoda. Mislim da ce potrajati svaka slavina, bilo kog brenda, ako nije najjeftinije djubre sa pijace.

Inace, 3 Armalove, koje sam postavio u tazbini rade i dan danas, posle 28 godina, uz po jednu izmenu glave. Na jednoj je mozda i dalje prva glava.
[ legend @ 19.09.2015. 07:51 ] @
Hansgrohe je odličan kvalitet, i danas. Ima i cenu, pa ako si spreman da platiš to je ok. Ne očekuj da će da traju 30+ godina, jer su se i kod Hansgrohe stvari promenile.

Paffoni, Minotti, Diplon, itd, itd zaobiđi u širokom luku.

Ukoliko hoćeš odličan odnos cene i kvaliteta a da je na nivou ARMAL-a (koji btw nije više ono što je bio i po čemu ga ljudi pamte)
uzmi ROSAN armature, www.rosan.rs. Apsolutna preporuka od majstora, 5 godina garancije (telo i mešač), servis organizovan tako da ako se desi problem sa baterijom
servis izlazi na teren (ne skidaš i ne nosiš nigde) i otklanja kvar. Inače problema i nema. Vrlo korektne baterije, veliki izbor serija.






[ Java Beograd @ 19.09.2015. 19:45 ] @
Realno, jednoručna slavina ne može da se "pokvari". Mislim, šta bi se na njoj pokvarilo?
Perlator se naravno menja, manje-više redovno, a umetak traje koliko traje (tu već postoji kvalitet i škart), ali i umetak se smatra potrošnim delom. Ostaje telo i ručica. Mesing.

"Premijum" kvalitet slavina se pre svega odnosi na dizajn. Ima ih stvarno, baš lepih, ali to onda i košta. 200 i kusur evra.

Ako u dizajnerskom smislu nemaš posebnih zahteva, na domaćem tržištu (po meni), Minoti ima najbolji odnos cena / kvalitet.
[ legend @ 19.09.2015. 21:26 ] @
Ako je slavina izlivena od legure koja je delimično mesing (posledice po zdravlje, učestala poroznost tela-čitaj nekontrolisano curenje iz tela baterije) i ako je mešač nekvalitetan, npr. minotti je svojevremeno u slavinama za visoko montažni bojler (a i nekim drugim) pakovao i dodatni mesac pošto je kvalitet bio loš, samo su zaboravili da to neka domacica i treba da ume da zemeni, to može biti problematično. Dobro organizovan servis je prilično bitna stvar. Minotti ima kraću garanciju i lošije organozovan servis od ROSAN armatura.

Sto se dizajna tiče manje vise svi jedni druge kopiraju, varijacije su u pitanju, stvar ukusa.

[ DusanSukovic @ 20.09.2015. 03:39 ] @
Citat:
legend:
Hansgrohe je odličan kvalitet, i danas. Ima i cenu, pa ako si spreman da platiš to je ok. Ne očekuj da će da traju 30+ godina, jer su se i kod Hansgrohe stvari promenile.

Paffoni, Minotti, Diplon, itd, itd zaobiđi u širokom luku.

Ukoliko hoćeš odličan odnos cene i kvaliteta a da je na nivou ARMAL-a (koji btw nije više ono što je bio i po čemu ga ljudi pamte)
uzmi ROSAN armature, www.rosan.rs. Apsolutna preporuka od majstora, 5 godina garancije (telo i mešač), servis organizovan tako da ako se desi problem sa baterijom
servis izlazi na teren (ne skidaš i ne nosiš nigde) i otklanja kvar. Inače problema i nema. Vrlo korektne baterije, veliki izbor serija.


