[ Pirossi @ 04.09.2008. 23:09 ] @
imam problema sa mašinom Gorenje WA583 koja primi vodu i stane.
skinem poklopac skinem crevce sa hidrostata (a ima ih dva) dunem u hidrostat pomoću cevčice i čujem dva klika. vratim crevce i mašina radi sledeća par pranja a potom isti problem.
skidao sam crevo/a i sa druge strane ali nije problem u crevima.

e sad, konkretno pitanje je:
koja je funkcija dva hidrostata? da li je moguće da je problem samo u jednom?
kod jednog od njih (drugog po redu gledajući od programatora) kada dunem u njega (dvo)klik koji dobijam deluje inertnije, sporije... ponekad moram jače da dunem da bih čuo drugi klik.
da menjam jedan? oba?

bio mi je i majstor iz ovlašćenog servisa bukvalno dunuo u hidrostat, uzeo 'iljadarku i otišao.
kada je mašina ponovo stala, zvao sam ga, čovek je došao, opet isto uradio, nije hteo da uzme novac i rekao mi je da je problem u hidrostatu i zbrisao.
doduše bio je ljubazan pa je hteo da mi pokaže šta i kako ne valja ali sam bio suviše nezaiteresovan za zanat (a i ispiti me čekali) te sam ga lepo otpratio do vrata.

zvaću sutra servis da pitam kolika je cena hidrostata pa da ga sam zamenim. šta će mi majstor i njegove "zlatne ruke".
samo molim za malo pojašnjenje u vezi sa hidrostatima.

hvala.
[ gti2 @ 04.09.2008. 23:49 ] @
Ovde sam objasnio one glavne stvari.
[ Pirossi @ 05.09.2008. 13:25 ] @
^ džabe, nije mi jasno za šta služe dva hidrostata te da li se tu radi o dva istovetna dela samo različito naštelovana?
[ gti2 @ 05.09.2008. 15:37 ] @
Upravo tako.Takve popravke ne treba raditi napamet.Da bi se ustanovilo koji je (i da li je uopste) neispravan,neophodno je imati unimer i njime izmeriti da li kontakti prenose.To sto on mehanicki skljoca ne znaci nista.Ako,kao sto kazes masina uvuce vodu i stoji onda je u pitanju prvi (nizi) nivo jer bi u trenutku njegovog zatvaranja motor tajmera trebao da krene,a takodje i okretanje bubnja.
[ Pirossi @ 05.09.2008. 17:27 ] @
^ takav sam odgovor želeo.
hvala lepo.