[ garcha @ 11.10.2008. 09:25 ] @
Adapter za auto-radio možete trenutno naći kod ovlašćenog uvoznika i distributera D....A... na Novom Beogradu po ceni od 933 din.
Juče sam kupio i imaju još 2 kom. ali nije problem i kad nestane automatski naručuju ponovo i stiže za nekoliko dana.
[ papovicd @ 11.10.2008. 17:38 ] @
pozdrav za sve
d..... a..... ima sve
[ yungalunga @ 13.10.2008. 09:55 ] @
pozz
papovicd,mogao bi da nam pomognes u vezi nabavke nekih delova,misleci na povoljnije cene u drugim radnjama od d....a.....?
Hvala i pozdrav
yungalunga
[ retrop @ 15.10.2008. 17:58 ] @
Dali ima u D A sat za cockpit (kontolnu tablu). Video sam negde na forumu ali sa obrnutim volanom.
[ AcaDorcol @ 15.10.2008. 18:57 ] @
Sat za Pandu nosi sifru rezervnog dela: 46440503, inace kad smo kod njega, osim Extremno-visoke cene, mana mu je sto je bucan, nije bas super precizan, tesko se nalazi u radnjama koje porucuju delove itd.

U Britaniji mu je cena oko 90 GBP, za novi, a moze se potraziti na aukcijskoj = internet prodaji na e-bay internet prodaji.
Evo i slike
[ papovicd @ 15.10.2008. 19:18 ] @
to je tamo 10000
katastrofa
ali za delove sa domaceg trzista sam tata
ako nesto treba samo javite
pozdrav za sve vas
[ retrop @ 16.10.2008. 17:05 ] @
To je veoma skupo a uz to i ne radi odnosno radi ali bucno. Nema drugo odustajem od nabavke. Mada kod mog medveda na insrument tabli na mestu sata nemam nista, fali mi ta plastika.
[ AcaDorcol @ 16.10.2008. 18:00 ] @
Retrop, Buvljak, ili zeleni butik u Bloku 70, i naci ces neki china-digitalni sat na baterije, sa dvostrano-samolepljivom trakom za oko 100 dinara, i eto sata. Rupu popunis sa komadom izrezane plastike.......
[ mudoje @ 20.10.2008. 04:55 ] @
bitnije je da imaš obrtomer, čuka je najmanje bitna realno

samo mi objasnite kako može da se primeti da je sat bučan, to možda samo ako sediš u ugašenim kolima
[ AcaDorcol @ 20.10.2008. 06:39 ] @
Jel si se vozio nekad u Pandi Classic?
[ bojanvet @ 20.10.2008. 10:32 ] @
Kad si u Pandi, sto se tice buke, mala je razlika da li auto radi ili ne?
[ AcaDorcol @ 20.10.2008. 11:44 ] @
Ides 110, a ono tik, tak, tik tak, tik, tak, He, he.............
[ yungalunga @ 20.10.2008. 12:38 ] @
Na bubnju sam u subotu naisao na sat ,tip prodaje sve ugradne satove svih marki automobila,ali trazi mnogo 20 oerica.
Jos nesto , ja u subotu postavi bull-bar,napravljen u klasicnom obliku,bez malih precaga. Ofarbao sam je sa sprejem za alu-felne,grcki proizvodjac i posle sa bezbojnim lakom. Hteo sam da ofarbam u boju hroma ,ali kazu da taj sprej se koristi samo za hromirane stvari koje nisu izlozene velikom habanju , tipa pehara i tako to.
[ roberto_s @ 21.10.2008. 13:30 ] @
E ovo se zove LJUBAV





