[ matixsc @ 29.09.2008. 08:56 ] @
Postovani forume

Posto nisam nasao nista adekvatno na internetu, interesuje me da li mi neko moze pomoci sa konkretnim primerom kako treba da izgleda konkursna|tenderska dokumentacija za javnu nabavku hardvera i softvera za javno preduzece.
Posto je potrebno nabaviti licencni windows xp, a mislim da je to najbolje uraditi direktno od MS dilera koji ne rade harver, da li treba raspisati dva konkursa ili je moguce to sve postaviti u jedan dokument?

Unapred hvala.
[ marko37 @ 29.09.2008. 09:34 ] @
Ovako, ako sam dobro shvatio, tebi je cilj da se hardver nabavi preko tendera kako bi ste postigli najbolju cenu. A pošto pretpostavljaš da će vam MS diler dati najbolju cenu za licence, hteo bi da uzmeš od njega pošto-poto.
Pre svega, u okviru tendera ti možeš da razdvojiš nabavku hardvera i nabavku licenci u dve odvojene partije (lot-a). Znači partija 1. hardver, partija 2. licence, i tu se posebno javljaju učesnici. U tom slučaju tebi bi se MS diler mogao javiti samo za drugi lot, bez potrebe da učestvuje i na prvom. U principu, ti možeš da staviš za lot 2 neke kriterijume koji bi isključili sve druge učesnike sem MS dilera, ali to je klimavo po dva osnova: prvi, ne možeš da stavljaš diskriminatorske zahteve, a drugi, moraš da imaš dve validne ponude za svaki lot ponaosob da bi postupak javne nabavke bio uspešan.
U svakom slučaju, ako ovako razdvojiš na lotove i ako znaš da će MS diler učestvovati na tenderu, onda si time završio posao, pod uslovom da si siguran da će njegova cena biti najbolja. A čak i da se MS diler ne pojavi na tenderu, ti imaš slobodu da poništiš nabavku za lot 2.

Druga, mnogo bolja varijanta je da za licence kreneš u postupak nabavke male vrednosti (član 123 Zakona o javnim nabavkama). Zakonom je propisano da je nabavka male vrednosti svaka nabavka usluge i dobara do vrednosti od 2.700.000 dinara. Ako se uklapaš u ovu cifru, onda je potrebno samo da dobiješ ponude od tri ponuđača direktnim kontaktom (zoveš firmu i tražiš ponudu). Ti u tom slučaju tražiš ponudu od MS dilera i još od dve firme koje prodaju licence.
[ matixsc @ 29.09.2008. 09:56 ] @
Hvala na sugestijama.
Da jos malo razjasnim pitanje.
Meni treba konkretan primer dokumenta koji zadovoljava sve zakonske regulative da bih na osnovu njega mogao da napravim svoj dokument. Ja radim u IT-u, ali treba da odradim ovaj posao posto u pravnoj sluzbi rade mlade i neiskusne koleginice koje nisu sigurne kako da urade konkursnu dokumentaciju koja zadovoljava sve zakonske propise.
Inace, vrednost projekta bi trebala biti oko 1 000 000 din tako da bi trebao i adekvatan primer dokumenta, ukoliko je neko voljan da podeli takve informacije sa nama apsolutnim pocetnicima u toj oblasti.
[ djoka_l @ 29.09.2008. 11:38 ] @
Evo, ovo
http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/15/tenderi/index.html
mi pade na pamet. Upotrebi "resavske" principe, pa napravi ne[to od toga. Meni su tenderi NBS pali na pamet zato što učestvujem na njima, ali takve primere možeš da pronađeš i kod drugih javnih preduzeća i državnih organa.