[ izida @ 08.09.2008. 15:46 ] @
jel postoji nesto ovako posto imam ogroman problem sa soferkom,nikako ne uspevam da je obrisem iz nutra,ko da je masna,kad brisem sa krpom imam utisak da se jos vise razmazuje....
jel ima nekakva hemikalija koja moze da resi ovaj problem posto je soferka nova(ugradjena pre 7 meseci)
[ popovicvl @ 08.09.2008. 16:34 ] @
Prvo si mogao da se konsultujes sa nekom domacicom.Uzmi sredstvo za pranje prozora i pamucnu krpu i udri.
[ izida @ 08.09.2008. 16:48 ] @
ma davali mi je keva GLASS ali nije pomoglo
[ sasa022 @ 08.09.2008. 17:25 ] @
Probaj sa Adeco Eko Kliner-om.
[ izida @ 08.09.2008. 18:36 ] @
jel to za kola ili nesto iz domacinstva?
[ sasa022 @ 08.09.2008. 23:58 ] @
Citat:
jel to za kola ili nesto iz domacinstva?

Iz majstorske radionice

Potrazi ga na pumpama,u prodavnicama auto kozmetike,farbarama...

Citat:
EKOKLINER
Specijalno sredstvo koje omogućava efikasno rastvaranje masnoća i ispiranje vodom. Upotrebljava se za pranje i odmašćivanje svih vrsta metala, motora, zupčanika, elemenata transmisije, za uklanjanje svih vrsta nečistoća sa podova mašinskih radionica, kao i ostalih zamašćenih i zauljenih površina.
Proizvedeno je na osnovi BASF sirovina.
[ codeNO @ 25.05.2014. 21:54 ] @
Staklo se polira posebnim oksidnim prasinama
[ sasa022 @ 25.05.2014. 22:28 ] @
@codeNO

Gde si nasao ovu temu staru 6 godina ???

U ovom slucaju je bilo potrebno odmascivanje , a ne poliranje iako je tako navedeno u naslovu...
[ codeNO @ 26.05.2014. 21:42 ] @
bakara kada je premestio neku drugu temu pa ostao link za ovu....lik nije ni dovrsio temu sta se na kraju desilo

a info nije na odmet znati, ako nekom bude trebalo poliranje soferke, a svi imaju sitne ogrebotine sto od brisaca sto od trljanja sundjera
[ inobradovic @ 27.05.2014. 20:34 ] @
ja imam polis za staklo nije prasina nego je ko mleko bele boje i tecno je .
[ botr @ 28.05.2014. 09:17 ] @
Razlika je u tome sto ta prasina (cerijum oksid) skida povrsinski sloj stakla, samim tim i ostecenja, kao kod poliranja laka, a to mleko koje ti imas nema mogucnost korekcije.
[ codeNO @ 28.05.2014. 20:10 ] @
Upravo tako
[ inobradovic @ 28.05.2014. 20:32 ] @
ja sam ima puno auta ni jedan nije imao ostecenu soferku iznutra niti je trebalo poliranje samo lepo ocistim onim za prozore i malo papira i prva liga.
[ botr @ 29.05.2014. 07:55 ] @
Ali se zato spolja lako osteti. Par puta sam imao problem da ocistim soferku iznutra. Obicno sredstvo za ciscenje stakla je samo zamazivalo, verovatno staklo nije cisceno godinama, pa se nakupilo svega i svacega.
[ codeNO @ 29.05.2014. 16:48 ] @
Ako se auto postavi pod odredjenim uglom na Suncu, ne postoji soferka koja nema tragove sundjera, brisaca i sitnih ogrebotina....
[ botr @ 29.05.2014. 18:32 ] @
Jos bolje se vidi pod malo jacim ulicnim osvetljenjem.
[ Deep|Blue @ 09.06.2014. 12:19 ] @
Kako i čime ispolirati spoljnu stranu šoferke stakla.
[ botr @ 09.06.2014. 12:53 ] @
Sta podrazumevas pod poliranjem? Otklanjanje ogrebotina ili rain repellent efekat?

[Ovu poruku je menjao botr dana 09.06.2014. u 19:28 GMT+1]
[ Deep|Blue @ 17.06.2014. 12:54 ] @
Ovo prvo .. u stvari nema nekih vidljivih ogrebotina, ali briači dosta loše brišu stakla, promenih par brisača i nema nekih efekata ...
kad pada kiša, brisači smo razmazuju vodu
[ botr @ 17.06.2014. 14:42 ] @
Dekontaminacija stakla glinom + rain repellant i ima da progledas :)
[ Deep|Blue @ 01.07.2014. 09:47 ] @
Glinom??
[ botr @ 01.07.2014. 11:38 ] @
Da.

[ Voodooser @ 08.06.2017. 08:17 ] @
Ajmo povratak otpisanih, da ozivimo ovu temu sa malim upgrade-om
Naime, oterao ja kod "majstora" da mi ofarba prednji branik, strucnjak pored toga sto je katastrofalno uradio taj posao je napravio i dodatni problem. Kada je spricao boju u komori zaboravio je da pokrije vetrobransko staklo ( promenjeno pre 2 nedelje ) i sad imam potrebu da non stop palim brisace jer soferka deluje "umazano" a kako i ne bi. Sad, nisu to slojevi farbe, medjutim pod odredjenim uglom se vidi da je cela soferka puna mikro tackica.
Meni je ovo stanje neprihvatljivo jer smeta, kao da je poluzamagljeno, prljavo, ma odvratno.