http://www.maranellohouse.com/juppy.html
[ AcaDorcol @ 21.10.2008. 13:34 ] @
Da Robi, a pogledaj i onu koja se krije u vrhu strane pod 1981 panda 45 na istoj strani tog sajta?
Ujedno na svim tim slikama su pokazana najkriticnija mesta za koroziju.
[ ZIKAL @ 24.10.2008. 09:10 ] @
Cao Pandovci,
Papovicu,gde mogu da nadjem Pandine plasticne ratkapne? To su iste kao na slicici ispod tvog imena u koloni autor. Znaci sa 4 rupe i sitnim prorezima po obodu!
Pozz
[ AcaDorcol @ 24.10.2008. 19:29 ] @
Zilal ako pazaris te, navedi cenu nama ostalima, jer volim te originalne (bar po obliku slice originalu).
[ misirac @ 29.10.2008. 17:12 ] @
Hteo bih da priupitam, da li neko zna gde bi mogla da se nabavi ekspanziona posuda za rashladnu tecnost? Napukla je, pa je menjam i u nekoliko standardnih radnji je nisam nasao. Sutra cu probati i u D...., al ko velim ako neko zna jos negde.
Inace u toj radnji imaju zadnje police za 2100 d., pitao sam usput, jer sam kupovao upaljac koji je doduse univerzalan i kosta 250 kinti...

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 07.12.2008. u 11:39 GMT+1]
[ roberto_s @ 30.10.2008. 13:24 ] @
Misirac, zvao sam gospodina iz Kragujevca koji nabavlja delove za pande, ali nista. Mogao bi da ti nabavi expanzionu posudu od starijeg modela ali ti ona ne odgovara jer nema odusak gde se kaci ono mali crevo kroz koje cirkulise voda iz glave motora i pre nego sto termostat otvori. Jedino ti preostaje da probas da nadjes neki Bizonov lepak za plastiku pa da probas da zalepis. Druga solucija je da skines posudu i da uz Reletovu pomoc probas da saniras pukotonu setom za reparaciju plasticnih camaca. Obrati se Reletu za pomoc, mislim da ga nisam zamenio sa nekim drugim.
[ misirac @ 30.10.2008. 17:14 ] @
Roberto, hvala na cimanju... inace, zvao sam ove iz D. i kazu da je cifra 2300 din..... Samaranje po guzi, al videcu, ako ne nadjem nista polovno, Boze moj....
I burazer mi je rekao da bih mogao da probam sa nekim lepljenjem ili recimo, kao ta tvoja kombinacija sa repariranjem, ali iskreno vise sam za varijantu da bude iz "komada":)
jos jednom hvala i pozdrav
[ misirac @ 10.11.2008. 09:04 ] @
Evo nekih cena u D... M...:
-zaptivka poklopca ventila 479din.
-set za kvačilo 7900din .
- zupčasti i španer 3600din.
Menjam zaptivku,pa sam se usput raspitao za još ponešto.Iznenadila me cena seta za kvačilo.
[ bojanvet @ 10.11.2008. 22:44 ] @
U Kraljevu je to malo jeftinije, a verovatno i u Bg samo treba naci pravu prodavnicu.

Zupcasti sa spanelom, Dayco 1800din, set kvacila 4500-5200, dihtung poklopca 320-400din.
[ kuntalo @ 13.11.2008. 17:04 ] @
Aca voli da kuka o rešenju za oslobađanje prostora za plinsku bocu. Video je, kaže, tipa koji je rezervni točak montirao na haubu, poput starih Landrovera.

Ja sam, pak, potpuno oduševljen domišljatošću ovog Panda brata:

Čoveku kapa dole.
[ Pella @ 14.11.2008. 16:37 ] @
Neko mi rece da su prednji amortizeri po 2200 komad.Ali pre desetak dana.Zna li neko gde mogu da uzmem prednji levi-a mozda i obadva-amortizera za Pandu?I po kojoj najnizoj ceni? Pella 064 16 435 16.... uzapred zahvalan,za koji dan sedam u Pandu....
[ umesna @ 06.12.2008. 23:53 ] @
Jel' zna neko gdje moze (u BG, ako je zbog narjecja) da se kupi plastika koja stiti sarku vozackih vrata. Moze i suvozackih, ali tu imam.

Ujedno, da li je iko ugradjivao upaljac neke druge vrste, te da li je to obavio na mjestu koje je predvidjeno (iza mjenjaca) ili ste svi ugradili u plastiku koja bi trebala da nosi nefunkcionalni i preskupi casovnik?

Hvala.
[ AcaDorcol @ 07.12.2008. 07:05 ] @
Pozdrav umesna......Za plastiku osim otpada, ili ovih u D****, postoji varijanta da se nabavi ona antena za radio sa sve tom - plastikom, neko je skoro pominjao neku radnju u BG gde bi to trebalo da stigne ovih dana (polica, antena,itd....)

