[ zorpetus @ 18.08.2008. 17:02 ] @

Kod poznanika svetli crvena lampica na BOSCH klimi koja ima simbol koji lici na filter (onaj sto se povremeno cisti mlazom vode u kadi ili sl.).

E sada, on je ocistio te filtere, osusio, vratio ih na mesto - ali i dalje svetli?

Stan iznajmljuje, plasi se da se klima ne pokvari, a naravno da nikakvo upustvo za nju nije dobio... :(
Ako je neophodno - pitacu ga i koji je tacno model.

Zna li neko sto bi mogao da bude uzrok ovome?
[ mali genije @ 18.08.2008. 18:22 ] @
moze da bude prljav ventilator unutrasnje jedinice sto uzrokuje nedovoljnu cirkulaciju vazduha kroz isparivac
ja juce ocistio moj da ne poverujes koliko se nahvatalo.
[ gti2 @ 18.08.2008. 18:39 ] @
Istu opciju ima Hitachi.Fora je da klima nema nikakav senzor koji bi "primecivao" prljave filtere vec se se ta lampica pali nakon odredjenog broja radnih sati uredjaja i obavestava korisnika da je "krajnje vreme" za pranje filtera.Kod Hitachija se ova lampica gasi(resetuje) tako sto se stisne taster za pomeranje krilca(klapne) na daljincu,ali dok je uredjaj u standby modu.Verovatno je neka slicna fora i kod Bosch-a...
[ ficanidza @ 18.08.2008. 23:44 ] @
genije a kako u domacoj radinosti ocistiti taj ventilator tj. turbinu ili je ipak potrebno zvati servisere?
[ mali genije @ 19.08.2008. 06:33 ] @
Citat:
ficanidza: genije a kako u domacoj radinosti ocistiti taj ventilator tj. turbinu ili je ipak potrebno zvati servisere?

pa sad ne znam koliko si imao dodira sa ovom stvarima. u principu potrebno je potpuno rasturiti unutrasnju jedinicu
na sastavne delove (sem isparivaca) da bi se ocistila kako treba. tako da ako nemas nikakvo iskustvo u ovim stvarima
ne bih ti preporucio da radis sam.
moja klima je stara 4god. i u proseku radi 14-15h. dnevno. uredno cisceni filteri i sve sto treba ali kad sam skinuo
katastrofa koliko se nahvatalo. sad mi krivo sto nisam slikao postupak ciscenja pa da okacim ovde mozda bi nekom
i pomogao.
pozdrav
[ zorpetus @ 21.08.2008. 06:44 ] @

Problem resen: naime Bosch klima ima mali mikrotaster s desne strane (a ispod plasticnog poklopca koji se dize kad se ciste oni lako dostupni filteri), koji
treba da se drzi jedno 2 sekunde pritisnutim i tada se ta crvena lampica upozorenja ugasi. Verovatno nema nikakav senzor vec naprosto upali tu lampicu nakon odredjenog broja sati rada ili sl.