Minotti je smece, video sam 2x sta se desilo sa njima, Rosan ima 100x bolji kvalitet imam u kuhinji, gledao sam seriju za kupatilo - odlican design, e sad ne znam kako se meri kvalitetom sa nemackim i slovenackim proizvodima..
[ DusanSukovic @ 20.09.2015. 03:45 ] @
[quote]Java Beograd:
Realno, jednoručna slavina ne može da se "pokvari". Mislim, šta bi se na njoj pokvarilo?
Perlator se naravno menja, manje-više redovno, a umetak traje koliko traje (tu već postoji kvalitet i škart), ali i umetak se smatra potrošnim delom. Ostaje telo i ručica. Mesing.

"Premijum" kvalitet slavina se pre svega odnosi na dizajn. Ima ih stvarno, baš lepih, ali to onda i košta. 200 i kusur evra.

Citat:
Ako u dizajnerskom smislu nemaš posebnih zahteva, na domaćem tržištu (po meni), Minoti ima najbolji odnos cena / kvalitet.



Prijatelju, za Minotti vazi ona crnogorska "Od jeftina mesa, corba po dolini...". Ja sam odrastao u uverenju da Italijani imaju odlican design ali kvalitet nula, cini mi se da se u njihovom slucaju nista nije promenilo..
[ Java Beograd @ 20.09.2015. 08:09 ] @
1. Minoti nema veze sa Italijom
2. Po bombastičnim tvrdnjama ("... Minotti je smece, video sam 2x sta se desilo sa njima, Rosan ima 100x bolji kvalitet imam u kuhinj ...") se vidi ozbiljnost postova i onog ko diskutuje.

Ja sam sto puta video šta se desilo i Armalu, i Roslanu i Minotiu i mnogima drugima. Na osnovu jednog jedinog primerka u svojoj kuhinji ne možeš da donosiš generalne zaključke.
[ legend @ 20.09.2015. 09:33 ] @
Citat:
... Roslanu i Minotiu...


Upoređivati ROSAN i Minotti je besmisleno...potpuno razčičite klase baterija, po svemu...ROSAN je ubedljivo bolja baterija....
[ SaleSk @ 20.09.2015. 09:37 ] @
Ukoliko imate para, slobodno odaberite Hansgrohe. Sto je Mercedes u automobilima, to je Hansgrohe u slavinama.
Ako vam se ne bacaju toliko para, onda imate odlicne exyu slavine.
Jedna od njih je UNITAS koja daje 6 godina garancije, ima po meni odlican kvalitet, lep dizajn i kvalitetno deluje da je izradjena. Cena dobre kuhinjske slavine kod nas ovde u Skoplju kosta od 70 evra pa nagore.
Armal imamo vec 25+ godine i nista na njemu jos nije promenjeno. Cak ni ulozak. Jedino smo promenili tush rucicu. Crevo je i dalje originalno.
Kakav je danasnji kvalitet Armala ne znam. I ponovo je skup. Dali se proizvedjuje u Kini ili Maleziji, to nema nikakve veze. I Mercedes i BMW imaju fabrike u Kini. Dali to znaci da su sra*e? Naravno da ne. Slobodno mozete da zaboravite te mitove sa fabrikama u Kini.

Sto se tice srpskih slavina ima ih tu po Skoplju dosta. Po ceni mogu da kazem da su nekog prosecnog kvaliteta. Recimo kostaju duplo jeftinije nego Unitas. Jedine jeftinije od njih su kineske...
[ vujkev @ 20.09.2015. 13:25 ] @
a nadao sam se da ćete svi reći kupi tu i tu, pa da mi olakšate :(

Za sad sam se ograničio na Hansgrohe ili Herz-Unitas za kadu. Cene su im slične, oko 10.000. Ima li Unitas servis ili predstavništvo u Beogradu?
Rosan će verovatno ići za sudoperu.

Može li mi neko objasniti šta znači, tj koje su prednosti:
-Termostatski uložak
-Sa automatskim resetovanjem
- Kategorizacija protoka vode: B, C

Uzeto sa opisa neke HansGrohe baterije
[ DusanSukovic @ 20.09.2015. 14:40 ] @
Citat:
Java Beograd:
1. Minoti nema veze sa Italijom
2. Po bombastičnim tvrdnjama ("... Minotti je smece, video sam 2x sta se desilo sa njima, Rosan ima 100x bolji kvalitet imam u kuhinj ...") se vidi ozbiljnost postova i onog ko diskutuje.