Sto se upaljaca tice, to mesto na patosu, pored menjaca (sivi chep) je mesto za rucicu pogona 4x4, za one srecnike koji imaju to na Pandi........Cini mi se da je neko ugradjivao upaljac i tu, al se morao prosiriti taj otvor, jer je manji od upaljaca, tako da mislim da je pametnije ne petljati se tu....osim toga sprovodis zice skroz dole, skidas patosnu konzolu, itd, itd.....Mozda je pametnije za 900 dinara u D**** kupiti policu za radio, a na njoj vec ima rupa za upaljac, kako je to fabricki i predvidjeno....... Znacci za tebe bi taj komplet za ugradnju muzike, resio i poklopac sarke (dobijes ceo poklopac sa ugradjenom radio-antenom), i dobijes policu, sa otvorom za upaljac).

Ajd javite na PP gde je ta radnja sa tim poklopcem sarke vozacevih vrata i posto je to? ....
[ inspkluzo @ 07.12.2008. 09:26 ] @
Pella, to ti je cena za zadnje amortizere, prednji amortizer ti je oko 4000 din. Pozzz!!
[ lancia88 @ 07.12.2008. 10:41 ] @
Pozdrav,

sasvim se solidno snalazite sa Pravilnikom i tako neka ostane, ja sam napravio par izmena u tom smislu u temi koje bi mozda mogle da eskaliraju u grublje povrede Pravilnika u delu o nereklamiranju, pa samo da podsetim da ostanete pri svojoj vec sasvim dobro razradjenoj disciplini pri prenosu ovakvih informacija :)

