[ jakalazu @ 18.09.2008. 08:39 ] @
Daklem,želim da baterije ,,sigurno,, bacim....gde to može da se izvede u Beogradu ?
[ jeftonikius @ 18.09.2008. 15:01 ] @
U kantu za otpatke ili kroz prozor, ko i svaki prosečan Srbin :-D
[ bttp @ 18.09.2008. 16:30 ] @
Bila je u Merkatoru kod ulaza, "kanta" predviđena baš za odlaganje baterija. I ja sam hteo da odnesem neke stare baterije od telefona itd. al uvek zaboravim kad idem tamo (što nije baš nešto često). Uglavnom, tamo sam to video.
[ srbija042 @ 18.09.2008. 19:23 ] @
Šta ti tačno hoćeš da kažeš time gde da baciš baterije?
[ mulaz @ 18.09.2008. 21:08 ] @
Zanima ga gde su "ekoloske" kante za baterije... one koje se ne bacaju direktno na otpad, nego se prerade, recikliraju, otrovi se neutralisu i tek onda bace u prirodu.
[ DS_Store @ 19.09.2008. 05:43 ] @
Ako ovakve odgovore dobija na ES-u (jeftonikius, Bastard), od kompjuterski pismenih ljudi, nije teško pretpostaviti kakav nam je ostatak društva.

Idem svaki dan do Merkatora pa ću pogledati ovo što je bttp spomenuo.
[ Bastard @ 19.09.2008. 06:12 ] @
Ma naravno da se šalim ali stvarno jedan čovek može da baci baterije u Srbiji baš gde hoće jer inače svi to rade.U svakom slučaju nisam nigde vido kante za baterije kod nas mada bi trebala svaka ulica da ima po jednu poput poštanskih sanduka.Njegove dve baterije neprave nikakvu štetu u odnosu na tone i tone baterija koje su završavale decenijama da smetlištima ili na drugim mestima.A smetlišta kod nas su ekološka katastrofa jer su obične hrpe đubreta iz kojeg se sve i svašta cedi u pozemne vode.
Može i u bunar da se baci kad su mnogi sproveli crne vode u bunare.
[ Ivan Dimkovic @ 19.09.2008. 06:58 ] @
Citat:

stvarno jedan čovek može da baci baterije u Srbiji baš gde hoće jer inače svi to rade


Covek hoce da baci baterije u posebno djubre zbog sebe, a ne zbog drugih.

Ako bi se svako na zemaljskoj kugli rukovodio ovom gore logikom, mogli bi svi komotno da bacamo djubre kroz prozor i da "ke*jamo iza vajata" :)
[ Bastard @ 19.09.2008. 07:15 ] @
Pa nema to ovde kod nas posebno đube.....
Taj merkator ima kantu jer su ga Slovenci napravili.
Vrlo verovatno jedina kanta u Srbiji takve vrste.
[ Ilic Igor @ 19.09.2008. 07:53 ] @
Pozdrav,
Telenor je u saradnji sa "Božić i sinovi" i Srpskim udruženjem za reciklažu (http://www.reciklaza.org/)
organizovao skupljanje starih/pokvarenih mob. telefona.
Znam da su baterije od telefona izvežene u Nemačku pošto u Srbiji ne postoji mesto/fabrika gde bi se to recikliralo.

Možeš proveriti u Telenoru da li akcija još traje ili da nas obavestiš o "kanti" u Merkatoru.
[ jakalazu @ 19.09.2008. 10:24 ] @
Upravo sam zvao Merkator....prvo mi je žena sa centrale rekla da joj nije poznato da tako nešto postoji, a potom mi je i čovek sa info pulto to isto potvrdio...nema.Idemo dalje......možda ipak negde postoji Recycle Bin za baterije
[ Horvat @ 19.09.2008. 10:54 ] @
predlog,"cuvaj" te baterije negde,u jednoj kutiji,dok se ne izgradi pogon za reciklazu,godinu dve
[ tdjokic @ 19.09.2008. 15:47 ] @
Citat:
Horvat: predlog,"cuvaj" te baterije negde,u jednoj kutiji,dok se ne izgradi pogon za reciklazu,godinu dve
10, 15 ... Koliko je meni poznato, takodje u Merkatoru se hleb jedino prodaje po slicnom principu kao kod privatnih pekara - hleb stoji IZA prodavca, pa musterija kaze sta hoce i to dobije. U ostalim nasim samoposlugama se hleb prodaje kao cepanice - naslagan u police pa uzima kako ko hoce, pipka ga, pljuje po njemu, mozda mu nekad padne i na pod itd. Posebna su prica samoposluge u blizini bolnica, kao sto je recimo ona na Dedinju - odes u samoposlugu a tamo gomila sarenih i belih mantila - dosli i pacijenti i doktori da si kupe hranu, a usput iz bolnice ko zna sta su sve doneli na svojim pidzamama i mantilima!

E, kad se tako odnosimo prema hlebu, sto bi se nesto strecali oko "tamo nekih baterija"
[ jeftonikius @ 19.09.2008. 16:01 ] @
@DS_Store
Naravno da sam se šalio... Ako nisam znao odgovor, mogao sam da se našalim, koliko se sećam ovo je MADzone... Mene isto tako zabrinjava da jedan takodje kompjuterski pismen čovek nije to provalio, jer je bilo toliko očigledno. A i da si pomislio da je tako kao što sam napisao, onda bi trebalo da si zapazio i da sam napisao 'prosečan Srbin', a to je već širok dijapazon ljudi...
[ bttp @ 19.09.2008. 16:33 ] @
Citat:
...Stare baterije takodjer odnosim u Mercator, ima tamo kraj info pulta kutija predvidjena bas za to.