Ja sam sto puta video šta se desilo i Armalu, i Roslanu i Minotiu i mnogima drugima. Na osnovu jednog jedinog primerka u svojoj kuhinji ne možeš da donosiš generalne zaključke.



1. Dobro ok, u pravu si - video sam par prodavaca koji ih reklamiraju kao italijanskog proizvodjaca
2. Rosan deluje kvalitetno i tako se ponasa, odvagaj Minotti i Rosanovu slavinu, pa vidi koja je teza ;-)
Pa gledaj, kad ti Minottii slavina za kupatilo pukne na dnu, hoces odmah da otrcis da kupis istu takvu? Ono reces sam sebi, doneo sam generalni zakljucak, nije to pametno - ova ce sledeca biti bolja, sigurno nije radjena petak uvece? Tesko Java, tesko..ili sam ja takav - neozbiljni diskutant :-)




[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 21.09.2015. u 05:01 GMT+1]
[ DusanSukovic @ 20.09.2015. 14:57 ] @
"Preduzeće Minotti d.o.o. osnovano je 1999. godine sa sedištem u Beogradu. Naša osnovna delatnost je uvoz i veleprodaja robe namenjene za opremanje kupatila pod vlastitim zaštićenim brendom. Prodajni program Minotti sastoji se od nekoliko stotina artikala jednoručnih slavina, sanitarne keramike, hidromasažnih i običnih tuš kabina, kupatilskih ogledala, kupatilske galanterije, hidromasažnih stubova, tuš ručica, tuš creva, kupatilskih zavesa, opreme za kupatila, raznih vrsta priključaka i ventila, rezervnih delova, itd. "


http://www.minotti.rs/strana.p...amp;naziv=O%20nama&jezik=1

Znaci uvoz iz Kine, kvalitet ubitacan..

[ legend @ 20.09.2015. 15:16 ] @
Nije problem Kina...oni lete na mesec, prave vozove koji idu 400km/h..itd..itd.oni imaju kvalitet, problem je šta "biznismeni" odavde porucuju i zele da zarade 300% na uvozu...inace i Hansgrohe lije tela u Kini ali imaju quality kontrolu i plate dobro to telo...nazalost nase trziste je jad, pa je dosta i jadne robe...ROSAN odskače apsolutno...
[ DusanSukovic @ 20.09.2015. 15:31 ] @
Citat:
legend: Nije problem Kina...oni lete na mesec, prave vozove koji idu 400km/h..itd..itd.oni imaju kvalitet, problem je šta "biznismeni" odavde porucuju i zele da zarade 300% na uvozu...inace i Hansgrohe lije tela u Kini ali imaju quality kontrolu i plate dobro to telo...nazalost nase trziste je jad, pa je dosta i jadne robe...ROSAN odskače apsolutno...


Definitivno Kinezi imaju svojih mnogo dobrih proizvoda, ali ove slavine sto se proizvode i lepe na njih Minotti logo na njih i nisu bas neki kvalitet IMHO.
[ Black_eyed @ 20.09.2015. 20:42 ] @
Pisao sam u ovoj temi na njenom početku (2008 godine). Evo 7 godina kasnije i dalje me rosan armature dobro služe (4 komada - kuhinja, umivaonik, kada, bide). Tako da ostajem pri stavu kojem sam i tada izneo, odličan odnos cena/kvalitet.
[ DusanSukovic @ 21.09.2015. 04:11 ] @
Citat:
djolep:
Moram da kazem da sam tada skinuo 2 potpuno ispravne Minotti slavine koje su bez problema radile prethodnih 15 godina. Na njima sam nekoliko puta menjao perlatore (one mrezice na izlazu) jer su se puneli kamencem iz vodovoda.