Radi izbegavanja incidenta, strah me da odem kod ovog strucnjaka ponovo jer kontam da ce da proba prvo da me ubedjuje da mi se cini to sto vidim a onda ce verovatno da proba da polira isto. Citam po forumima da je poliranje soferke apsolutno nepreporucljivo.

Jednom recju - PRSO SAM !

Imate li ideju kako bih mogao da resim problem ?
[ pajapop @ 08.06.2017. 10:53 ] @

Pa dobro, el` si probao da taj deo soferke operes-prebrises sa nekim rastvaracem za farbu?
[ Voodooser @ 08.06.2017. 11:20 ] @
Nije to deo šoverke, to je cela šoferka :(
Nisam nista pokušavao, okle znam kako će reagovati na bilo kakvu hemiju. Razređivači su poprilično agresivne tečnosti. Pošto sam u nedoumici zato sam i reaktivirao temu
[ pajapop @ 08.06.2017. 11:39 ] @

Ma kakvi...pa nisi ti prvi kome su farbari na ovaj ili onaj nacin zamazali stakla...I sta mislis. kako bi to on uradio? Ali, ako sumljas, kreni od neke male povrsine pri kraju, pa ces videti...I kad se skine farba, posle se opere deterdzentom, pa neko sredstvo za pranje stakla...
[ Voodooser @ 08.06.2017. 11:48 ] @
Hm, verujem da je boja na nitro bazi a nisam bas siguran kako bi šoferka odreagovala na drljanje nitro razređivacem. Nije to obično staklo... Jesi li ti radio kadkad to na svom autu ?
[ pajapop @ 08.06.2017. 12:22 ] @
Jesam...do duse neke male "muzgice" ne neku vecu povrsinu....al` ne trebas se brinuti za staklo. Staklo izdrzava i najjace kiseline a kamoli to...E sad, sto se tice rastvaraca, ako je akrilna farba, onda najbolje rastvarac za tu farbu, isti onaj kojim se i inace rastvara pre farbanja...Ali, ako se toliko plasis...sad malo si me ubacio u nedoumicu, ne bih da te navedem na pogresan put...probaj prvo na maloj povrsini s kraja...Ja bih tako...Na primer, sad se setih, ja kad skidam registracionu nalepnicu koristim aceton za skidanje laka sa noktiju...i staklu nista ne fali...
[ Java Beograd @ 08.06.2017. 12:29 ] @
Staklo ko staklo, samo višeslojno. Ne može nikako da reaguje sa bilo kojim razređivačem.
[ Voodooser @ 08.06.2017. 12:56 ] @
Kad spomenu registracionu nalepnicu pade mi na pamet da probam da sastružem onim žiletom tzv. gulišom. Kontam ako skine nalepnicu skinuće valjda i ovaj zečititis sa moje šoferke ......
[ dusans @ 08.06.2017. 13:35 ] @
Pre ćeš da izgrebeš staklo sa tim gulišom nego što će bilo koja hemija da ga ošteti.
Razređivač i mikrofiber krpa (nikako sunđer - a pogotovo ne abrazivni deo) pa obriši dok nije zapeklo.
[ Voodooser @ 08.06.2017. 14:18 ] @
U svakom slučaju, ruke otpadaju :)

Hvala

Javim sta sam napravio
[ botr @ 08.06.2017. 14:25 ] @
Mozes razredjivacem slobodno, zatim glinom, gore sam okacio, ima hiljadu varjanti kako da se to ukloni, jedini problem kod razredjivaca je da se obrise sva boja sa stakla, posto ce logicno rzredjivac da je istopi pa ce onda da se razmazuje po staklu, da ne ostane zamazano. Glina ce skinuti farbu u cvrstom stanju.

Poliranje soferke, ok, ali samo ako je staklo izgrebano, i opet tesko je da se postigne da bude kao novo, posto je staklo istackano od kamencica, ali se vecina ogrebotina ukloni, osim onih bas dubokih, i jako sunce vise ne prelama svetlost preko ogrebotina, tako da ne smeta ni malo. Jeste da je na slikama pre staklo prilicno prljavo, ali se jasno vidi gomila ogrebotina od brisaca, od kojih su neke bile bas duboke. Ceo proces poliranja soferke je trajao negde oko 8h.





[ Lavlja_Jazbina @ 08.06.2017. 14:55 ] @
Zasto pominjes kamencice,naslov glasi za unutrasnji (kabinski deo) soferke?
[ Voodooser @ 14.06.2017. 10:10 ] @
Resismo šoferku. Oterao auto u glass servis, pošpricaše je tečnošću za stakla, uzeše onu špaklu sto koriste za skidanje registracionih nalepnica i za par minuta dovedoše je u prvobitno stanje.
[ Java Beograd @ 14.06.2017. 10:17 ] @
I pošto bejaše to zadovoljstvo ?
[ Voodooser @ 14.06.2017. 10:42 ] @
ovo gospocki servis
0 dinara