Znam da sam to video u Mercatoru u Zagrebu, a čini mi se da sam video i kod nas, ali zaista nisam siguran. Možda sam samo "želeo da vidim" pa mi se u mislima pričinjava :)

E sad, ima na ovom sajtu nešto o tome http://www.it-recycling.biz/index.php?module=cms&ID=178

ali to je u Pancevu i nije u pitanju kanta već neka firma koja se bavi reciklažom
Citat:
P: Gde građani mogu reciklirati svoju ličnu računarsku opremu ?
Da bi izašli u susret velikom broju sugrađana i bivših kupaca kao fizičkim licima i podigli ekološku svest građana, od 1. februara 2007. pokrenuta je promotivna akcija besplatnog preuzimanja lične računarske opreme. Svake prve subote u mesecu, građani mogu predati svoju staru opremu u Pančevu na adresi Maksima Gorkog 2 (Telefon: 013 318-320 lokal: Servis), a u vremenu od 09h do 14h.
[ DS_Store @ 19.09.2008. 19:22 ] @
Nisam ništa video oko Merkatora.

jeftonikus, my bad.
[ Bastard @ 20.09.2008. 08:48 ] @
Brain Neuron Degeneration via Mercury
Mercury poisoning

[Ovu poruku je menjao Bastard dana 21.09.2008. u 12:45 GMT+1]
[ jablan @ 21.09.2008. 09:54 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Cadmium_poisoning
[ DS_Store @ 21.09.2008. 11:10 ] @
E, sad vidim da nisam odgovorio - bio sam do Merkatora, ništa nisam video od tih kanti.
[ Lesli Eldridz @ 24.09.2008. 20:25 ] @
Koj u Srbiju ne baca baterije u posebnu kantu taj nije roker.
[ dr.NPN @ 24.09.2008. 21:09 ] @
Ja bas malopre istresao jedno desetak AAA baterija direkt u kontejner... Gde cu drugde?
[ Nabukodonosor @ 24.09.2008. 22:54 ] @
Ja ih bacam u kantu za djubre, naravno.
[ Bastard @ 25.09.2008. 00:06 ] @
Veliki je problem što se u Srbiji ne vrši separacija i prerada otpada.
Takođe način odlaganja je ekološka katastrofa.
Nisam do sada primetio da se o tome priča bilo gde
[ tdjokic @ 25.09.2008. 02:50 ] @
Pre par dana sam video na nekoj TV (nije bitno koja, ali je definitivno iz Srbije) da su u nekom okruzenju poceli da postavljaju raznobojne kontejnere, da bi ljudi vrsili razvrstavanje otpadaka. Dakle, nesto se radi, pokrece se stvar sa mrtve tacke, ali je problem sto su drugi odavno krenuli sa mrtve tacke i mnogo su ispred nas. Nadajmo se, da cemo ih pristici, koliko, toliko.
[ SASA M. @ 25.09.2008. 03:08 ] @
Kad vec spominjete, video sam jednu kantu u internacionalnoij skoli na Dedinju. U jednom kabinetu je stajala korpa sa istrosenim baterijama. Sta rade sa njima nemam pojma. Ne bi bilo lose da ovo postoji i u nasim skolama. Nekada su isli Romi i skupljali stare qumulatore, mozda njima da uvalis ako naletis na njih ili odneses kada skupis veci broj na buvljak pa prodas za neke pare tamosnjim trgovcima svega i svacega.
[ Lesli Eldridz @ 25.09.2008. 09:18 ] @
Citat:
tdjokic: Pre par dana sam video na nekoj TV (nije bitno koja, ali je definitivno iz Srbije) da su u nekom okruzenju poceli da postavljaju raznobojne kontejnere, da bi ljudi vrsili razvrstavanje otpadaka.

Poceli su poceli. Jos 1988. Al' nas posle oslobodise. I eto, sad nemamo gde da bacamo baterije, plastiku i ostalo, pa moramo da se sprdamo ne bi li nekako ublazili tu muku veliku koja nas tisti i probada, sto zaostajemo 20 godina za civilitzacijom u kojoj smo vec, bili dok nas nisu oslobodili.
[ Horvat @ 25.09.2008. 09:50 ] @
bilo je i u su tih "sarenih kontenera" ,za staklo,papir i ne znam sta jos
pa...ima vise od 5 godina
samo bas i nije bilo uspesno koliko se secam...narod...sta reci...
[ jakalazu @ 25.09.2008. 14:29 ] @
Nije mi bilo teško pa sam emailovao [email protected] i dobio odgovor da se obratim firmi Eko metal iz Vrdnika koji se bavi reciklažom svega i svačeg.....pa i baterija. Poslao sam i njima mail s istim pitanjem.....i predlogom da ako u Beogradu nema takvih ,,eko-kanti,, u saradnji sa hiper-mega-šoping-centrima odrade takve kante,jer je tamo velika frekvencija ljudi a postojao bi nadzor tamo već zaposlenih radnika, što bi bila super reklama za te šoping centre,besplatana sirovina za Ekometal i što je naj bitnije........ dobro za celokupnu zajednicu....Što bi rekla kineska poslovica sa elementima staro grčke mitologije : ,,I vuk sit i ovce na broju,,
[ SashaNBG @ 28.01.2017. 17:34 ] @
Kod nas u firmi se skupilo nekoliko kutija baterija za laptopove i UPS uređaje, imate li ideju gde to može da se proda budzašto?
[ bakara @ 28.01.2017. 17:49 ] @
Odnesite na reciklazu, ima firmi koje se bave otkupom.
[ sasa022 @ 28.01.2017. 18:39 ] @
www.google.rs/search?q=otkup+baterija+za+reciklazu

www.google.rs/search?q=otkup+akumulatora+za+reciklazu