Mislim da to znaci da im kvalitet zavisi od dobavljaca, jer ja sam imao jednu koja je hladno napukla na dnu, znaci dobavljace koje sigurno sa vreme na vreme menjaju, znaci opet izbegavati...
[ anon142305 @ 21.09.2015. 08:15 ] @
Kod mene se Tivoli (za kadu) lose pokazala, pa eto jos jednog brenda kojeg bi valjalo zaobici.
[ Rendisha @ 27.09.2015. 07:38 ] @
Posle svih hvalospeva na temu Rosan slavina evo i mog iskustva. Hteo sam i ja da zaobidjem srpske kineze pa da uzmem nesto domace i izbor pade naravno na Rosan. Kuhinjska slavina, ne najjeftinija nego sledeca u rangu, solidno deluje, samo mi lula izgleda toliko tanko (i laka ko perce) i ladno ne mogu da provalim da li je mesing ili plastika... Posle 4-5 meseci primetim kad pustim vodu, kao neka maglica, fino rasprsena da pada odnekud Provalim da se pojavila pukotina na luli sa gornje strane i odatle lagano prska. Za par meseci vec je sva popucala i odozgo i odozdo pa je umotavam krpom da ne prsti na sve strane... Vreme za servis, dok mi nije istekla garancija...
[ legend @ 27.09.2015. 11:36 ] @
Tacno je, ima sporadicnih problema sa izlivima, pojavi se kao tacka ili linija (kao vlas kose) i tu izbija tanak mlaz...ovo se desava na 1 od 100+ prodatih zidnih baterija.

Izlivi jesu tanki, u ROSAN-u znaju za problem (info iz servisa) i rade na tome. Inace svi falicni izlivi se menjaju preko servisa ili u prodavnici gde se baterija i kupila.
[ HoT_Steppa @ 27.09.2015. 19:35 ] @
Kakvi mešači idu u Rosan, klasični ili neki njihovi?
[ legend @ 27.09.2015. 19:48 ] @
http://w2.kerox.hu/

Kerox
[ HoT_Steppa @ 27.09.2015. 19:57 ] @
Možeš na PP koliko koštaju i gde može da se kupi Rosan u Beogradu.
[ anon142305 @ 30.06.2016. 22:45 ] @
Danas sam od prodavca dobio preporuku za Rosan slavinu.
Malo sam guglovao, to je neki srednji kvalitet.

Bila su dva modela u prodavnici.
Skuplji, od 5.500 (model King, tako nesto) i jeftiniji, od 4.500 (koji sam i uzeo).

Montirao sam danas, pa cu videti kako ce se pokazati.
Jedino ovo sa slike nisam montirao, jer ne znam ni sta je, ni gde ide!?

[ legend @ 01.07.2016. 07:11 ] @
To u kesici su prigusivaci protoka vode, stavis ih u tus crevo, priguse protok, stednja. :)

Nisi pogresio sa Rosan-om.
------VV6LAL1E46IJK5T24XFA7TGR4M5VBM
Content-Type: text/html;
charset=utf-8
[ aquazx @ 01.07.2016. 14:10 ] @
Imam na sudoperi jednorucnu slavinu Minnoti i problem je sto se mnogo jako cuje kada se pusti voda.

Da li je neko primetio da razlicite slavine imaju razlicite karakteristike po ovom pitanju i da li mislite da bi promena slavine pomogla po pitanju buke?


[ bakara @ 01.07.2016. 18:13 ] @
Citat:
aquazx...i da li mislite da bi promena slavine pomogla po pitanju buke?

Da, definitivno bi pomogla promena slavine.

Razlicite zvuke cak prave i razliciti mesaci, pa mozes i sa tim da probas.
[ zoran @ 08.10.2016. 22:06 ] @
Primećujem puno reklama u ovoj temi. Ne znam šta urednici rade... ili ne rade svoj posao.