Hvala.
[ ddunja @ 17.12.2008. 15:15 ] @
Trebaju mi gurtne. Koje odgovaraju????
[ AcaDorcol @ 17.12.2008. 16:05 ] @
Gurtne, za krrrovni nosac, ili pod gurtnama podrazumevas nesto drugo?
[ ddunja @ 17.12.2008. 16:40 ] @
zadnje kocnice mi ne rade. Rekli su mi da treba da se menjaju gurtne. U prodavnici kazu da su iste kao za stojadina, pa jer jesu???
[ AcaDorcol @ 17.12.2008. 18:07 ] @
Ddunja, ako ti je panda 2000 - 2003 onda najverovatnije papucice zadnjih kocnica nisu iste ko za stojadina. Zapravo po ceni su veoma slicne, ali nisu iste zbog excentara. Ima ih u sportskoj radnji koja je rasprostranjena svugde po gradu, od dva razlicita proizvodhjaca, ja sam kupio one TRW- Italy, a imaju i neke turske. Imaces naziv radnje na PP
Pozdrav
Aca
[ roberto_s @ 17.12.2008. 21:43 ] @
Dunja, ne bih da te odmah obeshrabrim , ali ako si citala ranije nase postove, mogla si da ukapiras da su na nasim pandama zadnje kocnice rak-rana. O tome smo raspravljali puno, a cak i nas doktor iz Dobanovaca ne moze puno da pomogne. Evo, ja cu ti preneti njegovu pricu. Generalno , kod manjih automobila, sila kocenja na zadnjim tockovima je neuporedivo manja nego na prednjim. Neki proizvodjaci su pokusavali da taj problem rese tzv. petim cilindrom koji po pravilu posle par godina exploatacije prestaje da radi kako treba, i vecina majstora ga je izbacivala. To ti je ona fora za koju je vecina vozaca cula, stavis dzak peska u gepek, pa onda ides na tehnicki. ( Uf, al davim , jel da???) E sad, nase pande nemaju taj peti cilindar nego neki drugi sistem preraspodele sile kocenja koji u principu radi kako radi i ne moze se skoro nista uraditi a da to ne bude budzenje i to do koske. Sad sledi jedan momenat koji ima veze sa ovom nasom zemljom i prastarim zakonima i normativima. Na svakom tehnickom pregledu ce ti za pandu, punta, reno5 i sl. reci da ti zadnji tockovi ne koce kako treba. To u startu znaci da moras da calnes par desetina jevreja u saobracajnu da bi prosao tehnicki. ILI....... da se lepo pozoves na specifikacije proizvodjaca auta koje kazu da sile na zadnjim tockovima ne moraju da budu kao za vreme Druga Tita. Naravno, u 95% slucajeva ce ti naci nesto drugo , samo da bi te z****li, pa onda si primoran da ides na neko drugo mesto, poneses flasu vinjaka i resis problem sa zadnjim kocnicama.
Sto se tice zamene obloga (mislim da je tebi receno-gurtne) "odlicno" iskustvo sa tim je imao Aca(mislim da je on).
iako je stavio nove obloge, na tehnickom na Dorcolu (auto kuca K*******r) su ga vracali dok covek nije poludeo i rekao " evo vam auto i vi u vasem servisu sredite kocnice posto drugi to ne znaju." (Aco, ispravi me ako gresim , molim te)
I navodno su cenjeni majstori iz te renomirane kuce resili kvar, ali na valjcima, sipak, opet slaba sila. I naravno , obrazlozenje, sve ce biti u redu kada paknovi malo nalegnu. Ma nemoj ! A oni prvi koje je Aca platio, oni ne bi nalegli? Ma pricam ti pricu.....
Dunja, uja, jel ti nesto od ovoga jasno?????
Ma salim se naravno! Hocu da ti kazem da i kada zamenis obloge na zadnim kocnicama, auto nece nesto drasticno bolje da koci. Jednostavno, takav im je koncept a i proracun potrebne sile. Svakako, ti zameni obloge (ko sto Aca rece ima ih u svakoj sportskoj radnji ) i vozi bez brige do sledeceg tehnickog pregleda. A onda, vinjak pod misku pa ........Ili mini suknja, dekolte i slicno....
pozdrav
Roberto
PS. kad sledeci put budem isao na tehnicki, ubacicu Rokija u gepek pa da vidimo dal' ce da koci!!!???
[ ddunja @ 17.12.2008. 22:15 ] @
Aco i Roberto, zahvaljujem Vam se na savetima i adresi. Puno ce mi pomoci Vase iskustvo i znanje posto nemam pojma o mehanici kola i molim Vas nemojte se smejati ako postavim neko glupo pitanje.
Za mene je sve to novo,ali uz vasu pomoc i pomoc ovog sajta nadam se da cu nesto nauciti.
Jos jednom, puno vam hvala. Do novih pitanja pozdrav!!!!
[ AcaDorcol @ 18.12.2008. 06:26 ] @
Ddunja, Roberto je sve objasnio, i savrseno preneo moja iskustva sa zadnjim kocnicama, osim sto je zamena zadnjih kocionih papucica obavljena u renomiranom servisu - auto centru Bob** na Dorcolu, a Kom******, zaboravi, oni tek pojma nemaju......

Ali te i tako ``slabe`` zadnje kocnice, su se pokazale itekako efikasne dok sam sprovodio gradsku voznju po Solunu, gde je inace ziva ludnica, a i uopste, nisam primetio neke probleme u exploataciji kod kocenja. Na nasim valjcima, na tehnickom pregledu.....to je druga prica......

Pozz
[ RadenkovicM @ 31.12.2008. 11:52 ] @
Zdravo pandisti!
Evo posle dužeg iščitavanja poruka reših da se i ja registrujem. Moja panda je kupljena kao putnička (young) na jednom velikom autoplacu. Mislio sam da je to mnogo bolja varijanta nego da kupim one iz telekoma. Međutim nsam bio u pravu. Promenio sam joj mnogo više delova nego većina na ovom forumu i sad je kao ok. Međutim od početka me muči menjač. Serviseri su menjali sve i svašta oko menjača čak sam promenio i neke lagere u menjaču ali nije to to. Menjač ima neki čudan zvuk naročito po ovom hladnom vramenu, auto se trese čim dodam gas(kažu da poluosovina dobija neke vibracije od zupčanika iz menjača). Interesuje me koja je cena celog menjača i gde mogu da ga nađem, ovde u Nišu nemam nikakve šanse!
-Hvala-
[ gibanitza @ 08.01.2009. 07:49 ] @
Da li si probao po oglasima da nađeš neki polovni? Ili da zoveš D...A-u pa da patš da li imaju original? Transport iz BG do Niša može da se reši putem post-expressa, imao sam korektna iskustva sa njima... I jesi li siguran da je u menjaču čisto ulje, da su homokitenički zdravi, da osovine nisu pokrivljene?
[ IFA @ 10.01.2009. 09:59 ] @
Radenkoviću,ubaci u prvu ili rikverc,podigni haubu,guraj auto napred nazad i gledaj da li se motor pomera .Ako da ,onda treba pronaći nosače motora koji su popucali(pokidani gumenometalni nosači)
[ gibanitza @ 13.02.2009. 12:09 ] @
Gde bih mogao da nađem zadnje staklo? Ova moja je ok, ali je iskidan onaj kontakt za grejač stakla pa isti nije u funkciji... A pride ima nalepnicu "Beba u kolima" koja me prestravljuje
[ AcaDorcol @ 13.02.2009. 13:55 ] @
Gibaja,