E sada u vezi teme.
Imao sam do pre neki dan dve Minotti jednoručne slavine. Jednu nad kadom, a drugu na lavabou.
Kupljene su u prodavnici. Garancija je bila 5 godina.

Na lavabou je prvo pukla ručka (unutrašnji deo), nakon oko 10 godina korišćenja. Ručku od uvoznika nisam uspeo da dobijem, pa sam kupio neki sličnu koja je pasovala. Nakon još jedne godine procureo je mešač. Ni njega nisam uspeo da kupim. Tada su me u radnji nagovorili da kupim Rosan, kao jedini kompromis cena/kvalitet.
Znači da jednoručna slavina za lavabo mi je trajala 11 godina.

Nad kadom je nakon 12 godina procureo mešač. Njega sam pre neki dan uspeo da nabavim i popravim ovu slavinu. U toku skidanja mešača pukla je ručka, odnosno unutražnja četvrtka, pa sam morao i ručku da kupim. Bilo je da se kupi.

Minotti slavine su na ručkama od gore imale ugravirani brend.

Rezime za Minotti kupljene pre 12 godina:
Za te novce koje sam izdvojio za njih, radile su odlično.
Jedina zamerka je malo glasniji tok vode koji prolazi kroz slavinu.
Druga, a još veća zamerka je kvalitet finiša slavine. Fleke od vode davno, davno se više ne mogu obrisati. Slavina je postala žućkasta, pa na tufne. Nisu nikada tretirane agresivnim sredstvima. U vodi skoro da nema kamenca.

*********************************
Slavinu nad lavaboom je zamenila Rosan. Kupljena je skuplja varijanta, nije najjeftinija.
Ona sada ima godinu dana. Radi dobro ali se fino podešavanje mlaza vode ne može baš dobro kontrolisati. Takođe je malko glasnija (šumovi), ali za drk tiša od Minotti.
Nakon godinu dana slavina izgleda kao da ima 20+ godina. Finiš očajan. Fleke sa slavine se ne mogu više obrisati. Održavana magičnim krpama, nikad agresivnim sredstvima. Voda skoro da i nema kamenca.

U mesec-dva razlike kupljena je i slavina za sudoperu, isto Rosan, jednoručna. Takođe užasno i ružno izgleda nakon godinu dana korišćenja.
Bolje da sam staru domaću, zaista Kulinu, malo sredio (zamenio gumice), bila je mnogo lepša nakon 15 godina korišćenja.

*********************************
Da se ne zavaravamo. Rosan je takođe jeftina kineska slavina.

Eto, to su moja iskustva.
*********************************

Moje pitanje je sledeće:
Ima li neko da je kupio slavinu pre dve do pet godina i da ona i danas izgleda lepo nakon što se prebriše ?

[ mr Jozza @ 02.04.2018. 03:30 ] @
Unitas, slovenački. Kupio sam slavinu za sudoperu pre 7 godina, i dan danas radi i izgleda kao nova. Sad treba da kupim za kupatilo, i čitajući ovu temu se mislim da ne lutam mnogo i opet kupim Unitas.
[ legend @ 02.04.2018. 06:08 ] @
ROSAN svaka preporuka.



--
Sent from my Android device with K-9 Mail. Please excuse my brevity.
[ anon142305 @ 02.04.2018. 08:01 ] @
Ja sam na nekoj temi preneo preporuku za Rosan. Posle par godina, iskustvo je sledece. Rosan KING, koja mi je na lavabou, i dalje odlicno radi. Rosan PERLA, koja mi je nad kadom, pokvarila se (slab pritisak kroz crevo) i moracu da je menjam.

Sad gledam onav Unitas, garancija od 6 god. uliva poverenje. Doduse, ruzni su (kiselo grozdje :) ) a i nisu jeftini.
[ scoolptor @ 02.04.2018. 08:08 ] @
Pogledaj Stolz.
To je Rosanov ekskluzivni brand.
Isto je prednost laka dostupnost rezervnih delova.
[ anon142305 @ 02.04.2018. 10:52 ] @
Hvala, pogledacu.

Tj. prvo cu videti da li ovu mogu da popravim (u prevodu - otvoricu je, gledacu malo ko tele u sarena vrata i zatvoriti), pa cu onda potraziti novu.
[ zeoN_Rider @ 02.04.2018. 11:17 ] @
Citat:
scoolptor:
Pogledaj Stolz.


Odličan predlog, Ja je posedujem u kupatilu i da kucnem u drvo radi već pitaj boga koliko dugo bez problema.
[ DusanSukovic @ 02.06.2018. 03:04 ] @
Enmon brend slavina (Iz Kine!), postavljena pre godinu dana, radi odlicno, mislim da je kostala 5-6 hiljada. Mislim da je Rosan za kupatilo los, slavine za kuhinju da su dobre, imam neki Rosan model za kuhinju, odlicna.
[ legend @ 02.06.2018. 07:07 ] @
Nema nikakvih problema sa ROSAN baterijama za kadu (a i ostalima). Unazad 7-8 meseci je promenjen i prebacivac (sa izliva na tus i obratno) sa kojim je bilo sporadicnih problema (zaglavljivanja).

Dodatno i kad se desi problem sa mesacem/prebacivacem ili vrlo retko telom, organizovan je servis koji izlazi na adresu, ali broj reklamacija je vrlo mali, manji od proceta gledajuci ukupan broj prodatih komada.
[ aquazx @ 02.06.2018. 07:19 ] @
Imam Rosan King tus bateriju u kupatilu oko 5-6 gpdina.

Da li se moze zameniti mesac (ili nesto drugo iznutra) posto rucica polako zapinje kada se podize? Najradije ne bih skidao celu bateriju sa zida.
[ legend @ 02.06.2018. 09:09 ] @
Bez problema. Skine se rukohvat (inbus) pa poluzvonce ispod rukohvata i na kraju pritezna matica koja steze sam mesac.

--
Sent from my Android device with K-9 Mail. Please excuse my brevity.
[ bakara @ 02.06.2018. 19:04 ] @
Od alata ti treba srafciger i veliki francuski kljuc.
[ aquazx @ 05.06.2018. 08:53 ] @
E drugari, nisam pitao gde mogu da nabavim rezervne delove za Rosan King seriju? Baterija je kupljena pre 5-6 godina.
[ scoolptor @ 05.06.2018. 09:01 ] @
Proveris na Rosanovom sajtu koji mesac ti treba.
Potom ti je lako da pretragom nadjes ko prodaje te mesace.
Recimo, ovaj.
[ aquazx @ 05.06.2018. 09:13 ] @
Ok, nasao sam moj model na Rosanovom sajtu, samo pitam se da li je to taj isti od pre 5 godina. Kako to da utvrdim, mozda su oduvek bili isti? :)
[ scoolptor @ 05.06.2018. 09:16 ] @
Pitas ih: +381 24 876 744
[ Java Beograd @ 05.06.2018. 10:05 ] @
Ja UVEK idem varijantom: skinem mešač, pa u radnju i kažem: treba mi ovakav ! Usput prodavcu kažem da je to ovaj ili onaj brend, i koja je slavina u pitanju.
[ zeoN_Rider @ 05.06.2018. 14:25 ] @
Citat:
Java Beograd: Ja UVEK idem varijantom: skinem mešač, pa u radnju i kažem: treba mi ovakav ! Usput prodavcu kažem da je to ovaj ili onaj brend, i koja je slavina u pitanju.


I Ja a usput i skinem mere za svaki slučaj. Dobro je da se ne menja često.
[ aquazx @ 05.06.2018. 14:54 ] @
Ako moze pomoc, cime najbezbednije da odvijem ove stare ventile:

1) Prvi iza navoja ima ove plitke zupce
2) Drugi je u profilu pravougaonik na mestu gde treba da se uhvati.