Tu nalepnicu mozes da odradis, pomocu benzina i fena za kosu i uz jednu spaklicu, a grejac mozes da popravis pomocu jedne tubice sa pastom od bakra u prahu (set za reparaciju grejaca stakla, koji ima da se nabavi po radnjama) - mislim da je jeftinije nego da menjas staklo.....
[ gibanitza @ 13.02.2009. 14:42 ] @
Ma meni je ta nalepnica zloslutna Da ne bude posle da moram da je vraćam

Problem je što nije oštećena samo linija (a možda je i ispravna) već je neki manijak uspeo da iščupa kontakt na koji se kači buksna... VIdeću sa jednim kolegom da nešto izmajmunišemo oko toga... Usput ću morati i instalaciju da izvlačim...

Inače, neku kombinaciju sam napravio - dam moju i doplatim 30€ za drugu ispravnu... Ali to u slučaju da ovu ne uspem da popravim...
[ maksabj @ 24.02.2009. 16:23 ] @
Pukao mi ablender, tj. rucica od brisaca...Gde da nadjem zamenu?Pomoc!!!
[ maksabj @ 25.02.2009. 18:40 ] @
yungalunga, evo me na rezervnim delovima...

Nisam sedeo, skinuo sam volan i ablender, nije tesko, ali ima cimanja.Pitanje ostaje, gde ga naci (ablender) ?

Ako neko ima ideju, hvala puno !

Pomoc prihvatam !
[ boki01 @ 14.05.2009. 11:33 ] @
Pada mi na pamet da Florida ima isti ablender kao i Panda. Glavni prekidač za svetla i prekidači sva 4 migavca, grejača zadnjeg stakla i zadnjeg brijača su 1/1 isti kao na novom tipu Yuga.

Na jednoj našoj Pandi 750 iz 1992. godine, kompletna elektro instalaccija (kablovi) su domaća proizvodnja iz fabrike koja radi kablove i za Zastavina vozila.
[ ..Milica.. @ 05.04.2010. 12:06 ] @
Pozdrav,
nova sam na forumu i jos ne mogu da verujem koliko ljubitrelja ima mala Panda!!! :))
Nazalost, nisam nikakvim dobrom ovde....imala sam sudar prosle nedelje, otpao mi je branik (za koji sam skoro sigurna da ce moci samo da se nakaci) ali veci problem mi je to sto sam potpuno ulubila prednje levo krilo. Sad nisam sigurna jel bolje da ga vozim kod limara da ispravljam ili da kupujem novo parce pa da zamenim. A sto se tice novog parceta ako imate neku ideju gde bih to mogla da pronadjem, neki otpad ili slicno.

Hvala unapred!!!
[ vodjang @ 31.05.2010. 20:02 ] @
Pozdrav forumašima,
Da ne otvaram novu temu pisaću na ovoj pošto je vezana za rezervne djelove.

Imam Pandu 750i
1991 godište
770cm³
25KW

Potreban mi je dihtung glave motora " borung 65mm ( ᴓ klipa 65mm ) ".
Nisam ga uspio naći u Republici Srpskoj...
Ako neko ima informaciju gdje da ga kupim bio bih mu zahvalan.

Pozdrav