Kombinirkama cu da ogulim oba, sta alternativno predlazete?




[ zeoN_Rider @ 05.06.2018. 15:06 ] @
Viljuškasti/okasti ključ odgovarajućih dimenzija a predhodno malo WD40.
[ bakara @ 05.06.2018. 21:55 ] @
Najbolje veliki francuski kljuc za sve stvari oko vode, taj ventil se odvija lako, ali pazi kada ga budes menjao da nadjes identican, posto ljudi obicno kupe kraci
Kombinirke nikako za ovaj posao nisu.
[ aquazx @ 05.06.2018. 22:16 ] @
Ne bih da ga menjam vec da ga zatvorim dok menjam mesac na bateriji.

Stara gradnja.
[ zeoN_Rider @ 05.06.2018. 22:48 ] @
Citat:
aquazx: Ne bih da ga menjam vec da ga zatvorim dok menjam mesac na bateriji.



Prvo očisti kamenac između osovine i dela u koji ulazi, pa podmaži a tek onda kreni u zavtranje.
[ Dragan1981 @ 19.12.2019. 18:53 ] @
Koju bateriju za tus kabinu i jednorucnu slavinu za lavabo preporucujete?
[ tenzorSSM @ 21.12.2019. 15:05 ] @
Ako bi nam dali neki kriterijum , mozda bi i bilo preporuka . Ali recimo da su baterije Rosan za preporuku kao i Hertz/Unitas , pa sve do HansGrohe i Paffoni koje su medju najskupljima
[ Dragan1981 @ 22.12.2019. 08:28 ] @
Kupio sam rosan slavinu za kuhinju sa tri creva buduci da jos nisam montirao nisko montazni bojler vec sam jedan vod iz slavine prikljucio na glavni venti za vodu o ova dva ostala creva koja treba da idu u bojler spojio sam sa duplom niplom.

Radi se o bateriji sa mesacem na slici sam pokazao kako sam spojio creva sto idu u bojlerce, kada sam pustio vodu na slavini mnogo slabo tece bez obzira dali okrenem na toplo ili hladno.
Sta je razlog? Da li je ralog sto nema bojlerce i sto su cevi sto idu u bojler spojene duplom niplom.

Da li moze na ovakav nacin privremeno da se spoje cevi iz bojlera kao na slici da bih koristio bateriju?
Planiram da ugradim ovakav nisko montazni bojler.
Ako moze pomoc.

[ edi maj @ 22.12.2019. 20:19 ] @
To je u principu to, samo je pitanje jesi li potrefio pravu kombinaciju jer imaš 3 moguće. Kada se ispravno spoji nema razloga da ne teče normalno hladna voda, bez obzira na koju stranu okreneš ručicu. Čak i da blindiraš oba crijeva koja idu na bojler, trebalo bi da imaš puni mlaz kada okreneš na hladnu.
[ Dragan1981 @ 22.12.2019. 21:22 ] @
Na bateriji ispod gde se srafe brinox creva stoje slova A B i C.
A je za prikljucak na ventil za vodu a B i C idu na bojler tako sam i uradio. Kada sam pustio vodu na ventil i posle na bateriji da probam toliko je slab mlaz vode. Da nije problem u slavini mada sam je kupio novu rosan proizvodjac.
[ edi maj @ 22.12.2019. 21:42 ] @
Koliko sam ja do sada imao iskustva sa ovim baterijama za niskotlačne bojlere mogu reći da su napravljene tako da prilično obaraju pritisak jer hladna voda ulazi kroz rupicu prečnika oko 2 mm, dužine nekoliko cm, tako da moraš imati baš dobar pritisk na ulazu da bi na izlazu imao koliko toliko dobar pritisak. Imao sam slučaj vrlo niskog pritiska na ulazu, možda manje od 1 bar, tako da je na izlazu bila kao konac.
[ ironman @ 11.11.2021. 15:58 ] @
Kupio bih slavinu za kuhinju. Koja je razlika između ove 2, osim u ceni?

https://www.rosan.rs/baterije/cubo3/38-jc36201

oko 6000din

https://www.rosan.rs/baterije/cubo3/35-jc36101

oko 4500din.
[ ironman @ 11.11.2021. 15:59 ] @
Kupio bih slavinu za kuhinju. Koja je razlika između ove 2, osim u ceni?

https://www.rosan.rs/baterije/cubo3/38-jc36201

oko 6000din

https://www.rosan.rs/baterije/cubo3/35-jc36101

oko 4500din.
[ optimizator @ 11.11.2021. 16:53 ] @
Pa, da su platili malo više programera koji je napravio sajt, taj bi verovatno stavio i opciju ,,uporedi" kao što bi trebali da imaju satovi tog tipa, ako već nemaju odmah i cenu pored što je sasvim normalono u celom svetu osim kod nas.
Evo foto, jel jasno sad u čemu je razlika? ))



[Ovu poruku je menjao optimizator dana 11.11.2021. u 19:29 GMT+1]
[ djoka_l @ 11.11.2021. 17:02 ] @
Razlika je u zakrivljenosti cevi i jednoj dimenziji (78 odnosno 73 milimetara).
Takođe, drugačije je urađen kraj cevi.
[ zeoN_Rider @ 11.11.2021. 17:26 ] @
Citat:
ironman:
Kupio bih slavinu za kuhinju. Koja je razlika između ove 2, osim u ceni?

https://www.rosan.rs/baterije/cubo3/38-jc36201

oko 6000din

https://www.rosan.rs/baterije/cubo3/35-jc36101

oko 4500din.


Izlazni deo cevi iz armature je više zaobljeniniji kod jedne. JC36201
[ zeoN_Rider @ 11.11.2021. 17:27 ] @
Citat:
optimizator:
Pa, da su platili malo više programera koji je napravio sajt, taj bi verovatno stavio i opciju ,,uporedi" kao što bi trebali da imaju satovi tog tipa, ako već nemaju odmah i cenu pored što je sasvim normalono u celom svetu osim kod nas.
Evo, jel jasno sad u čemu je razlika? ))



Sajt je teška glupost, čitaj šit
[ ironman @ 12.11.2021. 00:10 ] @
A da li ta skuplja vredi razlike ili je čista estetika u pitanju?
[ mjanjic @ 13.11.2021. 20:45 ] @
Pa pogledaj krivinu na početku "lule" kod ove skuplje, šta misliš kod koje će više da se čuje šum vode?
Drugo, ova ima maltene horizontalnu "lulu", kad zatvoriš ventil/mešač, koliko će dugo da kaplje voda iz nje dok ne istekne sve što je ostalo između ventila/mešača i kraja "lule"?
Možda se razlikuje i ona mrežica na kraju "lule", ako je ima, tj. možda može da se skine kako bi se očistili komadići koji tu dospeju iz vodovodnih cevi.
[ risp73 @ 23.01.2022. 12:22 ] @
Na sudoperi (mali protočni bojler) imam FASAU slavinu iz koje curi voda.
Pokušavam da zamijenim mješač, ali ne znam kako da dođem do njega.
Na internetu sto uputstava, svi preporučuju da se skine ručica nakon
što se odvije neki šaraf.
Problem je što na ovoj slavini nema nikakviš šarafa, treba li nekako da
(na silu) skinem poklopac na kojem piše FASAU?

[att_img]
[ zeoN_Rider @ 23.01.2022. 12:56 ] @
Citat:
risp73da
(na silu) skinem poklopac na kojem piše FASAU?



da.
[ risp73 @ 23.01.2022. 14:21 ] @
Hvala!
[ Java Beograd @ 23.01.2022. 18:31 ] @
Normalno je da curi voda dok bojler greje.